Homebox turbo tarifa

poruka: 221
|
čitano: 109.745
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
150 kn je ukupna cijena s pdv-om i svim nametima.
Mozes dobiti veci racun jedino ako zoves inozemstvo ili druge mreze koje nisu vip ili fiksni telefoni.
16 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Znači može se agenta/icu zvati doma? 

Telefon je opcionalan ili, spaja se u njihov router ili ide prek T-HT fiksne mreže? 

Koji je najbolji način komunikacije, Messenger, poziv ili centar? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Ja sam im preko vip stranice poslao mail, i za 2h me zvao agent njihov i preko telefona smo dogovorili za sad prvo probni rok od 2 tjedna.

13 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Da li taj homebox radi bilo gdje ili je nekako "limitirani" na kućnu adresu? Da li recimo, idem na more, uzmem ruter sa sobom i na moru imam net kao i doma?
I kako postaviti antene, tj sigurno ima neki položaj koji je najpovoljniji za hvatanje signala? Vodoravno, okomito, da su paralelne jedna na drugu ili okomite? Minimalna međusobna udaljenost antena? Ili nije toliko bitan položaj osim da su čim bliže prozoru/vanjskome prostoru?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Osa kaže...

Da li taj homebox radi bilo gdje ili je nekako "limitirani" na kućnu adresu? Da li recimo, idem na more, uzmem ruter sa sobom i na moru imam net kao i doma?
I kako postaviti antene, tj sigurno ima neki položaj koji je najpovoljniji za hvatanje signala? Vodoravno, okomito, da su paralelne jedna na drugu ili okomite? Minimalna međusobna udaljenost antena? Ili nije toliko bitan položaj osim da su čim bliže prozoru/vanjskome prostoru?

 Da, tretira se kao fixna linija te pri promjeni lokacije je potrebno predati zahtjev za preseljenje

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
dado16 kaže...

 Da, tretira se kao fixna linija te pri promjeni lokacije je potrebno predati zahtjev za preseljenje

 Na koji način to prate? GPS? Ili jednostavno nekako prema 4G signalu?

15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Osa kaže...
dado16 kaže...

 Da, tretira se kao fixna linija te pri promjeni lokacije je potrebno predati zahtjev za preseljenje

 Na koji način to prate? GPS? Ili jednostavno nekako prema 4G signalu?

 Bazna stanica

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Nama je rečeno da kad izlaziš iz županije (mijenja se pozivni broj) treba javiti u Vip i kao da neće biti problem, u praksi mi zvuči ko da bi mogao biti problem (kamo ideš, na kako dugo, zašto...), ali nisam isprobao.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

2 pitanja za one koji koriste duzi period; meni je danas zadnji dan probnog roka pa da mi pomognete prije nego odlucim.

 

1. Jesu li vam ikad ogranicili brzinu? - drugi dan (noc sa cetvrtka na petak) sam testirao nocnu opciju i vidim ujutro da nisam bas nesto pretjerano skinuo (cca 20GB). Pokrenem speedtest kad ono max DL 10mbps. Probam ponovo, resetiram ruter i sve moguce, opet 10mbps DL. Kad sam se vratio s posla sve je bilo normalno...

 

2. Kakav vam je signal kada spojite antene (ZTE ruter)? - bez antena mi pokazuje jacinu signala -80dbm (ili tako nesto, pisem po sjecanju) i max 78.xxmbps DL, a kad spojim antene pise ~-120dbm i max 50mbps DL. +sa spojenim antenama mi ping skoci sa cca30 na 50+ms. Isprobano vise puta i na razlicitim lokacijama po kuci.

Brain.exe has stopped working!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Danas mi je stigao homebox. Uštekao ga, 4G svjetli crveno i lampica signala je isključena. Moram ih nazvati da puste ruter u pogon ili jednostavno treba počekati nakon prvog paljenja dok oni registriraju da je krenulo u upotrebu? Jer za sad nema interneta dok je u tom stanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Osa kaže...

Danas mi je stigao homebox. Uštekao ga, 4G svjetli crveno i lampica signala je isključena. Moram ih nazvati da puste ruter u pogon ili jednostavno treba počekati nakon prvog paljenja dok oni registriraju da je krenulo u upotrebu? Jer za sad nema interneta dok je u tom stanju.

 Kada stigne homebox, ceka se potvrda od istog dostavljaca koji ti je dostavio na adresu homebox...mozes ocekivat aktivaciju unutar 1-2 dana

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 21:09 (dado16).
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Zasto mi i dalje broji potrosnju nakon ponoci na statistics na 192.168.0.1 ili to racuna sve zajedno?

Kako da doznam onda koliko sam potrosio po danu od ovih 100 gb?

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Marsel007 kaže...

Zasto mi i dalje broji potrosnju nakon ponoci na statistics na 192.168.0.1 ili to racuna sve zajedno?

Kako da doznam onda koliko sam potrosio po danu od ovih 100 gb?

 Da,računa cijeli promet mjesečni,skini si moj vip app i tamo se registriraj i imat ćeš tamo stavarnu potrošnju.

14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Nemogu se registrirat na moj vip jer nemam registracijski kod, to pise na ugovoru ili?

Oni meni nisu nista ostavili, sve su napravili preko tableta i rekli da ce mi doc ugovor ma mail uskoro, od ugovora jos nista a proslo je vec 2 dana 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Marsel007 kaže...

Nemogu se registrirat na moj vip jer nemam registracijski kod, to pise na ugovoru ili?

Oni meni nisu nista ostavili, sve su napravili preko tableta i rekli da ce mi doc ugovor ma mail uskoro, od ugovora jos nista a proslo je vec 2 dana 

 Nazovi podršku i zatraži kod,zaboravio sam napisati jbg.

15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Bude ti tehnicka podrska rijesila, inace se nalazi na ugovoru i pise bas registracijski kod
battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Imam tarifu na pretplatu Internet bez granica L (25gb prometa) zanima me dal mogu imati brzine  do 225 Mbit/s 4G+ ili su limitirane na 150 Mbit/s 4G ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

dali se pojacivaci signala  mogu instalirati za homebox uredaje? inače kakva su iskustva dal sve radi kako treba.. na koliko je moguc probni rok i dali ima problema prilikom vracanja??

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 20:15 (ivedome).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Znaci to je kak ti za 150kn net preko 4g singala sa time da je do 100gb full brzina poslije 1mb samo? Upravo me zvali i pitali koliko placam t-com inace imam tele i net 185kn net 50-10mbs i super mi je

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
ivedome kaže...

dali se pojacivaci signala  mogu instalirati za homebox uredaje? inače kakva su iskustva dal sve radi kako treba.. na koliko je moguc probni rok i dali ima problema prilikom vracanja??

Router kao router, jednako bi trebali radit kao i sa svim ostalim routerima.

Usluga je uvjetovana baznom stanicom na koju se router spaja i o tome ovisi sve – signal i zagušenost drugim korisnicima definiraju brzine koje će se postizati. Apsolutno se isplati ako inače imate lošu bakrenu paricu na većoj udaljenosti od centrale, na kojoj viših brzina neće biti još dugo (npr. imate brzinu DSL-a 4 Mbit/s, pa čak i 10).

Ne isplati se za nekoga tko radi više od 100 GB prometa (za 30 kn više može se imati 200 GB, što bi opet trebalo biti dosta velikom dijelu populacije). Za više od toga, druga rješenja tražiti. Ne isplati se ni nekome tko ima dostupnu optiku/dobru telefonsku liniju, osim ako ima male potrebe za prometom i želi uštediti na internetskim uslugama.

 

Probni rok traje 5 dana ako se usluga ugovori u Vip centru, a 14 dana ako se naruči na daljinu (internetom, telefonom, prodajnim predstavnikom). Probni rok počinje teći od aktivacije usluge. Nema problema s vraćanjem. Plaća se samo 9 kuna za router i onda 5 kn po danu probnog roka (150 kn / 30 dana). 

 

Frenkyca kaže...

Znaci to je kak ti za 150kn net preko 4g singala sa time da je do 100gb full brzina poslije 1mb samo? Upravo me zvali i pitali koliko placam t-com inace imam tele i net 185kn net 50-10mbs i super mi je

Točno kako navedoste. 150 kn 4G net, ali uključuje i telefonsku liniju s neograničenim fiksnim minutama i minutama u Vip mrežu, bez naknade za uspostavu. Uz ugovor na 24 mjeseca.

Nemoj prelaziti s tako stabilnog DSL-a. Na Vipu bi za 180 kn imali 200 GB brzog interneta kojemu brzina varira i ovisi o vašem signalu, a ovdje imate stabilnih 50/10 uvijek i neograničen promet po toj brzini.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 21:21 (Quaresma).
12 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Moglo bi i bolje

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Trebao bi uzeti telefon od vipa preko Homeboxa, ali sam vezan ugovorom sa iskonom do 4mj(nije mi problem platiti penale) pa me zanima koja je procedura, dali ja idem u neki vip centar pa oni sve srede sa prenosom br telefona i ja platim kasnije penale iskonu, ili moram najprije ići u iskon i tamo sve riješiti pa onda u vip.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Na koliko je sad na kraju taj limit, 100 GB ili 200 GB ? 

Radi li vam wifi normalno na tome routeru, u smislu da ne treba restartati precesto, ili bilo kakav problem vezan za sam wifi? Ja sam vec mislio da sam dobio neki s greskom, bilo mi je nesto cudno, i skuzio da mi interferira s bezicnim misem na 2.4 GHz, ali jos mislim da nesto nije kako treba.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Diplomirani pješak kaže...

Na koliko je sad na kraju taj limit, 100 GB ili 200 GB ? 

Radi li vam wifi normalno na tome routeru, u smislu da ne treba restartati precesto, ili bilo kakav problem vezan za sam wifi? Ja sam vec mislio da sam dobio neki s greskom, bilo mi je nesto cudno, i skuzio da mi interferira s bezicnim misem na 2.4 GHz, ali jos mislim da nesto nije kako treba.

 Moram bar jednom dnevno resetirat ruter zbog wifija dok na zici nema toga, ali brzina zna varirat od 60mbps do 10 mbps.  Limit je 100GB s tim da mozes platit 30kn za jos 100GB. Neograniceno ti je izmedu 00-08h.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 22:36 (JohnnyBlaze).
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Ovi imaju isti problem, ali na T-Comu: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/problem-spajanjem-wifi/243785.aspx

 

Samo sto na probnom roku toga nije bilo, ovaj tjedan mi je pocelo to zajebavati.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Opcije koje se mogu aktivirati uz Homebox Turbo (150 kn/mj) ili po novome Homebox Duo (165 kn/mj) :

OPCIJA 100 GB (30 kn mjesečno)
Aktivirajte Opciju 100GB te nastavite surfati po maksimalno dostupnoj brzini i nakon spuštanja brzine na 1 Mbit/s.

OPCIJA 20 GB (10 kn jednokratno)
Nakon što potrošite podatkovni promet uključen u tarifu, nastavite surfati uz kupnju dodatne internet opcije 20 GB. U jednom obračunskom razdoblju opcije je moguće aktivirati neograničen broj puta.

OPCIJA BRZI DAN (10 kn jednokratno)
Opcija dnevnog interneta! Odlično rješenje za 24 sata neograničenog surfanja za samo 10 kn dnevno

OPCIJA REGIJA (39kn mjesečno)
Aktivirajte Opciju Regija i za samo 39 kn mjesečno dobivate 60 minuta prema zemljama iz regije (Albanija, BiH, Crna Gora, Kosovo, Makedonija, Srbija)

OPCIJA MEĐUNARODNE MINUTE EU/EEA (35 kn mjesečno)
Zovete li često u zemlje članice EU i EEA, a iskoristili ste uključene minute iz tarifnih modela? Odaberite opciju međunarodne minute i iskoritite 80 minuta prema zemljama EU/EEA za samo 35 kn/mj.

OPCIJA MOBILNE MREŽE (20 kn mjesečno)
Odaberite Opciju Mobilne mreže i razgovarajte 300 minuta prema svim mobilnim mrežama u HR

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 16:18 (kran).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

pozdrav
trebam malo bolji ruter od ovoga zte što ga VIP daje korisnicima homebox-a
znači kao prvo zanima me mogu li kupit bilo koji 4g ruter i dali če radit fix telefon,, ili baš mora biti određeni?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
stokis kaže...

pozdrav
trebam malo bolji ruter od ovoga zte što ga VIP daje korisnicima homebox-a
znači kao prvo zanima me mogu li kupit bilo koji 4g ruter i dali če radit fix telefon,, ili baš mora biti određeni?

 Ne bilo koji nemaju svi za telefon priključak. ovi sigurno rade isprobano i to  zte mf286 i huawei 5186 cat6 routeri. ja svoj huawei E5186 prodajem pa ako si zainteresiran...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa

taj huawei je bolji od ZTE-a?

12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
stokis kaže...

taj huawei je bolji od ZTE-a?

 hardverski su oba dobra nema koji je bolji, sve ovisi o firmware koji je instaliran na uređajima isprobao sam oba uređaja

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice