Error 13

poruka: 6
|
čitano: 3.036
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Error 13: Invalid or unsupported executable format

Pozdrav svima, pomoc mi je potrebna asap.. Pre neki dan sam koristio program spyhunter4 da bih ocistio neke malware i ads na mom lap topu. Kada je zavrsio sa skeniranjem trazio je reboot, sto sam i uradio. Nakon toga vise nisam mogao da podignem sistem uz poruku:

chainloader/bootmgr

Error 13: Invalid or unsupported executable format

Press any key to continue... Nakon toga se pojavljuje crveni GRUB4DOS 0.4.4 screen. Postovacu sliku tog screena dole. Ni jedna od opcija ne radi, svaka mi izbacuje ERROR 13.. Mislio sam da cu moci da ga podignem uz system repair sa dvd-a instalacije windowsa, ali jednostavno ne moze da ga bootuje. Pokusava ali ne moze. A kada u grub command line ukucam boot izbaci poruku:

Error8: Kernel must be loaded before booting. Pokusavao sam sve sto mi je palo na pamet, ali mi je potrebna vasa pomoc. Da li mogu nekako da loudujem kernel da bih pokrenuo boot? Da li cu moci da podignem sistem i izvadim sve od podataka sto mi je potrebno da spasim? Ukoliko ne mogu da ga bootujem sa ovog cda, da li bi pomoglo da bootujem linux, instaliram na drugoj particiji i onda izvadim podatke iz windowsa7? Nadam se brzom odgovoru. Hvala svima. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Error 13: Invalid or unsupported executable fo

:(  probaj ubaciti install CD i pokrenuti oporavak sistema.

 

odakle ti taj spyhunter4 ... za antivirusne uzmi kao cijeli svjet neki provjeren i free ...

vidi  npr. ovdje http://download.cnet.com/windows/security-software/

taj tvoj spyhunter.  vjerovatno ni na listi nije...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Error 13: Invalid or unsupported executable fo

Kao sto sam napisao, jesam ubacio cd ali ne moze da ga butuje. Kernel must be loaded before booting..? :/

10 godina
offline
Error 13

sprži si Hirens boot dvd, pokreni ga prije windowsa i napravi provjeru MBR-a i koje ti flagove ima boot particija

US server keke013#2101
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Error 13
keke13 kaže...

sprži si Hirens boot dvd, pokreni ga prije windowsa i napravi provjeru MBR-a i koje ti flagove ima boot particija

 Da li treba da sprzim bootabilni cd? I ako mozete da mi objasnite sta je to MBR? Moje znanje u ovom domenu nije tako veliko.. :/ 

10 godina
offline
Re: Error 13

Da bi bootao sa CD-a ili USB stika moraš to navesti u BIOS-u kao prvi bootabilni medij i normalno mora biti bootabilan, ako neznaš kako nađi nekog tko je to već radio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice