Problem instalacije windows 7 sa usb-a

poruka: 10
|
čitano: 5.395
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem instalacije windows 7 sa usb-a

Pozdrav,

 

na novom računalu nemam cd čitač nego mislim instalirati windows 7 64-bit sa 2.0 USB sticka. Za to sam koristio ovaj alat: http://wudt.codeplex.com/. ISO sam preuzeo sa microsoftove stranice pomoću keya jer već imam originalni windows 7 kupljen prije par godina.

 

 

 

u BIOS-u sam prvi boot postavio na USB stick ali nakon boota sa usb-a i pokretanja instalacije dobijem slijedeću poruku: "A required CD/DVD drive device driver is missing ". Ako kliknem OK, iskoči mi poruka "No device driver found".

 

U čemu je fora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a

https://rufus.akeo.ie/

Pokušaj s ovim napraviti bootable USB:

 

Krivo sam pročitao, sada vidim. 

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 17:49 (skorvy).
14 godina
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a

Nije laptop nego stolni PC.

14 godina
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a
skorvy kaže...

https://rufus.akeo.ie/

Pokušaj s ovim napraviti bootable USB:

 

Krivo sam pročitao, sada vidim. 

 

 

Napravio sam bootabilni USB pomoću Rufusa ali mi baca istu poruku kod pokušaja instalacije. Btw, isprobao sam sve portove na računalu (I usb 3.0 i usb 2.0).

11 godina
odjavljen
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a

Ok. 

Probaj ovako. 

Kada te win pita za taj driver odaberi Cancel. 

Kada dođeš na welcome screen makni usb iz tog porta i ubodi u drugi. 

I onda odaberi Install opet. 

...................................... funny facts
14 godina
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a
skorvy kaže...

Ok. 

Probaj ovako. 

Kada te win pita za taj driver odaberi Cancel. 

Kada dođeš na welcome screen makni usb iz tog porta i ubodi u drugi. 

I onda odaberi Install opet. 

 

Isprobao i ne radi. Sad čitam i ispada da moja matična (ASRock AB350M) nema uopće usb 2.0 utore već je svih osam utora USB 3.1. a windows 7 instalacija nema drivere za usb 3.0. Ima nekvo rješenje za to?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a

Ima načina kako da ubaciš drivere u instalaciju win7 za usb 3.0. Ja sam našao na google-u. Ali sam na mobu pa mi je zeznuto linkati. 

...................................... funny facts
14 godina
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a
skorvy kaže...

Ima načina kako da ubaciš drivere u instalaciju win7 za usb 3.0. Ja sam našao na google-u. Ali sam na mobu pa mi je zeznuto linkati. 

 

Našao sam Win7 USB patcher program na službenoj stranici od moje matične pa ću s tim probati napraviti bootabilni usb, javim dojmove kasnije. Ako ništ neće radit, onda budem nabavil (khm) negdje ISO od win10 pa opet probao preko Rufusa.

 

UPDATE: Uspio instalirati win7 sa usb-a pomoću gore navedenog usb patchera preuzetog sa službene ASRock stranice!

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 23:42 (Imperijas).
15 godina
neaktivan
offline
Problem instalacije windows 7 sa usb-a

Isti problem i isto rješenje, uspio instalirati ali mi radi samo tipkovnica. Ni na jedan usb na koji prikopčam bilo kaj niš ne radi. Matična je H110M-DGS R3.0. Pol dana se j....m s tom instalacijom i sad kad sam uspio nemrem instalirat drivere jer mi ni jedan usb ne radi. Miša kad uštekam upali se led ali nemogu niš radit. Dal treba možda kaj u biosu promjenit. Tutlek sam pa ak neko može pomoći .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem instalacije windows 7 sa usb-a

da.. dok si u 'DOSu' nema drivera (za USB) i tad je potrebno nešto između BIOSa i OS-installera (meni.. POST početak boota..). Tad se koristi opcija BIOSa za DOS/Legacy support, za USB. Tad se koristi 'driver' BIOSa da bi taj USB uređaj radio (važnije tipkovnica, podrazumijeva se i miš, ali ne ništa drugo, jer nema drivera, sve, sav HW radi isključivo kroz driver.).

Ali, taj problem je samo u tij nekoliko sekundi, kad se mora-može odabrati boot i ostale opcije za pokretanje installa.

Kad se jednom učita installer/boot/OS, tad je preporučljivo tu opciju u BIOSu isključiti, može smetati (duplić..)...

 

no početnici obično samo pogriješe s driverima, pogrešni driver (tipkovnica radi) pa čak i neispravan npr miš..

drivere imaš na cd-dvd od mbo, ili skineš sa stranice proizvođača MBO.. (točna serija/model za konkretan OS, xp-7-10 i važno, 32-64bit).. neki noviji HW ne mora uopće imati installer za npr win7 (npr samo za win10).. i mada je sam driver vjerojatno identičan, problem je aplikacija-installer koji je rađen isključivo za npr win10... ili ovisno o postavkama, npr ako driver nije certificiran, ili je driver stariji od postojećeg, tad OS ignorira instalaciju, zadržava postojeći driver koji je možda pogrešan. Za win10 (w8) je potrebno takav driver instalirati u 'safemodu'.. tj reboot-F7.. opcija za install necertificiranog drivera. itd itd.

 

-provjeri, postavke biosa, provjeri ispravnost portova, provjeri s raznim uređajima, miš, tipkovnica, usb stikić.. i pusti OS da obavi update (često je samo potrebno neko vrijeme da povuče potrebno.. kad win sam počne instalaciju drivera, juzer to ne vidi, ne zna.. i ako tad pokušavaš-prčkaš, tad napraviš problem.. npr odspojiš miša i install se prekine na pola. Tad više nitko ne zna što-koji driver.. ili bi morao biti 100% siguran da imaš pravi driver i njega forsirati).

Redosljed, prvo driveri za MBO, chipset, usb.. kad spojiš npr miša računalo-os mora reagirati, prepoznati. Ako prepozna sačekaš.. (vrijeme dok traži driver..) ili će te OS zatražiti driver. Driver za konkretnog miša s tim dijelom nema veze, tj tek kad miš radi, možeš instalirati takav specifičan driver koji dodaje npr neke tipke-mogućnosti.. to nije USB-kontroler driver, to je korak iza.

Sve mora biti ispravno, sav hardware i odgovarajući software, tek tad radi. Pa do tog da ti neki preagresivan soft (antivirus i sl.) blokira bilo što.. ili, daleko gore, imaš neku yogurt winver, koja ima svašta ispod haube.. sve radi s čistim-origigi OSom, s modificiranim samo možda.. i nema nekog pametnog razloga ne koristiti čist-origigi kojeg se može skinutu s Msovih stranica...

+ kao i razlog ili izbor, w7 ili w10.. bez konkretnog razloga, prednost ima w10 kao noviji. Sama želja za w7 nije neki razlog + tad možeš imati problema oko supporta (driveri za sve.. i moraš to znati, pripremiti se prije nego odlučiš instalirati OS).

 

Inatall OSa je trivijalno jednostavna stvar.. sve ostalo je teže, osnovni kriterij je 'da radi'.. (bez greške, problema a za to ti treba driver, postavke itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 15:57 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice