Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 634.540
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
zagi55 kaže...

Imam problem tijekom instalacije Win 7 x86 na računalo. Instalacija zapne odnosno zamrzne se nakon 2 do 3 minute na dijelu "Expanding windows files".  Windowsi su skinuti sa Microsoft Imagine. Instalaciju radim preko usb. Program za bootabilni USB  "Windows 7 USB DVD Download Tool". U čemu je problem ? 

Specifikacija računala:
CPU Intel® Pentium® Processor E2140
MBO AsRock 4CoreDual-VSTA
GPU ATI VTX3d Radeon HD 5670
HDD WD1600JB 160GB
PSU  Colorsit 500w 12V -> 25 A 

TEMP:
CPU 40 °C
MBO 35 ° C

Vcore:   1.3V
3.30V -> 3.29V
5.00V -> 5.1V
12.00V -> 11.74V 

Edit:
Instalirao na drugi hdd (sata). Ne mogu mu ni drivere za grafičku skinuti a da mi se ne smrzne. U event vieweru nema greški za smrzavanje samo za neočekivano gašenje računala. Onda je glavni sumnjivac napajanje ?

Da, mijenjaj to.

13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Promjenio napajanje sad sve radi bez greške. ;) 

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

acer aspire e5-575 laptop novi, linux gore..ne mogu instalirat win7x64.boot krene normalno na legacy Bios i onda kaže tiekom prvog screna da nema hdd gdje može install win..gdje griješim??

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

za sve u pcju je potreban driver ... ili (ne samo legacy..) nego ide mod ako se nudi, + mogućnost da je disk u efi gpt modu da je skriven itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
micho0305 kaže...

acer aspire e5-575 laptop novi, linux gore..ne mogu instalirat win7x64.boot krene normalno na legacy Bios i onda kaže tiekom prvog screna da nema hdd gdje može install win..gdje griješim??

 Kada ti se pojavi prozor za odabir diska (u tvom slučaju ce biti prazan) stiski SHIFT + F10 i otvorit ce ti se CMD prozor.

Redom upisuj i lupi enter nakon svake linije:

 

- diskpart

- list disk

- select disk (ovdje upisati broj diska na koji zelis instalirati Windows...obicno je to disk 0, pa naredba glasi select disk 0)

- clean (kompletno brise disk jer ukoliko mjenjas GPT u MBR ionako moras citav disk ocistit jer nije moguce da je jedna particija MBR, a druga GPT)

- convert mbr

- exit

- exit

 

Nakon toga bi ti se trebao pojaviti disk i onda ces u tom prozoru moci kreirati particije i formatirati disk po zelji.

 

http://stepcoder.com/Articles/10067/convert-gpt-drive-into-mbr-using-command-prompt-cmd

16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

al opet neć pokrenut insall..što?

no device drivers were found

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 22:36 (micho0305).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
micho0305 kaže...

al opet neć pokrenut insall..što?

no device drivers were found

 

Kada ti se to pojavi prebaci usb stick gdje ti je instalacija na drugi usb ulaz (poželjno usb 2.0 jer sedmica nema usb 3.0 drivere u sebi).

Ako ni tada ne krene onda ces morat napraviti botabilni usb sa integriranim driverima za usb 3.0.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
crankshaft kaže...
micho0305 kaže...

al opet neć pokrenut insall..što?

no device drivers were found

 

Kada ti se to pojavi prebaci usb stick gdje ti je instalacija na drugi usb ulaz (poželjno usb 2.0 jer sedmica nema usb 3.0 drivere u sebi).

Ako ni tada ne krene onda ces morat napraviti botabilni usb sa integriranim driverima za usb 3.0.

 ok ali kako,neznam kakonto napravit 

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
micho0305 kaže...
crankshaft kaže...
micho0305 kaže...

al opet neć pokrenut insall..što?

no device drivers were found

 

Kada ti se to pojavi prebaci usb stick gdje ti je instalacija na drugi usb ulaz (poželjno usb 2.0 jer sedmica nema usb 3.0 drivere u sebi).

Ako ni tada ne krene onda ces morat napraviti botabilni usb sa integriranim driverima za usb 3.0.

 ok ali kako,neznam kakonto napravit 

 u rufusu

 

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

doista sam poludio..zašto jednostavno kad može komplicirno

Cum sapienti viro libenter diserimus
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ajde da prvo vidimo stanje tvojeg laptopa.

Da li na laptopu imas USB 2.0 portove ili samo USB 3.0?

Da li si provjerio da za tvoj model postoje driveri za Windows 7 jer za novije laptope gotovo da i ne daju podrsku (ako ljudi bas zele moze se u nekim slucajevima, ali obicno zna faliti koji driver pa se i ne isplati zezati s tim, a pogotovo manje iskusnom korisniku).

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

nije problem usb.. potreban je driver za hdd (chipset) ili ide (kompatibilan) mod.

-izmišljanje tople vode i popravljanje onog što nije pokvareno je pogrešan način...

-rufus s time nema baš ništa btw, koristiti MSov tool, radi (rufus je alat, koji treba znati koristiti). Apsolutno je nevažno, beskorisno, jer će i dalje nedostajati driver kontrolera, jer w7 nema dirver za noviji hardware. Driver je neophodan za korištenje HWa.

 

odgovor:

-ili pribaviti odgovarajući driver (snimiti na usb stikić, to je običan copy, ne install ili slipstrimanje i sl.) ili koristiti noviji OS koji ima udključen driver. ili-ili. (pošto vjerojatno ide mod ne dolazi u obzir npr gubi se ahci i laptop vrlo vjerojatno ne nudi opciju u biosu).

 

edit: + ovisno o interesima MSa i OEMa, kod novijeg HWa može biti onemogućena instalacija starijeg win (kao xp-w7), namjerno. Ponekad je potreban noviji BIOS, koji za laptop može biti kao neki winflash.exe.. kojeg se tad mora obaviti iz novijeg win(8-10).. prije je zgodno zagooglati konkretan model i pitanje za npr win7 install.. moguće da je onemogućeno.

+ često ne postoji driver za stariji OS, ali.. ugl se može pronaći, ne mora biti za konkretan model/brand, može bilo koji, za konkretan chipset kao intel, važno je da je npr 64bitni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 10:55 (ihush).
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

nije problem usb.. potreban je driver za hdd (chipset) ili ide (kompatibilan) mod.

 Da, moj bed.

Fali mu storage driver. Skinuo sam mu sa Acerove stranice drivere za chipset (Intel Rapid Storage) te raspakirao (nažalost postoje samo za desetku, ali ne košta ga ništa da proba) i sad ću mu ih upoadati i onda samo neka ih zaprži na cd i kad ga prilikom instalacije bude tražilo disk neka samo učita sa cd-a ove.

Evo: http://www7.zippyshare.com/v/tREsQGwj/file.html

 

EDIT:

Ali kao što kažeš, službene podrške za sedminu nema na Acerovim stranicama i bit će sranje sve drivere nać (pogotovo njemu) ako i postoje za sve.

 

EDIT2:

Evo i čisti chipset driveri od Intela (raspakirani i ponovno zapakirani radi uploada), pa ako prvi ne rade ili nisu ti,onda ovi moraju sigurno bit.

http://www108.zippyshare.com/v/s1F7FSbd/file.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 12:09 (crankshaft).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

kada dole svima na trudu,veremenu etc..veliko hvala..puko sam mu gore w10 ..linija manjeg otpora..install od prve

 

 

 

 

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
7 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav svima na forumu.

Molio bih za savjet/pomoć vezan uz instalaciju Win7 na računalo, nadam se da sam na dobrom mjestu/mislim na temu.

Problem je sljedeći. Računalo je dosta staro kupljeno preko T-coma od King ICT-a, disk je 160 gb, ne znam koji je procesor sada ne mogu vidjeti, mislim da je AMD neki dual core, 64.

Imao sam gore instaliran original XP, zatim sam stavio sedmicu, dodao grafičku karticu, dodao RAM (sada ima 4 GB), dodao sam još jedan disk 250 GB. No kako ga koristi kćer brzo ga je zapunila s raznim spyware-ima i sl. Bilo mi je jednostavnije ponovo pregaziti sa sedmicom. Kćer mi je rekla da opet nešto traži i da javlja da nisu original Windowsi. U međuvremenu sam nabavio drugo računalo pa sam odlučio ovo ponovo pregaziti, ali prvo sam išao vidjeti što se događa i prebaciti njezine podatke na novo računalo. Uglavnom računalo se uopće ne može startati, traži instalacijski CD, repair, kada ubacim DVD krene učitavati fileove i tu nastaje problem ili uopće ne učita fileove ili kada učita - krene starting windows i stoji ili se uopće ništa ne dogodi. Probao sam očistiti DVD, leću od DVD-a, instalaciju preko USB-a, vadio RAM, probao instalirati na drugi disk, pa na treći disk (2TB), stavio drugi DVD čitač... Na drugom računalu sam provjerio - DVD radi, ali za diskove ne znam, ne znam mogu li ove diskove pročitatati na drugom PC-u ili ih tamo formatirati. Probao sam i to ali ne dogodi se ništa, nikakve greške ne javlja, dalje ne znam

Može li mi netko dati još kakav savjet?

Hvala unaprijed

Pozdrav,

Zooran

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

nisi toliko nov.. ovo je tema kako se instalira (konkretno w7) OS.. ali, može i tu (jer je skoro mrtva).

imaš problem starog hardwarea, sve se kvari. Ne možeš instalirati ako nemaš bootabilan medij, ispravan, kompatibilan..+ ispravan ostatak HWa (PCja).

-možeš ako napraviš npr bootabilan USB (potraži temu, sve je na MSovim stranicama, MSCtools..), ako je optika neispravna s usbom je lakše (brže). Nešto sasvim drugo je kako ćeš napraviti bootabilan medij, dali je PC kompatibilan (jer stara računala ne moraju podržavati usb-boot, tad se koristi neka druga emulacija kao FDD, CD.. na nekim računalima moraš s CD-DVDa..). To sve ovisi o BIOSu (generacija chipseta, nativna podrška BIOSa, možda je potrebno i flashanje BIOSa).

-svaki HDD (podrazumijeva se kompatiblian, HW-komponenta, ne neki SCSI .. i danas su svi SATA, stari PATA..) možeš priključiti na bilo koji PC (koji ima idgovarajući port ovisno sata-pata..).

-možeš nekim live boot medijem kao hirens ili linux distre bootati i vidjeti potrebno.. ali preduvijet je bootabilan medij + kompatibilan live OS (star PC). Previše varijabli-mogućih odgovora.

 

naravno, može se (sve), ali ne ovako generički (zato se time bave oni koji znaju, imaju potrebne alate, medije.. i po potrebi naprave odgovarajući medij, serviser ima sve + drugi PC na kojem može dok običan korisnik ugl to nema).

ovisi što želiš (nisu želje dovoljne, potrebno je znati mogućnosti HWa, odabrati odgovarajući OS i podesiti ga, npr 32 ili 64 bitni.. driveri, dostupni resursi, sve je važno kad je PC star (slab)). Preduvijet je isrpavan HW+SW (bilo što neispravno-loše i PC je hrpa ničega). Ako je samo stvar spašavanja podataka, to je najlakše spajanjem HDDa na drugi (ispravan-funkcionalan) PC, ali i tad ima problema.. tad tek znaš npr dali je hdd uopće ispravan, možda je virus, možda.. + problemi koje takav hdd može napraviti drugom (ispravnom) PCju.

 

može se, (skoro) sve, no nešto moraš znati, imati.. preširoka tema dok ne daš daljnje podatke, dok nešto ne probaš.. (kao što je vjerojatno neispravan dvd-player/optika.. možda je neispravan medij-dvd, možda je samo loše snimljen, možda je nekompatibilan OS-BIOS npr x64bit.. koji možda ne radi na starom 32bitnom HWu..) itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ihush, puno hvala na odgovoru.

Probao sam sve te kombinacije, PC je 64 bitni, stariji j,e ali do jučer su bili redom instalirani XP i dva puta sedmica. Probao sam DVD, butabilni USB, probao sedmicu, osmicu, pa na kraju XP koji sam dobio s PC-em. Vrti sve do jednog djela pa stane, kako kada nekada samo pokrene, nekada dođe do starting windows ali dalje ne ide, čekao sam i po pola sata... Svi mediji se vrte na drugom PC koji imam otvoren paralalno s ovim, probao sam i pržilčice, rade. Jedino što na ovom drugom PC-u ne mogu vidjeti ove diskove, da barem njih otvorim, prebacim podatke i formatiram.

Može za to savjet?

Radi se o diskovima SATA, klasični su jedan 160GB, jedan 250GB, a treći 2 TB. Spojim ih na kompu koji radi umjesto pržilice i dignem komp, ali ne vidim diskove?

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

spojiš disk .. i to je to, vidiš ga (ako je ispravno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Lijep pozdrav ljudi,

 

Pokušavam snimiti W7 na novi Lenovo laptop koji ima DOS. Pokušavam ući u BIOSu i staviti da boota sa diska. Problem je da nikako ne mogu ući u BIOS, ni ESC, F1, F2, F8, F10, F12, ni DEL ne radi za ulazak u BIOS (ili Setup). Neki prijedlog?

 

Puno hvala!

Priroda nije mjesto za povremeno posjetiti. To je naš dom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 22:17 (veliki bebač).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

FN+F2 za bios ili FN+F12 za boot device.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

YES!!! 

 

HVALA Ivo!  

 

Ne čita sa DVD, ali čita sa USBa.

 

Pozdrav

Priroda nije mjesto za povremeno posjetiti. To je naš dom.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Instalacija W7 gnjavi.

 

Došao sam do djela gdje hoću snimiti Win i izbacuje mi 'Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition.'

Imam Partition 1 1000 MB System i Partition 2 Primary.

Našao sam ovaj video sa rješenim problemom:

 

 

Ali tip je odmah na početku obrisao obe particije. Da li ja to smijem, jer nisam dobio nikakvi disk sa driverima pa pretpostavljam da su snimljeni gore, da ih ne izbrišem. 

Da li da brišem ili ne? Slijedim video ili ne?

 

Hvala

 

P.S. Drugi način, ja sam prije na svoj komp snimio W7 sa 2.0 USBa, a ovdje mi sada na taj način izbacuje Missing operating system

Priroda nije mjesto za povremeno posjetiti. To je naš dom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 0:27 (veliki bebač).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Tu se sa treba malo "poigrati", ako nemaš ništa na tom disku, pobriši obje particije  da ti bude "unallocated", zatim kreiraj particiju za windows 100 do 200GB i nemoj kreirati drugu particiju, Ako ovo ne ide trebaš dati više informacija, o računalu konkretno.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-podesi BIOS (uefi-legacy .. prema potgrebama/željama), obriši particije, instaliraj.

-drivere lako pribaviš (chipset je prepoznat-podržan, vidiš disk-particije, tako da se sve može kasnije, automatika jedini moguć problem je lan-wlan..).

 

btw, poželjno je imati sve potrebno prije instalacije OSa, uredno pripremljen bootmedij (kompatibilan-podešen bios).. već godinu dana MS to radi za sve juzere, MSCT, tako pripremljen medij je bootabilan za oba moda (gpt-uefi), stari su samo za legacy boot. ISO se može snimiti i dvd2usb-om (ali moraš imati pravi ISO koji imad odgovarajući boot). Drugi (Stariji) alati su sporedni kao wintoflash ili bilo koji drugi, to su alati koji nude dodatne opcije i koriste se s razlogom. Svi rade istu stvar dok MSov alat eliminira grešku jer ne nudi baš nikakve opcije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav ekipi.

 

Ponovo ja. Dakle, poslšao sam ihusha probao svuda spjiti sva tri diska koje spominjem, smamostalno i u kombinaciji, ali ništa. Uzeo sam tada i treće računalo, novo i na njemu vidim sva tri diska koja nisam vidio na starim računalima. Disk od 160GB koji je izvorno bio na računalu sam formatirao i na njega instalirao W7. Vratim na staro računalo na kojem je izvorno bio, ništa! Samo se u gornjem lijevom kutu ekrana pojavi bijela crtica koja blinka, tako je s ovim diskom, tako i s ostala dva. Stavim na drugo staro računalo isto. Nisam napisao koja su računala, prvi je desktop računalo s AMD Athlonom 64 X2 Dual Core Processor 3800 i matičnom Asus M2v TVM, a drugo računalo je stari IBM Thincentre 8808 CTO. Sve mi je čudno. Probati ću danas još par kombinacija.

 

Hvala unaprijed na bilo kakvom savjetu

Pozdrav

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-što vidi BIOS? (postavke, ponekad je potrebno samo ući, da bios prijavi dodani disk, saveati..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Snimio W7, ali tu stalo. Pretpostavljam da sada svi snimaju W10 pa imaju manje problem, odnosno da su svi novi kompovi prilagođeni njemu.

 

Čitao i zadnje dvije strane ove teme, UEFi i legacy... sve te opcije uključene. 

 

Na onom System particiji pisalo od 1000 MB 995 free, pa ga izbrisao. Snimio kako lik pokazao u videu i radi, Windows. Razlika samo u tome kaj sam u cmd ušao preko Repair your computer. (Inače instalacija se podigla sa USB 3.0, a nastavila snimati sa DVDa.)

Sada kada snimljen W7 nema drivera pa mi ne radi, takoreći, ništa; ni USB portovi, niti driver za network adapter... Jedino kak vidim dalje nabaviti DVD-RW i skinuti drivere sa support.lenovo. Imate koju bolju ideju?

 

Hvala na svemu.

Priroda nije mjesto za povremeno posjetiti. To je naš dom.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
F1-IVO kaže...

-Nakon što ste konfigurirali i spremili postavke u BIOS-u (namjestili prvi boot device na cd/dvd-rom) prilikom pokretanja dočekat će vas slijedeći prozor -Pričekajte da se fajlovi kopiraju i krenimo dalje. Slijedeće je na redu određivanje jezika i regije te postavite kao na slici (ili odaberite nešto drugo ovisno o vašoj lokaciji) -Na slijedećem prozoru kliknite na Install now -Prihvatite licencu tako da stavite kvačicu na predviđeno mjesto i kliknite -Slijedeći prozor od vas trazi da odredite da li želite napraviti upgrade ili novu (prilagođenu) instalaciju.

 

NAPOMENA: upgrade je moguć samo u slučaju ako imate instaliran Windows Vista operativni sustav.

 

Savjetujem da odaberete Custom -Slijedi odabir i upravljanje particijama. Pravilo važi isto kao i za Windows XP. Odredite barem 30GB (ukoliko imate veće diskove slobodno stavite i 50-60GB) prostora za sistemsku particiju tj. za mjesto gdje će se 7-ica instalirati. (Windows 7 će kreirati dodatnu skrivenu particiju veličine 100MB tako da se ne brinete što i kako)

 

-Kada ste odabrali particiju gdje će te instalirati vašu 7-icu slijedi malo čekanja i restart (automatski) pa onda idemo dalje 

 

Moja instalacija se zaustavi odmah nakon prve fotografije sa ovog citata..

10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Da ne nagađamo kao vidoviti Milan....napiši bar koja matična ploča, koji cpu , koliko ram-a i koliko GB ima na hard disku (i  da li je sata ili pata) ?

Medij za instalaciju Win7 može biti ispravan bootabilan CD/DVD ili USB.

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Već par dana se zajebavam sa windowsima pokususavajuci installat win7 na H310 coffee lake maticnu.

Znam da ne podrzava WIN 7 ali vidim dosta ljudi po stranim forumima imaju ga instalirano.

 

Znaci skinem ios ,napravim bootabilni disk s rufusom,resetam komp.

Mis i tipkovnica rade u prvom dijelu instaliravanja WIN tj. na onome preko USB-a a cim se prebaci na HDD mis i tipkovnica ne reagiraju.

Uzeo sam USB to PS2 prikljucak no ni to ne pomaze,jos mi je preostalo kupit PS2 tipkovnicu pa probat tako.

 

U biosu sam namjestio da mi je compatibility mode za ''other windows'' posto ima za odabrat samo WIN 8.1 i 10.

Legacy usb je ukljucen znaci stvarno ne znam u cemu je problem.

 

Svakakva pomoc je dobrodosla

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice