Instalacija Win XP sa USB-a

poruka: 33
|
čitano: 48.158
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Pozdrav svima na forumu.

Potreban mi je dobar savjet kako da stvorim bootabilnu usb memorju, odnosno da na nju stavim win XP koji ću moći instalirati sa sticka. Svaki pametan savjet sa opisom postupka (naravno na hrvatskom) je dobrodošao. Ako postoji neki specijalizirani program za to, a da netko zna neka napiše ime programa. Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a
President kaže...

Pozdrav svima na forumu.

Potreban mi je dobar savjet kako da stvorim bootabilnu usb memorju, odnosno da na nju stavim win XP koji ću moći instalirati sa sticka. Svaki pametan savjet sa opisom postupka (naravno na hrvatskom) je dobrodošao. Ako postoji neki specijalizirani program za to, a da netko zna neka napiše ime programa. Hvala.

 Zasto pobogu bi to htio raditi? Sta nemas DVD citac ili?
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

A sta ti znas zasto on to treba, mozda ima asus eee, il acer aspire one, gdje nema dvd/cd citaca.

Ja sam radio instalaciju preko USB-a , ako os mogu ti dat engleske upute po kojima sam ja radio, al mi se na hrvatski neda prevadati.

 

Pozdrav

I sacrifice so they can live my life, If necessary I'll give my life, No need crying at the end of my life,Just remember me right
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html?showComment=1206724560000

 

Evo ti, ja sam po tom tutorialu odradio za sebe bootabilnu instalaciju sa sticka, radi bez problema, instalacija je x time brža

od instalacije preko CD/DVD drive-a. Na tom istom site-u naći ćeš i instalaciju za Vistu i Mac OS X.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a

Pokušao sam po tome, ali na kraju formatiranja sticka pojavi mi se poruku da je je stick u upotrebi te da ne može dovršiti.

Da, potreno mi je za Asus Eee PC, a ne bi bilo loše niti za uobičajenu instalaciju XP-a ako radi brže.

Još koji savjet?

Skinuo sam ona tri fajla i to Bootsect.exe, USB_PREP8, i PeToUSB. Ne zna da li dobro radim, treba li ih raspakirati u jedan folder na PC-U ili na sticku, pa onda pokrenuti PeToUSB, ili?

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

To ti važi za bilo koju instalaciju windowsa na bilo kojem računalu, ja imam MSI Wind, otud i potreba za svaki slučaj haha, a primarno sam ga bio složio za stolno računalo.

 

Samo slijedi upute, negdje sigurno griješiš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2008 4:13 (Ian).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Budem ti preveo čitavu stranicu sutra kada budem na poslu :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a

Stavio sam nekoliko linkova koje vode prema uputima,ali nisu na hrvatski,na ovom postu

 

http://forum.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/boot-usb/9322.aspx?sort=asc&view=flat 

 

I ostali clanovi su iznjeli svoje mislenje (linkove)

Proveri

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a
Ian kaže...

http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html?showComment=1206724560000

 

Evo ti, ja sam po tom tutorialu odradio za sebe bootabilnu instalaciju sa sticka, radi bez problema, instalacija je x time brža

od instalacije preko CD/DVD drive-a. Na tom istom site-u naći ćeš i instalaciju za Vistu i Mac OS X.

 

 

 
ja sam više puta pravio si bootabilan stick i imam corsair-a GT stick i instalacija na svim računalima ima x puta sporije nego preko cd-dvd-a. tako da nije mi bas ovo jasno???
www.tehnicka-podrska.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a

Hvala na pomoći, sutra ću uloviti malo više vremena da se borim sa time, vjerojatno sam negdje pogriješio u proceduri ili redosljedu, ili mi možda ne valja stick.... Pokušat ću sa drugim. Hvala

16 godina
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Za Vistu treba barem 4GB stick..    hm, šteta.

Moram si krajem godine kupiti neki pošteni USB drive od kakvih 8 ili 16GB. Cijene su zaista više nego povoljne.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a
thp kaže...
Ian kaže...

http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html?showComment=1206724560000

 

Evo ti, ja sam po tom tutorialu odradio za sebe bootabilnu instalaciju sa sticka, radi bez problema, instalacija je x time brža

od instalacije preko CD/DVD drive-a. Na tom istom site-u naći ćeš i instalaciju za Vistu i Mac OS X.

 

 

 
ja sam više puta pravio si bootabilan stick i imam corsair-a GT stick i instalacija na svim računalima ima x puta sporije nego preko cd-dvd-a. tako da nije mi bas ovo jasno???
 
*shrugs* Ubi me ali ti ne mogu odgovorit na ovo pitanje :P, radilo se o starom stroju koji je na USB 1.1 standardu, kakve to veze ima sa svime neznam, znam samo da je instalacija bila oko 10-20 min naspram 30-40 koje sam postizao sa DVD-OM.
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Prijevod teksta:

 

Potrebni programi:

USB_PREP8 (alternative download)
PeToUSB (alternative download)

Bootsect.exe (alternative download)

Odpakiraj datoteke iz Bootsect.zip
Otpakiraj USB_prep8 i PeToUSB.
Kopiraj PeToUSB exe datoreku u USB_prep8 folder.
U USB_prep8 folderu dvoklik na exe datoteku koja se zove usb_prep8.cmd.

 

Prozor će izgledati ovako:

http://bp2.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gZam3uf-I/AAAAAAAAAOw/xr8JMnO5K8Y/s320/usbprep1.JPG

 

Samo stisni bilo koju tipku na tipkovnici.

 

Sljedeći prozor će izgledati ovako:

http://bp2.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gaBm3ugAI/AAAAAAAAAPA/oQBoKdL6jDs/s320/petousb.JPG

 

Sve je već podešeno samo treba kliknuti na Start. Nakon što formatiranje završi NE ZATVARAJ prozor nego

ostavi sve kako je. Klikni na Start u lijevom kutu, klikni na Run i upiši cmd da ti se otvori command prompt.

Kad ti se otvori DOS ili komandna linija trebaš navesti putanju gdje ti se nalazi folder sa datotekom bootsect.exe

 

Kad otvoriš taj folder u command promptu trebaš upisati sljedeće

 

bootsect.exe /nt52 R:

 

Bilješka: R: ti je slovo drivea od sticka, npr tebi može biti G pa trebaš upisati onda G: na kraju. Ova komanda ti zapravo služi za zapisivanje BOOT sectora na sticku što ti omogućuje podizanje odnosno bootanje sticka kad pališ računalo. Imaj na umu kad ovo radiš da NE SMIJEŠ imati ni jedan prozor sa sadržajem sticka otvoren, npr. klikneš na My computer i otvoriš si stick da vidiš što imaš unutra. To ne smije biti otvoreno.

 

Ako je sve prošlo u redu vidjet ćeš poruku u Command promptu:

 

˝Bootcode was successfully updated on all targeted volumes˝

 

Možeš zatvoriti Command prompt prozor samo pazi da ti sve ostalo ostane otvoreno što si prije radio (pogotovo usbprep8 i petousb prozor).

 

Trebao bi imati ovo na ekranu:

http://bp0.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gXxG3uf8I/AAAAAAAAAOM/OniMnTCtpR4/s320/usbprep2.JPG

 

Ako ne izgleda pritisni enter.

 

Sad trebaš unijeti točne informacije za redne brojeve 1-3.
Pritisni 1 i onda enter. Otvorit će se prozor gdje trebaš doći do XP datoteka za instalaciju, npr. CD drive gdje si stavio cd od windowsa.
Pritisni 2 i unesi slovo koje nije adresirano nigdje u računalu, npr. slovo S
Pritisni 3 i unesi slovo drivea od sticka, npr. R
Pritisni 4 da bi započeo proces.

Skripta će te pitati da li je u redu formatiranje drive T. Stisni Y za DA, odnosno yes.

Nakon što završi sa formatiranjem pritisni ENTER da bi nastavio i vidjet ćeš kopiranje datoteka na privremeni disk koji je kreirao netom prije, nakon što završi formatiranje pritisni enter da bi nastavio dalje.

Sljedeće što ćeš vidjeti je pop up prozor koji te pita za kopiranje podataka na USB, yes/no do you want to continue. Klikni Yes.

Nakon što završi ponovno pop up prozor blabla: Klikni Yes.

Onda pritisni Yes da bi unmountao virtualni drive.


Zatvori usbprep8 prozor.


Namjesti si da ti se boota sa USB-a kad pališ računalo.


Kad te pita za izbor, odaberi 2 za text mode setup.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Osmijeh  Zahvaljujem se Ian, uspješno sam to izveo. Prije nije išlo jer mi je bio neispravan stick, sad sam stavio drugi i radi. Još jednom hvala...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Nema problema Smijeh

Još samo da mi padne šaka 4 GB stick pa da Vistu probam :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a
Ian kaže...

Prijevod teksta:

 

Potrebni programi:

USB_PREP8 (alternative download)
PeToUSB (alternative download)

Bootsect.exe (alternative download)

Odpakiraj datoteke iz Bootsect.zip
Otpakiraj USB_prep8 i PeToUSB.
Kopiraj PeToUSB exe datoreku u USB_prep8 folder.
U USB_prep8 folderu dvoklik na exe datoteku koja se zove usb_prep8.cmd.

 

Prozor će izgledati ovako:

http://bp2.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gZam3uf-I/AAAAAAAAAOw/xr8JMnO5K8Y/s320/usbprep1.JPG

 

Samo stisni bilo koju tipku na tipkovnici.

 

Sljedeći prozor će izgledati ovako:

http://bp2.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gaBm3ugAI/AAAAAAAAAPA/oQBoKdL6jDs/s320/petousb.JPG

 

Sve je već podešeno samo treba kliknuti na Start. Nakon što formatiranje završi NE ZATVARAJ prozor nego

ostavi sve kako je. Klikni na Start u lijevom kutu, klikni na Run i upiši cmd da ti se otvori command prompt.

Kad ti se otvori DOS ili komandna linija trebaš navesti putanju gdje ti se nalazi folder sa datotekom bootsect.exe

 

Kad otvoriš taj folder u command promptu trebaš upisati sljedeće

 

bootsect.exe /nt52 R:

 

Bilješka: R: ti je slovo drivea od sticka, npr tebi može biti G pa trebaš upisati onda G: na kraju. Ova komanda ti zapravo služi za zapisivanje BOOT sectora na sticku što ti omogućuje podizanje odnosno bootanje sticka kad pališ računalo. Imaj na umu kad ovo radiš da NE SMIJEŠ imati ni jedan prozor sa sadržajem sticka otvoren, npr. klikneš na My computer i otvoriš si stick da vidiš što imaš unutra. To ne smije biti otvoreno.

 

Ako je sve prošlo u redu vidjet ćeš poruku u Command promptu:

 

˝Bootcode was successfully updated on all targeted volumes˝

 

Možeš zatvoriti Command prompt prozor samo pazi da ti sve ostalo ostane otvoreno što si prije radio (pogotovo usbprep8 i petousb prozor).

 

Trebao bi imati ovo na ekranu:

http://bp0.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gXxG3uf8I/AAAAAAAAAOM/OniMnTCtpR4/s320/usbprep2.JPG

 

Ako ne izgleda pritisni enter.

 

Sad trebaš unijeti točne informacije za redne brojeve 1-3.
Pritisni 1 i onda enter. Otvorit će se prozor gdje trebaš doći do XP datoteka za instalaciju, npr. CD drive gdje si stavio cd od windowsa.
Pritisni 2 i unesi slovo koje nije adresirano nigdje u računalu, npr. slovo S
Pritisni 3 i unesi slovo drivea od sticka, npr. R
Pritisni 4 da bi započeo proces.

Skripta će te pitati da li je u redu formatiranje drive T. Stisni Y za DA, odnosno yes.

Nakon što završi sa formatiranjem pritisni ENTER da bi nastavio i vidjet ćeš kopiranje datoteka na privremeni disk koji je kreirao netom prije, nakon što završi formatiranje pritisni enter da bi nastavio dalje.

Sljedeće što ćeš vidjeti je pop up prozor koji te pita za kopiranje podataka na USB, yes/no do you want to continue. Klikni Yes.

Nakon što završi ponovno pop up prozor blabla: Klikni Yes.

Onda pritisni Yes da bi unmountao virtualni drive.


Zatvori usbprep8 prozor.


Namjesti si da ti se boota sa USB-a kad pališ računalo.


Kad te pita za izbor, odaberi 2 za text mode setup.

 Hvala na prijevodu Osmijeh
"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Ja bih trebao podići XP na jedan HP laptop kojem je optika u kvaru, a ne mogu vidjeti što je i kako bilo na njemu jer je pokrenuta nekakva "lijeva" instalacija windowsa - naravno - nedovršena..

 

Zanima me samo ovaj dio s drive letter USB sticka:

Now type "bootsect.exe /nt52 R:" NOTE R: is the drive letter for my USB stick if yours is different you need to change it accordingly. What this part does is write the correct boot sector to your USB stick, this allows your PC to boot from the USB stick without it nothing works.

 

 

Ako ja formatiram stick na mašini na kojoj su XP i stavim npr slovo F: (jer je tako na toj mašini) a na laptopu bi on mogao biti D: ili bilo koje drugo slovo..

 

Je li to slovce važno samo pri formatiranju USB sticka ili i kod instalacije s njega? Tako sam ja razumio.... jer mi to onda ne pomaže :(

 

Na tom laptopu ne mogu ama baš ništa napraviti jer nema instalirane windowse.....

 

Vi koji ste instalirali windowse preko USBa, kakva iskustva imate s tim?

Hvala unaprijed!

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a
SZKlemen kaže...

Ja bih trebao podići XP na jedan HP laptop kojem je optika u kvaru, a ne mogu vidjeti što je i kako bilo na njemu jer je pokrenuta nekakva "lijeva" instalacija windowsa - naravno - nedovršena..

 

Zanima me samo ovaj dio s drive letter USB sticka:

Now type "bootsect.exe /nt52 R:" NOTE R: is the drive letter for my USB stick if yours is different you need to change it accordingly. What this part does is write the correct boot sector to your USB stick, this allows your PC to boot from the USB stick without it nothing works.

 

 

Ako ja formatiram stick na mašini na kojoj su XP i stavim npr slovo F: (jer je tako na toj mašini) a na laptopu bi on mogao biti D: ili bilo koje drugo slovo..

 

Je li to slovce važno samo pri formatiranju USB sticka ili i kod instalacije s njega? Tako sam ja razumio.... jer mi to onda ne pomaže :(

 

Na tom laptopu ne mogu ama baš ništa napraviti jer nema instalirane windowse.....

 

Vi koji ste instalirali windowse preko USBa, kakva iskustva imate s tim?

Hvala unaprijed!

  Ova comanda nece ici na XP-u. bootsect.exe je dio Viste i on stavlja boot sector na stick. Ovo moras obaviti preko Viste
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a

Samo kod formatiranja prijatelju hehe, što ti uvelike pomaže, znači ja uzmem stick i piknem ga na bilo koji komp, kad se kompjuter digne nudit će ti izbor, i to uvijek, ti odabereš onaj tekst 2 neki vrag i to je to. Jednom kad složiš instalaciju ne igra ti ulogu na koji komp instaliraš..

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a

Ne kužim care, ja nikad nisam ni imao Vistu a sve sam uspio podesiti. Nikakva Vista nije bila korištena pri izradi USB instalacije Windowsa XP.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Moja greska

Pomesao sam bootsect.exe sa bcdedit.exe<----Vista

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

ok, trebao bi pomoc ovdje.. kad pokrenem instalaciju (drugu, text opciju) ispise mi "File \$WIN_NT$.~BT\biosinfo.inf could not be loaded. The error code is 14... setup cannot continue... zna netko rjesenje? pozz svima usput

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Zar ti nebi bilo jednosatavnije pokretat windows s sitcka, po meni se to čini bolja solucija....Imaš na netu bezbroj tutoriala za to, malo pogledaj, mislim da ti se to više isplati, ako imaš neko starije računalo, ili Asus EEE....Namigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Win XP sa USB-a
Ian kaže...

............

 

Ako je sve prošlo u redu vidjet ćeš poruku u Command promptu:

 

˝Bootcode was successfully updated on all targeted volumes˝

 

Možeš zatvoriti Command prompt prozor samo pazi da ti sve ostalo ostane otvoreno što si prije radio (pogotovo usbprep8 i petousb prozor).

 

Trebao bi imati ovo na ekranu:

http://bp0.blogger.com/_tzQM6SAdnNo/R5gXxG3uf8I/AAAAAAAAAOM/OniMnTCtpR4/s320/usbprep2.JPG

 

Ako ne izgleda pritisni enter.

 

............
 Pozdrav,
svaka čast na uloženom trudu za prevod
kod mene se ova "slika" pojavila tek kada sam zatvorila petousb prozor
EDIT:
i  neče da mi starta instalaciju kada odaberem opciju pod 2 koja mi je ispisana na prvoj (gornjoj) poziciji
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 2:06 (nibleri).
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

kod mene nece da odradi xcopy na kraju izbaci neku gresku, pa ako mi neko moze pomoci oko tog...

mrki86
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Neželi mi se dignuti sustav XP

Kada pokušam Boot from CD neželi...

Na ekranu mi piše ovo:

 

 

"Windows couled not start because the following file is missing or corupt" win 32... nešto...

 

 

Molim pomozite.....

 

Imam ASUS neki blesavi....

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 12:04 (mayku).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

Moze netko nabacit link na temu o Live XP-u, to sam par puta vidio i sad ne mogu pronac...

 

Znaci malena verzija zivog XP-a od cca 60MB, upiknes i svira.

Verzija za USB stick.

 

edit: pronaso :)

ako kome treba

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 18:40 (Batista).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

je li moguce da izbrisemo svu 2gb memoriju sa sticka, i kad instaliramo windows da je ne mozemo vratiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Win XP sa USB-a

1. Skineš XBOOT

https://sites.google.com/site/shamurxboot/download

 

2. Instaliraš i dodaš ISO file po želji

http://www.pendrivelinux.com/xboot-multiboot-iso-usb-creator/

 

Može li lakše?! :)

 

Pozdrav.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice