Piratstvo nije štetno

poruka: 21
|
čitano: 4.032
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
EU skrivao dokaze da piratstvo nije štetno

EU je platio istraživanje kojim je zaključeno da piratstvo nije štetno a onda skrivao rezultate.

 

Rezultati istraživanja statistički ne pokazuju snažnu korelaciju prodajnih rezultata i online piratstva

osim za recentne hit filmove gdje za svaki deseti film koji se pogleda ilegalno 4 filma manje se pogleda legalno.

 

Za glazbu, e-knjige i video igre takve korelacije nema, čak suprotno, za video igre podaci pokazuju (ono što smo svi već znali) POZITIVAN učinak na prodaju.

 

Source: https://thenextweb.com/eu/2017/09/21/eu-paid-report-concluded-piracy-isnt-harmful-tried-hide-findings/#.tnw_1104Rted

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
28 0 hvala 10
15 godina
offline
Piratstvo nije štetno

-da.. statistika :)

That does not necessarily mean that piracy has no effect but only that the statistical analysis does not prove with sufficient reliability that there is an effect.

-dakle, statistička analiza ne dokazuje da efekta nema, nego da nije pouzdana kao metoda kojom se takav utjecaj može mjeriti. ... hmmm :))

-s druge strane, par mogućih razloga za (ne)objavu.. zataškavanje ili odustajanje (od loše metode-analize). Tko je naručitelj, dali je postojao 'cilj' analize naručitelja..

-pošto je sad ipak isčeprkano, od strane piratice u EU, implicira da je to kontrolirala 'druga strana'.. i da je negativan nalaz zataškan, to povlači nečiju odgovornost :))

.. time i paradox, sarkazam, zbog piratizacije, treba kazniti antipirate :)))

 

no, što ako je samo problem statistika? Ako je, (još bolje za one koji žele ''free'' bez RIAA i sl.), jer je to tad osnova za pobijanje svih njihovih takvih studija, tvrdnji za nanesenu štetu nastalu piratizacijom.. odnosno, jednako kao što je zakonom obuhvaćeno, mogućnost nanošenja protupravne štete, postoji i protupravna korist :)) .. i moguće je odbaciti optužbe s odštetnim zahtijevom.

time se npr distribucija-download npr torrentom opet može 'legalizirati' (za zakonom zaštićene sadržaje, koje vlasnik nije odobrio distribuciju.. jer u konačnici nije šteta nego korist, odnosno, šteta-iznos se mora dokazati, izračunati, prihvatljivom-dokazivom metodom.. ne izmišljenom brojkom iz dupeta (ili glave)).

 

što god bilo kao uzrok-razlog.. bit će zanimljivo vidjeti nastavak.. ili će se sve zajedno ugasiti-zataškati? -vidjet ćemo (ili nećemo). :))

 

i kao btw, a što tad s 3rdparty agencijama, koje za interes vlasnika sudjeluju u torrentseederima i prijavljuju ip-podatke, na temelju kojih se u dojčlandu automatizmom naplaćuje 900€... možda kao povrat preplaćenog poreza, kao banke sa švicarcem .. proročanstvo: nestat će tema, studija, jer tako je lakše, jeftinije.. :)) dok će članica piratske stranke, ispijati coctail na bahamima ili plutati nekim vodama usidrena cementnim blokom.. i novi filmski blockbuster.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Piratstvo nije štetno

Piratstvo je legalno koliko je legalno i kloniranje

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
pqweasdyxc kaže...

Piratstvo je legalno koliko je legalno i kloniranje

- legalno je ono što je zakonom dozvoljeno, ali to nije tema.. nego štetnost. Legalno može biti sve ako se zakonom regulira-dozvoli ili ako se zabrani.. kao droga, alkohol itd.. štetnost, novac, je nešto drugo pri tome se i nelegalnim aktivnostima može zarađivati kao i nanositi šteta drugima. Pošto je 9/10 zakona samo vlasništvo i zaštita, sve što nekome nanosi štetu je zakonom zabranjeno. To je osnova po kojoj je i samo piratstvo ili TPB zabranjeno-kažnjeno. Tak da, legalnost nije tema... ali legalizacija će možda biti.

- kloniranje s temom nema veze, odnosi se na živa bića ili ljude.. uopće nema veze s novcem ili materijalnom štetom. Kao usporedba copy-pastea je loša, neusporediva. Copyright je stvar autora, kloniranje s tim nema veze osim termina umnažanje/razmnožavanje koji su slični, kao sinonimi.. ali ipak različiti, zato i postoje (i zato to ne treba miješati u konkretnoj temi kao što su sva goriva-goriva ali ako pomiješaš dizel-benzin tad motor zariba.. isto ali ipak nije..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 16:07 (ihush).
10 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
Nisam jos vidio da je netko propao radi piratstva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Piratstvo nije štetno

Nije štetno za Pirate.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Piratstvo nije štetno

Piratstva se najviše boje oni koji izdaju loše i nekvalitetne proizvode, za ove ostale je pozitivna stvar.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
PaleRider kaže...

Piratstva se najviše boje oni koji izdaju loše i nekvalitetne proizvode, za ove ostale je pozitivna stvar.

 Točno! Da li tko može ukazati na slučaj u kojem kvalitetan proizvod nije ostvario financijsku isplativost zbog piratstva?

12 godina
neaktivan
offline
Piratstvo nije štetno

Piratstvo je besplatan marketing , razdoblje do windowsa xp dok nitko nije ni znao za dsl, rijetko tko si mogao priuštiti windowse, presnimavalo se sa svih strana, crack se smatrao čak i dijelom windowsa (kao da je microsoft to napravio), i svi smo imali windowse, pridonijeli smo popularnosti, zbog te popularnosti se sve više aplikacija i igara radilo za windowse, microsoft je kao firma jačao, i danas su tu gdje jesu jer gotovo svatko ima windowse, a ima ih najviše zbog piratstva. Piratstvo im je donijelo puno više koristi nego štete, čega su i oni svjesni pa se nisu baš nešto posebno trudili zaštiti windowse od piratstva, nego ono reda radi neka osnovna zaštita čisto da kažu svima da je to ilegalno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Piratstvo nije štetno

Normalno da nije štetno. Da nema piratstva, CDPR ne bi zaradio 50€ od mene jer ja ne bih kupio igru na slijepo. Ovako probao Witcher 3 piratsku verziju i kad mi se svidjela, kupio. :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Piratstvo nije štetno
chutac kaže...

Normalno da nije štetno. Da nema piratstva, CDPR ne bi zaradio 50€ od mene jer ja ne bih kupio igru na slijepo. Ovako probao Witcher 3 piratsku verziju i kad mi se svidjela, kupio. :)

 

Tako to ide i kod mene, ako je igra dobra platit ću je i podržati takav rad.

Da nema piratstva bilo bi puno više loših igara a bile bi i skuplje.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Piratstvo nije štetno
Ges kaže...
PaleRider kaže...

Piratstva se najviše boje oni koji izdaju loše i nekvalitetne proizvode, za ove ostale je pozitivna stvar.

 Točno! Da li tko može ukazati na slučaj u kojem kvalitetan proizvod nije ostvario financijsku isplativost zbog piratstva?

 Stardock i njihova igra Sins of the solar empire...  Nisu stavili DRM i skoro propali (ili jesu propali?) A i za igru su govorili da je bila mnogo dobra

steam: skank666 origin:IhrvojeI
6 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
skank666 kaže...
Ges kaže...
PaleRider kaže...

Piratstva se najviše boje oni koji izdaju loše i nekvalitetne proizvode, za ove ostale je pozitivna stvar.

 Točno! Da li tko može ukazati na slučaj u kojem kvalitetan proizvod nije ostvario financijsku isplativost zbog piratstva?

 Stardock i njihova igra Sins of the solar empire...  Nisu stavili DRM i skoro propali (ili jesu propali?) A i za igru su govorili da je bila mnogo dobra

Svi su govorili i za onu novu Moba/Fps igru Lawbreakers da je fenomenalna, da je zakon itd, itd. Igra danas, nakon 2 mjeseca sto je vani ima 24 igraca online peak.

Ja iz iskustva mogu reci da sam Rimworld, FIFA naslove, SWTOR, Witcher3, Telltale games naslove i jos hrpu drugih, kupio jer sam prvo igrao piratske/besplatne verzije istih.

Danas je najbliza stvar demu Open Beta a i to je u slucaju da cujes za igricu prije nego Beta krene. Tako da se slazem sa onim tko je rekao da je piratstvo reklama danas, ili u najmanju ruku demo za one koji zele podrzati dobre devove. A oni koji ne zele ce uvijek naci nacin da odigraju besplatno.

15 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
skank666 kaže...
Ges kaže...
PaleRider kaže...

Piratstva se najviše boje oni koji izdaju loše i nekvalitetne proizvode, za ove ostale je pozitivna stvar.

 Točno! Da li tko može ukazati na slučaj u kojem kvalitetan proizvod nije ostvario financijsku isplativost zbog piratstva?

 Stardock i njihova igra Sins of the solar empire...  Nisu stavili DRM i skoro propali (ili jesu propali?) A i za igru su govorili da je bila mnogo dobra

 Igrao jednu partiju, nebih kupio. Stardock radi neloše igre, nikako mnogo dobre i u globalu dobivaju pozornosti koliko im igre i vrijede. Igrao sam i njihove Elemental/Fallen Enchantress i jednostavno nemaju "ono" zbog čega bih ih igrao opet iako se jako furaju na legendarni MoM koji i nakon gro partija i godina mi nikako ne dosadi. Recimo uzmimo za protu primjer Paradox i njihov Stellaris kao i ostale odlične strateške naslove - definitivno igre koje i uz ogromno piratstvo ne propadaju jer su tako dobre da ih fanovi kupuju iz rešpekta

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 12:47 (Ges).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Piratstvo nije štetno
skank666 kaže...
Ges kaže...
PaleRider kaže...

Piratstva se najviše boje oni koji izdaju loše i nekvalitetne proizvode, za ove ostale je pozitivna stvar.

 Točno! Da li tko može ukazati na slučaj u kojem kvalitetan proizvod nije ostvario financijsku isplativost zbog piratstva?

 Stardock i njihova igra Sins of the solar empire...  Nisu stavili DRM i skoro propali (ili jesu propali?) A i za igru su govorili da je bila mnogo dobra

 Pa ni borderlands ni witcher 3 nisu imali DRM pa su se odlično prodavali.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Piratstvo nije štetno
Ges kaže...

 Igrao jednu partiju, nebih kupio. Stardock radi neloše igre, nikako mnogo dobre i u globalu dobivaju pozornosti koliko im igre i vrijede. Igrao sam i njihove Elemental/Fallen Enchantress i jednostavno nemaju "ono" zbog čega bih ih igrao opet iako se jako furaju na legendarni MoM koji i nakon gro partija i godina mi nikako ne dosadi. Recimo uzmimo za protu primjer Paradox i njihov Stellaris kao i ostale odlične strateške naslove - definitivno igre koje i uz ogromno piratstvo ne propadaju jer su tako dobre da ih fanovi kupuju iz rešpekta

 Da ne bude zabune, ne tvrdim ja ništa a pogotovo ne da piratstvo šteti koliko nam to velike kuće prikazuju. Piratstvo šteti malim studijima gdje im svaka prodana kopija znači puno a ovi su tad bili najebali na račun piratstva - jebiga - nisam to ja izmislio, tako je kako je. Osobno piratiziram tj koristim torente ko svojevrsan demo i boli me đoko. Nek si oni to broje u potencijalnu prodaju - a ta teza je žešči šit.

zeroname kaže...

 Pa ni borderlands ni witcher 3 nisu imali DRM pa su se odlično prodavali.

 Jer su bile nastavci već odlične igre/igara - a to je ono što prodaje igru. Što se ne može reći za npr Mass Effect: A - kupio sam je a bolje da sam je piratizirao... A nastavak solidnih igara (doduše 3 igra je šit)

steam: skank666 origin:IhrvojeI
9 godina
neaktivan
offline
Piratstvo nije štetno

Korporacijske gluposti i mitovi. NaravnOooo da ima onih koji nemaju sredstava i neće nikad platit za neku stvar, jer jednostavno nemoš ogulit nekog ko nema kože.

Ali većina ljudi koji skidaju piratske verzije stvari kad-tad će  uzeti original, jer ko će se zajebavat sa ad spam-om i crashevima uvik.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
Spacecraft kaže...
Nisam jos vidio da je netko propao radi piratstva.

 
Glazbeni labeli npr. iPod kad je izasao, masovni .mp3 download?? sve pjesme 1.99 eura? na iTunes? Da jedna pjesma Red Zeppelin-a vrijedi isto kao od Lidije Bačić?
Khmmm.. samo primjer jednog od podhvata Steve Jobs-a. "nisi vidio" ja jesam.

everyday i'm shuffling...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Piratstvo nije štetno
peksimo99 kaže...

Korporacijske gluposti i mitovi. NaravnOooo da ima onih koji nemaju sredstava i neće nikad platit za neku stvar, jer jednostavno nemoš ogulit nekog ko nema kože.

Ali većina ljudi koji skidaju piratske verzije stvari kad-tad će  uzeti original, jer ko će se zajebavat sa ad spam-om i crashevima uvik.

 Evo ja bas sad igram men of war asasult squad 2 neka jogurt verzija koja je odavno outdated. I planiram kupit complete edition steam verziju sa G2A ili kinguin-a. Key košta 7 eura. Isto tako planiram kupit company of heroes 2 master collection kojeg sam imam piratskog za 14 eura. Sad jedino pitanje da li je piratstvo ako kupim key sa kinguina.

15 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
zeroname kaže...
..Sad jedino pitanje da li je piratstvo ako kupim key sa kinguina.

 -nije. Jel trgovac legitiman ili crnjak, nije tvoja stvar, nemaš nikakav mehanizam provjere (kao ni naša policija, jurisdikcija, o tome se brine država trgovca..).

piraterija, copyright, korištenje (download ili upload-distribucija), razne riječi se izmješaju (poticajem BSA često ne slučajno). Korištenje nije piraterija (kraće). Piraterija je biz oko cracka, distribucije.. dok kupljen key ako radi, tad je OK, igra ili ms-win.. oni provjeravaju i odobravaju, tko drugi bi to mogao.. Pri tome ni cijena nije relevantna (samo možemo pretpostavljati leglanost..) jer cijena nije zakonska stvar kao i relativnost. DOk pri kupnji npr automobila (posotji teh.registracija, podaci koji se provjere u policiji) vrijedi 'ako si znao ili mogao znati' .. u ovom slučaju (bilo što online) kupac keya-licence ne može znati. Eliminacija nelegitimnih trgovaca je stvar policije-države, isp-hostova, koji imaju potrebne podatke, kao što je i npr blokiranje TPBa njihova stvar :)

 

Dakle, nisi pirat, čak i ako imaš papigu i povez preko oka.. i kupljen key s opskurnih izvora niske cijene. Da bi bio pirat (u kontekstu PC-softwarea) moraš učestvovati u ozbiljnijim kršenjima zakona a to ne uključuje konzumaciju i posjedovanje važeće licence za kućno korištenje, pogotovo što izlaskom iz trgovine gdje nešto kupiš (pa i key) račun možeš baciti i nikad nikome nisi dužan dokazivati kupnju-legitimnost za korištenje (firme su nešto drugo, vođenje poslovnih knjiga i R1).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 23:51 (ihush).
15 godina
offline
Re: Piratstvo nije štetno
skank666 kaže...
Ges kaže...

 Igrao jednu partiju, nebih kupio. Stardock radi neloše igre, nikako mnogo dobre i u globalu dobivaju pozornosti koliko im igre i vrijede. Igrao sam i njihove Elemental/Fallen Enchantress i jednostavno nemaju "ono" zbog čega bih ih igrao opet iako se jako furaju na legendarni MoM koji i nakon gro partija i godina mi nikako ne dosadi. Recimo uzmimo za protu primjer Paradox i njihov Stellaris kao i ostale odlične strateške naslove - definitivno igre koje i uz ogromno piratstvo ne propadaju jer su tako dobre da ih fanovi kupuju iz rešpekta

 Piratstvo šteti malim studijima gdje im svaka prodana kopija znači puno a ovi su tad bili najebali na račun piratstva - jebiga - nisam to ja izmislio, tako je kako je.

dafinitivno se slažem, no treba se uzeti u obzir kvaliteta proizvoda jer ništa se ne konzumira iz sažaljevanja prema autorima već jer ima nešto zbog čega je ljudima privlačno za konzumiranje. Primjera radi, meni jedna od najboljih igara ikad je King arthurs gold alpha, totalno anonimus igra malog studija koja je ostvarila zaradu autorima i dala mogućnost daljnjeg razvoja igara a imala je princip free2play gdje je plaćanje omogućilo samo solo igru koja je više kao loš trening s botovima te skinove za likove, dakle ništa bez čega se ne može uživati u potpunosti u igri no svejedno je mnogo ljudi kupilo igru jer se prodavala vrl jefitno (ja sam platio 8$ iako velim, nisam morao, no toliko mi je igra bila dobra). Ili path of exile s istom shemom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2017 8:23 (Ges).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice