Device Manager

poruka: 10
|
čitano: 1.891
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Device Manager

Imam pitanje

Što ako na device manageru updateam sve?

Dali to šteti računalu ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Device Manager

misliš da updateaš drivere manualno (jedan po jedan)? zašto bi to štetilo? može samo bolje radit jer će biti ažurniji tj biti će ispravljeni propusti koji su bili u starijim verzijama drivera za pojedine komponenete

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 13:33 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Device Manager

Fala ti ali imam još nešto.

Kada sam instalirao windows 8.1,moram li ja staviti cd koji sam dobio uz matičnu da instalira drivere i nešto preko interneta trebam skinuti za moju grafu.

Što trebam i kako napraviti?

Znam da je ovo druga team jer mi se neda tražiti dali ova tema već postoji.

12 godina
offline
Device Manager

odeš u device manager i instaliraš drivere koji fale (one s upitnikom). npr ako fali driver za usb 3.0 nađeš ga na intelovoj stranici ako je u pitanju matična sa intelovim kontrolerom (koji je cini mi se intergriran u čipset ali to sad nije bitno). na taj način instaliraš posljednju dostupnu verziju drivera. možeš ti i ubacit cd od matične, kliknut install i sve će bit instalirano ali nećeš dobit posljednju verziju drivera. a kako tražit drivere je lijepo objasnio neki moderator u za to pripadajućoj temi. i za hvala postoji pripadajući gumb

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Device Manager

Imam problem Code 37 sa prepoznavanjem printera, jel netko zna riješiti to?
Pokušaval sam na razne načine i preko pc/microsoft supportera međutim nejde.
Skinuo sam i driver booster v.3.4, napravio update kompletno svih drivera i dalje ne funkcionira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Device Manager

skini sa epsonovih stranica drajvere za svoj operativni sustav.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Device Manager

Jesam stari već nekoliko puta, nažalost ne popravlja situaciju.
Taj imaging device je i dalje problem.

16 godina
offline
Re: Device Manager

imaging device se odnosi na skener, skini drajvere za skener.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Device Manager

Znam, jesam. Kak misliš da sam dobio ovu grešku. :D

15 godina
offline
Re: Device Manager

win ignorira instalaciju necertificiranih drivera (nisu pisani za w10 i nisu certificirani od MSa..) jednostavno ne instalira driver.. a bez drivera ne radi ništa (na PCju-HW.. osim ako imaš nadnaravne moći).

-pogledaj datume u datom linku za epson soft..

-za OS je važno 32-ili-64 bita (za driver, dok soft može biti npr 32bitni). Dva odvojena uređaja, printer (samo driver je potreban), scaner (driver može biti twain ili wia, stariji su ugl twain) uz to može biti i neki soft koji pokreće scan..

-da bi forsirao install necertificiranog drivera, moraš u 'safemod', restrat-F7... i tek tad OS dozvoljava instalaciju. To se radi samo kad si 100% siguran.. usporedba, da usipaš pogrešno gorivo u auto uništio bi ga.. osta stvar s OSom.

-najjednostavnije je ako pribaviš *.inf install driver (obični fileovi + text mod), na inf file desni klik, install .. gotovo. Ili kroz device brovsaš do drivera... ako je neki setup (exe) tad ovisiš o tom setupu i njegovom npr detectu OSa.. a mod za kompatibilnost ne vrijedi za drivere.. može se probati.. jer treba prevariti samo installer.

 

-ako ništa neće, može se i VMom, ako imaš pro verziju hyperV ili npr bvox/vmware.. s OSom po želji npr XP s kojim vjerojatno uređaj radi.

-driver je važna stavar za HW. OS se ne bira po boji-okusu.. nego upravo po potrebama ili nekim ograničenjima pa i opremi. Proizvođači pak imaju čudnu želju prodati nove uređaje.. i nije im primarni interes olakšati korištenje nečeg za što je prošao zakonski rok supportanja (5god) i garancija... tako je to, i ispravno može završiti u smeću.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice