Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

poruka: 19
|
čitano: 3.096
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Pozdrav 

Kupio sam navedeni laptop bez windowsa i sad idem instalirat, normalno mi se boota sa cda i kod windoes is loading files jednostavmi padne i pise error ??

Molim vas za pomox

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
itko pomoć?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Pretpostavljam da većina novijih laptopa dolazi s postavkama UEFIja / BIOSa prilagođenim instalaciji windowsa 8 (8.1).

Isključi Secure Boot i uključi CSM - vidi link. Možda je samo u tome problem.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
uopće mi nema ni secure boot ni csm , nema ni da iskljucim fast boot, ništa ništa
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Koji je točan puni naziv tog modela laptopa? Na internetu nalazim slijedeće upute: link; vidi stranice 78 - 81 - Fast Boot i Launch CSM opcijebi trebale biti u tabu Boot; Secure Boot na tabu Security.

Ako tih opcija kod tebe nema, probaj slikati koje opcije nudi BIOS/UEFI.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
XX182D
15 godina
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Hm, čudno... ili nema tih opcija (pa ne bi trebale raditi problem) ili su u nekom od podmenija, ili je model predviđen samo za Windows 8 na više...

A jesi li provjerio je li tvoj instalacijski DVD od Windowsa 7 ispravan?

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

a pokušat ću opet spržiti isto, a kako da vidim da li je ispravan uopće
ubacio sam ga u drugi laptop i vrti se i vrti ali laptop ne pokazuje da je dvd u njemu,,, da li to znači da je u cdu problem?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 21:34 (franearemki).
15 godina
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Eh, da si to prije provjerio... uštedio bi puno muke. {#} Da, očito taj DVD ne valja.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
pokušat ću s novim pa javim
9 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
kako napraviti da se može windows bootati sa usba, i gdje to u biosu namjestiti na navedenom laptopu
sa dvdom mi očito ne može, ne može ga ni burnati a kamoli nešto više, pa ću provati drugu opciju ako je moguće, molim pomoć
hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
franearemki kaže...
kako napraviti da se može windows bootati sa usba, i gdje to u biosu namjestiti na navedenom laptopu
sa dvdom mi očito ne može, ne može ga ni burnati a kamoli nešto više, pa ću provati drugu opciju ako je moguće, molim pomoć
hvala

 http://www.bug.hr/forum/topic/windows/upute-instalacija-win-viste-7-usb-sticka/25080.aspx

9 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

napravio sam bootabilan,,, a sada kako da u biosu to namjestim, uoće mi nema opcije?
evo sliek

edit: pojavio se kada sam ga ukljucio i evo upravo mi se instalira
hvala svima ali trebat će vjv opet pomoć oko drivera :D 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 15:25 (franearemki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Restart i pokušaj F8 ili F12 ili neku drugu F tipku. Otvoriće se izbornik uređaja sa kojih želiš da digneš OS pa izaberi USB drive.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem
Evo sve je uspješno instalirano, najbitnije odmah nema a to je wirelees, tražim po netu ne mogu nać, vjv treba driver za wirelles...da li itko možda zna
hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

WiFi moraš uključiti fizički na način da pritisneš Fn+F2 (mislim da je tako ne sjećam se baš) ili da uključiš prekidač na kućištu (ako postoji). Ako ti baš treba driver vidi ovdje: http://www.asus.com/us/Notebooks_Ultrabooks/K550CA/HelpDesk_Download/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Prijatelju moze pomoc.Imam ovaj laptop i imam sljedeci problem.Dakle kad je iskljucen a ostane prikljucen na adapter kad prislonim uho dole ispod tach pada di su one resetke cuje se nekakvo cvrcanje i sum.Jel mozes vidjeti dali i tvoj ima takav zvuk.Laptopu su vec mjenjali maticnu plocu i to se i dalje cuje i kazu da je to normalno..Sad  je  laptop  potpuno  riknio  i  trebao  bi  za  koji  dan  dobiti  novi.

Sad me muci jel svi ti modeli imaju te zvukove ako da uzecu i neki gori samo da   ne cvrci  imam  fobiju  od  tog  zvuka.Ili  je  to  ipak  bio  problem  samo  na  ovom  mom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

To se čuje hard disk. Skeniraj ga HDTune-om i javi rezultat skeniranja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus K550 Lb windows 7 ultimate problem

Ma kaki crni hdd se moze cuti a laptop iskljucen.Cuje se kad je apojen na adapter a ugasen.Dakle cvrci struja nikaki hd rekli au da je to naponsko zujanje da je normalno i laptopu opet ode maticna.2 puta u mjesec dana.Zanima me jel to problem samo na ovom mom modelu to zujanje ili ti kvarovi nisu zbog toga jer su mi iz servisa rekli da je to normalno.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice