OEM i Retail

poruka: 103
|
čitano: 169.723
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail

Microsoft mladim firmama pomaže s besplatnim programima, u stvari na kraju naplate nekih stotinjak dolara a sa njihovih stranica se skidaju licence.

Sve je legalno, imam apdejte i ostale Mic proizvode (Essentials i sl.), sve savršeno dobro radi, ali računa i naljepnice nemam.

Jednako tako nemam ni naljepnice niti račune za Office 2007 i 2010, a imam ih svega po nekoliko, također korporacijski i njih sam već brisao i premještao sa jednog laptopa na drugi, bez problema.

Zanima me za OS Win7 mogu li to, jer mi upravo jedan komp kaputava, najradije bi mu srušio sustav i bacio u smeće, ali ako ne mogu opet aktivirati tak korporacijski Win ipak bi malu u njega uložio da potraje koju godinu.

Ako može nova instalacija kupio bi jednu novu pilu.

Da ili ne?

14 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
nsutalo kaže...

Microsoft mladim firmama pomaže s besplatnim programima, u stvari na kraju naplate nekih stotinjak dolara a sa njihovih stranica se skidaju licence.

Sve je legalno, imam apdejte i ostale Mic proizvode (Essentials i sl.), sve savršeno dobro radi, ali računa i naljepnice nemam.

Jednako tako nemam ni naljepnice niti račune za Office 2007 i 2010, a imam ih svega po nekoliko, također korporacijski i njih sam već brisao i premještao sa jednog laptopa na drugi, bez problema.

Zanima me za OS Win7 mogu li to, jer mi upravo jedan komp kaputava, najradije bi mu srušio sustav i bacio u smeće, ali ako ne mogu opet aktivirati tak korporacijski Win ipak bi malu u njega uložio da potraje koju godinu.

Ako može nova instalacija kupio bi jednu novu pilu.

Da ili ne?

 to je drugi par rukava, biz-spark? onda je to definirano ugovorom između tebe i ms-a

 

ps-daj molim te ovo sa win7 napiši ponovno jer ne kužim kaj želiš

 

kod mene normalno radi.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail

Ako kupim novi komp, mogu li na njega instalirati OS iz starog kompa?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 15:25 (nsutalo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
nsutalo kaže...

Ako kupim novi komp, mogu li na njega instalirati OS iz starog kompa?

 kako je licenciran OS na starom pc-u?

kod mene normalno radi.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
Verzije su različite i cd su različiti. Na OEM cd piše oznaka oem prema tome lako ih je razlikovati a Retail verzija ima cd u boji koji se presijava i tu se nalazi Windows 32 bit jedan cd i 64bit drugi cd istog windowsa. Kako možeš imati tri licence na jednom cd to znači da je možda zabranjeno kopiran na 8GB CD. OEM verzija je inače ima naljepnicu na cd crno bijelu.
12 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail

100% provjereno ja sam kupio trgovina KONIKOM d.o. o. Zagreb, inače je to Osječka firma orginal retal verzija Win7 Home Premium, proizvedena je u Microsoft tvornici u Irskoj.

12 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Sve sa instalacijskog DVD-a, najobičniji DVD čiji je sadržaj skinut sa Microsoft-ove stranice zajedno sa 3 šifre.

Odmah po instalaciji je slijedio golem update i svako malo se nešto obnovi.

Sada je na SP1.

Po mom mišljenju radi se o Retail verziji, zahvaljujem na svim odgovorima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Pitanje vezano za win 8 OEM verziju:

 

Skinuo sam sa torrent ISO 8.1 i ako s njima oborim i dignem sistem da li cu ga moci aktivirati sa OEM licencom koja je dosla uz kupljeni laptop sa win 8 OEM licencom?

 

Postoji onaj nacin da se sa Microsoft stranice snike ISO 8.1 ali ne dozvoljavaju taj postupak za OEM product key (to radi samo za retail)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
OEM i Retail

Trebao bi aktivirati bez problema.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OEM i Retail

imam pitanje nadogradjivat cu uskoro racunalo tj ssd i na njega staviti windowse :1 dali trebam prije upgrade racunala deaktivirat stare windowse, i ako da kako se to radi? (imam retail key) sa starog hdd-a da bi mogo stavit tj aktivirat na ssdu ili?

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
geek_boy kaže...

imam pitanje nadogradjivat cu uskoro racunalo tj ssd i na njega staviti windowse :1 dali trebam prije upgrade racunala deaktivirat stare windowse, i ako da kako se to radi? (imam retail key) sa starog hdd-a da bi mogo stavit tj aktivirat na ssdu ili?

 Ne, samo kloniraj sistem na SSD, namjesti u BIOS-u/UEFI-ju da se boota sa tog SSD-a, pokreni PC i onda izbriši sistemsku particiju na HDD-u.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: OEM i Retail

a kako klonirat samo windowse ? na starom hdd -u imam 2 particije C: i D:

Samobor je lepa varoš
15 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
geek_boy kaže...

a kako klonirat samo windowse ? na starom hdd -u imam 2 particije C: i D:

 Vjerojatno imaš i tri, pošto je boot particija skrivena.

 

Otvori Disk Management i pogledaj.

 

A kloniranje? Vrlo jednostavno - KLIK

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice