Na 1 USB sticku 2 windowsa

poruka: 5
|
čitano: 1.288
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Na 1 USB sticku 2 windowsa

Ovako ekipa,planiram uzeti kingston hyperx 64gb usb stick,napravio bi 3 particije na njemu.

1 za windows xp 1 za windows 7 i 1 za programe i ostale fajlove.

Sad me zanima dali je moguće napraviti 2 windowsa da budu bootabilna i da kada bootam da mi ponudi koji windows želim instalirati?

Nešto na šemu dual boota.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na 1 USB sticku 2 windowsa

-moguće

-poluupotrebljivo

-razni alati.. to npr nema veze s multibootom + USB removable u osnovnom standardu ne podržava particije, FAT je jedini FS koji je zajednički, itd. nisu sve flash mem jednake (licence npr NTFS).

 

ako baš želiš, google sve zna, ali očekuj da ne radi baš kako si očekivao.

 

baci pogled na AIO DVDje.. bit će ti jasnije. Rufus, HPtools ili diskpart itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 23:31 (ihush).
13 godina
offline
Re: Na 1 USB sticku 2 windowsa
ihush kaže...

-moguće

-poluupotrebljivo

-razni alati.. to npr nema veze s multibootom + USB removable u osnovnom standardu ne podržava particije, FAT je jedini FS koji je zajednički, itd. nisu sve flash mem jednake (licence npr NTFS).

 

ako baš želiš, google sve zna, ali očekuj da ne radi baš kako si očekivao.

 

baci pogled na AIO DVDje.. bit će ti jasnije. Rufus, HPtools ili diskpart itd.

 Rufus koristim odavno,samo nisam siguran da on ima opciju da napravi dual boot.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
15 godina
offline
Re: Na 1 USB sticku 2 windowsa

-čitaj precizno.. to nije dualboot. Kod ovakvih stvari upravo na sitnice moraš paziti. Preciznost, različiti nazivi=različite stvari.

npr YUMI.. ali ako ne možeš u google utipkati tih par klučnih riječi, odustani.

-kad napravš, ako radi na jendom PCju ne mora na drugom.. na kraju ispadne beskorisno, optimalnije nabaviti šaku diskova 4gb i veća šansa da radi.. DVD/CD su daleko podržaniji.

-pa do tog da može biti ext.hdd (ne flash), nema problema oko standarda npr particije a cijena-veličina je povoljna, brzina OK za 2.0 (besorisno je 3.0..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Na 1 USB sticku 2 windowsa
ihush kaže...

-čitaj precizno.. to nije dualboot. Kod ovakvih stvari upravo na sitnice moraš paziti. Preciznost, različiti nazivi=različite stvari.

npr YUMI.. ali ako ne možeš u google utipkati tih par klučnih riječi, odustani.

-kad napravš, ako radi na jendom PCju ne mora na drugom.. na kraju ispadne beskorisno, optimalnije nabaviti šaku diskova 4gb i veća šansa da radi.. DVD/CD su daleko podržaniji.

-pa do tog da može biti ext.hdd (ne flash), nema problema oko standarda npr particije a cijena-veličina je povoljna, brzina OK za 2.0 (besorisno je 3.0..).

 Nije problem utipkat ;) U ponedjeljak ću do frenda skokniti po taj stick nudi mi ga za 140kn,star je 2mj ima garanciju i sve.A to mi se čini jako povoljno.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice