32 bit VS. 64 bit

poruka: 255
|
čitano: 168.502
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
Zaba88 kaže...

Evo ja se baš dvoumim da pređem na 64 bit win7 sa 32 bit win7 posto imam novi komp sa 8 giga rama a cita mi samo 3 (dali bi dobio nesto sa tih 5 giga rama vise na brzini procesora imam quad core amd athlon 3200?) e sada kolko vidim u ovoj temi minus je to sto je manjak drivera za 64 bitne sustave i to me malo muci, komp mi sluzi za produkciju glazbe, igre, surfanje, filmovi itd standard shit e sada dali mi se isplati prelazit na 64 bitne samo zbog rama koje je vase misljenje?

 -kad se govori o ITu (PC, OS, dirver, soft-hard) jako je važno koja je GODINA. Dok je trajao prelazak 32-na-64 bilo je razloga za ostanak na 32bita, sad skoro da ne postoje. OS je OS, bitno je da ti radi ono što trebaš, to je kako navodiš produkcija glazbe i prema tom podatku trebaš odlučiti (ostalo je ćoravo nabadanje i mjerneje veličine brkova).

- za korištenje više RAMa preduvijet je hardware, recimo da podržava, tad možeš jednostavno patchirati Win7 i imati pristup svih 8GB (do 192GB). ... ali je to beskorisno ako sama aplikacija to ne može iskoristiti (AE je koristio kao i drugi video softwarei ali za audio nisam siguran audio nije toliko ni zahtijvao..), preduvijet za 64bit app je 64bit OS.

Provjeri aplikacije koje koristiš, vidi probleme na njiovim siteovima i recommendationse pa odluči (ne ovako jer netko tu kaže ovaj-onaj OS).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
Zaba88 kaže...

Evo ja se baš dvoumim da pređem na 64 bit win7 sa 32 bit win7 posto imam novi komp sa 8 giga rama a cita mi samo 3 (dali bi dobio nesto sa tih 5 giga rama vise na brzini procesora imam quad core amd athlon 3200?) e sada kolko vidim u ovoj temi minus je to sto je manjak drivera za 64 bitne sustave i to me malo muci, komp mi sluzi za produkciju glazbe, igre, surfanje, filmovi itd standard shit e sada dali mi se isplati prelazit na 64 bitne samo zbog rama koje je vase misljenje?

 

Ovisi koliko ti je star okolni hardver... pisači, kartice, skeneri... provjeri ima li x64 drivera i ako ima nemaš nijedne prepreke...

12 godina
neaktivan
offline
32 bit VS. 64 bit
Po meni je bolja 64 bitna verzija sustava Windows jer ima podršku za veću količinu Rama što je puno učinkovitije nego 32bitni
LK
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
ihush kaže...
Zaba88 kaže...

Evo ja se baš dvoumim da pređem na 64 bit win7 sa 32 bit win7 posto imam novi komp sa 8 giga rama a cita mi samo 3 (dali bi dobio nesto sa tih 5 giga rama vise na brzini procesora imam quad core amd athlon 3200?) e sada kolko vidim u ovoj temi minus je to sto je manjak drivera za 64 bitne sustave i to me malo muci, komp mi sluzi za produkciju glazbe, igre, surfanje, filmovi itd standard shit e sada dali mi se isplati prelazit na 64 bitne samo zbog rama koje je vase misljenje?

 -kad se govori o ITu (PC, OS, dirver, soft-hard) jako je važno koja je GODINA. Dok je trajao prelazak 32-na-64 bilo je razloga za ostanak na 32bita, sad skoro da ne postoje. OS je OS, bitno je da ti radi ono što trebaš, to je kako navodiš produkcija glazbe i prema tom podatku trebaš odlučiti (ostalo je ćoravo nabadanje i mjerneje veličine brkova).

- za korištenje više RAMa preduvijet je hardware, recimo da podržava, tad možeš jednostavno patchirati Win7 i imati pristup svih 8GB (do 192GB). ... ali je to beskorisno ako sama aplikacija to ne može iskoristiti (AE je koristio kao i drugi video softwarei ali za audio nisam siguran audio nije toliko ni zahtijvao..), preduvijet za 64bit app je 64bit OS.

Provjeri aplikacije koje koristiš, vidi probleme na njiovim siteovima i recommendationse pa odluči (ne ovako jer netko tu kaže ovaj-onaj OS).

Evo odlucio! preci cu na 64-bit win vecina drivera koja mi treba je dostupna. Hvala svima na pomoci :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2012 21:44 (Zaba88).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
Sum_of_all_fears kaže...

Uzeo sam primjer - lako se dogodi da neki lijevi uređaj nema ni xp drivere a kamo za x64 sedmicu. Da mu dokažem da ono njegovo "nađe sve drivere" ne vrijedi.

 

To i meni stvara problem.

Imamo poslovna racunala (IBM, ne znam tocno koji model) sa procesorom Pentium 4 2000 MHz i 1GB RAM. To smo uzimali prije nekih 8 godina, do tada smo radili na Pentium 1 racunalima, i to smo trpili 10ak godina zato jer su nam neki programi radili samo na racunalima do 166 MHz bez MMX instrukcija. Kako smo duboko zagazili u 21. stoljece, doslo je vrijeme za prelazak na novi sustav, a on je bio jako skup i trenutno mi je veliki problem opet prolaziti kroz to. Iako ovaj put nece biti toliko komplicirano, s obzirom da ne moramo mjenjati sve programe. Probali smo preci na Windows 7 na ovim konfama, nadao sam se da ce raditi, da cemo se slepati jos neko vrijeme. Glavni problem je sto uskoro istjece podrska za XP, a i novi Office paket nece raditi na njemu.

 

Probali smo staviti Windows 7 na jedno racunalo. Predhodno smo ubacili 2 keksa od 1 GB RAM jer su nam savjetovali 2 GB rama za ugodan rad. Ispalo je da ne rade driveri na printeru, ustvari ne rade na niti jednim Windowsima iznad XP-a jer smo spajali laptop sa Vistom i opet nije radilo. Na sluzbenoj stranici kazu da radi na XP/Vista/W7, ali ne znam cemu pisu takve lazi. Opet, to bi rijesili, takav printer ne dođe vise od 2k kuna.

 

Ali, druga stvar koja je problem: Windows 7 jednostavno radi jako sporo. Tko god kaze da W7 nije puno zahtjevniji od XP-a, taj prica neistine. Znam da sedmica leti na novijim konfiguracijama, ali u ovom primjeru se stroj stvarno muci, CPU je u mirovanju na 50% opterecenja (naspram 2% na XP) i ventilator se ne gasi.. znaci muci se da uopce vrti windowse, iako nije ne moguce raditi, covjek mora biti dosta smiren jer recimo surfanje internetom i office je cista tlaka, pogotovo kad je otvoreno vise programa.

XP na istoj konfi leti. Doslovno leti. Radi fluentno, kao da je novo racunalo. Ponekad imam taskbar popunjen sa programima, a na browseru po 10 tabova i jos slusam radio u pozadini..

 

Svjestan sam da ce doci i taj dan kada cemo biti primorani prijeci na novi windows, Ipak, za sada nema potrebe i jedino me brine taj novi office koji nece raditi na XP-u. Nadam se da nece izmisljavati novi format kao 2007-e. Postojala je nekakva zakrpa za Office 2003., ali neki malo kompliciraniji dokumeniti bi lose ispali.

 

Uglavnom, vidjet cemo.. Prezivjeli smo Vistu, Sedmicu, a evo sada i osmice. Slicno je bilo i prije kad smo bili na 95-ici 10 godina. Prezivjeli 98-cu i 2000, ali XP nas je ipak dosao glave.

15 godina
neaktivan
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
Pijanec kaže...

Imamo poslovna racunala (IBM, ne znam tocno koji model) sa procesorom Pentium 4 2000 MHz i 1GB RAM.

Gle ,o čemu ti uopće pričaš? Kakav Windows 7? Ili bilo kaj drugo na boldanome?!

 

Uostalom ,8 godina stari PC-i? Koliko puta su se već isplatili dosad?

 

Ako su vam sredstvo rada ,počnite s ulaganjima u nove - a za XP ,rok vam je 8. travanj 2014. ,imate dovoljno vremena za učenje i prilagodbe.

Uostalom ,najmanja stavka će vam biti novi kompjuteri i sami OS na njima.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
kizo2703 kaže...
Pijanec kaže...

Imamo poslovna racunala (IBM, ne znam tocno koji model) sa procesorom Pentium 4 2000 MHz i 1GB RAM.

Gle ,o čemu ti uopće pričaš? Kakav Windows 7? Ili bilo kaj drugo na boldanome?!

 

Uostalom ,8 godina stari PC-i? Koliko puta su se već isplatili dosad?

 

Ako su vam sredstvo rada ,počnite s ulaganjima u nove - a za XP ,rok vam je 8. travanj 2014. ,imate dovoljno vremena za učenje i prilagodbe.

Uostalom ,najmanja stavka će vam biti novi kompjuteri i sami OS na njima.

Kizo ti si kralj, potpisujem.{#}

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 17:02 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
32 bit VS. 64 bit

Think this..

Imo 7-micu 32-bit, pa iz zajebancije instaliro 64-bit.. nisam primjetio neku/nikakvu osobitu razliku.

Čak mi se čini "nespretnija" zbog glomaznosti (npr. start up i u radu gotovo sve isto, backup puuuno duže traje..)

Sve mi se čini da ću se vratit na 32.. Da li negdje grešim?!

(Notebook: Intel Dual-Core 2.20GHz, 4'grama'RAMa..)

 

nc19
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 17:57 (hellman).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit

Što se tiče konfiguracije uredno bi trebao radit x64 i x86 - Ja sam imao na 3gb rama x64 i nije bilo problema.

 ali ako imaš problema vrati se. ;)

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
32 bit VS. 64 bit

Ma nemam nekih "osobitih" problema, samo mi nije jasno..

Svi hvale 64-bit (posebice radi 4GB RAMa), a ja neprimjećujem razliku..

(i to na friškoj instalaciji), i najgore mi to za backup,

(skoro duplo duže.. što ima logike, jel nemam puno podataka, a sam OS je "glomazan"..)

Komp star 3 mjeseca (HDD 500GB, GPU nVidia 610M..)

Onako, više informativno..

Možda je stvar što ja nisam "gejmer", a tu se čini mi se, kao razlika naj-vidi, il' whatever..

Confused..

nc19
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
32 bit VS. 64 bit

Razlika velika se vidi na snažnijim konfigracijama, pogotovo na snažnijem procesoru i više RAMA, razlika između x32 i x64 je ogromna kod obrade videa, obrade fotografija, 3D konstruiranja računalom (Solidworks, Catia), računalo sa x64 windowsima i recimo 16GB RAMA može radit video montažu puuuno brže bego ono koje ima recimo, kod takvih stvari je brzina itekako bitna.

 

I kod multitaskinga je isto velika razlika, čak i kod 4GB RAMA, a o 8, 16 ili 32GB RAMA da i ne govorim.

 

Malo progoglaj o tome, budeš vidio i sam.

 

EDIT: I još nešto, kolega je imao 7 x64 na 2GB RAMA, x4 procesoru i normalno je igrao recimo Battlefield 3 na high detaljima, na ultra nije probao, računalo je radilo bez problema, djeca su na njemu samo igre igrala. To je slučaj koji sam ja vidio, ali možda kod nekih konfiguracija može bit problema, tko zna.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 19:41 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
32 bit VS. 64 bit

Ma ja povlačim šta sam reko.. (opet sam kemijo sa pandorom)..

Bio sam na 64-ki prekratko i doneso brzoplet zaključak, a da nisam bio svjestan nekih sranja koje sam neindirektno izazvo..

(puno sranja bilo u Windows.old; etc, etc..)

Upravo sam (ponovo) instaliro 64, i naravno može bit samo isto ili bolje.. čini mi se bolje..

nc19
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
32 bit VS. 64 bit

mislim si kupit toshiba satelite c50-b-12v ima 64bit windows 8 4/8gb ram 500hdd pa me zanima dali ce to sibat koludo ili ce se vuč ko krepana mačka

Andreabuterer
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
ABCD1919 kaže...

mislim si kupit toshiba satelite c50-b-12v ima 64bit windows 8 4/8gb ram 500hdd pa me zanima dali ce to sibat koludo ili ce se vuč ko krepana mačka

- brzina ovisi o HWu, nakon toga o SWu i korisniku, postavkama. Svaki PC se može ubiti, samo ispravan, pravilno podešen/korišten može dati maximum/optimum.

Pitanje je neodgovorivo da-ne. + GODINA (vrh str i početak teme). Da si to pitanje postavio prije 5-10g odgovor bi bio krepana mačka, danas vjerojatno geopard dok mu korisnik (uz pomoć malwarea+bloata) ne slomi nogu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2015 12:47 (ihush).
14 godina
offline
Re: 32 bit VS. 64 bit
ABCD1919 kaže...

mislim si kupit toshiba satelite c50-b-12v ima 64bit windows 8 4/8gb ram 500hdd pa me zanima dali ce to sibat koludo ili ce se vuč ko krepana mačka

Postoji već otvorena tema pa odgovor potraži tamo: http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice