Problemi sa zvukom u win.10

poruka: 10
|
čitano: 4.591
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zvukom u win.10

Instaliran je win.10 na stolni komp.Ne izravno,već sa DVD-a zbog starije matične ploče.Sve je u redu,izuzev zvuka.Naime,zvuk je u odnosu na prije, (win.7)je otprilike na 40%.Drugi problem je snimanje glazbe.Prisutan samo Line in,pa ne mogu snimati

ništa sa kompa.Probao sam instalirati Realtec.Radi jedno vrijeme a onda počinju problemi u vidu raznih upozorenja,zaustavljanje zvuka usred glazbe,ili potpunog nestanka zvuka.Probao sam proveriti drivere,ali kaže da koristim zadnju verziju.To je to.Molim

pomoć ako netko zna!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 10:47 (Mađar).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa zvukom u win.10

Zar nitko ne zna ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10

Je li ti uključeno "Show disabled devices"?

 

Možda ti je s driverima koje Win sami instaliraju po defaultu mikrofon i šta već tražiš disabled pa zato nije bio prisutan.

Što ti znači da je zvuk na 40 %? Tiši? Nije mi poznato da se to može dogoditi. Da nije samo stišano slučajno?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10
Mađar kaže...

Instaliran je win.10 na stolni komp.Ne izravno,već sa DVD-a zbog starije matične ploče.Sve je u redu,izuzev zvuka.Naime,zvuk je u odnosu na prije, (win.7)je otprilike na 40%.Drugi problem je snimanje glazbe.Prisutan samo Line in,pa ne mogu snimati

ništa sa kompa.Probao sam instalirati Realtec.Radi jedno vrijeme a onda počinju problemi u vidu raznih upozorenja,zaustavljanje zvuka usred glazbe,ili potpunog nestanka zvuka.Probao sam proveriti drivere,ali kaže da koristim zadnju verziju.To je to.Molim

pomoć ako netko zna!

 

 Tema za traženje riješenja za navedeni problem već postoji,koristi tražilicu prije nego što otvoriš novu temu. 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 17:25 (Softwer).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10

Uključen,ali u kartici se vidi samo ikona na Line In i tri puta mikofon.A zvuk je na 100 posto zvučnika,ali je odprilike 40%rćnijeg zvuka sa win.7

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10

Postoji tema za općenite probleme,ali nema ništa slično o zvuku i snimanju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10
Mađar kaže...

Postoji tema za općenite probleme,ali nema ništa slično o zvuku i snimanju.

 Koja je kartica, tj. koja je ploča u pitanju?

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10

Matična je Gigabyte GA-G31M-S2L,a CPU je QuadCoreIntelCore 2Quad Q8300.

15 godina
online
Re: Problemi sa zvukom u win.10

-sve je u driveru (i glasnoća, odnosno filteri ili boost i opcije ulzanih-izlaznih kanala..)

-stariji HW za koji možda nema novijeg drivera (važan je od proizvođača, u ovom slučaju MBO-Gigabyte, certificiran, njega bi win povukao automatski), ovako win koristi svoj ili noviji za w10. Ako nema tih opcija traži dalje ili se pomiri. Možeš forsirati install (ako znaš što raditš, restart u 'safemode' F7.. ) necertificiranog drivera, ako imao si problema.. tad trebaš isključiti automatsko instaliranje novijih drivera jer će win opet napraviti istu stvar.

 

driver mora biti jednako bitan :) 32-ili-64, to se ne smije miješati. Ostalo može praktički od bilo koje verzije win, ali sam installer možda neće prepoznati OS dok se aplet ponaša kao aplikacija-driver.. i može biti problema (da je neki drugi uređaj bilo bi manje problema). Za to je najzgodniji txt-inf (raspakirani sirovi) driver.

 

sve na PCju radi isključivo kroz driver, sve je soft. Pogrešan driver=pogrešno gorivo u motoru.

 

ako na proizvođačkoj str nema novijeg drivera, tad tražiš dalje po chipu (driveri podržavaju više serija jednako kao VGA i dr., čitaš..), skineš direktno od proizvođača zvučnog chipa (kao realtek), ili za bilo koju drugu-noviju MBO.. jer 99% da je isti driver :) .. osim što neki bugoviti chipovi izgube support, zato čitaš što podržava.

 

u tvom slučaju, chip Realtek ALC662 codec posljednji driver je za w7/32/64.. (driver for Realtek Azalia) iz 2012te.. whql, svaki noviji npr za win8-81-10 možda više nema željene opcije, tako da sve može biti uzalud. + može biti potrebno update BIOSa mada za audio nikad nema bitnih izmjena.

 

btw za glasnoću.. ako to ostane jedini problem, pitaj se što je važnije, stabilnost (da radi) ili glasnije. To je stvar zvučnika (pojačala), ovako je vjerojanto čišći zvuk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 12:59 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa zvukom u win.10
Mađar kaže...

Matična je Gigabyte GA-G31M-S2L,a CPU je QuadCoreIntelCore 2Quad Q8300.

 To je onda Realtek ALC662 chip i po tome ga tražiš - ako su Windowsi 64 bitni, probaj ove drivere.

 

Nije bitno što je u pitanju Lenovo site, bitan je chip.

 

A dalje možeš tražiti i sam, ako ovi ne rade. O_-

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice