Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

poruka: 10
|
čitano: 4.490
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko inače traje ?

Maloprije sam instalirao friške Win7 ultimate x64 SP1  na friški laptop   (Acer Aspire E1-531), i primjećujem da  windowsima treba puna minuta od paljenja do ulaska u desktop.

 Je li to normalno ?   nekako mi se čini da mi se Vista na kompu starom 4 godine podiže duplo brže.

 

 Uz same windowse nije ništa extra instalirano, samo osnovni programi, browseri, playeri i to

 

 Laptop ima 2.2 proc, 6GB RAM  i 750GB hard  tako da mislim da bi to trebalo biti ok, ili je   1 puna minuta možda sasvim normalno vrijeme za Win7 ?   (inače preferiram Vistu pa ne znam)

 

 

 thx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

normalno je

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?
najnormalnija stvar, meni na nakrcanom i starom win7 traje load 2min ak ne i duze hehe:)
CPU: Intel Core i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz@1.30V
13 godina
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

Ako hoćeš brzi boot, instaliraj osmicu. Veliko poboljšanje u brzini boota s obzirom na 7.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?
ili si skratis muke i uzmes ssd:)
CPU: Intel Core i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz@1.30V
12 godina
protjeran
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

drzi ga na sleepu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

meni isto treba puna minuta... jos dok se ucita sve, dode do dvije min. Zato ga uvijek stavljam na Hibernatre

brx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?
Stjepanj kaže...
ili si skratis muke i uzmes ssd:)

Kao što kolega kaže, ili uzmi SSD ili brži mehanički disk (ako uopće postoji 7200 rpm na 2.5" diskovima), jer je disk koji je u njemu 99% na 5400 rpm - a.

14 godina
neaktivan
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

Mislim da je covjeku SSD varijanta preskupa, ipak bi imao i bolji laptop ako vec misli ulagati u to tko zna

 

Osim toga zaboravljate da se ne radi o Desktop racunalu vec notebooku, jer taj laptop ima mjesto za 1 disk,

jedino ako je bas spreman zrtvovat i novce i prostor (a mislim da nije posto ima 750GB disk)

 

7200RPM 2.5'' diskovi naravno postoje, ali za cijenu 120GB+ SSDa, a bome nece ni puno dobit na performansama,

neisplativo

 

Po meni moguca rijesenja su jedino zrtvovanje optickog pogona za kakav manji SSD na kojem bi bio OS,

prelazak na Windows 8 (iako i on kosta, ali pretpostavljam da ce ga kolega kupiti, odnosno bar ispobati

"jeftinije", jogurt verziju), te eventualno da ga drzi u Hibernate, odnosno sleep modu, mislim da neces nesto puno

baterije zrtvovat

 

 

EDIT: takoder, koliko god je to 2jezgreni sandy, ipak je Celeron, nije nesto jak, ima i to ulogu, jos spori disk

i malo RAM memorije (takoder, upgrade RAM memorije ako vec nemas 4GB)

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 12:02 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Podizanje windowsa 7 - koliko traje ?

Meni traje pol minute,ali najbolje ti je uzmes SSD,ili ga stavljaj u Hibernaciju,i isto ti je kao da se probudi iz spavanja!

Bug je najjači
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice