Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

poruka: 10
|
čitano: 6.835
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Zašto nitko ne piše o novoj direktivi Europske komisije koja će "ubiti" slobodan internet? 

 

https://juliareda.eu/2018/05/censorship-machines-link-tax-finish-line/

 

 

 

Ukratko:

  • Websites won't be allowed to host copyrighted content they don't posses. You won't be able to put a picture of [photographer] on Imgur for example.

  • Websites putting a snippet of an article on an other website will have to pay a licence to the website in question. Want to link an article of the Nytimes ? Reddit will have to pay a licence to even show you the article. The main targets are websites like Facebook and Twitter.

  • Creations of "upload filters". If Reddit didn't pay the "link tax" to the Guardian, they have to censor any post/comment with a link to it.

  • The licence in question can go far. If an article of the Nytimes is posted/in a comment have a link to the Guardian, Reddit will have to pay a licence to the Guardian.

 

Rasprava na Redditu:

https://www.reddit.com/r/europe/comments/8ngs8h/eu_to_vote_on_law_that_could_introduce_a_link_tax/

 

 

Ovaj prijedlog još nije prošao EP, ali je Europsko vijeće glasalo za (naravno i Hrvatska)..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 19:32 (Avensac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Tu se ne radi o internetskoj neutralnosti nego o nečemu sasvim drugom. Internetska neutralnost je zakonom zaštićena u svim državama članicama EU.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 19:34 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Dobro da, krivo sam se izrazio (clickbait naslov jel ).. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 19:36 (Avensac).
13 godina
neaktivan
offline
Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Zašto BUG ne izvjesti o ovome kako treba i to prije 20.06.?

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Ukidanje neutralnosti interneta u Europi
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Evo izglasali su "prihvaćanje" članka 11 i članka 13.

 

 

Article 11 (a.k.a. link tax) would force anyone using snippets of journalistic online content to get a license from the publisher first — essentially outlawing current business models of most aggregators and news apps. This can also possibly threaten the hyperlink and give power to publishers at the cost of public good.

 

Article 13 (a.k.a. censorship machines) will make platforms responsible for monitoring user behavior to stop copyright infringements, but basically means only huge platforms will have the resources to let users comment or share content. People opposed to the proposal worry that this could lead to broader censorship, threatening free speech via parody, satire, and even protest videos.

 

 

 

Nije još gotovo, ali ako su sad glasali za, vjerojatno će proći dalje..

Moj PC  
1 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Može li mi netko pojasniti ovu novu EU direktivu o autorskim pravima? Recimo na primjer da sam vani uslikao tramvaj ili nacrtao neki crtani lik kojeg sam sam osmislio, i sad to želim objaviti na Facebook-u ili sličnim društvenim mrežama - koja je procedura? Čiju bi dozvolu trebao tražiti prije objavljivanja?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

-uvjek, dozvolu vlasnika, slike.. dok je to npr za vizuru grada, grad-zamp + osoba kao manken-model koja pozira i plaćena je za to. To se odnosi na komercijalno korištenje, dok privatno-osobno-kućno nema tih pravila kao što možeš sve živo s neta skinuti-snimit, tv-radio program itd.. (ali ne emitiraš, nego konzumiraš, za osobne potrebe, ne javno itd..)

-pošto je ovo javno, tad je komercijala (neovisno jel zarađuješ ili koji model zarade..).

da si npr profi fotograf, bio bi u sustavu zampa, plaćao.. i imao pravo, dok si ti tad autor, koji ako ima vrijedna djela treba ta ista zaštititi (registrirati) zbog lakšeg dokazivanja u slučaju da netko to koristi bez dozvole vlansika (plaćanja..).

npr Baltazar je crtani lik, ako ga slikaš, otisneš na šalicu.. bez da dobiješ dozvolu vlansika, tad si prekršio zakon. Ako ti nacrtaš neki svoj lik, opet se može desiti da dobiješ kaznu, jer npr nisi registrirao pa imaš problem dokazivanja da si vlasnik, npr što da nemaš papire od svog auta, registraciju, prometnu, osobnu.. i da te policija zaustavi? Dok ne dokažeš, sumnjiv-kriv.

Komercijala je sve, neovisno jel nešto za drugu stranu đabe, npr google.. same reklame itd. Čim j eu pitanju neko emitiranje, to je javno izvođenje, to spada pod zakon .. a recimo da se facebook tolerira kao osobno, s osobnim stvarima kao osobne slike (ali ako netko primjeti-prijavi nešto zaštićeno, uklonit će.. pa je dovoljno da se osoba sa slike npr požali).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

Pošto imam par vlastitih likova (troje), gdje moram ići i što moram napraviti da bi ih registrirao na sebe?

15 godina
offline
Re: Ukidanje neutralnosti interneta u Europi

-zamp.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice