Print screen kvaliteta

poruka: 7
|
čitano: 1.259
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Print screen kvaliteta

pozdrav,zanima me kako poboljšati kvalitetu print screen opcije u windows 10, dali ima neki program

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Print screen kvaliteta
mislav1234 kaže...

pozdrav,zanima me kako poboljšati kvalitetu print screen opcije u windows 10, dali ima neki program

 

hvala.

 

Greenshot

10 godina
offline
Re: Print screen kvaliteta

osobno preferiram LightShot. Označiš dio koji želiš sreenat ili cijelu stranicu i to je to.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
moderator
offline
Re: Print screen kvaliteta
mislav1234 kaže...

pozdrav,zanima me kako poboljšati kvalitetu print screen opcije u windows 10, dali ima neki program

U kom smislu "poboljšati kvalitetu"? Što hvataš? Ako je web-stranica, prije nego je pokušaš screenshotati možeš je zumirati u web-pregledniku pa tek onda screenshotati - tako ćeš dobiti puno glađi tekst. Screenshotanje teksta općenito je zapravo problem jer je tekst zaglađen ClearType funkcijom, u pravilu na razini podpiksela radi optimalnog prikaza na LCD monitorima.

6 godina
protjeran
offline
Re: Print screen kvaliteta
mbaksa kaže...
mislav1234 kaže...

pozdrav,zanima me kako poboljšati kvalitetu print screen opcije u windows 10, dali ima neki program

U kom smislu "poboljšati kvalitetu"? Što hvataš? Ako je web-stranica, prije nego je pokušaš screenshotati možeš je zumirati u web-pregledniku pa tek onda screenshotati - tako ćeš dobiti puno glađi tekst. Screenshotanje teksta općenito je zapravo problem jer je tekst zaglađen ClearType funkcijom, u pravilu na razini podpiksela radi optimalnog prikaza na LCD monitorima.

 

Ja sam skužio da snipping tool u win10 skroz sjebe kvalitetu skrinšata, od tad koristim Greenshot i nema nikakvih problema, plus Greenshot ima puno više opcija od snipping toola.

16 godina
moderator
offline
Re: Print screen kvaliteta
honor8 kaže...
Ja sam skužio da snipping tool u win10 skroz sjebe kvalitetu skrinšata

U kom smislu? Evo sad sam baš obavio mali testić - sa Snipping Toolom sam uzeo glavni ekran pa to kopirao i spremio kao PNG fajl i usporedio s tipkom PrintScreen uz pejstanje u Gimp - rezultati su identični.

 

Možda ti se čini da je nešto zeznuo ako otvaraš fajlove poslije s Windowsovim preglednikom kojeg je nekad teško natjerati da slike prikazuje u 1:1 pa onda ispadnu na ekranu malo izobličene (pogotovo slova), ovisno o zoomu, no ako ih otvoriš u nekom ozbiljnijem pregleniku ili Gimpu vidiš da je sve OK.

15 godina
offline
Re: Print screen kvaliteta

.. i placebo ''liječi''. Razlika može biti samo u postavkama (auto)savea tj postavki kompresije filea kao loss(less).. i time gubitak kvalitete.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 10:30 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice