Nemogu instalirati windows xp ni 7

poruka: 50
|
čitano: 13.478
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

Imao sam windows xp, i radio je 1 godinu odlicno prije 3 dana poceo je stekat pa sam odlucio ga ponovo instalirat. Prvi puta sam uspio instalirati sa nekim vrlo sporim i starim 5-6 godina cd citacem. Kad sam zavrsio instalaciju i poceo instalirati programe, poneke nisam mogao pokrenuti i falilo mi je pola sistemskih programa npr. Paint, remote desktop, pocetne igre u start meniu, task manager, itd. Nakon toga pokusao sam instalirati ponovo windows xp sa novom brzom przilicom instalacija se normalno pokrene i loadira podatke i poslije

 

<Setup is starting windows>

 

dodje mi plavi ekran u kojem pise

 

<STOP: c0000221 Unknown Hard Error
\SzstemRoot\Szstem32\ntdll.dll>

 

Nakon toga probao sam zamijenit tu datoteku ali nije pomoglo. Probao sam opet sa starim citacem i nije mogao procitat. Probao sam rastavit cijelo racunalo i ocistit ga jer je bilo prasine i opet nista. Probao sam promijenit Hard Disk, stavio sam vrlo spori HD od 3 GB! i opet nista. Probao sam instalirat Windows 7, instalacija ide dobro dok nedodje prozor za odabir jezika, poslje tog prozora prikaze mi da nemam neki driver i da ga umetnem u cd citac. Nakon toga probao sam instalirat Linux Ubuntu 10.10 i radi sve kako treba. U cemu bi mogao bit problem? Zahvaljujem unaprijed.

 

I sve sam windowse xp instalirao uvjek sa istog cd-a i uvjek je radilo sve do danas i jucer

 

Racunalo:
CPU: AMD Athlon 2.6 GHz AM2
Maticna: NForce 4M-A
GPU: ATI Radeon HD 5450 512 GB
RAM: 2*1 GB 800 MHz
HD: 500 GB
Napajanje: Xilence 550 W

 

uspio sam napisat, napokon

MG
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 1:10 (Mirko4464).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

Vjerovatno ti nevalja instalacija ili cd..ili odakle vec instaliras.

I'm rapper. Screamer. Singer. I'm the dopest.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

preko tog cd-a sam instaliro windows 3 puta i radio je, isto tako , i sam win 7 dvd om

probao sam instaliradi na nekom drugom racunalu i radi, jedino kod mog neradi

MG
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 1:13 (Mirko4464).
14 godina
neaktivan
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

Posudi od nekog frenda ispravni DVD čitač i probaj ponovno. Također bi bilo dobro da napraviš check hard-a, iako nemam pojma da li za ubuntu ima kakav program za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

imam Hirens boot cd, sa mini xp, s njim sam formatirao hd 5 puta vec, a ni taj mini xp neradi kako treba, ko da nepodrzava windows

Jeli mozd uzrok mog problema sto previse brisem i instaliram windowse, jer taj sam problem vec imao i nekako sam ga rijesio a nesjecam se kako.

MG
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 1:24 (Mirko4464).
14 godina
neaktivan
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

Pusti format, napravi check disk. Mislim po svemu sudeći ti je ili optički drive ili hard na izdahu. Napravi format u NTFS -> check disk, zatim install. Ako ne bude u redu, posudi novi optički drive, format, check disk, install.

 

Također bi mogao iznova "napraviti backup" ;) Windows instalacijskog DVD-a, čisto da nije neko oštećenje.

 

p.s: koji driver te tražio prilikom instalacije W7?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 1:24 (teurastaja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
mislim da je bio driver za citac, nije tocno pisalo
MG
14 godina
neaktivan
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

Može bit da ti se prilikom corrupt instalacije neki driver nije instalirao i sada ti pravi probleme. Svakako probaj s nekim drugim čitačem napraviti frišku instalaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
jel je moguce i kako instalirati windows sa USB sticka od 8 GB, i jel je jednostavno
MG
14 godina
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7
Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 8:45 (captain_soap_McTawish).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Probao sam check disk i sprzio opet xp i nije radilo, pa sam malo trazio i nasao neki stari xp sp 2 cd i on je radio ali nisam imao cd key za njega, mislim da nevalja cd, a i kad sam ga detaljnije pregledao vidio sam 2 male rupe. Sad kad sam rijesio xp jel zna tko kako rijesiti problem sa win 7 cd/dvd driver missing. Upravo skidam novi win 7,pa cu vidjet dali ce radit.
MG
14 godina
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

Vjerojatno ti je dvd od 7 izgreban ili nisi dobro zapržio 7-cu.Nedavno mi se ovakva greška javila na ganc novom hp g62 lapu.

Never trust a computer you can't throw out a window.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Mirko4464 kaže...
Probao sam check disk i sprzio opet xp i nije radilo, pa sam malo trazio i nasao neki stari xp sp 2 cd i on je radio ali nisam imao cd key za njega, mislim da nevalja cd, a i kad sam ga detaljnije pregledao vidio sam 2 male rupe. Sad kad sam rijesio xp jel zna tko kako rijesiti problem sa win 7 cd/dvd driver missing. Upravo skidam novi win 7,pa cu vidjet dali ce radit.

 

Probaj prvo spržit novi DVD i pokušaj s njim. Tek ak ti onda neće radit ćemo riješavat dalje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Kod ove win 7-ice koju sam jucer skino poslije „Boot from CD :” pojavi se error „CDBOOT: Cannot boot from CD - Code: 5” sta bi to moglo znacit??
MG
16 godina
protjeran
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Mirko4464 kaže...
Kod ove win 7-ice koju sam jucer skino poslije „Boot from CD :” pojavi se error „CDBOOT: Cannot boot from CD - Code: 5” sta bi to moglo znacit??

http://www.google.hr/#hl=hr&xhr=t&q=cannot+boot+from+cd+code+5&cp=29&pf=p&sclient=psy&site=&source=hp&aq=0&aqi=&aql=&oq=Cannot+boot+from+CD+-+Code:+5&pbx=1&fp=4f480179015ee0ee

 

i nemoj ISO boot DVD zapržiti brže od 4x

Du bist eine meine kleine Schweine !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Pržio sam dvd na brzini 4x i neradi
MG
16 godina
protjeran
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

ISO zaprži s ImgBurn

 

imao sam i ja problema kad sam pržio s nekakvim mušičavim programima.

 

ImgBurn pravi od ISO filea boot DVD ili CD 100% učinkovito.

 

vjerojatno je u tome problem.

 

kad otvoriš program ideš na Write image file to disk

 

zatim odeš na file--Browse for a source file- uvezeš ISO file, staviš prazan DVD ili CD i stisneš dolje Write

 

 

Du bist eine meine kleine Schweine !
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2011 21:58 (Bugofil).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Nemogu instalirati windows xp ni 7

Mirkec zasto mislim da ti spajas hard+przilica IDE kablom?

Nisi to naveo,no ako jesi daj provjeri polozaj jumpera na novoj przilici,da slucajno nije na MASTER?

Ako je,onda stavi hard na master,a przilicu na slave!

 

Susretao sam se kod slucajeva gdje "rade" dva uredaja na IDE kablu i oba na master!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

imam 1 SATA HD

1 IDE HD

i

4 IDE citaca od kojih 1 nekad radi i 1 koji dobro radi

i pazio sam na to dali je master, slave ili cable select

 

javim se kad isprobam ImgBurn

MG
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2011 23:00 (Mirko4464).
13 godina
protjeran
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Mirko4464 kaže...

imam 1 SATA HD

1 IDE HD

i

4 IDE citaca od kojih 1 nekad radi i 1 koji dobro radi

i pazio sam na to dali je master, slave ili cable select

 

javim se kad isprobam ImgBurn

1+4=5 IDE hardwarea?

Kako si to uspio?Zar tvoja maticna nema samo 2 IDE?Znaci max 4 IDE utora?

 

No nema veze,ako ti nista ne uspije,probaj ustekati samo 1 hard i 1 przilicu,pa onda probaj!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

nisu svi spojeni spojeni su mi samo Sata HD i 2 citaca koji rade

 

 

Bugofil

jel ima mozda starija verzija tog programa jer moj mini xp nemoze pokrenuti tu instalaciju ili jel taj program se moye pokrenuti na windows 98 ili linux ubuntu 10.10???

 

i jel bi valjalo to da sprzim na dvd-RW jel zasada nemam praynih dvd-ova?

MG
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2011 23:24 (Mirko4464).
16 godina
protjeran
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Mirko4464 kaže...

nisu svi spojeni spojeni su mi samo Sata HD i 2 citaca koji rade

 

 

Bugofil

jel ima mozda starija verzija tog programa jer moj mini xp nemoze pokrenuti tu instalaciju ili jel taj program se moye pokrenuti na windows 98 ili linux ubuntu 10.10???

 

i jel bi valjalo to da sprzim na dvd-RW jel zasada nemam praynih dvd-ova?

ImgBurn supports all the Microsoft Windows OS's - Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT4, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows 2008 and Windows 7 (including all the 64-bit versions). If you use Wine, it should also run on Linux and other x86-based Unixes.

 

 

ako baš hoćeš stariju verziju IZVOLI

 

možeš slobodno na DVD-RW

Du bist eine meine kleine Schweine !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Znaci moze i na linux ubuntu 10.10? On mi jedini radi
MG
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Usput - sretan uskrs
MG
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

sprzio sam win 7-icu na svoj DVD-RW sa starijom verzijom tog programa sa brzinom 2.4x i sve je islo dobro dok nije poceo provjeravati sprzene podatke, prikazao je I/O device error u 32 sektoru, a kad sam pokusao bootat s njega prikayao je isti error "cannot boot from cd code 5", sta da sad radim? jel to moze biti zbog windowsa? pitam jer mi i u tom windowsu xp nedostaje pola programa mozda je s tim i ostecen I/O dll ili tako nesto.

 

Upravo sam procitao taj DVD-RW na linuxu i radi ODLICNO, mislim da trebam skint Win 98, mozd bude radio.

MG
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 16:26 (Mirko4464).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Mirko4464 kaže...

sprzio sam win 7-icu na svoj DVD-RW sa starijom verzijom tog programa sa brzinom 2.4x i sve je islo dobro dok nije poceo provjeravati sprzene podatke, prikazao je I/O device error u 32 sektoru, a kad sam pokusao bootat s njega prikayao je isti error "cannot boot from cd code 5", sta da sad radim? jel to moze biti zbog windowsa? pitam jer mi i u tom windowsu xp nedostaje pola programa mozda je s tim i ostecen I/O dll ili tako nesto.

 

Upravo sam procitao taj DVD-RW na linuxu i radi ODLICNO, mislim da trebam skint Win 98, mozd bude radio.

Zar ti nitko ne moze skuriti sedmicu? Ovako ces nakrkat dodatni OS samo da mozes skuriti novi primjerak, pa ces opet formatirati... Radis si dodatan posao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

nemoze, nemam prijatelja. upravo przim vistu ultimate na brzini 2x - 3x mozda ona bude radila. cak ni win 98 mi nije radila, instalacija ide kako treba ali kad pise "Preparing windows for first run" ili tako nesto zakoci se i nece dalje, i tako svaki put.

 

Probao sam vistu i radi isto kao i win 7 tj. neradi. NIJEDAN windows mi neradi sto je cudno i nije bas normalno, sto ima linux da uspjeva radit na mom racunalu. Jel mogu kako racunalo resetirat kao da je tek izasao iz tvornice ili tako nesto posto izgleda da je windows zapisao negdje da je bio instaliran i nedopusta ponovnu instalaciju, jer nevidim nigdje problem u hardverima jer linux radi ODLICNO nemam problema s njim, osim sto kad se pali svaki pixel je druge boje ili tako nesta kao kod TV-a koji nema signala, to je mozd zbog drivera.

 

e da, zaboravio sam napisat na pocetku da sa kupio graficku kod koje je prikljucak razlicite verzije od prikljucka maticne.

Maticna:1.0

Graficka:2.0

i zbog toga treba od paljenja racunala barem 25 sec da se pokrene BIOS

jel mozd zbog toga imam problema sa windowsima

MG
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 4:34 (Mirko4464).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Sad sam se sjetio da sam prije 2 tjedna htio ukljuciti zvucnike u racunalo i slucajno stavio u usb, vidjela se iskra ali usb je radio zato sljedeci dan vise nije bilo zvuka kad bih spojio zvucnike, jel ako pregori zvucna(ugradjena u maticnoj) maticna se osteti???
MG
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7

napokon sam pronašao rješenje!!!

problem je u tom što svi ovi windowsi koje sam isprobao su imali ugrađeni licencni kod(nisam morao upisivati tijekom instalacije)

 

 

RJESENJE:

skidao sam svaki windows xp koji sam nasao na stranici "torrentz.com" i isprobao i jedan od 3 njih je radio(kojeg sada koristim), nadam se da će ovo nekome isto pomoći.

MG
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 23:57 (Mirko4464).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogu instalirati windows xp ni 7
Zanemarite ovo gore rješenje jer sam shvatio u čemu je bio problem, problem je bio u PATA kablu, čim sam ga zamijenio windows 7 se počeo instalirati vrlooo brzo!!! I bez pogrešaka. Ako ko ima ovaj problem neka zamijeni kabl, to sam i ja trebao odmah napravit jer se to prvo provjerava a ne svašta radit 5 dana. Hvala svima na savjetima.
MG
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice