Number of cores u Windows 7,msconfig

poruka: 5
|
čitano: 689
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
number of cores u Windows 7,msconfig

Kako je kod vas podešena opcija ova u msconfig?

Po defaultu je stavljeno na 1 ako se dobro sjećam, ali serviser mi je stavio na 8 i checkirao tu opciju kao na slici.

Jel to zaista treba tako i šta time dobivam?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Number of cores u Windows 7,msconfig

Vjerojatno ti je nekako ugradio 8x i7 6700K, jesi pogledao u kuciste?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Number of cores u Windows 7,msconfig
Stjepanj kaže...

Vjerojatno ti je nekako ugradio 8x i7 6700K, jesi pogledao u kuciste?lp

 :D

15 godina
offline
Number of cores u Windows 7,msconfig

KOliko vidim nema nikakve razlike u radu.Stavio sam sada prema slici,ali ne vidim nikakvu razliku u odnosu na kad stavim 8.

Zašto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Number of cores u Windows 7,msconfig
Zelja kaže...

KOliko vidim nema nikakve razlike u radu.Stavio sam sada prema slici,ali ne vidim nikakvu razliku u odnosu na kad stavim 8.

Zašto?

-zato jer ... ili učini uslugu čovječanstvu i ostavi se kompjutera? ... ne? ..ok (vrijedi pokušati) :))

 

-zato jer je isto, tj ako ne čačkaš, ako ostaviš 'normalno', tad se koriste sve raspoložive jezgre, tad je isto kad postaviš 8.. (tj 4+HT..).

-veći problem je što čačkaš, umjesto da prije toga razmisliš, provjeriš, naučiš..? .. i tad bi možda otkrio da to služi nekim (pra)starim appsima koje ne podnose više jezgara-processora.. to nije nešto što želiš, nego kad moraš, kao što je npr blokada ograničenja brzine na autu. Ako ograničiš na manje od 4-jezgre (x2 HT) tad ćeš primjetiti razliku, u nekim stvarima, ne u svima.. ne u tetrisu. Istovremeno, kako bi ti primjetio (gledajući izvana kompjuter-kutiju) ima li npr 2-ili-22 jezgre? Po performansama, zar ne? .. očekivao bi da (neke taskove) onaj jači-s više.. brže radi ili barem jednako. ..

-sad kad to znaš, želiš li ograničiti, smanjiti snagu računala koje imaš? Jeftinije ti je tad bilo kupiti celeron.. ili počni učiti, razmišljati prije klikanja, nije teško i google zna sve ako znaš kako utipkati pitanje.

-ok, šala.. NHF, ali kako bi ti učio nešto o struji.. gurnuo prst u utičnicu? Možda probaš i to? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice