Nova tražilica koja želi pobijediti Google

poruka: 22
|
čitano: 3.400
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nova tražilica koja želi pobijediti Google

U borbu sa svemoćnim Googleom krenula je nova internetska tražilica Blekko.com, koja će kod traženja rezultata koristiti podatke koje im daju sami korisnici tražilice.

Blekko.com je startup projekt iza kojeg su sa 24 milijuna dolara stali fondovi U.S. Venture Partners i CMEA Capital ali i neki od najpoznatijih poslovnih anđela poput Ron Conway, Mike Maples, Jeff Clavier i Marc Andreessen.

Blekko je poseban po svom "slashtagsu" (/) koji omogućuje korisnicima da sami rade liste stranica za određenu pretragu prema tome sviđaju li im se ili ne neke stranice i time pomažu ostalima u definiranju onoga što traže na internetu. Svi korisnici mogu dopunjavati nečije "slashtags" i tako povećati preciznost pretrage.

Također, Blekko omogućava i Search engine optimization (SEO) te komentiranje pojedine web stranice, a svaki rezultat ima i oznaku spam, kojom korisnici mogu izbacivati iz pretrage neželjene stranice.

Za sada na tražilici nema plaćenih rezultata pretraživanja niti reklama.

c/p business.hr

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova tražilica koja želi pobijediti Google

Samo da te upozorin da je zabranjeno radit copy paste, tako piše u pravilima.

 

A sad vezano uz temu, nimalo mi se ne sviđa, čini mi se ka da kopira izgled googlea, rezultate san onako malo testira i ne čini mi se baš pouzdana, možda zato jer je tek u razvitku.

Bing još nekako mogu koristit jer ima lipo sučelje i dosta dobre rezultate ima a ova mi se ne sviđa, samin time mislin da se neće baš puno proslavit ka "sama" tražilica. Volfram alpha je trebala bit novi google pa je nema nigdi.

That's no reason to cry. One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and it makes me sad.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
sirka666 kaže...

Volfram alpha je trebala bit novi google pa je nema nigdi.

 

Di si to izvuka molinte ?!? Wolfram|Alpha to nikad nije ni htjela postat njena osnovna svrha je "racunanje" tome u prilog i govori cinjenica da je ubiti namjenjena znanstvenicima na raznim insitutima zbog raznih kompleksnih izraza koje moze izracunati bez problema. Wolfram|Alpha nikada nije bila zamisljena kao obicna trazilica

 

OT: Tema o tome vec postoji http://www.bug.hr/forum/topic/internet/blekko-novi-google-konkurent/74452.aspx?page=0&jumpto=1404149&sort=asc&view=flat

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google

Nema previše šanse da ugrozi google, malo senzacionalistička vijest, 24M dolara je premalo za ugrozit google :D a uostalom navika je navika, a i google zasad bolje rezultate daje (GEO lociranje, ima više podataka što koga zanima -> google account). Makar ovaj blekko ima neke zanimljive stvari.

13 godina
neaktivan
offline
Nova tražilica koja želi pobijediti Google

osim slashtaga ne vidim niti jednu inovaciju, koja bi mogla konkurirati Googleu ili Yahoo

design je ispiriran samim G. tak da bzvz, čemu trošiti sve te milijune?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
Orinem kaže...
sirka666 kaže...

Volfram alpha je trebala bit novi google pa je nema nigdi.

 

Di si to izvuka molinte ?!? Wolfram|Alpha to nikad nije ni htjela postat njena osnovna svrha je "racunanje" tome u prilog i govori cinjenica da je ubiti namjenjena znanstvenicima na raznim insitutima zbog raznih kompleksnih izraza koje moze izracunati bez problema. Wolfram|Alpha nikada nije bila zamisljena kao obicna trazilica

 

OT: Tema o tome vec postoji http://www.bug.hr/forum/topic/internet/blekko-novi-google-konkurent/74452.aspx?page=0&jumpto=1404149&sort=asc&view=flat

Ispričavan se, govorija san po sjećanju, očito nije dovoljno dobro.

That's no reason to cry. One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and it makes me sad.
16 godina
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
brzi i žestoki kaže...

U borbu sa svemoćnim Googleom krenula je nova internetska tražilica Blekko.com, koja će kod traženja rezultata koristiti podatke koje im daju sami korisnici tražilice.

Zbog toga ništa i ne valja. Neke stvari sam tražio i na Google-u mi za isti pojam izbaci rezultat na prvom mjestu, a na ovom tek na 3. ili 4. Vjeran sam Google-u već 9 godina tako da sumnjam da ću ikad promjenit svoju defaultnu tražilicu

Vrhunska odlučnost nije u dobivanju svake bitke, nego u poražavanju neprijatelja bez ulaska u boj - Sun Tzu - The Art of War (6th century BC)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google

moje mišljenje je da trenutno ne može nitko pokoriti Google u pretraživanju

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
brzi i žestoki kaže...

moje mišljenje je da trenutno ne može nitko pokoriti Google u pretraživanju

A može... sam ovisi u kojoj regiji... na primjer u SADu su Yahoo i AOL glavne tražilice

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google

Mislim može ali ne na globalnoj razini

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
enloz kaže...

A može... sam ovisi u kojoj regiji... na primjer u SADu su Yahoo i AOL glavne tražilice

 

Kako bi bilo da malo pogledas cinjenice prije pisanja gluposti ???

 

http://gs.statcounter.com/#search_engine-US-monthly-200910-201010-bar

 

EDIT: Sto se tice regija slazem se sa tobom u nekim regijama postoje pretrazivaci koji mogu "pobjediti" google npr Baidu.com (kina) ali njegov uspjeh temelji se na podrsci koju mu daje vlada zbog cenzure sadrzaja, a nisu ni kinezi glupi dosadit ce to njima uskoro

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 11:32 (Orinem).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google

Koliko se uopće može pouzdati u takve statistiške podatke? Tko nam garantira da to nije "placeni oglas"?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
Orinem kaže...
enloz kaže...

A može... sam ovisi u kojoj regiji... na primjer u SADu su Yahoo i AOL glavne tražilice

 

Kako bi bilo da malo pogledas cinjenice prije pisanja gluposti ???

 

http://gs.statcounter.com/#search_engine-US-monthly-200910-201010-bar

 

EDIT: Sto se tice regija slazem se sa tobom u nekim regijama postoje pretrazivaci koji mogu "pobjediti" google npr Baidu.com (kina) ali njegov uspjeh temelji se na podrsci koju mu daje vlada zbog cenzure sadrzaja, a nisu ni kinezi glupi dosadit ce to njima uskoro

 

  Bahahahahahahahahahhahahahahaha... ajme sto volim ovo... ima ih preko 1.4 mlrd... kako drugacije mislis uspostaviti red u takvom drustvu ako ne u totalitarnom režimu???

 

Ili u totalitarnom režimu s izgledom demokracije (SAD)...

 

Obožavam ovakve idealiste....

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
brzi i žestoki kaže...

Koliko se uopće može pouzdati u takve statistiške podatke? Tko nam garantira da to nije "placeni oglas"?

 

Zar mislis da googlu treba placeni oglas  {#}

 

ALi dobro evo ti malo stariji rezultat za jedan mjesec (vijest je prenio cnet, kao malo uglednije stranica u sviju IT-a mislim da si nebi dozvolili da prenesu poluinformacije)

 

http://news.cnet.com/8301-10805_3-10354394-75.html

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
EnlightenedPhoenix kaže...
Orinem kaže...
enloz kaže...

A može... sam ovisi u kojoj regiji... na primjer u SADu su Yahoo i AOL glavne tražilice

 

Kako bi bilo da malo pogledas cinjenice prije pisanja gluposti ???

 

http://gs.statcounter.com/#search_engine-US-monthly-200910-201010-bar

 

EDIT: Sto se tice regija slazem se sa tobom u nekim regijama postoje pretrazivaci koji mogu "pobjediti" google npr Baidu.com (kina) ali njegov uspjeh temelji se na podrsci koju mu daje vlada zbog cenzure sadrzaja, a nisu ni kinezi glupi dosadit ce to njima uskoro

 

  Bahahahahahahahahahhahahahahaha... ajme sto volim ovo... ima ih preko 1.4 mlrd... kako drugacije mislis uspostaviti red u takvom drustvu ako ne u totalitarnom režimu???

 

Ili u totalitarnom režimu s izgledom demokracije (SAD)...

 

Obožavam ovakve idealiste....

 

Nije idealizam to je realnost ko njima moze zabranit da koriste google ??? (njihova domena se redirekta na domenu u hongkongu cini mi se) i nije cenzurirana (bar po zadnjim podatcima koje sam procitao)

 

osim toga s porastom obrazovanja porast ce i udio google na trzistu svatko iti malo obrazovan/normalan zeli imat uvid u sve informacije i sam donijet svoje misljenje o tome sukladno tome odabrat ce google koji im to omogucava

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
Orinem kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Orinem kaže...
enloz kaže...

A može... sam ovisi u kojoj regiji... na primjer u SADu su Yahoo i AOL glavne tražilice

 

Kako bi bilo da malo pogledas cinjenice prije pisanja gluposti ???

 

http://gs.statcounter.com/#search_engine-US-monthly-200910-201010-bar

 

EDIT: Sto se tice regija slazem se sa tobom u nekim regijama postoje pretrazivaci koji mogu "pobjediti" google npr Baidu.com (kina) ali njegov uspjeh temelji se na podrsci koju mu daje vlada zbog cenzure sadrzaja, a nisu ni kinezi glupi dosadit ce to njima uskoro

 

  Bahahahahahahahahahhahahahahaha... ajme sto volim ovo... ima ih preko 1.4 mlrd... kako drugacije mislis uspostaviti red u takvom drustvu ako ne u totalitarnom režimu???

 

Ili u totalitarnom režimu s izgledom demokracije (SAD)...

 

Obožavam ovakve idealiste....

 

Nije idealizam to je realnost ko njima moze zabranit da koriste google ??? (njihova domena se redirekta na domenu u hongkongu cini mi se) i nije cenzurirana (bar po zadnjim podatcima koje sam procitao)

 

osim toga s porastom obrazovanja porast ce i udio google na trzistu svatko iti malo obrazovan/normalan zeli imat uvid u sve informacije i sam donijet svoje misljenje o tome sukladno tome odabrat ce google koji im to omogucava

 

To je djelomično točno, koliko sam ja upućen njima već ISP cenzurira rezultate i ne mogu opće otvoriti određene adrese, sad što će ih na googleu naći, pa možda moći vidjet cacheiranu verziju to je druga priča, makar ne znam ni dal je to moguće.

Ovo da su Yahoo i AOL najjači u Americi je smiješno :D

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google
Kečko kaže...

To je djelomično točno, koliko sam ja upućen njima već ISP cenzurira rezultate i ne mogu opće otvoriti određene adrese, sad što će ih na googleu naći, pa možda moći vidjet cacheiranu verziju to je druga priča, makar ne znam ni dal je to moguće.

Ovo da su Yahoo i AOL najjači u Americi je smiješno :D

 

u jbt, baš sam se osramotil {#}

 

da skinem ljagu sa svog imena... htio sam napomenuti da iako je u hrvatskoj google marketshare 99%, a yahoo 0.9% (karikiram), a u americi nekad davno je yahoo bio puno jači, no i danas je popularniji u tamo nego što je kod nas (za par % {#}) tj tamo google nema tih praktički 100% market share-a kao kod nas 

14 godina
neaktivan
offline
Nova tražilica koja želi pobijediti Google
Isprobo sam ovu tražilicu i uopće mi se nije svidjela. Prvo rezulatati koji su mi prvi na Googelu (Npr Bug.hr) na toj tražilici su mi 5 ili 6. Uglavnom neću se micat s Googla jel sam na njega već naivko.
http://vocaroo.com/?media=vTI0Gt85vtxkjp2Jx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nova tražilica koja želi pobijediti Google

ovo tesko moze nadmasiti google, imaju toliki publicitet da nema firme koja ih trenutno može srušit, pa da je i ta trazilica bolja ne bi mogli, ali pošto i nije nešto nemaju baš nekih šansi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google

tražilica koja bi u ovoj situaciji premašila google i njegovu popularnost bi trebala biti fenomen!

14 godina
protjeran
offline
RE: Nova tražilica koja želi pobijediti Google

Nisam rasist, ali google je google, te je ovo meni homepage...

 

http://www.blackle.com/

 

_\m/

 

Metal ist krieg!

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Nova tražilica koja želi pobijediti Google

ni bing koji je od microsofta nije prestigo google, kamoli će neka nova priča.....cijeli svijet zna za google, ćemu promjene, ja volim držat "status quo" {#}

Dont bug me!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice