Homebox turbo tarifa

poruka: 221
|
čitano: 109.792
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

zadnji firmware od vip-a,, imam slab signal u kuči,odnosno u donjem dijelu kuče

čemu služe one dvije lopate od antenea na ovom zte ruteru?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
stokis kaže...

zadnji firmware od vip-a,, imam slab signal u kuči,odnosno u donjem dijelu kuče

čemu služe one dvije lopate od antenea na ovom zte ruteru?

 Da huawei 5186s-22a i ZTE MF286 su bolji od vipovog ZTE MF283+( lopate su ti antene hah za bolji signal)

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2017 19:09 (DDavorin).
10 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

može cijenik na PM

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Dal netko ima problem s tim ZTE na homeboxu da ga je potrebno jednom dnevno restartati, jer internet zasteka sam od sebe, a po pitanju signala itd je sve normalno?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Nemam tih problema, resetiram ga tu i tamo, svakih par dana, reda radi.

No, ono sto me stvarno zivcira je drastican pad brzine u odnosu kako je bilo na pocetku, ima perioda kad si sretan ako imas 2-3mbps download, najveci koji mjerim u zadnje vrijeme je cca 25-28, preko toga nikad, prije je sve ispod 40 bilo rijetko, ponekad vikendom se znalo desiti, prosjek oko 70 je bio.

Dali im se broj korisnika drasticno povecao pa je to posljedica, ili je vip malo zategnuo slavinu, neznam, ali to vise nije ta usluga koja je bila.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Damir22 kaže...
Nemam tih problema, resetiram ga tu i tamo, svakih par dana, reda radi.

No, ono sto me stvarno zivcira je drastican pad brzine u odnosu kako je bilo na pocetku, ima perioda kad si sretan ako imas 2-3mbps download, najveci koji mjerim u zadnje vrijeme je cca 25-28, preko toga nikad, prije je sve ispod 40 bilo rijetko, ponekad vikendom se znalo desiti, prosjek oko 70 je bio.

Dali im se broj korisnika drasticno povecao pa je to posljedica, ili je vip malo zategnuo slavinu, neznam, ali to vise nije ta usluga koja je bila.

 Mislio sam da je to samo kod mene.

Prije sam imao 35-40mbps, sad jedva 20.

8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Neznam, nesto ocigledno utjece na to smanjenje brzine. Jasno mi je da nema garancija, i da brzina ovisi o masi faktora, samo neznam sto se to toliko moglo promjeniti, i kakve su to okolnosti za takvo povremeno drasticno smanjenje brzine.

Naravno, vip je tu cist, nema zajamcene minimalne brzine, zanimljivo je da mobitel s vip karticom na LTE postize odlicne brzine, a smjesten je kraj routera dakle u teoriji jacina signala i ostale smetnje su jednake za obadva uredjaja, cak i ako uzmemo (ne)kvalitetu obadva uredjaja razlike bi trebale biti daleko manje nego sto jesu, pa mi pada na pamet sto je vip postavio na routeru ili negdje, ili sam jednostavno lose srece.

Jos mi jedino ostaje pokusati sim iz routera ubaciti u mobitel pa ga koristiti kao hotspot, jedino neznam dali bi vip reagirao na to, kad vidi da se konekcija ne odvija preko routera.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Kod mene je sad u subotu navecer kad puno ljudi koristi 50/30, s tim da je upload ko oduvijek, a download moze i preko 80 potegnuti, zato sumnjam da su namjerno smanjili, vjerojatno sve vise ljudi koristi (bas gledam sve vise je onih vip antena po kucama). Prema t-comovih 4/0.5 ovo je vrhunski, samo ko da ruter ima problem s dobivanjem nove IP adrese svaki dan u isto vrijeme, ne znam kak da drugacije opisem.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Sinoc sam imao nevjerovatnih 0.1mbps download, obicnu web stranicu mi nije htio otvoriti......

Interesantno, upload je po testu u isto vrijeme bio 20mbps. U tom periodu uopce nisam mogao pristupiti routeru, trajalo je to nekih sat vremena mozda, nakon toga je radilo relativno normalno.

Vjerovatno je povecan broj korisnika pa je to uzrok pada brzine, sad je 20/20 sto je super ali i dalje ni blizu onome sto je bilo.

Jedino mi nije jasno ovo nepovezivanje s routerom, cak i da nema nikakvog signala i internet ne radi, opet bih sr trebao moci spojiti na router....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Je, sinoć sam i ja imao problema, točnije prespor download, ali nije dugo trajalo. Inače, blizu sam bazne stanice i nemam problema. Isto tako nije mi se zasad pojavio problem sa štekanjem routera pa da ga moram resetirati, ali očito raste broj korisnika 4G mreže. Moguće da je zagušenje u većim gradovima veće, kod mene u SB-u se masa ekipe ulovila na Tele2 ponudu, pa sad isto tako masovno otkazuju... U globalu sam zadovoljan uslugom, povremeno u večernjim satima padne brzina DL-a, ali ništa strašno...

12 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Ekipo klasična priča svih operatera pa i Vipa.

Ja imam Vip Homebox (Zagreb - Dubrava) i prvih tjedan dana (pokusno testiranje) mi je bila brzina oko 37 Mbps do 40 Mbps., i nakon što nisam raskinuo ugovor jer sam bio zadovoljan s brzinom, brzina je pala na 25 Mbps do 30 Mbps.Klasican zajeb na hrvatski način a to je kod nas "normalno" (moliš Boga da te više od toga ne zajebu)

 

Pošto imam Iskon - brzina max do 23 Mbps, tako da mi je za drugog operatera u kući ova Vip-ova brzina čisto ok.

 

Također sam prije 3-4mj testirao Tele 2 pokucni i brzina je jedva bila 10 Mbps tako da mi to nije imalo smisla uzet.

 

Ako usporedimo Vip i Tele 2...Vip je odlican s tom brzinom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 11:35 (R36).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Ma ja sam stvarno totalno nezahtjevan korisnik, klinac malo youtube, ponekad kakav torrent, eventualno nesto s psn, dakle meni dovoljno i tih 20mbps downloada. Ono sto frustrira je nemogucnost otvaranja obicne web stranice, foruma i slicno, a to se desava u zadnje vrijeme sve cesce.

Meni je drago da se vipu broj korisnika ove usluge povecava, ali onda neka poduzmu nesto, ovako s ovim padovima brzine mislim da nitko dugo nece biti zadovoljan, a raskinut ugovor ne mozes, jer vip nista ne krsi, kad se na nista ni nije obavezao.

Kakva je procedura za taj tele2 pokucni probni period, pravi li se normalni ugovor pa ga ti onda mozes otkazati unutar 14 dana, ili ti jednostavno daju kakav router za probu? Mozda da pokusam, jer ako se ovo na vipu ovako nastavi, cak ni ovako nezahtjevni korisnici nece imati bas neko zadovoljstvo i uslugu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Damir22 kaže...
Ma ja sam stvarno totalno nezahtjevan korisnik, klinac malo youtube, ponekad kakav torrent, eventualno nesto s psn, dakle meni dovoljno i tih 20mbps downloada. Ono sto frustrira je nemogucnost otvaranja obicne web stranice, foruma i slicno, a to se desava u zadnje vrijeme sve cesce.

Meni je drago da se vipu broj korisnika ove usluge povecava, ali onda neka poduzmu nesto, ovako s ovim padovima brzine mislim da nitko dugo nece biti zadovoljan, a raskinut ugovor ne mozes, jer vip nista ne krsi, kad se na nista ni nije obavezao.

Kakva je procedura za taj tele2 pokucni probni period, pravi li se normalni ugovor pa ga ti onda mozes otkazati unutar 14 dana, ili ti jednostavno daju kakav router za probu? Mozda da pokusam, jer ako se ovo na vipu ovako nastavi, cak ni ovako nezahtjevni korisnici nece imati bas neko zadovoljstvo i uslugu

 Ista procedura kao i kod Vipa.Ima 5 radnih dana probni period za testiranje.,i ako ne raskines ugovor to je automatsko prihvaćanje uvjeta i ugovora.

8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Hvala!

Neznam sto reci, evo opet se vuce, stvarno ovo postaje zamorno.

Da nije mozda kakav problem u postavkama routera?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Damir22 kaže...
Ma ja sam stvarno totalno nezahtjevan korisnik, klinac malo youtube, ponekad kakav torrent, eventualno nesto s psn, dakle meni dovoljno i tih 20mbps downloada. Ono sto frustrira je nemogucnost otvaranja obicne web stranice, foruma i slicno, a to se desava u zadnje vrijeme sve cesce.

Meni je drago da se vipu broj korisnika ove usluge povecava, ali onda neka poduzmu nesto, ovako s ovim padovima brzine mislim da nitko dugo nece biti zadovoljan, a raskinut ugovor ne mozes, jer vip nista ne krsi, kad se na nista ni nije obavezao.

Kakva je procedura za taj tele2 pokucni probni period, pravi li se normalni ugovor pa ga ti onda mozes otkazati unutar 14 dana, ili ti jednostavno daju kakav router za probu? Mozda da pokusam, jer ako se ovo na vipu ovako nastavi, cak ni ovako nezahtjevni korisnici nece imati bas neko zadovoljstvo i uslugu

 Jednostavno uzmeš samo tarifu ili baš pokučni bez ugovorne obveze naravno bez uređaja. staviš u neki 4g mob i testiraš brzine, dan, dva, tjedan, mjesec ili duže i kad si dobio rezultate ako si zadovoljan nabaviš si neki router i nastaviš dalje, a ako nisi zadovoljan jednostavno raskineš pretplatu kad hoćeš. Nema nekih ograničenja  u kojem roku moraš raskinuti ako nisi zadovoljan, pošto nisi uzeo uređaj na rate i nisi sklopio ugovornu obvezu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 19:46 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Damir22 kaže...

Jos mi jedino ostaje pokusati sim iz routera ubaciti u mobitel pa ga koristiti kao hotspot, jedino neznam dali bi vip reagirao na to, kad vidi da se konekcija ne odvija preko routera.

 Ovo se i ja pitam može li se... sad govorim o megabajtima... brzina mobilnog interneta na mobitelu mi je download do 7MB/s... a na ovom routeru po danu 3MB/s, a sad npr. 0.3MB/s...

Za vrijeme probnog razdoblja prije 2 mj. sam imao skoro 6MB/s s routerom.

Mobitel stavim na isto mjesto gdje i router s dodatnim antenama(!) i razlika je nevjerojatna...

E, sad.... na mobitelu je govorna usluga + naravno tarifa "Za zen" sa uključenih 6GB mjesečno.

Na routeru je zna se što je... mislim da kvaliteta 4G pristupa ne bi trebala imati veze s tim radi li se o govornoj/podatkovnoj usluzi na mobitelu ili podatkovnoj kartici u routeru.

Na routeru piše da skidanjem naljepnice kršiš opće uvjete korištenja. Dakle, to mi smrdi na namjerno usporavanje... ili stavljanje svih tih turbo tarifa pod jedan koš, dok su mobilne tarife slobodnije. A možda i smeće od modema/routera.

U svakom slučaju, ne možeš znati dok ne izvadiš SIM karticu. A ne znam koliko je to legalno, iako bih rado to testirao.

 

EDIT: Ja sam, npr. ostavio svoj T-Com adsl koji je bijedno spor (oscilira od 4 do 7 Mbit/s), ali imam odličan router i WiFi na njemu i pouzdan je kao fiksni internet. A ovo čudo imam na mrežnom kabelu kad moram potegnuti neki veći download ili upload jer je WiFi katastrofa na Homeboxu... ali kad ti još i taj Turbo zeza, onda ne znam na čemu više ostati. 2 pretplate, brzina ovamo nikakva, tu nepouzdana... i onda još trošiš mobilni:-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 22:27 (diskDEfragmenter).
12 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Za vip koristite cat6 routere i brzine će vam se povećati skoro pa duplo od onih koje sad imate

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

jel ima kakva opcija za internet bez ugovorne obaveze kod vipa, kao sto se moze uzet pokućni kod tele2

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Ima na pretplatu bez ugovorne obveze sve tarife imaš sve tu  http://www.vipnet.hr/mobilni-internet

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Frenkyca kaže...

Znaci to je kak ti za 150kn net preko 4g singala sa time da je do 100gb full brzina poslije 1mb samo? Upravo me zvali i pitali koliko placam t-com inace imam tele i net 185kn net 50-10mbs i super mi je

 Na koju shemu vi za 185kn imate internet i tel i to brzina ful dobra?Od kuda ste?

15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Ja sam iz Bjelovara i posto sam dugo korisnik dog.. se 185 kn oboje i brzina 50/10

11 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Ja imam Vip Homebox.I imam onaj paket od 100gb full brzina.Nakon potrosenih 100gb.Back to kameno doba 😁...A posto streamam,to mi bas i nije neka bajna opcija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Endymon kaže...
Ja imam Vip Homebox.I imam onaj paket od 100gb full brzina.Nakon potrosenih 100gb.Back to kameno doba 😁...A posto streamam,to mi bas i nije neka bajna opcija.

 Da,užas kad dođe 27 u mjesecu a imaš još 3 gige za potrošiti.Prije potrošim gigagbajte nego plaču.

Sjedi 1
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Pa stavite si jos  100gb za 30 kn

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Marsel007 kaže...

Pa stavite si jos  100gb za 30 kn

 Znam...i NEĆU! nedam im 30 kuna.

Sjedi 1
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Prva slika pokazuje brzinu interneta preko običnog 4G-a (Zen tarifa) na Galaxy S7 Edge kad ga spojim na PC i uključim USB dijeljenje veze...

 

Druga slika je Homebox Turbo brzina.

 

Uređaji stoje na istom mjestu na stolu. Zašto je download preko mobitela skoro trostruko brži nego preko Homebox modema, a upload malkicu brži preko Homeboxa?

 

Galaxy S7 Galaxy S7
Homebox Homebox
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 17:12 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
diskDEfragmenter kaže...

Prva slika pokazuje brzinu interneta preko običnog 4G-a (Zen tarifa) na Galaxy S7 Edge kad ga spojim na PC i uključim USB dijeljenje veze...

 

Druga slika je Homebox Turbo brzina.

 

Uređaji stoje na istom mjestu na stolu. Zašto je download preko mobitela skoro trostruko brži nego preko Homebox modema, a upload malkicu brži preko Homeboxa?

 

 Na mobitelu ti je odabran vip, a na drugome iskon

14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Nisu neke razlike velike, bez obzira na server.

Npr. igru preko Steam-a s mobitelom skidam sa 6,3 MB(megabajta)/s, dok se sa Homeboxom skida na maximum 3.1 MB/s.... dvostruko sporije...

 

Mislim, OK je meni i 3MB/s, ali zašto tolika razlika kad je tehnologija ista, položaj isti i jačina signala ista... ili možda taj router koji se dobiva nije baš najbolji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 10:44 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
diskDEfragmenter kaže...

Prva slika pokazuje brzinu interneta preko običnog 4G-a (Zen tarifa) na Galaxy S7 Edge kad ga spojim na PC i uključim USB dijeljenje veze...

 

Druga slika je Homebox Turbo brzina.

 

Uređaji stoje na istom mjestu na stolu. Zašto je download preko mobitela skoro trostruko brži nego preko Homebox modema, a upload malkicu brži preko Homeboxa?

 

 Mobitel ti radi na dvije frekvencije(800+1800Mhz i zbrajaju se brzine) dok router je cat4 i radi samo na jednoj frekvenciji i zato imaš manju brzinu na routeru. Nabavi cat6 router i maat ćeš i veće brzine nego na mobu

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 17:23 (DDavorin).
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Hvala! Može li mala pomoć pri odabiru routera? Ne znam gdje je najbolje kupiti ni koji odabrati...

I što ću onda s ovim upozorenjem sa slike?

 

Inače, bilo bi lijepo vidjeti da u VIPu nude CAT6 modem pri sklapanju ugovora za Homebox Turbo tarifu.

Jer ako npr. kupiš posebno samo podatkovnu SIM karticu, opet ne možeš dobiti točno tu tarifu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice