Instalacija Windows XP operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 469
|
čitano: 286.927
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

posli DEL (F2) ne nudi mi opciju BIOS, ADVANCED BIOS FEATURES, first boot device...... kod mene nista ne izgleda kao kod tebe!. imam win xp home edition original cd

 

07.12.

odnila na servis

trebala sam prebacit sa 0 na 1 "nesto"

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:29 (micamacaa).
15 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

hmmm zanima me dali treba nekako drugacije raditi? laptop je od toshibe... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava
Ovako imam problem u biosu podesim first boot device na CD rom spremim i računalo se resetira i da idem bootat ne pokaže mi se press any key boot from CD nego mi se pokaže često disk boot failure,insert system disk and press enter ili računalo bude normalno i uđe u windowse..molio bih pomoć?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

CD je oštećen ili možda nije bootabilan?

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Evo jedno pitanje  pokušavam instalirati windowse xp3 ali nakon instalacije prilikom prvog pokretanja

izbaci mi plavi ekran s porukom ;A problem has been detected and Windows has been shut down.....itd

Probala sam instalirati xp2 i sve je uredu. Prvo sam mislila da mi ne valja instalacijski cd ali na laptop sam ga instalirala bez problema

u čemu je problem ako mi netko može pomoći{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava
antonia kaže...

Evo jedno pitanje  pokušavam instalirati windowse xp3 ali nakon instalacije prilikom prvog pokretanja

izbaci mi plavi ekran s porukom ;A problem has been detected and Windows has been shut down.....itd

Probala sam instalirati xp2 i sve je uredu. Prvo sam mislila da mi ne valja instalacijski cd ali na laptop sam ga instalirala bez problema

u čemu je problem ako mi netko može pomoći{#}

Ne mozes nikako pokrenuti pc nakon instaliranja sp3? ako je tako slikaj nam BSOD pa stavi sliku da vidimo sta je.

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Imam problem s reinstalacijom XPa na prijateljevom kompu. Na mom kompu i laptopu cd radi i boota se bez greške. Danas došao kod njega da reinstaliram, CD-ROM je već bio postavljen na First boot, i ja pokrenem s cd-om, dođe mi Press any key to boot from cd, ja stišćem sve živo, on ne reagira nego nastavi (pet točkica.....) i normalno boota Windowse. A trebam reinstalirat jer je pun virusa i usporen... Što da napravim da ga boota?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 13:41 (N3N0).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Jel tipkovnica usb? Ako je ,u BIOS-u treba biti uključen usb legacy support.

Ako je uključen ,a ipak ne radi ,promjeni tipkovnicu i stavi običnu s PS2.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 14:17 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Hmm, moglo bi biti do toga... u BIOSu radi al npr. stavio sam 1st boot - cdrom 2nd boot - cdrom 3rd boot - hard disk, i nije se htio bootat windows pa sam restart i onda mi je došlo ono za Start in Safe Mode,  Normally start Windows. Tu tipkovnica nije reagirala, morao sam čekati onih 30 sek do boota Windowsa, znači vjerojatno je to. Hvala!

13 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Na laptopu iams vec isntaliran xp.

Sad imam xp sp3 i zelim ga instalirati preko ovog tj da potpuno formatiram hard pa da instaliram novi os.

Moze tut kako formatirat?

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava
pandza94 kaže...

Na laptopu iams vec isntaliran xp.

Sad imam xp sp3 i zelim ga instalirati preko ovog tj da potpuno formatiram hard pa da instaliram novi os.

Moze tut kako formatirat?

Ako se ne varam imas ovdje na prvoj stranici sve?

13 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Ja dodem i bootam s cd-a ali nece da boota u os ngo u setpu valdja zato sluzi taj cd.

Sad dodem pri kraj instalacije kad odaberem da instaliram na c particiju(neformatiranu) i pise da ce drugi os na istoj particiji stvarat probleme tom vec instaliranom?

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava
pandza94 kaže...

Ja dodem i bootam s cd-a ali nece da boota u os ngo u setpu valdja zato sluzi taj cd.

Sad dodem pri kraj instalacije kad odaberem da instaliram na c particiju(neformatiranu) i pise da ce drugi os na istoj particiji stvarat probleme tom vec instaliranom?

Ako je nisi formatirao normalno da ce stvarati "probleme" 

prije instaliranja formatiraj tu particiju gdje ide sistem.

 

procitaj pazljivo sto je ivo napisao kako treba.

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

imam pitanje..frendu sam skinuo drajvere za net po njegovoj matičnoj..i dok ih instaliram šta trebam da mu net proradi?!?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava
pandza94 kaže...

Na laptopu iams vec isntaliran xp.

Sad imam xp sp3 i zelim ga instalirati preko ovog tj da potpuno formatiram hard pa da instaliram novi os.

Moze tut kako formatirat?

 ..

pandza94 kaže...

Ja dodem i bootam s cd-a ali nece da boota u os ngo u setpu valdja zato sluzi taj cd.

Sad dodem pri kraj instalacije kad odaberem da instaliram na c particiju(neformatiranu) i pise da ce drugi os na istoj particiji stvarat probleme tom vec instaliranom?

 .. -zašto ne upgrade?

ako baš ideš na install, preporuka je formatirati particiju ali time gubiš podatke..

-može se i bez formatiranja, na isti disk samo nije preporučljivo... ima smisla ako na taj način želiš spasiti podatke, ali onda ima i jednostavnijih načina.. -liveCD.

 

Tommy_123 kaže...

imam pitanje..frendu sam skinuo drajvere za net po njegovoj matičnoj..i dok ih instaliram šta trebam da mu net proradi?!?!

 -instaliraš i to je to, router bi trebao biti podešen, ako nije uneseš podake ISPa i surfaš.

 

edit: podešavanje... (mada je druga tema)

-defaultno je dodjela IPa preko DHCPa.. to znači da spojiš kabel i primjeti ikonu mreže dolje desno / linux gore desno.. :)

-koji ISP? predpostavka T-com, tad je router defaultno na 192.168.1.1, tu adresu upišeš u browser i klasično je za ulazak password user/0000/1234 (knjižica uređaja).. dalje čitaš s ekrana, potrebni su user name i password za connect koje imaš na ugovoru-pristupni dokumenti..

za sve ostale probleme, potražiš temu ili otvoriš novu s opsiom konkretnog problema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2011 19:33 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

F1 Ivo,

Zahvaljujem na uloženom trudu da se nama početnicima objasni kako se to radi.

Imam Dell computer home dimension 8200.Iako sam izbrisao mnogo nepotrebnog i dalje imam velikih problema jer je jako spor.

Nisam do sada nikada instalirao XP windowse.

Imam originalni CD Reisntallation Windows XP home edition.

Ne prihvaća mi Product key pa ne mogu naprijed..Što da radim?Imam Imam XP SP2 a instaliran je XP SP3.

 

Hvala

 

Milovcic

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Trebao bih pomoc oko instalacije windows xp.Dakle imam laptop prestigio nobile 150, intel inside celeron M, pao mi je sustav i pokusao sam dignit novi windows xp ali kad krene instalacija i dojde do opcija kad mogu reparirat ili podignit novi windows pojavi mi se Setup did not find any hard disk drivers installed in your computer.Make sure any hard disk drivers are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct.This may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program.Setup cannot continue.

Ispricavam se na pravopisnim greskama i malo sam nov u tom svem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

@ bip, bip & bip:

- potreban je SATA driver za kontroler-chipset (F6-disketa ili slipstream) ili u BIOSu prebaciš u IDE compatible mod.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

gdje se to namijesta u biosu i gdje da skinem taj sata driver  za kontroler chipset i kako da znam koji sata driver ide za moj laptop

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 17:48 (bip).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Ako imaš cd ili dvd s driverima za matičnu ,na njemu je i sata driver!

 

Pošto imaš laptop ,sigurno NEMAŠ floppy (osim ako je laptop star barem 6 -7 godina {#}) i morat ćeš u BIOS-u potražiti nešto kao ''Storage Configuration'' i tu staviti na ''IDE compatible'' ili ''Configure SATA as IDE'' ili kak će ti već pisati!!

 

Pošto ne znamo koju matičnu imaš ,ne znamo ni koji je BIOS da ti malo komkretnije pomognemo!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 17:58 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

pise na laptopu intel inside celeron M a bila je i naljepnica na kojoj je pisalo samsung

13 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Nadam se da nisam porgijesio ali evo meni dođe kod instalacije XP.a ono gdje pise 39minutes remainging sad jel netko zna u cemu je problem?sprzio sam xp na dvd brzinom 16x i sve prođe uredu samo na tom djelu stane odjednom. pa molim vas pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Sprži ga opet ,ali na najsporijoj brzini - 2x ili 4x! Kaj je veća brzina prženja ,to je veća mogućnost grešaka na disku!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava
J3ckYYY kaže...

Nadam se da nisam porgijesio ali evo meni dođe kod instalacije XP.a ono gdje pise 39minutes remainging sad jel netko zna u cemu je problem?sprzio sam xp na dvd brzinom 16x i sve prođe uredu samo na tom djelu stane odjednom. pa molim vas pomoc

 -snimi na CD, niža brzina x4-x8..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava

zahvaljujem na pomoci ali problem je rijesen tako sto sam izvadio hard disk i na njemu pritisnuo neko dugme u utoru

15 godina
offline
RE: Instalacija Windows XP operativnog sustava
bip kaže...

zahvaljujem na pomoci ali problem je rijesen tako sto sam izvadio hard disk i na njemu pritisnuo neko dugme u utoru

 {#} ... hard, dugme, utor? Na hardu ima neki utor i dugme ili je dugme u utoru sve zajedno na hardu? ... pomalo sam zbunjen (al nema confused smajlića).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2011 17:16 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Ja imam jedno pitanje... Imam windows xp instaliran na 2 kompa sa istim cd-om... i sada nemogu aktivirat windows na drugom zato sto je aktiviran na prvom... da li se ikako moze rijesiti taj problem... npr ako je moguce zaobici aktivaciju ili tako nesto?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows XP operativnog sustava

Moguće je ,ali ne legalnim putem! {#}

 

A piraterija je ZABRANJENA na forumu!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Pozdrav svima!

 

Neznam dali na dobrom mjestu pitam al ok? {#}

 

Mene zanima dali kada s nLiteom radim prilagođenu instalaciju xp-a i kada ubacujem drivere, mogu li ubaciti puno drivera za razan hardware pa če on prilikom instalcije instalirati potrebno ili če sve instalirati i što nije za taj komp?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Windows XP operativnog sustava

Pozdrav ekipa.

 

Evo ovako, imam prastari laptop Toshiba Satellite 5005-S504 (Pentium III, 512 MB...) i htio sam ga sada dati nekome tko nema računalo. Laptop je dijelom pokvaren, odnosno ne radi mu CD/DVD uređaj, no to se lako nadoknadi jer posjedujem externu Asusovu CD/DVD pržilicu koja se spaja ili na USB ili na firewire (kojeg laptop ima).

 

E sad, pošto su windowsi stari preko 3 godine (možete misliti kako su spori, pogotovo na ovakvoj konfiguraciji) htio sam ih reinstalirati. ALI kako interni CD/DVD ne radi, to baš i nije jednostavno. Naime Laptop ne podrzava boot s USB-a, vec samo Hard disk, interni CD/DVD, Floppy (imam eksterni), LAN i "picimici" kartice. Što je najlude, u ovom modelu nemos uci niti u BIOS, jedino mogu mijenjati boot priority.

 

Pokusao sam spojiti svoju Asus przilicu i preko USB i preko firewire i probao boot ali ne ide. Jedino što mogu je kad su winsi ukljuceni pokrenuti instalaciju s eksternog uredaja i onda on prebaci seup na disk pa ga mogu bootati s diska. Ali onda je problem sto ne mogu formatirati disk, a htio bi napraviti svježu i novu instalaciju winsa.

 

Ima li tko ikakvu ideju kako ovo srediti?

www.stripovi.tk
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice