Homebox turbo tarifa

poruka: 221
|
čitano: 110.033
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Kakvi su ovi vipovi homebox ruteri glede wifi-a ? Sada imam neku kramu od amisa na bakru, no wifi je besprijekoran, pokriva tri etaze ( lociran je u srednjoj ) i hvatam ga uredno do prvih susjednih kuća,cca 20 m.

Da li su ti ruteri koji idu uz homebox neka kvaliteta ili su dno dna ... ?

.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
bunker kaže...

Kakvi su ovi vipovi homebox ruteri glede wifi-a ? Sada imam neku kramu od amisa na bakru, no wifi je besprijekoran, pokriva tri etaze ( lociran je u srednjoj ) i hvatam ga uredno do prvih susjednih kuća,cca 20 m.

Da li su ti ruteri koji idu uz homebox neka kvaliteta ili su dno dna ... ?

.

 Od vipa teško sranje... ZTE smeće. Preko jednog zida nije stabilna veza

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 20:04 (acca).
7 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Baš si me utješio....

😊

.
15 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Na probnih 14 dana sam od VIP-a i TELE2. Kod VIP-a imam brzinu od 80mb/s download i 30 upload, tele 2 je full nestabilan, varira od 5-30 mb/s download i 0.5-5 upload. E sada, kod VIPa sam iscrpio 150gb u tjedan dana i dalje mi nisu smanjili brzinu (sve između 8-24 sata). Nije mi jasno...prodavač mi je rekao da ne smanjuju brzine, ovi agenti na podršci tvrde da smanjuju.... Puno su bolji po brzini no ako fakat snize brzinu na 1mb/s nema mi smisla ostati na VIP-u

 

NVM... brzina pala. Izgleda da kupujem riblju kost za bolji signal na TELE2

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 10:37 (acca).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
I nama su dosli isto na 14 dana kao nema ogranicenja uvjerava covjek, ali znam da ima jer pise i u ugovoru, ali ozbiljno razmisljamo da ostanemo jer nam je 100 kn jeftinije od tcoma gdje je brzina bila 4/0.5, a sad je 100/50 (kuca direktno gleda odasiljac). Isto tako na t-comu je prosjek potrosnje bio 60 GB pa ovih 100 nebi trebalo biti problem, samo kaj 4G brzine te lako zanesu pa mi npr samo speedtest pojede 1 GB za mjerenje.
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Diplomirani pješak kaže...
I nama su dosli isto na 14 dana kao nema ogranicenja uvjerava covjek, ali znam da ima jer pise i u ugovoru, ali ozbiljno razmisljamo da ostanemo jer nam je 100 kn jeftinije od tcoma gdje je brzina bila 4/0.5, a sad je 100/50 (kuca direktno gleda odasiljac). Isto tako na t-comu je prosjek potrosnje bio 60 GB pa ovih 100 nebi trebalo biti problem, samo kaj 4G brzine te lako zanesu pa mi npr samo speedtest pojede 1 GB za mjerenje.

 100 GB hmmm, od kako sam na Pokucnom Tele2 100GB ispucam u trenu jer 4G je opako brz iako je meni brzina cca 50/35... mislim da je Pokucni flat puno bolja varijanta

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

A dobro vidjet cemo, s tim da je puna brzina flat bez ogranicenja od 0 do 8 ujutro pa ako bas imam potrebu skidati ili seedati 500 giga sadrzaja mogu u to vrijeme kad sam ionako vecinom budan. Evo u 3 dana potrošeno je 9.5 giga, od čega je 2-3 gb otišlo na mjerenja speedtestom, a 4 je u noćnoj tarifi (koja ne ulazi u onih 100 giga fair use ograničenja). Tim tempom čak i da je sve potrošeno u dnevnoj taman bi skupio 100 giga na kraju mjeseca.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Pozzz ljudi.Evo meni ovaj tjedan vjerojatno dolazi Homebox.Pa me zanima,koliko guta prometa igranje online igra i samo streamanje preko twicha,steama ili yt?Sto se tice skidanja i seedanja,to cu preko noci.Da mi ne pojede 100GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Gledanje raznih streamova i videa na YouTube troši dosta prometa, ovisno o kvaliteti u kojoj gledaš. Ako stalno visiš na YouTube-u, Twitch-u i sličnim stranicama, Homebox nije za tebe. Gledanjem videa i streamova, 100 GB ode dok si reko keks.
11 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Znaci pusiona od neta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Dosao mi je homebox na probni period, trenutno nisam zadovoljan. download 15.86 upload 23.47. 

Zanima me imali neki desktop program za provjeru potrosnje prometa?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Imas na routeru 192.168.0.1 pod karticom informacije gdje ti prikazuje po spajanju i ukupno za cijeli mjesec.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Brzina spajanja na baznu stanicu ti je mala i vjerovatno je daleko ili ti je homebox dalje od prozora odakle se vidi  bazna.

Ako možeš probaj sa višeg kata ili potkrovlja a može pomoć i ako spojiš vanjsku antenu za 800MHz..

(za probu možeš spojit TV UHF LPDA "riblja kost" ).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa
Bazna stanica je 30metara od mene. Kad ga stavim na prozor manja je brzina nego kad je u hodniku. Antene koje su dosle uz njega ne sluze nicemu. Mozda ih ja ne znam postaviti kako treba. No imam jos bitnije pitanje, koliko homebox zraci, koliko je opasan za zdravlje?
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Alfredo nr.2 kaže...
Bazna stanica je 30metara od mene. Kad ga stavim na prozor manja je brzina nego kad je u hodniku. Antene koje su dosle uz njega ne sluze nicemu. Mozda ih ja ne znam postaviti kako treba. No imam jos bitnije pitanje, koliko homebox zraci, koliko je opasan za zdravlje?

Obično se na kutijama uređaja i u uputama nalazi podatak koliko isti zrači, pa bi po tome mogao znati. Inače, kada se koristi 3G/4G internet na mobitelu, isti zrači više nego kada se koristi Wi-Fi. Ako te strah zračenja iz nekog razloga, problem možeš riješiti tako da router ugasiš kada ga ne koristiš, ali to mi je iskreno malo glupo raditi jer si uvijek izložen zračenju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 18:25 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Neznam da li znate, ali od 29.5 imate i mogucnost na homeboxu aktivirat za 30 kn jos dodatnih 100 gb...
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Riblja kost nije nista pomogla. Volio bi da mogu ove dvije antene koje su dosle s homeboxom nekako rasporediti da se dobije bolji signal.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Pa cekaj, meni je 1 km od mene odasiljac i brzina iz sobe koja nema direktan pogled na njega je 90/30, već sam stavljao screenshote tu na temu ili na jednu drugu o homeboxu, onda to nije Vipov odasiljac ili nije 4G, nama su doma dosli u kucu demonstrirat brzinu prvo. Nazalost t-com nam jos 2 mjeseca neda da se prebacimo jer je mafija automatski bez nase jasne suglasnosti produljila ugovor (nazvali su telefonom pred godinu dana i pitali dal smo zadovoljni uslugom, na sto je netko od ukucana odgovorio potvrdno.., omogucili su nam zalbu, ali dok se to riješi za mjesec dana vec ce ugovor isteci).

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Zvao sam Vip doci ce njihov covjek vidjeti u cemu je stvar. Kazu da je sigurno router pokvaren.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Alfredo nr.2 kaže...
Bazna stanica je 30metara od mene. Kad ga stavim na prozor manja je brzina nego kad je u hodniku.

 Pokreni 3wg3-watch da se vidi status i jacina signala u tvom okruzenju.

 

RSRP

RSSI

SINR

 

Osim toga ako je bazna stanica dosta visoko i svega 30m od tvoje lokacije postoji mogucnost da si u "sjeni" tj. signal zraci/prolazi iznad tebe.

 

https://ufile.io/vx0oq

11 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Pozz ljudi.Evo ja ukljucio homebox i sada pokusavao sam otvoriti port.Ugl.Sve sam u ruteru nastimao.Ali na nekim privatnim trackerima,nikako spojivost nemogu dobiti.Na nekima sam spojen/dostupan,na nekima nisam.Jel znate mozda kako to rijesiti?Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Uzeo bi homebox turbo kakva su vam iskustva sa telefonom, čitam da ima dosta prekida ili da ne radi, nebi se htio zeznuti pa uzet na ugovor i da mi ne radi kako treba.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Kakvi su točno uvjeti za 2tj probe, posebno ako vraćaš jer nisi zadovoljan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Armor kaže...

Kakvi su točno uvjeti za 2tj probe, posebno ako vraćaš jer nisi zadovoljan?

 Ne razumijem uvjeti... isto ko i netko tko nema probu... probas ako ne valja vracas i gg

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Mislim na pare za eventualnu naknadu korištenja opreme, ko recimo za maxtv kad se vraća s promotivne akcije. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Armor kaže...

Mislim na pare za eventualnu naknadu korištenja opreme, ko recimo za maxtv kad se vraća s promotivne akcije. 

 proporcionalno danima korištenja ce se naplatiti tarifa, a opremu vracas.... znaci 150 je za 30 dana, pa si izracunaj kolko je za par dana

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Ja evo već nekoliko mjeseci imam homebox turbo, stvar radi odlično, neovisno o vremenskim uvjetima i dobu dana. Na netu sam zbog posla online čitavo vrijeme, malo youtube i slično, žena isto dosta sluša glazbu preko youtuba (ovo sve novije ima dosta mb-a), a još su tu 2-3 mobitela i jedan laptop, ažuriranja i slično. Niti jedan mjesec nismo prošli 80 gb, a ne pazi se ništa. Za torente stavim noć i problem riješen.

 

INAČE - meni noćna tarifa NIJE RADILA. Na vip portalu je ujutro bil obračunat promet. Javil sam im se, provjerili, rekli da zbilja nije bila uključena i iako nisam prekoračil promet zbog toga, skinuli su mi bez pitanja 50 kn s računa idući mjesec na čemu svaka čast! Brzine variraju, obično oko 20/20 kaj je za mene enterprise warp pogon u odnosu na 4/0.5 koji mi je nudil t-com. Još k tome, račun mi je 100 kn manji mjesečno u prosjeku kaj je, jasno, ogromna razlika!

 

Dakle, tkogod muči muku s t-comom, napose njihovim užasnim uploadom i obećanjima "stižu veće brzine krajem godine", ja preporučujem vip.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Pripazite samo da sesija od interneta ne ostane spojena prije ponoci i kad udes u razdoblje di ti je neograniceno tebi i dalje nije jer je sesija zapoceta prije ponoci a nikad nije bila dovrsena, zato odspojiti prije ppnoci spojiti poslije ponoci i siguran si....sam et da znate :),
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Zanima me oko plačanja interneta preko Vip homeboxa. Da li je stvarno tih 150kn "samo" ili se još kaj dodatno plača? Da nebi bilo, kak sam imao slučaj s Optimom prije nekih 5god, isto su reklamirali (ne sječam se cjene) plačate samo 120kn i to je to. A od T-com je dolazilo još 80kn mislim pretplate, naknade ili tak nekaj. Tak da nije bilo samo tih cistih 120kn. Pa me zanimna da li je tu tih 150kn zadnja cijena ili imam dodatnih plačanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Mi smo nakon 2 tjedna raskinuli bez placanja, ali je vec 3. dan (koristenja usluge) dosao neki racun od 9 kn i jos neki od 1 kn, to smo platili i nikome nista, inace zadovoljni bili, ali cekamo da istekne ugovor s t-comom

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 21:07 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice