boot win8 s laptop hdda na PCu

poruka: 5
|
čitano: 610
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
boot win8 s laptop hdda na PCu
Pozdrav ekipa!

Nadam se da će mi netko u najkraćem mogućem roku pokušat rjesit prob odnosno dat savjet.

Znači, spojio sam hdd iz laptopa na pc ali (nimalo iznenađujuće), ne mogu bootati nikako.
Znam da je problematično, ali postoji li ikakvo rješenje, iako komplicirano?

Jednostavno baci error kao bsod kad pokuša loadati, automatic repair freeza I ne napravi nist. Nekako sam bio ušao u one advanced opcije ne znam ni sam kako jer više ne uspijevam. Pokušao sfc /scannow što isto nije prošlo zbog nekog errora....

Zahvaljujem na pomoći unaprijed! :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: boot win8 s laptop hdda na PCu

Najbolje da nanovo instaliraš win8 jer ti što su na hdd imaju instalirane drajvere za mbo , cpu itd. od laptopa pa zato nemože normalno startati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: boot win8 s laptop hdda na PCu
Kristalno mi je to jasno i cisto informativno pitam zna li netko moguce brzo rjesenje. Ne bih se zamarao time da mi svi podatci trenutno potrebni nisu na sistemnoj particiji. Backup traje, a trenutno sam kratak s vremenom.

Neki drugi prijedlozi? Vrijedi li pokusati sa win8 repair cdom ili se ipak nekako moze bez njeg mimoici zacaran krug beskorisnog "automatic repair" featurea, uci u advanced menu, sredit registry I drivere IL il nest?
13 godina
offline
Re: boot win8 s laptop hdda na PCu
SesquipedaliaN kaže...

Bootaj računalo sa instalacijskoga DVDa i odaberi Repair this PC, odaberi startup repair.

Možeš i otići u BIOS, pa ako je SATA mode ili sl. opcija na AHCI, stavi je na IDE, a ako je na IDE, stavi je na AHCI.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
online
Re: boot win8 s laptop hdda na PCu

-to bi zapravo radilo, ali MSov interes to ne dozvoljava. (osim u slučaju odgovarajuće verzije-licence, koja bi bez problema bootala..).

-na laptopu je (sigurno, od w8) predinstaliran OS, OEM, s keyem u BIOSu i postavljenim ostalim UEFI fičerima, svaka od tih stvari brani boot na drugom HWu ... karikirano, dovoljno je isključiti uefi na istom tom laptopu.

-repair zbog tog ne radi (ne dozvoljava MS).. dok su driveri najmanji problem (jer ih OS ima, podržava.. i postoji npr wintogo ili miniPE).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 22:22 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice