Problem sa zvukom - Windows XP

poruka: 29
|
čitano: 15.288
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Ovako, imam windowse xp i do sad je sve radilo kak spada, no prije par dana mi se pocelo nesto cudno događati.

dok slusam glazbu zvuk u windowsima se sam od sebe stisava postepeno dok skroz ne utihne.

ja ga pojacam a on se opet sam postepeno stiša!!

kad nepravim reset sve se popravi!!

ne pada mi na pamet kaj bi to moglo biti jer vec vise od dva tjedna nisam nis instaliral a problem mi se pojavio prije koji dan!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP

Najbolje bi bilo da reinstaliraš drajvere za zvuk

16 godina
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Napravio sam i to ali nije pomoglo


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Koju ploču imaš? Imaš li odvojenu zvučnu karticu ili integriranu?

Nagađam ali evo...

Imaš li možda tipkovnicu s multimedia tipkama pa možda da ti se nije zaglavila ona za kontrolu glasnoće...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Maticna je M2N-SLI Deluxe sa integriranim zvukom, imam na tipkovnici tipk za pojacavanje i stisavanje al nije to u pitanju jer nisu zaglavljene a i kad resetiram je sve u redu


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Po ovom do sad mislim da je software-ski problem... ili si navukao neku gamad s neta ili su ti se driveri skroz zblesali...

Znam da si ih reinstalirao, ali jesi li siguran da si prvo pobrisao stare...

 

To ti je od mene, ovako na "slijepo" ti neznam više... U svakom slučaju javi šta je bilo, možda pomogne nekom drugom... A i ja bi volio znati :)

 

Sretno...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Problem je zasigurno softverski jer da hardver ne šljaka ne bi uopće bilo zvuka.

 

U kojem programu slušaš mjuzu? Ako ne slušaš u Winampu odmah ga nabavi.

 

Skini s neta najnovije drivere za matičnu/zvučnu.


Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Meni se taj problem pojavljivao upravo zbog kontrolnih tipki na tipkovnici, možda ne izgledaju zaglavljeno ali donja gumena postava možda jeste, ali isprobaj sve gore predložene prijedloge.


There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

E sad moram i ja nekaj grubuti pa ostati živ.

Postepeno stišavanje može biti hardverske naravi jer ako dolazi do zagušivanja prometa na matičnoj,ili još bolje ako ti je koji od kondenzatora na matičnoj koji su odgovorni da komuniciraju sa zvučnim čipom neispravni on može dovesti do tvog problema,te isto tako ako se zvučni čip pregrijava to je normana pojava,ali isto tako ti se može pregrijavati zvučni čip ili skuriti kondenzator zbog neispravnih zvučnika koji se možda počeli slati povratni napon prema matičoj, ili ti dolazi do probijanja napona između žica pa se opet pregrijava čip.

Takve probleme znaju imati neki hi-fi sustavi kad daju svoje.I bilo bi logični da poslje restarta sve radi normalno.

Ja sam imao slični problem sa starim kompjuterom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Meni se sviđa gornje razmišljanje o hardverskom problemu iako to ne mora biti točno.

Pojačalo na odlasku upravo tako radi  - stišava se ili sve više distorzira zvuk i slično.

Rijetko kad rikne na način - jučer radilo kao novo - a danas ni glasa.

 

Problem je što ti je zvuk integriran pa ga ne možeš zamijeniti sa drugom zvučnom karticom

kako bi odmah bilo jasno da li je hardverski ili softverski.

 

Ako se ne varam imaš na ploči i digitalne izlaze - imaš li mogućnost spojiti zvučnike preko

njih - možda preko njih sve radi OK.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Trebalo bi još nešto razjasniti da bude lakše utvrditi dali je problem hardware-ski ili software-ski. Idi na volume control u Windowsima pa gledaj dali klizači miruju ili se postepeno spuštaju. Ako su svi mirni cijelo vrijeme, a zvuk se postepeno stišava, onda lako moguće da je nekakav problem sa zvučnom, matičnom, zvučnicima… Znači vjerojatno je hardwareski. Ako se pak klizači sami spuštaju onda je moguće da je problem neki software-ski, znači moguće da si pokupil neki zloćudan program ili je problematična tipka na tipkovnici (i to bi onda također značilo da najvjerojatnije nije problem u zvučnicima i zvučnoj kartici)…

 

I samo da napomenem, integrirani zvuk se može zamijeniti s drugom zvučnom karticom, samo pritom treba u BIOS-u isključiti integrirani zvuk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Da, ali ne možeš izvaditi čip i staviti ga u drugi stroj pa probati da li se isto ponaša.

I obratno, ako staviš drugu karticu u komp a isključiš zvuk u BIOS-u opet imaš čip na ploči.

 

Jest da sam se nejasno izrazio, ali na tu vrstu dijagnostike sam mislio.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

E samo da javim, rijesio sam problem reinstalacijom windowsa, probal sam sve zivo i nis nije pomoglo!

Nije mi se dalo nadhebavat s time!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Ja imam jedan problem sa zvukom molim pomagajte?! Svaki put kad se windowsima podignu zvuk je isključen, tako da ga trayu moram ponovno uključiti. Govorim o XP-u. Kako da to riješim da mi zvuk bude uključen kad se windowsi podignu?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP

Pogledaj u BIOS-u da ti nije disable-na zvučna na matičnoj. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
16 godina
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP
stalker kaže...

Pogledaj u BIOS-u da ti nije disable-na zvučna na matičnoj. Jawohl!

 Ma nije to. Da je zvuk isključen u BIOS-u, ne bi ga mogao uključiti u windowsima.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP

Onda vjerovatno neki program instaliran novijeg datuma blokira zvuk na startup-u, pogledaj koji se programi pokreću zajedno sa OS-om. Ili si možda nešto prčkao po regeditu i nešto zeznuo. No, ne mora jasno ljudski faktor biti uvijek in ali u većini slučaja je. No ima i nekih programa koji ni sami ne znaju čemu služe i što rade. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Imam laptop Acer,Aspire 5315/5715Z ,Series Rev 1.O,i morala sam ga formatirat ,tako da sad mi neradi ni zvucnik ni mikrofon,molim vas da mi kazete kako to da riješim??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP
miwica kaže...

Imam laptop Acer,Aspire 5315/5715Z ,Series Rev 1.O,i morala sam ga formatirat ,tako da sad mi neradi ni zvucnik ni mikrofon,molim vas da mi kazete kako to da riješim??

Jesi instalirala drivere?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

imam jedan problem s zvukom. jednostavno zvučnici ne radi sve sam probao instalirao sam driver za zuk, ali bez uspjeha.

A kad otvorim windows media player pojavi se ovo:

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Mozda ti je zvucna 'otisla'

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

i ja to mislim

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP

Dobra pjesma {#}

Restore na vrijeme kad je radila?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa zvukom - Windows XP

hahaha upravu si...:)

11 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

Pozz!

 

Sorry kaj dižem staru temu, no imam jedan problem!

 

Neki dan instalirani Windowsi XP Professional SP2 i nema zvuka!Nit startup zvuka, nit na youtube-u, bsplayer-u itd.

 

Prije toga sve normalno radilo!

 

Matična je Matsonic MS8147C:

 

http://www.matsonic.com/Computer-Desktop-Support/Models/ms8147c.php

 

BIOS je Phoenix 6.00 PG!

 

Na ovoj stranici sam skinul drivere budući da nemam CD kod sebe:

 

http://www.sound-drivers.org/?id=17355&comp=Matsonic&model=MS8147C&fname=cmi973x.zip

 

Kod pokretanja instalacije mi izbaci info da nije pronađen sljedeći file i da se instalacija ne može nastaviti: alcxwdm.inf

 

Onda sam sa stranice od Realtek-a skinul drivere i sve prođe ok, no kad odem na control panel-system-hardware-device manager-sound,video and game controllers pokraj tih skinutih drivera je žuti upitnik!

 

Kad kliknem na njih piše sljedeće: this device cannot start (code 10)

 

Imate kakvu ideju??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa zvukom - Windows XP

potreban je (kompletan) driver.

- vjerojanto C-media (možda 8738 .. i sl. AC-97..). Možda Realtek, ADI ili ako je HD MSov UAA KB-888111-neki broj.. ovisno o ver. OSa, ali je pametnije (obavezno!) instalirati SP3 koji već ima potreban dodatak za HD-Audio.

- pošto si napisao nešto za alc.. možda trebaš pronaći ALC-driver (opet neki broj).

- najvjerojatnije AC-97, tj ne HD-Audio (noviji).

- najjednostavnije ako nema stranice za matičnu, pročitait oznaku s chipa pa tražiti po tom driver ili utilsom vidjeti info za komponente npr Aida i sl. s npr Hirens CDa.

Sad su svi audio driveri uključeni u Realtekove, ali sa starim chipovima je mala šansa da će Realtekov driver podržavati, možda probati s Realtekom za AC97 (noviji su za HDA).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

evo isprobano mali milijun raznih kombinacija i preporuka s neta no i dalje nažalost nema zvuka...dal mogu taj problem riješiti kupnjom neke jeftine zvučne kartice??nužan mi je zvuk bar još kojih mjesec dana do, nadam se, kupnje novog kompa

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa zvukom - Windows XP
po-low kaže...

evo isprobano mali milijun raznih kombinacija i preporuka s neta no i dalje nažalost nema zvuka...dal mogu taj problem riješiti kupnjom neke jeftine zvučne kartice??nužan mi je zvuk bar još kojih mjesec dana do, nadam se, kupnje novog kompa

Obično ,za takve probleme ,Windows Updates učini čuda - samo ga treba pokrenuti.

Naravno ,preduvjet je Service pack 3 ,koji se također može skinuti i s Windows updatesa.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvukom - Windows XP

E ovako. Imam jedan stari komp.na kome mi je xp. Kada ga upalim nemam zvuk...onda instaliram realtec on mi kaze da restartujem. Ja restartujem i dobijem zvuk sve ok. Medjutim uvece kada ga ugasim a sutra upalim opet nema...opet instaliram opet isto i tako danima...jel ima resenja ili svaki dan da to radim (smiley)(sad){#}{#}

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice