Irql_not_less_or_equal - Windows

poruka: 10
|
čitano: 3.969
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Irql_not_less_or_equal - Windows 10

Pozdrav,

 

Imam instalirane Windows 10 već nekoliko mjeseci.

 

Sve je bilo u redu no zadnjih nekoliko dana mi se samo prebaci na plavi ekran na kojem piše "irql_not_less_or_equal" error.

 

I onda se restarta nakon što dođe do 100% nekakve provjere. Kako da ovo riješim? Pojavljuje se sve češće 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Irql_not_less_or_equal - Windows 10

Pročitati prvi post u ovoj temi.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
9 godina
neaktivan
offline
Irql_not_less_or_equal - Windows

ovo je plavi ekran koji mi se pojavi:

 

http://i67.tinypic.com/28ic20p.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 14:02 (Anita P).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Irql_not_less_or_equal - Windows 10

neispravan driver ili kvar, moguće povezano s komponentom ili zbrljavljeno na disku. Brljavljenju osim diska, uzrok može biti i RAM-CPU-chipset npr temperatura ili malware.

Prvi korak je otkriti SW ili HW uzrok, eliminacijom.

Provjeriti npr postavke BIOSa (ako su izmijenjene, resetirane iz nekog razloga..).

pa neki live boot (hirens-miniPE ili linux) i logički zaključak što bi moglo biti

ili testiranje-zamijena komponenti.. memtest kao prvi test par minuta, pogledati temperature..

iz win može sfc /scannow ... ali važno je znati uzrok, ne samo fix, jer ako nije eliminiran (npr pregrijavanje) ponovit će se, možda s gorim posljedicama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Irql_not_less_or_equal - Windows

Nađi dmp fajlu u C:Windows/Minidump. Kopiraj ju na Desktop, zipaj i postavi na neki filesharing servis i daj mi link, pa ću ja vidjeti u čemu je točno problem. Pazi da su skrivene fajle uključene.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Irql_not_less_or_equal - Windows

ok poslala sam ti u inbox

9 godina
neaktivan
offline
Irql_not_less_or_equal - Windows

Bila sam našla dmp folder u Windows/Minidump i poslala ga softwaremaniac-u. Rekao je da je možda stvar u Avira Free antivirusu i da ga uninstaliram i instaliram neki drugi jer se čini da Avira radi problem, učinila sam to. I instalirala Avast free antivirus.

 

No opet se pojavljuje plavi screen. :( :'( :'(

 

I to skužila sam kada. Kada otvorim više programa (koji bi trebali bez problema raditi normalno) odjednom. Npr. Photoshop + Chrome + windows media player, ništa preteško. I onda se ugasi... a procesor je i7HQ i laptop točno 1god star. HELP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Irql_not_less_or_equal - Windows

klasično, prvo provjeri temperature (hwmonitor..) i memtest86+ .. normalno da se kroz godinu nakupi prašine, pošto sve app danas koriste GPU + ona se i najviše grije.. to je prvo za provjeru.

-sve ostalo, npr dali je to na bateriji, stuji.. pa do HW-SW nekompatibilnosti (driver, postavke powermangmenta..).. i sam win10/aktivacija/killswitch.. tj MSovi intersi mogu biti uzrok (pogotovo koliko se sjećam, nadogradnja, ne clean install..). W10 je presvjež, previše MSovog lutanja.. da bi se to eliminiralo kao moguć uzrok. Tad u dumpu ništa korisnog.

 

po opisu (osim temp/struja pa i samo izvaditi RAM i HDD i vratiti ako je kontakt..) nebi trebao biti kvar HWa, 90% soft uzrok.. win ili driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 11:51 (ihush).
14 godina
online
Re: Irql_not_less_or_equal - Windows
ihush kaže...

klasično, prvo provjeri temperature (hwmonitor..) i memtest86+ .. normalno da se kroz godinu nakupi prašine, pošto sve app danas koriste GPU + ona se i najviše grije.. to je prvo za provjeru.

-sve ostalo, npr dali je to na bateriji, stuji.. pa do HW-SW nekompatibilnosti (driver, postavke powermangmenta..).. i sam win10/aktivacija/killswitch.. tj MSovi intersi mogu biti uzrok (pogotovo koliko se sjećam, nadogradnja, ne clean install..). W10 je presvjež, previše MSovog lutanja.. da bi se to eliminiralo kao moguć uzrok. Tad u dumpu ništa korisnog.

 

po opisu (osim temp/struja pa i samo izvaditi RAM i HDD i vratiti ako je kontakt..) nebi trebao biti kvar HWa, 90% soft uzrok.. win ili driver.

 Ma driveri, jer ima više AV softvera paralelno gore, pa se tuku. Čak tri komada. Sad sam poslao upute kako i što. Prvi put očito nije upalilo.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Irql_not_less_or_equal - Windows

Mislite da su antivirus driveri? Ja sam Aviru uninstalirala čini mi se do kraja, išla sam na uninstall i slijedila upute. I tek nakon što je bila potpuno uninstalirana sam išla instalirat Avast free.

 

A blue screen se više ne pojavljuje otkad sam updateala driver grafičke. NVidia GeForce Experience. I sami su u updateu naveli da su riješili neke teške errore...

 

Sad opet mogu otvoriti više teških programa istovremeno i sve radi normalno. Bar mi se čini.

 

Da li je moguće da je to bilo zbog drivera grafičke?

 

BTW: ja sam taj GeForce Experience uvijek gasila kad bi se upalio komp, sad ostavljam da "gori".

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice