Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

poruka: 10
|
čitano: 5.038
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Prije svega dobra večer. Kao i što naslov glasi zanima me jeli to moguće i ako je što se mora napraviti.

Želio bih staviti tri korisnika +  administrator i korisnicima bih želio ograničiti vrijeme korištenja u jednom danu. OS: Win XP

Hvala unaprijed.

ASUS G1S C2D T7500@2.2; 2GB 667; 8600M GT; Vista Home Premium 32
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 23:58 (Maus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Ne znam postoji li nekakav program za to ali uvjek možeš napraviti skriptu ovako:

idi u notepad

upiši (bez navodnika):

 

"shutdown -s -t 1800"

 

ovdje piše 1800 jer su to sekunde za koliko će se ugasit naravno možeš promjeniti po potrebi

onda idi save as

i za ime upiši shutdown.bat (može i drugo ime ali uvjek moraš dodati .bat na kraju)

i to spremiš i staviš u startup

i kad se računalo pokrene s njim se pokrene i ta skripta koja odbrojaje pola sata i nakon toga ugasi računalo

 

nadam se da je ovo korisno jer stvarno ne znam takav program koji bi ovo mogao

 

 

 

 

Moja kanta: Intel Pentium DualCore E2180 2.00 GHz o/c 2.50 GHz, 2 GB rama, Gainward GeForce 8500GT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako
xxxxx kaže...

Ne znam postoji li nekakav program za to ali uvjek možeš napraviti skriptu ovako:

idi u notepad

upiši (bez navodnika):

 

"shutdown -s -t 1800"

 

ovdje piše 1800 jer su to sekunde za koliko će se ugasit naravno možeš promjeniti po potrebi

onda idi save as

i za ime upiši shutdown.bat (može i drugo ime ali uvjek moraš dodati .bat na kraju)

i to spremiš i staviš u startup

i kad se računalo pokrene s njim se pokrene i ta skripta koja odbrojaje pola sata i nakon toga ugasi računalo

 

nadam se da je ovo korisno jer stvarno ne znam takav program koji bi ovo mogao

 

 

 

 

 Hvala na pomoći ali to nije što mi treba. Trebam ograničit trima korisnicima koliko dugo mogu biti dnevno logirani u windowsima.
ASUS G1S C2D T7500@2.2; 2GB 667; 8600M GT; Vista Home Premium 32
16 godina
protjeran
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Pogledaj ovo, mozda pronades neki koji ti odgovara!

Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Vista i win7 ti to imaju super rijeseno, mozes odredit za svaki dan od kolko do kolko korisnik (konkretno klinci) moze raditi , ogranicit pokretanje programa i pristup int.stranicama(win 7 nema integrirano). Po isteku dozvoljenog vremena korisnika se automatski odlogira, procesi ostaju aktivni pod userom, tako ako je potrebo admin moze naknadno produziti doz. vrijeme i savati ako je sto trebalo.

Malo je OT.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Citat sa jednog drugog foruma:

 

Here are the steps to activate limitations:

1. Click on the Start Menu
2. Click Run
3. Type CMD in the Open textbox and click OK
4. In the command window type:


net user accountname /times:M-F,8am-8pm; Sa,8am-5pm;Su,8am-1pm

 

 

Replace accountname with the name of the account you wish to limit. The time command is a bit tricky, but the above example is easy to replace with the appropriate values. Here's microsoft's further information regarding the format of the time command:

Specifies the times that users are allowed to use the computer. Time is limited to 1-hour increments. For the day values, you can spell out or use abbreviations (that is, M,T,W,Th,F,Sa,Su). You can use 12-hour or 24-hour notation for hours. If you use 12-hour notation, use AM and PM, or A.M. and P.M. The value all means a user can always log on. A null value (blank) means a user can never log on. Separate day and time with commas, and units of day and time with semicolons (for example, M,4AM-5PM;T,1PM-3PM). Do not use spaces when designating times.


Here are the steps to turn off limitations:
1. Click on the Start Menu
2. Click Run
3. Type CMD in the Open textbox and click OK
4. In the command window type:

net user accountname /times:all

Once again, replace accountname with the name of the account you wish to change

 

Nadam se da će pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Hvala svima. Budem sad probao to.

ASUS G1S C2D T7500@2.2; 2GB 667; 8600M GT; Vista Home Premium 32
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

Trebam vremenski ograničiti rad na računalu, no ne zadavajući moguće vrijeme prijave nego zadavajući max. vrijeme korištenja

Gore navedeno ne pomaže :/

You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako
Top Bugovac kaže...

Trebam vremenski ograničiti rad na računalu, no ne zadavajući moguće vrijeme prijave nego zadavajući max. vrijeme korištenja

Gore navedeno ne pomaže :/

IMNSHO, takvo nesto bas nije jednostavno za izvest, a razloga je vise.

 

Prije svega, razmisli o posljedicama - dozvoljavas nekom rad na racunalu i onda mu ga naprasito ukines, time efektivno riskirajuci barem potencijalni gubitak podataka a mozebitno i ostale probleme.

 

Na pamet, bez da detaljnije proucavam dokumentaciju pa mi nemoj uzeti za zlo OS gore ili dolje, u trenutku kada posaljes WM_QUERYENDSESSION, aplikacije od Viste imaju 5 sekundi da daju nekakav feedback na to. Sto je u praksi gotovo nemoguce za kvalitetno iskombinirati ako imas otvoreno ista vise od Notepada. E sada, koliko ti je pametno slati i EWX_FORCE i kakve ces rezultate dobiti, nisam siguran. Tu nisu samo aplikacije, nego i printer spooleri, razni servisi i ostala cuda koja ces vrlo ruzno ubiti takvim pristupom.

 

Jedini "graceful" nacin bi bio da eventualno zakljucas workstation i onemogucis login tom korisniku na odredjeno vrijeme. Ali to je vec lagani triper, uz cinjenicu da ne rjesava problem gasenja racunala ako ti je potrebno.

http://www.pci-z.com/
15 godina
neaktivan
offline
Ograničavanje vrijeme rada u Windowsima - kako?

 

 

Parental controls  ( http://windows.microsoft.com/en-us/windows/set-parental-controls#1TC=windows-vista )

 

Uglavnom tamo odrediš koji korisnik koliko može biti na kompu.Tipa, od - do.Čemu kemijati, kada su u MS to riješili.

 

 

 

PS

 

Administratorskom accountu ne možeš ništa ograničavati, barem ne na jednostavan način.No ima zaobilaznica, kreiraj Power User account, na taj način user može pokretati i instalirati programe, a opet ne može sprčkati OS.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 11:45 (Baotica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice