ZAMP, potreban ili?

poruka: 15
|
čitano: 12.007
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
ZAMP, potreban ili?
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Zašto nisu smanjili naknadu za malog korisnika, samo pogoduju velikim korisnicima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 22:55 (ATIRade).
15 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Trebalo bi ukinuti ZAMP.

13 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Trebalo bi naplačivati naknadu kod ulaska u dućan jer postoji mogućnost da nešto ukradeš.

16 godina
neaktivan
offline
ZAMP, potreban ili?

udruženja poput ZAMPA posdtoje svugdje i moraju postojati, ALI... jedno velikooo alliiiii...

kod ZAMP djeluje poput udruge kamatara! svi i za sve moraju plaćati iako nitko ne zna što plaća, zašto plaća, kome plaća i najvažnije što time dobija!

a s druge strane ZAMP plaća doprinose zaista svima koji tvrde da su pjevači - kriteriji su zaista čudni, jer ne vidim zašto mi grdović ili mišo ili severina imali plačene doprinose, a s druge strane milijune eura stavljaju na račune (nemojmo se zavaravati kako im je teško, jer jako jako jako dobro žive i jako puno toga su omogučili sebi i svojima od svojih gaža).

s druge strane, postoji i mnoštvo "pjevača" koji nikada ništa nisu napravili, ali im se uredno sve plaća.

e sada, ZAMP kao neki kamatar kaže da moraš plaćati naknadu ako imaš kafić, ako imaš dućan, ako imaš kupleraj, ako imaš radio u autu (koji je na firmu).

e nečeš! 1. kako da kupim auto na firmu koji nema radio?! 2. zašto onda distributer auta ili proizvođać ne plate naknadu?! zašto JA?! 3. kako ZAMP zna da ja slušam radio?!

uglavnom, puno nedorečenosti i nejasnoća, a oni agresivni i primitivni i jadni i zaostali još u 70' ili 80' godinama prošlog stoljeća....

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
15 godina
offline
ZAMP, potreban ili?

- povezana tema, HDS ZAMP ne postoji.

Bilo bi zgodno da se novinari (neki skloni sado-mazo, suicidalni) malo pozabave, možda i neki Bajići i državne institucije. Ali sumnjam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Dajte spojite ove teme da ne čitamo isto.

11 godina
protjeran
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Svi znamo o čemu se tu radi. Nisu krivi programeri, glumci i pjevači, ne beru novac oni. Beru novac, ali to su zaslužili svojim ugovorom. Svi znamo zašto im se nude nerealne plaće i takav status.

Jer se ima... Pa ne smeta njima piratstvo ništa. To je dokazano, piratstvo utječe na povećanje prodaje. Problem je u pohlepi velikih koorporacija koji doslovno moraju masovno zaraditi preko noći.

12 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Negdje sam čitao mogućnost smanjenja naknade za famozni ZAMP. Mislim da svejedno neće pasti cijene HDD i DVD-ova. Prodavači bi to mogli samo iskoristiti za veću zaradu

kao i ove fore sa dizanjem cijena pa kad se već dižu zaokružimo na veći iznos.

Na primjer procesor košta 973 kn i treba se povečati cijena za 5 kn (978 kn) i to se zaokruži na 979,99 kn akcija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Evo kamo ide od ZAMP-a novac:

http://www.poslovni.hr/komentari/kako-se-dijeli-zarada-od-zamp-ova-monopola-114801

 

Poštena raspodjela našeg novca?

0 Da
10 Ne
2 U ovoj državi da
15 godina
offline
Re: ZAMP, potreban ili?
Brian kaže...

Evo kamo ide od ZAMP-a novac:

http://www.poslovni.hr/komentari/kako-se-dijeli-zarada-od-zamp-ova-monopola-114801

 

Poštena raspodjela našeg novca?

-interesantno... linkaš 'vijest' staru +3god. ... ima li i to neku 'skrivenu poruku', tj. nije li neobično da je (relativno) malo konkretnih članaka u vezi-sveze... zampiriona.

-naravno da je pošteno preraspodjeljen novac, naravno da je ZAMP poštena udruga (mada još nije jasno je ili nije, ili je samo odjel ili je firma kćer-sestra-strina... ili su u šumici). BTW, što je HDS, što HDS-ZAMP, što je sam ZAMP? Njihove starnice su također vrlo ažurne, recimo od prije godinu dana, dok se vijest o ZAMPu odnosi na radionicu iz 2009te.. Vidi se uložen trud u informiranju javnosti. (aktivnosti) Nema spomena o posljednjih par mjeseci PRa koji maltretira građane tj slušatelje-gledatelje koji plaćaju RTV, no bit će možda, ako Bajić stigne na red.

-enivej, pošto mi se neda ispričavati (što će stanoviti PetriĆ vjerojatno morati, možda i onaj slovenc PetriČ) vrloj pravnici, Marini, ograđujem se od takvih insinuacija i podržavam dragi nam naš ZAMP i sve njegove pridružene članice i djelatnike. Redom izuzetnih moralnih vrlina i čistog obraza, vrhunski stručnjaci profesionalci. .. da nam je takvih više!

-dodatno, prije 2mj, sam (firma) bio i suučesnik-pokrovitelj jedne od uzornih parada poslovnog modela u daragoj nam lijepoj, uz sve ostale velikozube (ne sitnozube) koji su također pokrovitelji, domjenak je pak vrhunac uvlakaća (posljedica, imam facijalis od protuprirodnog smješkanja), još nisam uspio isprati 'gorčinu' nakon tube kaladonta.. (koliko sam puta morao cuclati ili se sagnuti {#}) ali sve u rok službe. Sve za gerijatriju i stare i nemoćne, naravno novac ne ide njima, njima idu naranče. Biznis as južual.

 

/spoiler:

btw, ja nisam protiv ZAMPa, samo sam protiv lopova, utajivača, lažnih moralsta, kvazi firmi.., ali gledajući njihove propagandne materijale, mogao bi naivno zaključiti da su nam želje zajedničke. Srećom naivan sam.

:spoiler:/ -- {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP, potreban ili?

Tvoje dijete slavi rođendan, pozoveš klince iz njegove škole, posjedaš ih i pustiš na dvd crtić fifi i cvjetno društvo ili teletabise. Iako je originalni dvd ti kršiš zakon jer prikazuješ.

 

Ti slaviš rođendan, pustiš originalni cd sa pjesmama i opet kršiš zakon, jer imaš 10 ljudi na tulumu i nije svako od njih kupio i donio svoj cd.

15 godina
offline
Re: ZAMP, potreban ili?
Brian kaže...

Tvoje dijete slavi rođendan, pozoveš klince iz njegove škole, posjedaš ih i pustiš na dvd crtić fifi i cvjetno društvo ili teletabise. Iako je originalni dvd ti kršiš zakon jer prikazuješ.

 

Ti slaviš rođendan, pustiš originalni cd sa pjesmama i opet kršiš zakon, jer imaš 10 ljudi na tulumu i nije svako od njih kupio i donio svoj cd.

 -ne. To je privatna/osobna-kućna (ne javna) upotreba, dozvoljeno i pokriveno zakonima.

Javno izvođenje, recimo kriterij kao kod gostiju na moru 'obitelj'.. javni prostor je onaj na koji pristup ima svatko, javni skup također. Po tom kriteriju u tvojoj kući nije javni prostor pa tako ni javno izvođenje, ali ako dođeš u park, tad je to javna površina i potrebne su posebne dozvole lokalnih vlasti, plaćanje ZAMPa orgianizatora itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice