Asus x501A windows problem

poruka: 5
|
čitano: 1.155
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Asus x501A windows problem

Pozdrav ekipa,

 

Zanima me da li je neko imao iskustva sa instaliranjem windowsa 7 na ASUS X501A. Citao sam po forumimam da se u biosu treba ukljuciti CSM i jos nesto, ne znam tacno,medjutim toga kod mene nema. Takodje sam procitao da toga nema kod Asusa sa intelovim procesorom, tak da sam zapeo. sve pokrene sa stika, krene dobro, ali kad treba da pocne instalacija novog windowsa, samo je crn ekran. Pomagajte :-)

 

pozz

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus x501A windows problem

Bilo ko?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus x501A windows problem

Igranje sa opcijom Launch CSM ti služi da bi ti komp uopće bootao sa sticka, što kod tebe nije slučaj. Prije par mjeseci sam instalirao sedmicu na takav laptop ali koristeći optički pogon preko usb-a i nisam imao nikakvih problema. Siguran si da ti instalacija na sticku radi ok (nije neka blue, yellow, red verzija) ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus x501A windows problem

Verzija je ok, mislim. Jer sam na isti nacin prije par dana instalirao isti windows, na isti nacin, na hp-ov neki mini laptopcic, koji takodje nije imao dvd rom..nije bilo nikakvih problema. Sad ovaj me zeza, ne znam sta mu je. Kad krene boot-at sa usb, odradi prvi loading i onda kad mi treba isbaciti ono da biram jezik i ostalo, blokira slika, mislim ostane crna..

 

pozz

11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus x501A windows problem

U biosu je podeseno sve, on pocne boot-ati sa sticka, odradi prvi loading, ono windows loading files, onda pocne sa onim starting windows, (slika 1 i 2), ali nakon toga slika zaledi, ne ide dalje, samo je crn ekran, ali vidi se kursor, koji mogu pomjerati...ali laptop miruje, ne cuje se da uopste nesto radi...kad sam u biosu nema problema sa prikazom slike....

Nemoguce je da je do instalacije windowsa, jer sam probao 5 razlicitih windowsa, koje sam do sad 100 puta instalirao i preko usb-a i preko externog dvd rom - a, bez problema...

Jel postoji jos nesto sto bi moglo rijesiti ovaj problem?

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice