Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

poruka: 21
|
čitano: 21.384
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

kupljen novi s nekim linuxom gore koji samo odvrti ono sto je kao pokretacko i nema ga,, s startx ili necim drugim nece uci u sistem,, e pa nije da sam lud za linuxom al nakon muke oko boot ordera doslo mi vec da razbijem komp naime na f12 nece prikazati s UEFI nista osim hdd i namjestim na legasy i pokaze mi sve,, aj super idem winse staviti gore al vraga,, jednostavno nece ,, ispisuje da fale driveri i aj sad daj na sto hoces instalirati ima pod opcijama c i d i boot,, tj root,, i normalno da znam da nemos na tako particiran hdd za linux staviti winse,, i aj ja cu particirati al on neda,, e pa sad neznam jel ima tko da je rijesio to ,, mora da je neka jednostavna kvaka al nakon 2 sata zajebancije vise neznam sto napraviti,, 

HEEELPPPPPPP

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

Pogledaj link (nadam se da znaš njemački jezik). Isti problem kao kod tebe. Na kraju kažu da moraš napraviti flash BIOS-a na zadnju verziju.

http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=1411954

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

danas kupljen,, sta bi trebao flashat novi kompjuter,, ma to nije,, neki klinac oko tog usranog linuxa suusrali,, jednostavno hdd neda formatiranje,, 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

podesi BIOS. (RTFM).

-UEFI/Sec.boot/GPT.. itd. Ovisno kakav install imaš (nisu windowsi samo windowsi.. ima i 'pravih'), može i na EFI/GPT, dok 'slabiji' ide samo na Legacy, bez sec.boota, na MBR disk. To znači da disk moraš obrisati. Ako i dalje traži driver, baci taj install i nabavi pravi ili instaliraj npr ubuntu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows
ihush kaže...

podesi BIOS. (RTFM).

-UEFI/Sec.boot/GPT.. itd. Ovisno kakav install imaš (nisu windowsi samo windowsi.. ima i 'pravih'), može i na EFI/GPT, dok 'slabiji' ide samo na Legacy, bez sec.boota, na MBR disk. To znači da disk moraš obrisati. Ako i dalje traži driver, baci taj install i nabavi pravi ili instaliraj npr ubuntu.

 stavio sam u biosu na legacy,, pokaze on meni usb fdd i kad krene instalacija i dođe do odabira gdje zelis on nenađe nista,, preko browse nađe particije hdd i kad dam da ih formatira on kaze nemoze da to uradi,, e pa sad nema drugih opcija i nece krenuti instalacija te sedmice,, al tu sedmicu sam vec stavljao na jedan drugi laptop bez problema pokaze prije instalacije i onaj advance sto ti daje mogucnost manipulacije s particijama,, sa stvarno vise od toga neznam,, po meni mislim da bi trebao izbrisati te particije i napraviti nove s formatiranjem za winse,, al te opcije nema inace je ima al sad je jednostavno setup neprikazuje,, dal je mozda problems sto je lap za win 8.1 a ovo je sedmica,, neznam nisam s time radio ,, 

15 godina
online
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

reset/podesi BIOS, nema drugog načina.

za test/eliminaciju (otkrivanje gdje je problem) skini ubuntu/snimi na DVD ili USB, sve potrebne upute su tamo.. i probaj. Ako on normalno vidi disk, tad je tvoja instlacija win, loša.. tj nema npr EFI/GPT. To što radi na drugom računalu, recimo ovako, na radi na ovom, osim ako podesiš BIOS (ako nudi opcije) ili staviš 'bolji' install.

-driver. Možeš ga snimiti na npr USB (CD..) i ponuditi u tom trenutku.. ali to vjerojatno nije problem, tj može biti kod slipstrimanih (modificiranih) win, opet 'pravi' bi vjerojanto radio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

Čini se da moraš uraditi update BIOS-a. Iako je računar nov on ima tvornički (prvi) BIOS. http://www.notebook-driver.com/library/acer-driver-id-26482/

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 0:08 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows
phoenix2003 kaže...

Čini se da moraš uraditi update BIOS-a. Iako je računar nov on ima tvornički (prvi) BIOS. http://www.notebook-driver.com/library/acer-driver-id-26482/

 Ma laptop je jucer kupljen necu prckati po biosu,, ako se bilo sto desi nece priznati garanciju ,, a ide nazad u links nek se oni jebu isporuce laptop s uputstvom za win8,1 a stave linux i tako zajebu ljude,, nekontam ih ,, Hvala puno svima na odgovorima!

15 godina
online
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

-trgovina nema ništa s OSom/softwareom (neće se oni ni s čime mučiti).

-noviji BIOS (changelog) ne rješava ništa, tj nije rješenje..

-pažljivije pročitaj postove, ako zapneš pitaj ili google. Ili zovi majstora. (neke stvari su namjerno zakomplicirane, interesi MSa, OEM proizvođača, trgovac može pomoći ali to nije njegov posao. Da si kupio s predinstaliranim OSom, dobio bi gore win8.1, upalio i radi. Kupio si s linuxom, to si i dobio, mada je beskorisno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

Tako sam ja imao problem neki dan sa Toshibom, nikako napraviti instal. I nađem na netu ako oću staviti sedmicu obavezno flashati bios. Čuj lap nije moj nego od frenda i da se nešto zbrčka nisam htio nikako. A instalacija je išla samo preko USB-a i to win8.1. Na kraju čitam komentare da i oni koji su instalirali sedmicu i flashali bios imaju problema i da im "pola" drivera ne radi. Tako da sam stavio  Classic Shell i sad frend ima start kao na sedmici....

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 19:26 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

ma eto bio sam i kod njih ide win 8 problem s flashanjem nisam rijesio jer mi treba neki os gore da bi to mogao napraviti,, necu to raditi ,, a sad sam zapeo na pravljenju usb 8,1 boot i radio s Rufusom i preko cmd,, nikako da mi sranje krene s botanjem,, skonto sam da nece zbog glupog UEFI,, sve tutorijale sto sam gledao nisu pomogli,, napravio sam sedam puta razlicito po nekim tutorijalima  i nece boot i kvit,, jednostavno nevidi usb,, iako je sve rađeno za UEFI i mbr ,, cak sam probao s GPT i to nije dalo uspjeha,, vidi usb al nece botati smrznemi pozdravni dio od acera i to je to,, neznam sto da radim osim da ih krknem preko legacy,,, ima li tko ideju ili tutorijal,, 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 7:55 (britva).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

-imaš teme install win7-8.. izrada medija (win tools radi samo s čistim installom).

-podešavanje BIOSa moraš znati.. osvino koji OS tj kakav install imaš. Ako je UEFI/GPT + ostalo povezano kao sec.boot, tad i install mora biti takav.

-sigurniji je CD-DVD medij, za USB moraš znati razna pravla + chipset/BIOS ili imaš uprvo to .. ne boota ili stane. A nekad samo treba čekati koju minutu duže..

-ili ovisno o BIOSu, ponekad moraš redom npr isključiti EFI, save&exit i tek tad možeš ostale postavke podesiti.. (do tad su disableane).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

ma sve sam to probao,, i nece,, kako sam napisao u biosu sam ostavio na uefi,, i podesio boot order,, i jednostavno ga nevidi na f12. posto se radi o win8.1 nemoram nista brckati u efi direktoriju jer postoje zadati file u boot,, jedino ga komp prepozna kad stavim UEFI/GPT ali onda po enteru smrzne naslovu sliku ACER i nemos vise nista cak ni restart neide,, nego moras manualno ga resetirati ,, zaci nesto nije dobro,, neznam gdi grijesim,, et linka kako sam probao par puta http://tipsandtricksforum.com/thread-245.html

15 godina
online
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

-i tamo je win tools za dvd-usb, jesi li s njim probao?

-kad imaš pravi ISO (podržava efi i legacy boot), od njega možeš napraviti usb.

-bootanje možeš isprobati na raznim računalima. (ne treba ništa posebno podešavati, ako znaš koja Ftipka je za boot meni, neki stariji BIOSi nemaju potrebnu emulaciju za boot usba).

 

-podesi BIOS (ako se može, ovisi što se nudi..). Sva nova računala imaju default podešen za Osmicu/EFI, to ne znači da mora biti tako podešen, može biti i NE-EFI i tad mogu i ostali OSevi tj instllovi.

Što je EFI, na što se sve odnosi? .. npr sec.boot, GPT, quickboot.. podesi.

npr svi u uputama kažu da podesiš boot order, osim mene, .. ja kažem koristi Ftipku za boot meni. Tako vidiš koji mod podržava konkretan disk, npr usb će biti dva puta ponuđen ako je ispravno napravljen. Ako nekog diska nema u nekom meniju, tad nije bootabilan za npr EFI. Odabereš konkretan boot i vidiš.

-win8 i ubuntu mogu na UEFI. Izrada DVDa je sigurniji način tj CD-DVD je standard odavno, USB može biti problem npr konkretan flash disk, filesistem itd.

 

koliko puta sam napisao podesi BIOS? npr isključi quick/fast boot u BIOSu, jer...

 

na kraju, ako neće, treba reklamirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 10:48 (ihush).
14 godina
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

Jesil li probao napraviti ovako . ja sam probao sa rufusom i ništa, a tako bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

nakon hrpe sati i muke odustao,, instalirao preko legacy i kvit,, jednostavno drugo nije htjelo

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows
britva kaže...

kupljen novi s nekim linuxom gore koji samo odvrti ono sto je kao pokretacko i nema ga,, s startx ili necim drugim nece uci u sistem,, e pa nije da sam lud za linuxom al nakon muke oko boot ordera doslo mi vec da razbijem komp naime na f12 nece prikazati s UEFI nista osim hdd i namjestim na legasy i pokaze mi sve,, aj super idem winse staviti gore al vraga,, jednostavno nece ,, ispisuje da fale driveri i aj sad daj na sto hoces instalirati ima pod opcijama c i d i boot,, tj root,, i normalno da znam da nemos na tako particiran hdd za linux staviti winse,, i aj ja cu particirati al on neda,, e pa sad neznam jel ima tko da je rijesio to ,, mora da je neka jednostavna kvaka al nakon 2 sata zajebancije vise neznam sto napraviti,, 

HEEELPPPPPPP

 

TOMO
9 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows
Pa ako imaš neko drugo računalo uza se probaj na njemu a ako oće problem je do laptopa a ako neće problem je do iso-a koji si skinuo.
TOMO
8 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

pozdrav. imam isti model, s tom razlikom da nisam upućen u tajne zanata, tak da ne znam stručno objasniti.

Ja sam uspio instalirati Win 8.1 x32 službeni. Kada krenem instalirati drivere (službene koje sam dobio s njim ili službene koje sam skinuo s njive stranice) jednostavno u jednom trenutku zablokira i moram ga na silu gasiti i potom krene sve ispočetka.

Žično se mogu spojiti na net, i on radi bezproblema, ali bilo što instalirati jednostavno ne ide. uspio sam obnoviti ažuriranja za Windowse nadajući se da će uspjeti, međutim tijekom instalacije drivera događa se isto blokiranje.

hvala unaprijed na pomoći, ako tko zna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

Na tom laptopu jedino WIN 7 radi bez problema! Driveri su ovdje: http://www.driverscape.com/manufacturers/acer/laptops-desktops/aspire-es1-711/198212

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire ES1-711 s linuxa na windows

After reading your post the best option out of the thoughts of the BIOS Update. Yes ... BIOS Update will safely and permanently solve the problem. Take support Acer Aspire ES1-521 manual on how to do it.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice