Homebox turbo tarifa

poruka: 221
|
čitano: 109.982
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
kran kaže...
BlackM kaže...

Zna li netko koliko su na tom homeboxu jače antene i prijamnik od moba. Na mom mobu (HTC 10) mi je oznaka H, nekad E, 3G mislim da nikad nisam zamijetio u kući. Mislim da mi se ne isplati zezat s tim ak ću na kraju dobiti 5Mbita a sad sam kod t coma na žici na 3,5.

 Oznaka "H" ili "H+" (HSPA) ti je 3G mreža, brzinu možeš na 3g mreži imati i do 12 Mbit/s odnosno do 21 Mbit/s ili ako uhvatiš DC HSPA onda do 42 Mbit/s

Ali to sve ovisi o opterećenju bazne stanice i tvojem području, pogledaj na njihovoj karti pokrivenosti da li ima 4G na tvojem području

 

He he, danas sam sasvim slučajno na stranici zamjetio - opcija uključenja 4G i to na tabu koji je otvoren već par dana i mislio ga zatvorit 

Malo to istražio i tek od danas na mobu imam uključen 4G . Izmjerena brzina je 5,5 Mbita, no vjerujem da homebox može bolje ulovit signal i time dat veću brzinu, samo je pitanje koliko.

 

Ako nije nekome problem testirat brzinu preko moba i onda preko homeboxa da vidimo ima li i kolika je razlika.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
BlackM kaže...

 

He he, danas sam sasvim slučajno na stranici zamjetio - opcija uključenja 4G i to na tabu koji je otvoren već par dana i mislio ga zatvorit 

Malo to istražio i tek od danas na mobu imam uključen 4G . Izmjerena brzina je 5,5 Mbita, no vjerujem da homebox može bolje ulovit signal i time dat veću brzinu, samo je pitanje koliko.

 

Ako nije nekome problem testirat brzinu preko moba i onda preko homeboxa da vidimo ima li i kolika je razlika.

 5,5 Mbit/s je malo za 4G mrežu, to može biti onda na 3G mreži.

Ja ne mogu trenutno usporediti i izmjeriti brzinu na mobitelu i homeboxu jer nemam još 4G na mobitelu, ali homebox bolje hvata signal to sam primjetio.

Na 4G mreži na homeboxu u popodnevnim i večernjim satima imam oko 30 Mbit/s dok po noći i ujutro je 40-50 Mbit/s (s tim da je odašiljač udaljen oko 6 km)

Ti možeš uzeti homebox i probati, ako ti ne paše vratiš u roku 14 dana ako dogovoriš uslugu na daljinu, ili 7 dana ako je ugovoreno u poslovnici.

 

Samo je pitanje da li uopće možeš dobiti tu uslugu, to ovisi o kojem području živiš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 18:16 (kran).
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Evo upravo zvao na broj 08001313 i naručio Homebox turbo. Tražio sam da mi rade novu uslugu, tj da za mene ne rade raskid s T-com-om. To ću sam, vjerojatno nakon mjesec dana samo raskinut internet, a zadržat fiksnu liniju, naravno ako se brzina neta pokaže dobrom.

 

Ne rade apsolutno nikakve provjere, samo treba reć da vam je spor trenutni žični internet.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
BlackM kaže...

Evo upravo zvao na broj 08001313 i naručio Homebox turbo. Tražio sam da mi rade novu uslugu, tj da za mene ne rade raskid s T-com-om. To ću sam, vjerojatno nakon mjesec dana samo raskinut internet, a zadržat fiksnu liniju, naravno ako se brzina neta pokaže dobrom.

 

Ne rade apsolutno nikakve provjere, samo treba reć da vam je spor trenutni žični internet.

 

Hoćeš hoćeš. 

Kad naknadno radiš prijenos broja jako su brzi. 

Trebat će im dva tjedna da ti pošalju prvo zahtjev za prijenosom broja koji moraš potpisat. 

A ako to budeš htio u poslovnici gledat će u tebe kao da si s marsa pao i reći da to nije moguće. Haha

15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Ne mislim prenašat broj ili raskidat ugovor, jedino ugasit adsl, ako se ovaj homebox pokaže dobar. A nije dobro počelo. Za sad ne radi, dobio ga jučer, stoji pod signal - ograničena usluga, zvao podršku pa mi rekli da moram čekat do 48 h da se aktivira (kad im se vrati potvrda da sam zaprimio paket). Glupost, prije bi rekao da je modem u kvaru, no budem još pričekao do sutra.

 

 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Hahah. Pa nije nikakva greska u modemu.
Oni moraju stvarno zaprimit u administraciji da si ti to preuzeo i potpisao i onda ti aktiviraju homebox.
Sta ti mislis da oni salju odmah aktivirane hb?
I onda dobijes racun za dane kad ga nisi ni koristio i poludio bi jos vise.
Strpi se. Zna to potrajat i duze od 48h.
Prije ocekuj 3-4 dana za aktivaciju ili im salji na mail ili face potpisane obrasce koje imas u kutiji da ti odmah aktiviraju.

Greska u modemu. Haha
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Pretpostavljam da ti je stigo overseasom... Ak je onda budi sretan kaj se po primitku aktivira.. Meni je tele2 poslal karticu pa nikak s njima na zelenu granu, stavim dostavu poslije 4, za pol sata se prebaci na dostavu od 1 do 4, a lik zove u 12 da je na mojoj adresi... 3 tjedna sam se lovil s njima..

I sad zamisli, 3 tjedna nemas uslugu koja je aktivirana i samim tim ces morat platit te dane "koristenja"
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Uzeo sam i ja ovu opciju, brzina brutalna, s 2 na 50 mbps.

Koliko dugo vama drži ovih 100gb? Znači surfanje, youtube (nešto malo), facebook i sl. a igre i sl. ću skidat po noći.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Pošto trenutno net sam koristim, ni ne gledam potrošnju. Samo pazim da veće downloade radim poslje 12. Evo dosad 30gb potrošeno ovaj mjesec. Kad je brat bio kod kuće prošli mjesec možda smo 70gb potrošili. Znači dva korisnika i oboje gledamo Youtube i preko dana u 60fps-a 1080p. Sve u svemu savršen internet, ne žalim što sam prešo iz T-coma sa 10mbps i mizernim uploadom od 0.7 mbps.

7 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Nekih 40-50giga od pocetka mjeseca potrosio, surfanje, dosta youtube videa, lol i wot igranje, i updateovi... I downloada nekih 15 giga :D
7 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Jel treba nekom iz Osječko baranjske županije Homebox turbo? Aktivacija isti dan.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

zna li netko dali se moze kartica iz homeboxa staviti u tablet koji podrzava lte i dali bi to automatski radilo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Ja sam probao u mobitel i ne radi
15 godina
odjavljen
offline
Re: Homebox turbo tarifa
kran kaže...

Jel se može kako riješiti problem sa pucanjem interneta prilikom korištenja telefona, homebox je postavljen na automatski odabir mreže

znači na 4g LTE mreži je, kod korištenja telefona prebacuje se na 3g UMTS ali dolazi i do prekida interneta.

Ako rućno postavim samo 3g onda je sve u redu ,nema pucanja ali mi je mala brzina interneta tek 3-4 mb/s, dok na 4g imam 26 mb/s

Ovo i mene zanima. Msilim se bih li išao na homebox (trenutno imam 20/1, što je i limit linije), ali ako će mi net pucati prilikom dolaznog poziva, to mi nije opcija.

 

Mogu li se dolazni pozivi blokirati?

 

Da li je ethernet port normalni port na koji se može spojiti više računala preko switcha ili i tu postoje neka ograničenja?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
U zadnje vrijeme više nema pucanja prekidanja internet veze, jedino što internet uspori, malo radi malo ne radi za vrijeme razgovora.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

dugo godina koristio sam homeboxove od prvog nadalje sve dok mi ADSL nije postao dostupan,predjimo na odgovore:

P→Mogu li se dolazni pozivi blokirati?

O→MOŽEŠ pozive blokirati sam ili zatražiti SZK da ti blokiraju SVE POZIVE...a opcija sam opet ima puno varijanti i svaka radi...

P→Da li je ethernet port normalni port na koji se može spojiti više računala preko switcha ili i tu postoje neka ograničenja?

O→normalni ethernet port,naravno switch možeš spojiti...

 

 nikad više VIP ni POD BESPLATNO,

 

raskinio sam jer sam platio jednaput kad su rekli  zanemarite,pogreška sitema,ali drugi puta nisam..nego se arumentirano požalio..i uvažili su argumentiranu pritužbu,i izvinili se jer eto greška sistema...! ALI  onda godinama kasnije šalju vam odvjetničke urede ,godinama,ne godinu dvije nego jako puno kasnije, kasnije...prvi ured je odustao kad su vidjeli papire i dokaze,i onda kad sam mislio da je dovoljno godina prošlo za čuvati račune  i nazove neki bezobrazniji ured,i jednostavno platim jer nisu moji živci i vrijeme vrijedni tog sitniša koji žicaju...u stanju su vas lagati i gledati u oči! a sad siča koju su žicali  nije vrijedna odvjetnika,povlačenja po sudu,dokazivanja...ili ne daj bože blokade računa...

 

i da i doživotnu VIP eMail adresu su mi ukinuli, još dok sam bio pretplatnik...eto koliko se drže riječi i obečanja! za ukinuti vip mail adresu nisam pretplatnik,a za platiti taj račun jesam,interesantno,zar,ne...inače zaista sam predugo bio vip pretplatnik mobilnih usluga...i to od samog početka VIPa,samog početka......postojao je nekakvi klub prvih korisnika...hahaha i imali su časopis...sječa li se tko???

 

eto,ne možete reći da niste bili dobronamjerno upozoreni,a namjera vam je reči da čuvate sve račune DOŽIVOTNO,ako su od VIPa,DA! nisam ni ja u to vjerovao,ali nažalost uvjerio sam se! 

 

nisu vrijedni živaca,zato nikad više VIP ni POD BESPLATNO! iskreno nadam se da nečete to doživjeti,iskreno ni ja nisam vjerovao kad bi čuo slične priče,ali uvjerio sam se...nažalost! 

 

zato čuvajte PLAČENE račune od VIPa DOŽIVOTNO,moja preporuka,a i u nasljedsvo ih ostavite,jer nikad se ne zna...znate rok zastare u mom slučaju je bio prošao,ali u ovom banana sudstvu i po pravnim pitanjima pre-često smo iskreno banana

 

koliko god mi je to teško reći i napisati...a dokaza za to i argumenata nevezanih za VIP puno i previše...čuvajte se! i sretno... tarifa i uredjaj  izgleda sasvim o.k. ! 

 

Eto tko kaže da će te baš Vi kao što sam bio ja biti nesretni dobitnik igara na nesreću....a igre na nesreču u svakom kolu imaju dobitnike! 

iskreno više ne pristajem na pretplatu kod nikojeg opratera za niti jednu mobilnu uslugu... od tada NE. toliko sam se razočarao i opekao...

 

ionako je samo pitanje dana (šalim  se) kad če flat fixni,flat mobilni i flat internet biti i kod nas u paketu...lokalnih koji spadaju pod Tcom grupaciju i Vodafone grupaciju...a da to postoji,postoji,ali ne kod nas....ali nadzirem pomak,eto i sa razmjevanjem nudjenja ove tarife od strane lokalnog Vodafone partnera što jest VIP...  ali objedinjavanja usluga kod svih ISP koji imaju što za objediniti...

 

Penis Bonus Pax In Domus
15 godina
odjavljen
offline
Re: Homebox turbo tarifa
s1hr kaže...

dugo godina koristio sam homeboxove od prvog nadalje sve dok mi ADSL nije postao dostupan,predjimo na odgovore:

Zahvaljujem na odgovoru. Da li je bilo zamjerki s tehničke strane (brzina, ping)? Ja sam u prigradskom naselju s odličnim signalom, dostupan mi je VDSL2+, ali je udaljenost do centrale oko 1 km što je previše za normalan upload.

 

s1hr kaže... 

 nikad više VIP ni POD BESPLATNO,

Što se toga tiče, znam da je VIP tu dno, ali nakon 5 godina nastupa zastara (na koju se moraš pozvati) i najgora stvar koja ti se može dogoditi je da ti VIP odbije sklopiti novi ugovor zbog starog (navodnog) dugovanja.

 

Međutim, da mi netko dva puta pokuša prisilno naplatiti isti dug, tu bi već uzeo odvjetnika. Jednom može biti greška, ali ako je taj prvi pokušaj obustavljen jer si dostavio dokaze, onda je drugi pokušaj čista iznuda.

 

Samo, nemoj se zavaravati, nema ti tu velike razlike među operaterima, događa se svašta i kod drugih, samo je pitanje tko će te dopasti.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 12:23 (MrBlc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Evo ako koga zanima moje iskustvo - koristim VIP Homebox Turbo kojih tjedan dana. Živim u Zagorju, oko 2 km od T-comove centrale i maks brzina na ADSL-u mi je bila 4/0.5 uz obećanje da do kraja godine budu unaprijedili to na 10. To obećanje sam čul već nekoliko puta, počevši odprije 6-7 godina valjda, tak da ne znam do kraja koje godine se misli. Možda 2034., nisam siguran, treba provjeriti u t-comu.

 

Uglavnom, došel striček iz VIP-a neki dan da mi to ponudi, i to na kućni prag (kad živite u vukojebini, onda imate takve povlastice da vam dolaze na vrata). Pogledal sam kaj to točno je, brzine, iskustva po forumima i odlučih se. 14 dana probni rok, 100 giga mjesečno (promet od 00 - 08 se ne mjeri), nakon tih 100 giga bi brzina trebala pasti na 1mb. No, s obzirom da mjesečno trošim oko 80 giga, 100 bi trebalo biti dovoljno. Za torente imate noć. Inače, kolko sam skužil, tih 100 giga nije stvar ograničenja vipovog nego hakoma koji su to stavili ko maksimalni promet za bežične mreže. Možda se to promijeni u budućnosti, tko zna. No tak su valjda govorili godinama i iz agrokora svojim dobavljačima...

 

Ima još na vipovim stranicama neke fore oko ograničenja, 150 giga fair play, navodno da nakon toga isključuju, ali onda torente staviti zadnju noć prije isteka mjeseca i problem riješen 

 

Uglavnom, evo kak stvar ide u ovih 7 dana:

 

 

 

Tu i tam se mreža nekad prebaci na 3G, onda je brzina oko 8/3, kaj je opet brže od t-coma (moj slučaj). Cijena bi trebala biti 150 kn mjesečno s telefonom, ako imate i mobitel na vipu, onda 130.  Neki dan mi je čitav dana bila na 3g pa sam resetiral router i prebacila se odma na 4g, dakle moguće da "zašteka" na 3g iz nekog razloga ak je na tom signalu duže vremena. Router je došel s nekakve dvije antene i stavil sam router skupa s antenama odmah do prozora. Veza mi nije pukla niti jednom, brzine su kak vidite, prilično impresivne. Znam da svi bežični signali ovise o hrpi faktora (magla npr.), opterećenje stanice, itd, no to bum videl kad bude takvih uvjeta ili možda više korisnika. Brzina u jednom trenutku može biti 30, u drugom 50, dok mi je upload stalno visok, uvijek iznad 10.

 

VIP-ov odašiljač vidim iz dvorišta, ima do njega oko 3-4 km zračne udaljenosti.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

150 giga fair play? Može neki izvor, pojašnjenje? Da se ne bi zeznuo pošto uploadam dosta.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Magibagi kaže...

150 giga fair play? Može neki izvor, pojašnjenje? Da se ne bi zeznuo pošto uploadam dosta.

 

"36. Mjere zaštite mrežnog integriteta Vipnet d.o.o. nalažu da korisnik Homebox/Officebox Turbo tarife preuzima i/ili učitava osobito velike količine podataka kroz vremensko razdoblje unutar jednog mjeseca, a što može usporiti brzinu širokopojasne veze za druge korisnike na tom području, Vipnet može prema tom korisniku primijeniti mjeru isključenja pristupa internetu do kraja kalendarskog mjeseca."

 

Izvor.

 

E sad, navodno je to 150 ili 170, tak sam našel na vipovim forumima. No također je netko spomenul da u praksi nisu nikoga isključili do sad. I također nisam skužil dal se to odnosi samo na dnevnu tarifu ili dnevnu + noću (bez obzira kaj se promet u noćnoj ne obračunava). Ako centrala ima daleko manje korisnika (moja je sigurno takva), pretpostavljam da se ovo u praksi može dogodi rijetko ili nikad.

 

No to je ono - heads up. Tek toliko da znaš da ta mogućnost postoji. Mislim da fair-play postoji i kod drugih hostera, ali se vjerojatno nikome ne da gnjaviti s tim (osim ako takva praksa traje mjesecima ili godinama) ili je možda malo komplicirano npr. 20. u mjesecu isključiti korisnika uz svakojaka obrazloženja i onda ga opet uključivati idući mjesec, itd itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 12:06 (Mckilem).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Zahvaljujem na informacijama, i ja sam naletio na neke rasprave po forumima, ali nikada nisu kaznili. Mislim da niko ne skine toliko da ga se kazni u kratkom periodu. Prije recimo na B-netu kad sam bio 300gb ako skineš ode brzina na 56kbps do kraja mjeseca. Moj cimer je to znao redovno napravit. 

16 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Ma sva ta ograničenja se budu i morala pomicati ili isključivati, ovak je to puhanje u prazno. Nije da streamam nešto ili tak nekej, ali kaj recimo s korisnicima koji budu za 5-10 godina streamali 4 ili 8k rezoluciju? Kolko gigabajta budu žderali takvi filmovi?

 

Npr (izvor reddit)

 

"Uncompressed the video file would be:

100 minutes x 60 seconds per minute x 24 frames per second x 8192 pixels wide x 4320 pixels high x 3 colors x 8 bits per color / 8 bits per Byte / 1000 Bytes per KB / 1000 KB per MB / 1000 MB per GB / 1000 GB per TB

Which is approximately 15 TB. At 10 bits per color it would be slightly larger.

Compressed on the other hand it would be a lot smaller. 100 minutes of 8K compressed as HEVC/H.265 at 300Mbps would generate a 225 GB file"

 

Pa da je ne znam kakva kompresija, opet budu to deseci gigabajta. No dosta o tome, da ne skrećemo s teme.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Magibagi kaže...

Zahvaljujem na informacijama, i ja sam naletio na neke rasprave po forumima, ali nikada nisu kaznili. Mislim da niko ne skine toliko da ga se kazni u kratkom periodu. Prije recimo na B-netu kad sam bio 300gb ako skineš ode brzina na 56kbps do kraja mjeseca. Moj cimer je to znao redovno napravit. 

 Mijenjaj cimera 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Ma to su prošla vremena, prije par godina kad sam studiro u ZG. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

pa ovisi što ti je normalan upload... VDSL2+ ide ti bez problema 30-40 na toj udaljenosti..ali nažalost upload nije ni približan zasad ovome što je u ponudi HOMEBOXa..

nego cca od 3 od 7...

 

a da i ostalim ISP je znalo biti problema ,da pa naravno,ali priznali bi GREŠKU,neki puta i bez predočenja dokaza ,a neki puta uz predočenje dokaza(računa plačenih)..ali ovakav slučaj klasične IZNUDE nisam doživio kao od Vodafone -VIP..no naučio sam školu,čuvati račune ZAUVJEK!

 

inače prijem i slanje HOMEBOXA kad sam ga koristio pojačavao sam ANTENOM ,VANJSKOM,osobno sam je stavio samo pod krov(nije mi trebalo izvana) i usmjerio u repetitor...

ako ti je do brzine UPLOADA ja ne vidim i zasad ne znam za BOLJE od tih brzina na VIP HOMEBOXu,uz tu i te tarife koje se ovdje navode..bez prelaska na OPTIKU,ili neke MODERNIZACIJE..

 

inače ako si na VDSL2+ optika ti je tu samo nije ti do kuče stana sprovedena...inače što mislite da ide do repetitora,eh nego...optika je tu oko nas i blizu,samo još..ne vide računicu ,jer kao NEMA INTERESA,...LOL!

 

 

 

 

Penis Bonus Pax In Domus
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa
Evo 10ak dana sam na homeboxu,podstanar sam u vukojebini i nemam fizičku liniju do sebe,imam 30 down 10up,super zadovoljan a i flat nočni je pun pogodak.Samo ne pratiti potrošnju na routeru nego preko appa ili moj vip.hr sitea.
Agentica došla,izvadila tablet izvrtila speedtest i spojili homebox,u roku od 2 sata sve radilo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Homebox turbo tarifa
s1hr kaže...

inače ako si na VDSL2+ optika ti je tu samo nije ti do kuče stana sprovedena...inače što mislite da ide do repetitora,eh nego...optika je tu oko nas i blizu,samo još..ne vide računicu ,jer kao NEMA INTERESA,...LOL!

Netočno, nema optike uopće (osim magistralne do centrale). Duljina bakrene linije je 1 km i bakar ide od centrale: Attainable Net Data Rate: 1.264 Mbps / 26.269 Mbps. Da je optika do ormarića, onda bismo mogli pričati o normalnim brzinama.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 21:31 (MrBlc).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Magibagi kaže...

150 giga fair play? Može neki izvor, pojašnjenje? Da se ne bi zeznuo pošto uploadam dosta.

Ne trebate se oko toga brinuti. Ja imam Homebox već pola godine i imao sam prošlih mjeseca po 600 GB (uglavnom seedanje, skidanje i uploadanje velikih datoteka koji na brzini od 30 mbit/s lako prođu) pa ništa nije došlo... 

 

Još pogotovo ponoći kada se ne mjeri...

9 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
pozdrav svima. kroz par mjeseci mi istice ugovor sa tel operaterom i ovaj paket homebox turbo mi je dosta zanimljiv. kako dosta igram online preko playstationa 4 zanima me da li je tih 100gb prometa dovoljno s obzirom da je obracunska jedinica 1mb? trenutno sa igranjem i normalnim koristenjem neta, spojena 2 mobitela i laptop, mjesecno potrosim 70-80 gb.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Pogledaj Tele2 Pokućni internet koji je sad flat. Pogotovo ako ti je dostupan 4G, a k tome možeš uzet bez ugovorne obveze, pa možeš otkazat kad god hoćeš. Jedino onda moraš kupiti router.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice