Koja je razlika izmedju stanja sleap i hibernacije

poruka: 8
|
čitano: 26.415
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koja je razlika izmedju stanja sleap i hibernacije

Da li neko moze da mi pojasni koja je razlika na laptopu kada ga stavim u stanje hibernacije i stanja sleap?

Naravno, osim sto hibernacija zapamti trenutno stanje sistema, a sleap ne, interesuje me koje su druge bitne i razlicine stvari izmedju ta dva stanja.... :)

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja je razlika izmedju stanja sleap i hibernacije

Sleep - podaci koji su bili u RAM-u u njemu i ostaju, te ako računalo ostane bez napajanja, oni se nepovratno gube (govorim za stolno računalo, jer nisam se baš imao prilike igrati sa laptopom oko toga). Pošto je RAM pod naponom, logično je da troši bateriju onda :D

 

Hibernacija - podaci iz RAM-a se spremaju na hard disk i ako računalo ostane bez napajanja, ništa se neće dogoditi. Pri paljenju će se računalo normalno dignuti iz hibernacije kao da se ništa nije dogodilo. Stavljanje i dizanje iz hibernacije traje malo dulje od stavljanja i dizanja iz sleepa. Po nekoj logici, laptop nebi trebao trošiti bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 0:29 (denix).
 
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Koja je razlika izmedju stanja sleap i hibernacije

A da li kompjuter moze da se vremenom trajno osteti na neki nacin, ukoliko bih ga stalno stavljao u stanje hibernacije? Pitam se da li on u pozadini ipak nesto radi i kada je u tom stanju, mislim npr. na napajanje ili da vice neku energiju, koja moze da poremeti nesto vremenom. Mislim, sto ne bih onda uvek stavljao komp u hibernaciju, da se ne zamaram sa podizanjem sistema,itd.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je razlika izmedju stanja sleap i hiberna

Ne ,u hibernaciji ne radi ništa ,PC je potpuno ''mrtav'' kao i kad je ugašen!!

 

Jedina razlika je šta je sve iz rama zapisano u fileu hiberfyl.sys na C particiji.

 

Slobodno možeš i potpuno isključiti struju (ili izvaditi bateriju iz laptopa) ,a kad ga ponovno upališ ,sve se vraća u prethodno ostavljeno stanje!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 0:39 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Koja je razlika izmedju stanja sleap i hibernacije

Hvala ti puno na pomoci i odgovorima, ovo me mucilo jedno vreme. Sad vise nema dileme ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koja je razlika izmedju stanja sleap i hibernacije

Dodao bih još dakle, da je puno bolji način Hibernacije od Sleepa za bateriju. Razlog, naveden gore...

Promijeni si to u postavkama plana napajanja.

** Live 4 Music **
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koja je razlika izmedju stanja sleap i hiberna
moze mi neko rec znaci meni je na laptopu kad se digne sistem dodem mi da pise hibracije i kako da ja sad to rijesim da mi se laptop vrati u normalu
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koja je razlika izmedju stanja sleap i hiberna
Lord112 kaže...
moze mi neko rec znaci meni je na laptopu kad se digne sistem dodem mi da pise hibracije i kako da ja sad to rijesim da mi se laptop vrati u normalu

 Ajmo složit rečenicu da ima smisla pa ti se možda pomogne.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice