Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima

poruka: 6
|
čitano: 2.332
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima

The vulnerabilities purportedly lie in what is supposed to be a secure part of the processors where sensitive information is contained.

 

https://www.pcgamer.com/researchers-discover-13-major-security-flaws-specific-to-amds-zen-cpus/?utm_content=buffer5a350&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb

 

Ajoj :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima

S druge strane, izgleda da se radi o nečem što bi, ne daj bože, Intel financirao... :) :) :)

 

https://www.gamersnexus.net/industry/3260-assassination-attempt-on-amd-by-viceroy-research-cts-labs

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima

Koliko sam procitao, rupe se mogu iskoristiti samo ako napadac ima

Admin prava na racunalu. A ako vec ima admin prava na racunalu,

taj sustav je kompromitiran.

 

Dakle netko kome iskoriste te rupe u AMD procesorima/chipsetima,

vec ima daleko veci problem u svojim sustavima/serverima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima

-osim što admin prava dobiješ kroz bezbrojne druge rupe, tak da to nije 'zaštita'.. rupe su tu, oduvjek, razlika je samo ka za njih saznamo, kad ih netko iskoristi i kad ćemo u budućnosti čitati o novima-sadašnjima za koje ne znamo i mislimo da smo sigurni, nakon patcha i sl.

-hw layer je daleko ispod OSa, nevažan admin.. tj ovisi čemu koja rupa služi, nije jedna za sve i nisu sve iste, jer bi to bila redundancija i razbacivanje skupog silicija, inženjeri to dobro znaju (osim u nekom drugom kontekstu za rupe..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Pronađene sigurnosne rupice u AMD procesorima

ma lolcina veca

 

sumnjam da bi se intel smradovi upustali u ovako nesto, mada je sve moguce

 

ovo me vise podsjeca na nekakvu destabilizaciju vrijednosti AMD-a na burzi, u pokusaju sto veceg pada dionica, prije kupovine tvrtke

 

AMD je u velikom zamahu na trzistu i predvida im se svjetla buducnost, pogotovo na enterprize nivou, pa je mozda mogude da se netko sprema na kupnju

 

vidjet cemo

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice