Crni desktop na windows 7

poruka: 26
|
čitano: 41.294
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Sigurno ste culi za ovaj problem na windows 7... Nedavno kada sam upalio kompjuter (windows 7 home prem) pojavio mi se crni ekran, sve crno i otvoren Documents! Kada svaki put upalim kompjuter pojavi se crni desktop i otvoreni Documents, ne znam zbog cega se otvara samo Documents, ali u svakom slucaju mogu raditi na kompjuteru, doci do konekcije za internet, mogu otvarati programe i slicno... Nisam na forumu pronasao konkretan odgovor, pa oprostite ako se ova tema ponavlja

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Crni desktop na windows 7

Ajde postavi screenshot da vidimo kako izgleda.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

jesi aktivirao windowse? meni se to znalo dogodit kad sam ih zaboravio aktivirat...

15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Nisam uspio iskoristiti print screen jer samo prikaze cijeli Documents ne cjelokupno kako izgleda sa dekstopom, pa sam uslikao - http://img191.imageshack.us/img191/5544/240120101350.jpg kao sto vidite nema nista, samo otvoreni prozori... Uglavnom uspijem doci do programa, snadjem se preko raznih kratica

 

Mozes li mi pojasniti kako aktiviram windowse? Ne razmumijem se bas u ovakve stvari

 

Prije manje od mjesec dana sam narucio potpuno novo kuciste sa windows 7 (orginal cd, licenca, sve), pa mi je cudno sto se ovo desava

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 21:50 (moke).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

odes desni klik na computer - properties... malo odscrollas dole i vidis dal ti pise windows is activated ili ti pise da ga trebas aktivirat 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Pise da je aktiviran, Windows is activated, ispod pise i product ID

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Popravio sam! Otisao sam da trazim rijesenje na google i sada je sve ok

 

Za one koji imaju isti problem, kliknite ctrl + shift + esc, pa idite na new task, run i utipkajte explorer.exe

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Mislio sam da ce nestati ali opet se pojavi kada ga iskljucim i ponovo upalim, onda opet moram ici na new task...Mršti se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Here's how to fix this issue:

1. CTRL-Alt-Del to bring up Task Manager.
2. Click File | New Task(run).
3. Type regedit in the Run box and click OK.
4. Browse to the following registry key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution.options

5. Under this key there will be subkeys named explorer.exe and iexplorer.exe. Delete the explorer and iexplorer keys entirely. They should not be listed under the Image File Execution.Options key.
6. Close the Registry Editor.
7. Restart the computer.

Assuming no other viruses / adware / spyware / malware are interfering, the Windows desktop should load fine now

 

 

Nisam imao tih problema, ali vidi. Možda pomogne. Na tvoju odgovornost ;)

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

ovo gore bi trebalo funkcionirati... al nije mi jasno kako na friskim win7 tako zeza... explorera nema u startup-u... lol

15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Uradio sam kako je napisao archer02, ali pod 5. uopce ne vidim explorer i iexplorer, cak ima nesto sa iexplorer ali mi ne dozvoljava da brisem...

 

Evo trazim neka rijesenja na internetu...jesam sjeban :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

mislim da tebe ovo muci zapravo zar ne? http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Screen_of_Death

živi danas da ne umres sutra
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Pročitaj ovdje ako nešto pomogne. Onako brzinski vidimda ljudi navode nekoliko rješenja

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7
archer02 kaže...

Pročitaj ovdje ako nešto pomogne. Onako brzinski vidimda ljudi navode nekoliko rješenja

 

Hvala ti! Pomoglo je!! :)

 

Ovo je pomoglo - HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

"Shell" = "Explorer.exe" , "UIHost"="logonui.exe" , "Userinit"="userinit.exe,"

 

Hvala svima sto su se potrudili pomoci

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Ajde nek se i to rješilo. Pa neće tu nas gomilu jedan običan windows ono... jel? ;)

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

meni ne postoji UIHost da mu mogu promijeniti value

 

black screen of death je vezan iz pokretanje explorer.exe, i meni osobno se desio na zadnjem updateu sad prije par dana

 

 

najgore je sto ima milijun opcija i solucija koje se demantiraju ne poklapaju, kolju itd

 

promijenio sam userinit, skratio sam ga iz ... zaboravih cili natpis al ono c-system32-blabla userinit.exe pa sam samo stavio userinit.exe, vidjet ću jel to ima ikakve veze.

 

meni je osobno privremeno djelovao system restore iz safe moda ali nakon 12 sati kad upalim komp opet sam frozen čak i bez tog updatea jer sam se restorao par dana unazad pa 10 dana unazad i ugasio update.

 

linkovi koji daju rješenje su uglavnom pročitani, guglao i ja malo prije pitanja ovdje, ali neki kažu da neke solucije rade, 2 posta ispod ne rade, nekima se pokaže desktop background, nekim skače neki error, meni samo ima strelica od miša koju mičem po crnom zaslonu.

 

 

eto, ukratko.

 

 

nisam upgradeao komp, nisam skidao drivere, nisam mijenjao ništa, kupio sam novu konfu za staro kućno računalo vulgaris, nije se valjda moje osobno naljutilo i postalo ljubomorno?

 

 

Manufacturer:
Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor:
AMD Athlon(tm) 7750 Dual-Core Processor (2 CPUs), ~2.7GHz

Memory:
4096MB RAM

Hard Drive:
500 GB Total

Video Card:
ATI Radeon HD 4800 Series

Monitor:
Dell 1901

Sound Card:
Speakers (Realtek High Definition Audio)

Speakers/Headphones:
200 watts Philips stereo

Keyboard:
Slimstar 335 gaming keyboard

Mouse:
Logitech G5

Mouse Surface:
Easy wrist gel padded ultra glide blue surface :D

Operating System:
Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)

Motherboard:
Gigabyte DS4

Computer Case:
Thermaltake Armor LCS

 

kopirao sa xfirea, ako treba još koji podatak vičite.

 

13 godina
offline
RE: Crni desktop na windows 7

Kažeš da ti se to dogodilo nakon updejta. Probaj maknuti taj update.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

system restore ga je valjda maknuo, jer me sad opet prompta za 12-ak novih updatea.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7
System restore je privremeno rjesenje. Nakon 12 sati sto je bio ugasen, opet isti frickin black screen. Pun mi ga je kufer.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Crni desktop na windows 7

Jel moze mi neko rec sa koje stranice da skinem windows 7 al da je dobar

14 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Kupi u ducanu testiranje je odavno zavrsilo ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

http://windows7.iyogi.net/support/new-microsoft-security-patches-lead-to-black-screen-of-death

 

evo dokazano... malo stariji članak, ali valjda jos uvijek aktualan.

 

i dalje sam sa black screenom zapeo, system restore iz safe moda radi ali kad ugasim komp, black abyss reappears.

 

 

i kako sad eventualni korisnici mogu update koristiti kad moraju formatirat kompove i sa clean installom puknuti updateove pa tek onda pobacat svoje progse, igre itd u njega?

 

i primijetio sam da ima nebrojeno mnogo korisnika sa tim problemom, neefikasnih rjesenja korisnika, a microsoft suti, kao i ostatak komercijalnog svijeta koji bi moga imati neke informacije. cover up story?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Crni desktop na windows 7

Ovako ako netko ima crni desktop i dolje u desnom kutu pise mu windows 7 is not genuine i ako postavi neku sliku i ona se makne nakon 10-15 minuta evo rjesenje za vas koji to imate

Idete na start, u traži (search) upisete cmd, kada vam se pojavi da otvoritite cmd na to kliknete DESNIM KLIKOM i na RUN AS ADMINISTRATOR, klikente na da (yes), otvoriti ce vam se crni program i tamo upisete slmgr -rearm

Stisnite enter pa OK i izadjete
Trebate tada ici na start i kliknuti na  shut down, kad se iskljuci ostavite ga 5 minuta i natrag ukljuciti i problem je rjesen, sada mozete na desktopu imati sliku koju hocete i koliko hocete

Nakon mjesec dana opet ce se pojaviti crni desktop te treba opet to ponoviti

P.s MORATE IĆI NA RUN AS ADMINISTRATOR inace nece raditi

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Crni desktop na windows 7

Jel mozes pomoci,jer ja imam slican problem

 

14 godina
offline
Re: Crni desktop na windows 7

Imaš li originalni OS? Jesi li probao ručno pokrenuti explorer preko Task Managera?

Opiši što se točno događa?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice