Disk usage 100% Windows 10

poruka: 25
|
čitano: 23.447
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Disk usage 100% Windows 10

Pozdrav,jako dugo vremena mi je laptop spor zato sto mi u task manageru pise da je disk usage 100%,imam originalni win10 kojeg sam apgrejdao s originalnog win 8.1,googlao sam jako puno,trazio rjesenja koja mi nisu pomogla. Iskljucio sam superfetch i te gluposti,ali to mi je samo privremeno rijesilo problem :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10

Gašenjem superfetcha i tih ostalih "gluposti" si samo napravio još goru stvar.

 

Jesi li napravio reset ili clean install nakon upgradea? Jer 1000% da imaš problema sa smećem zaostalim iz Osmice.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
kexzoR kaže...

Pozdrav,jako dugo vremena mi je laptop spor zato sto mi u task manageru pise da je disk usage 100%,imam originalni win10 kojeg sam apgrejdao s originalnog win 8.1,googlao sam jako puno,trazio rjesenja koja mi nisu pomogla. Iskljucio sam superfetch i te gluposti,ali to mi je samo privremeno rijesilo problem :(

 U performance options stavi adjust for best performance tj pogasit ce nepotrebne animacije itd meni je pomoglo.

10 godina
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10

Poznati problem Windoza. Ja sam isti problem tu i tamo imao na osmici koja mi je bila native za laptop, nekad se dogodi i na 10tki, ali rijetko. Najbolje ocistit komp od sranja sa MBAM, AdwCleaner, HitmanPro i tako to. Svejedno, imao sam osjecaj da se dogadja random, u zadnje vrijeme vrlo rijetko, najvjerojatnije je do samih Windoza..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 21:19 (The_Fichek).
16 godina
moderator
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
kexzoR kaže...

Pozdrav,jako dugo vremena mi je laptop spor zato sto mi u task manageru pise da je disk usage 100%,imam originalni win10 kojeg sam apgrejdao s originalnog win 8.1,googlao sam jako puno,trazio rjesenja koja mi nisu pomogla. Iskljucio sam superfetch i te gluposti,ali to mi je samo privremeno rijesilo problem :(

U Task Manageru klikneš na naslov stupca Disk kako bi ti se procesi sortirali po onome koji najviše u danom trenutku opterećuje disk pa pogledaš koji program ti to radi. Moguće Windows Defender? Moguće nešto vezano uz telemetriju? Iskoristi Spybot Anti-beacon kako bi blokirao telemetriju.

12 godina
protjeran
offline
Disk usage 100% Windows 10

iako su mi superfetch i ostale stvari bile disableane,enableao sam ih opet pa disableo i disk usage mi je pao,sad ne znam sto ce biti kad iskljucim pa ukljucim komp,jer prosli put kada sam to napravio disk usage mi je opet skocio na 100%

 

EDIT:

resetirao sam laptop, i sve je OK :) hvala svima na odgovorima i na pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 22:00 (kexzoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
Clean install je preporucljiv. I nakon toga navecer pokreni ono automatsko odrzavanje i pusti ga prek noci da to odradi unutar par sati. Ne prekidaj tu radnju jer bu svaki put kretala ispocetka. Posle bu to trajalo par minuta ali prvi put je par sati cca...
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
bunkermax kaže...
Clean install je preporucljiv. I nakon toga navecer pokreni ono automatsko odrzavanje i pusti ga prek noci da to odradi unutar par sati. Ne prekidaj tu radnju jer bu svaki put kretala ispocetka. Posle bu to trajalo par minuta ali prvi put je par sati cca...

laptop opet zajebava. clean install je ponovno instaliranje win 10? skenirao sam ga s malwarebytesom i nije se nista promijenilo :(

 

EDIT: gledao sam task manager nekoliko minuta, Disk je bio na 100% i system je zauzimao 6MB/s,opet sam otvorio task manager i Disk je pao na 2%,a system je zauzimao 0.1MB/s

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 18:18 (kexzoR).
13 godina
offline
Disk usage 100% Windows 10

Kod mene isti problem, ugasio sam prefetch, windows search, windows notification - ništa i dalje na 100%, imao sam taj problem prije upgrejda na najnoviji build, i problem se rijesio kad sam iskljucio notifikacije, ali na zalost na ovom buildu mi to ne pomaze, googlao sam, po youtubeu trazio ali nista ne pomaze za sad, ima li tko kakvo rijesenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Disk usage 100% Windows 10

gornja dva posta..

-osim samog OSa, podesiti, instalirati drivere.. svaka dodatna app ima nešto svoje, jel to chrome, catalist, .. svaka nešto čačka i nudi neke opcija podešavanja.

ug. se tasmanagerom može vidjeti što radi, ako nije dovoljno, može npr processesxpolrer... i tad otkrijete npr da je to ATI-CCC update ili nešto treće (nešto što u većini slučajeva nije ni potrebno).

 

-ili, nakon clean installa, updateova, treba počistiti disk, obaviti defrag, napraviti recovery.. (to možda win upravo i radi).. a to ovisi o bezbroj sitnica. Ili ih isključite i obavite ručno jednu po jednu ili ostavite sys da idla dok ne obavi sve. (nema treće opcije). Ponekad nikad ne upsjeva obaviti sve, jer bezbroj appsa nešto čačka, svi nešto updejtaju i sys stalno kreće od nule. Ovisi i o resusrima (više-jače lakše progura). Automatika je OK kad radi.. ili se desi nešto ovakvog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 19:12 (ihush).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Disk usage 100% Windows 10

Kod mene i dalje isto, kompjuter radi i idle modu, disk usage 100% , ne znam više šta da radim s njim, sve je usporeno užas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Disk usage 100% Windows 10

pozdrav.. disk usage skaće na 100% pogotovo kad se komp tek upali nemože se ništa radit sljedećih minut-2, nakon toga je sve ok samo šta se problem pojavi 2-3 puta tokom dana gledam u task manager kaže da :  microsoft compatibility telemetry --- troši puno diska... kaj je to i može li se isključit??

RAMPAGE
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Disk usage 100% Windows 10

ja sam problem rijesio tako da sam ponovo instalirao win10, to sam napravio prije 2,3 mjeseca i radi sve normalno :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
kexzoR kaže...

ja sam problem rijesio tako da sam ponovo instalirao win10, to sam napravio prije 2,3 mjeseca i radi sve normalno :D

 aufff.... nemam baš volje za reinstalacijom win-a ... hahaha bum se strpil neko vrime pa uzmem ssd. 

RAMPAGE
11 godina
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
9 godina
offline
Disk usage 100% Windows 10

jaoo što volim windows 10 

100% 100%
RAMPAGE
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
Nema ti spasa, jedino rjesenje je ponovna instalacija windowsa
15 godina
offline
Disk usage 100% Windows 10

Ja sam imao takav problem s jednim diskom. Na kraju je ispalo da sata kabel nije bio dobro spojen pa je stalno prekidao. Pa eto, provjerite kablove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Disk usage 100% Windows 10

Pozzz. i ja imam isti problem sa diskom u task menadzeru pokazuje zauzece a prazan je skroz kad se to desi sve pukne od zvuka do grafike . Mada sam primetio da prvo zvuk pocne da pravi prekide i onda hdd zakuca na 100%. Nosio sam kod majstora juce instalirao novi win 10 radio sve ok do jutros

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10
Markoni93 kaže...

Pozzz. i ja imam isti problem sa diskom u task menadzeru pokazuje zauzece a prazan je skroz kad se to desi sve pukne od zvuka do grafike . Mada sam primetio da prvo zvuk pocne da pravi prekide i onda hdd zakuca na 100%. Nosio sam kod majstora juce instalirao novi win 10 radio sve ok do jutros

Zvuči kao da ti disk ima bad sektore. Daj screenshot kartice Health (SMART) iz HD Tunea ili nekog sličnog programa.

6 godina
neaktivan
offline
Disk usage 100% Windows 10

Nema proveravao sam sa raznim prograima i oni u servisu isto sve odlicno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Disk usage 100% Windows 10

Click Win key + R, type regedit, and press Enter.
Navigate to the HKLM\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Services\\sppsvc using the left pane.
Modify the Start value from any number to 4.

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10

kopirati jedan od bezbrojnih odgovora s neta.. za pogrešnu winver, je blagorečeno.. loše. Ćorava koka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
protjeran
offline
Disk usage 100% Windows 10

Odi na google upisi windows 10 disk usage 100% i vidjet ces koliko ljudi ima taj problem, meni je gore sto sam stavio pomoglo i više HDD ne ide na 100%

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disk usage 100% Windows 10

-s normalnim postavkama/sysom, nije potrebno.. ali, recimo da manji dio korisnika ima takvu potrebu..

-veći problem je što si samo stavio izmjenu, bez objašnjenja, upozorenja.. tako se to ne radi, izbjegavati. (+juzer koji to ne zna sam utipkati u google i dobiti isti odgovor nije user koji treba dirati reg. + neke stvari su stvar licence, pravila foruma i sl.). Može takav fix, ali navedi čemu služi, što radi. Pri tome pripaziti na winver i datume, na što se odnosi, tj. ne znači da je preporučljivo za npr posljednji 1709.. ili ako je provjereno, tad daš taj info..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 17:19 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice