Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to

poruka: 11
|
čitano: 6.018
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to

Evo jedan mali tutorial ZA POČETNIKE kako windowse održati ćistima i ugodnima za rad.

 

1.Obrišite sve nepotrebne stvari,programe itd.

 -Odite u Add or remove programs (Start>Control Panel>Add Remove programs),i tamo pobrišite sve nepotrebne programe,igre itd.

 -Ako sve fileove koje skinete s interneta (kao ja) stavlja u Moje Dokumente ili folder u Mojim Dokumentima otvorite ih i pobrišite sve što vam ne treba ili je staro

2.Virusi

-To su datoteke koje žele uništiti naše računalo i namjerno su ili slučajno instalirane na računalo.

-Besplatni antivirusni programi su:Avast!Home edition,Avira,...

-Ja preporučam Avast (www.avast.com). Najbolje je nakon downloada Antivirusnog programa skenirati cijelo računalo.

-Ako antivirus nađe virus ako ga želite obrisati kliknite delete i bye,bye virusu!

3.Procesi u Windowsima

 -Ako vam je računalo sporo možda je to razlog procesa u windowslima (u slučaju da ste obrisali viruse i nepotrebne fileove a ono je još sporo).

 -Odite u Task Menager (CTRL+ALT+DELETE),i u tabu PROCESS (sigurno ćete primjetiti da neki procesi imaju isto ime kao i ime programa)stoga ako sada ne koristite taj program i netreba vam isključite proces (NI U KOJEM SLUČAJU NE ISKLJUČUJTE PROCESE KOJIMA POD "USER NAME" PIŠE SYSTEM!!!!! ) Pogledajte sliku

-U Task Menageru također možete pregledavati uporabu procesora itd.

4.Start Up programi

 -Probajte da što manje programa (u njihovim postavkama) ne bude odabrane "Run _______ when Windows starts" (__________ je ime nekoga programa)

 -Ako imate manje Start Up programa time će vam se računalo brže paliti

5.Virtualne mašine (ako ih imate)

 -Virtual Box u sebi nema ugrađenu funkciju kao VmWare da virtualne diskove suzi u 2GB

 -Ako imate Virtual Box i virtualne mašine koje ne koristite pobrišite virtualne mašine,a zatim njihovu mapu sa diska (Mapa se zove isto kao i naziv virtualne mašine)

 -SLIKA:VmWareova funkcija

6.Hardwer i Windowsi XP

 -Ovaj tutorijal ne može biti efikasan ako imate slabiji hardver (128 mb rama kao moj prijatelj),i bolji procesor (Minimum za instalaciju je 300 MHz-a)

 -Vašu konfiguraciju možete provjeriti s ovim programom (http://www.lavalys.com/) postoje free i ultimate verzija ako želite ultimate kupite ju ili downlodajte s torrenta.

7.Automatic Updates

-Automatske Updateove možete uljučiti tako da idete START>CONTROL PANEL>AUTOMATIC UPDATES>I KLIKNETE NA AUTOMATIC UPDATES (RECOMMENDED)

-Conficker,je najgori virus koji se pojavio 1.4.2009 a removal tool preuzmite ovdje.

-Conficker draštično uništava i usporava računalo te je možda on baš uzrok sporosti vašega računala

8.Windows Firewall

-Kako sam gledao tutorijal u Visti što je Firewall ili vatrozid?

-To je program koji štiti vaše računalo od neprimjerenih programa,a kada ga isključite kao da nastaje rupa u tome zidu i on pušta programe da rade

9.Visual Effects

-Ako imate slabiju grafičku karticu možete isključiti pojedine elemente vizualnih efekata u Xpu

-START>CONTROL PANEL>SYSTEM>KARTICA ADVANCED >PERFORMANCE>SETTINGS i tamo isljučite pojedine vizualne efekte

10.Run i Cmd

 -Kako bi pokrenuli CMD imaju 2 načina:

 1.MY COMPUTER>LOCAL DISK C:>WINDOWS>SYSTEM32>cmd.exe

 2.START>RUN>upišite cmd

 -Otvorit će vam se takozvana konzola u kojoj možete provjeriti ping  i još mnogo toga

11.Ostale ne svrstane stvari

 -Avira,dobar antivirus HOME PAGE

 -AVG Free,antivirus HOME PAGE

----------Bit će još dorade s vremenom (nadam se)

 

 

 

                                               JA CRAZY_FROG i BUG,NISMO ODGOVORNI ZA SVU ŠTETU NASTALU NA WINDOWSIMA I RAČUNALU

                                                                               KORISTEĆI OVAJ TUTORIAL

 

 

2BG 2BG
PROCESI PROCESI
sa poštovanjem vaš crazy_frog
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2009 20:21 (crazy_frog).
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to
mislim da se to moglo napravit i puno bolje...

i, ma kaki avast kraj avire!
Bubamara na steroidima.
16 godina
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to
crazy_frog kaže...

Evo jedan mali tutorial kako windowse održati ćistima i ugodnima za rad.

 

1.Obrišite sve nepotrebne stvari,programe itd.

 -Odite u Add or remove programs (Start>Control Panel>Add Remove programs),i tamo pobrišite sve nepotrebne programe,igre itd.

 

Najgora moguća solucija za deinstaliranje programa...

 

Revo Uninstaller (besplatan) je majka nasparam smeća od windowsovog Add/Remova jer čisti i registry, cijele mape dotičnog programa (sve se može odabrat šta se želi maknut, a šta ostavit prilikom deinstalacije...

 

Šta se tiče virusa, ako se stavi avast treba i neki antispyware ala Spybot: S&D ili SUPER AntSpyware koji je odličan... btw kako juruluk kaže Avira majka...

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2009 20:15 (doktor1).
15 godina
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to
jurluk kaže...
mislim da se to moglo napravit i puno bolje...

i, ma kaki avast kraj avire!

mislim da je comodo suite s kojim dolazi i antivirus i firewall bolje riješenje nego avira. antivirus je odličan kao i firewall, a još su i besplatni. avira nije loše, dapače odlična je, ali nakon par mjeseci me iznevjerila, nađe virus ali ga ne pobriše, te je ikona iz system traya nestala.

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2009 22:44 (sage).
15 godina
offline
Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to

Nemojte se sad prepirat oko antivirusa Šutim Da se vratim na temu, tutorial si po meni napisao površno jer si odabrao temu o kojoj se može dosta napisati, ali za početnikeje to možda i dovoljno. Vjerujem da će nekome pomoć. Samo tako nastavi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to
sage kaže...

mislim da je comodo suite s kojim dolazi i antivirus i firewall bolje riješenje nego avira. antivirus je odličan kao i firewall, a još su i besplatni. avira nije loše, dapače odlična je, ali nakon par mjeseci me iznevjerila, nađe virus ali ga ne pobriše, te je ikona iz system traya nestala.

antivirus iz comodo suite-a se nije baš pokazao najboljim. ali zato je vatrozid među najboljima, ali definitivno je najbolji besplatni vatrozid. a što se tiče avire, nema mu ravnog

 

što se tiče tvojih problema uz aviru, to je druga stvar. jer meni avira radi perfektno. nikada nikakvih problema nisam imao s njom. ni s premium, ni sada s personal

Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to

Frog... namjera je vjerujem dobra, ali sve napisano jednostavno nije ono što je potrebno za brz i ugodan rad na windowsima.

 

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to

ne želim otvarati prepirku, ali svi ono kojima je bezveze sto je napisano, neka priloze svoj doprinos u poboljsanju rada xp-a umjesto da blate...

"Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno" Ulrike Meinhof
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to
eterna luchar kaže...

ne želim otvarati prepirku, ali svi ono kojima je bezveze sto je napisano, neka priloze svoj doprinos u poboljsanju rada xp-a umjesto da blate...

ima već hrpetina takvih tema. zašto da se stalno jedno te isto ponavlja

 

Podešavanje računala u 10 koraka

 

Optimizacija sustava

 

Ostali "cistaci" kompjutera!?

 

Održavanje Windowsa u top formi

 

itd, itd...

Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to

Pa odmah malo više imaš sticky temu gdje su lijepo opisani servisi na winsima.

Njihovo pravilno gašenje uvelike pridonosi ubrzanju sistema i oslobađanju memorije iako se onda po funkcionalnosti xp pro približavaju home verziji pa je pitanje čemu onda uopće instalirati pro.

Podešavanje startupa, ne korištenje administratorskog računa, ne instaliranje svakakvog smeća na komp uz povremenu defragmentaciju, koliko toliko novije računalo, redoviti backup i u osnovi to je sva mudrost ugodnog rada.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čisti i ugodni za rad Windowsi XP how to
jurluk kaže...
eterna luchar kaže...

ne želim otvarati prepirku, ali svi ono kojima je bezveze sto je napisano, neka priloze svoj doprinos u poboljsanju rada xp-a umjesto da blate...

ima već hrpetina takvih tema. zašto da se stalno jedno te isto ponavlja

 

Podešavanje računala u 10 koraka

 

Optimizacija sustava

 

Ostali "cistaci" kompjutera!?

 

Održavanje Windowsa u top formi

 

itd, itd...

Ovo što je pod žutim to je compy/paste s jedne stranice

sa poštovanjem vaš crazy_frog
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice