Računalo se gasi samo od sebe

poruka: 40
|
čitano: 25.773
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe

Imam i ja slican problem,znaci surfam na netu i odjednom mi se samo izgasi...neznam sto bi mogao biti problem,iako mislim da je napajanje,ali da je do napajanja onda bi mi se i tijekom igre ugasio,kada koristi puno vise proca i grafe i rama a s tim i struje

 

It's not about the money...It's about sending a message
14 godina
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
ii7scw kaže...

Imam i ja slican problem,znaci surfam na netu i odjednom mi se samo izgasi...neznam sto bi mogao biti problem,iako mislim da je napajanje,ali da je do napajanja onda bi mi se i tijekom igre ugasio,kada koristi puno vise proca i grafe i rama a s tim i struje

 

Probaj si očistit kompa. Kad mu vračaš komponente nutra dobro ih pritisni na matičnu. Trebalo bi pomoći :)

http://www.youtube.com/user/Brzi559
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Gremlin144 kaže...
ii7scw kaže...

Imam i ja slican problem,znaci surfam na netu i odjednom mi se samo izgasi...neznam sto bi mogao biti problem,iako mislim da je napajanje,ali da je do napajanja onda bi mi se i tijekom igre ugasio,kada koristi puno vise proca i grafe i rama a s tim i struje

 

Probaj si očistit kompa. Kad mu vračaš komponente nutra dobro ih pritisni na matičnu. Trebalo bi pomoći :)

Čist je :D
Sve komponente su u redu 

It's not about the money...It's about sending a message
10 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Moja preporuka je da probas od nekoga uzeti napajanje i probati s drugim... 

 

Mom kumu je to bio problem... Komp se stalno resetirao... U win... U igrama... 

Uzeli smo drugo napajanje i voila... Problem rjesen... 

 

Ali najprije i najbrze... Zamjeni plocice RAMa... Samo ih okreni (zamjeni slotove)...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Wh1T3L10n kaže...

Moja preporuka je da probas od nekoga uzeti napajanje i probati s drugim... 

 

Mom kumu je to bio problem... Komp se stalno resetirao... U win... U igrama... 

Uzeli smo drugo napajanje i voila... Problem rjesen... 

 

Ali najprije i najbrze... Zamjeni plocice RAMa... Samo ih okreni (zamjeni slotove)...

Pa i nije bas da imam nekog u blizini sa tako jakim napajanjem,ali ovo s RAM-om cu definitivno probat

I meni se ne ugasi u igrama,nikad u igrama,ali mi se ugasio ve 2-3 puta kad sam radio nesto potpuno lagano,surfao ili u AE

It's not about the money...It's about sending a message
10 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

 

Provjeriti temperaturu svih kompononenata.

Provjeriti sve dirvere.

Također,pregledati hladnjake i provjeriti pastu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Računalo se gasi samo od sebe

ii7scw

 

- Mogla bi možda biti problem i matična ploča, vidim da si je reklamirao već u ADMu.

- Ali svakako probaj (kao što je netko već savjetovao) s drugim napajanjem.

- Ako možeš, optereti PC nečime i paralelno prati temp. s HWmonitor, stavi sliku

  na forum.

- Pod Moj PC ne vidim AM hladnjak za taj CPU. Da nije možda taj nekvalitetan AMD stock

  počeo otkazivati, možda mu vent. usporava ili se zaustavi ponekad, pa ti se CPU u tome

  času pregrije i računalo se ugasi.

- Ja bi na tvome mjestu probao posuditi i neki hladnjak drugi, pa onda i njega eliminirati,

  za svaki slučaj, ovo je malo čudno, ali sve je moguće, ipak je cilj eliminirati čim više toga,

  ništa izgubio ne budeš ako probaš.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 10:10 (Valentin17).
 
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Valentin17 kaže...

ii7scw

 

- Mogla bi možda biti problem i matična ploča, vidim da si je reklamirao već u ADMu.

- Ali svakako probaj (kao što je netko već savjetovao) s drugim napajanjem.

- Ako možeš, optereti PC nečime i paralelno prati temp. s HWmonitor, stavi sliku

  na forum.

- Pod Moj PC ne vidim AM hladnjak za taj CPU. Da nije možda taj nekvalitetan AMD stock

  počeo otkazivati, možda mu vent. usporava ili se zaustavi ponekad, pa ti se CPU u tome

  času pregrije i računalo se ugasi.

- Ja bi na tvome mjestu probao posuditi i neki hladnjak drugi, pa onda i njega eliminirati,

  za svaki slučaj, ovo je malo čudno, ali sve je moguće, ipak je cilj eliminirati čim više toga,

  ništa izgubio ne budeš ako probaš.

-Maticna ploca je nova,zamjenjenja
-Hladnjak je stock
-Komp je opterecen tijekom igre AC IV Black Flag->92% ventovi od grafe,95% vent od CPU-a,igrica sve na max

Sve je ok tijekom igre,evo ovih dana sve je u redu nije se dogodilo nijedanput odkad sam post-ao

U vezi pregrijavanja, CPU max je 55°C  a grafa je 60-63°C (tijekom 2.5-3,pa cak i 4 ure igranja)

It's not about the money...It's about sending a message
11 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Pozdrav svima,imam sličan problem,komp mi se gasi nakon nekog vremena kod recimo gledanja filmova itd,ponekad traje i satima ali najveći problem je kad ga ugasim i pokušam upaliti,jedino preko system recovery-a.Već sam probao sve moguće u biosu.Termalna pasta je spremna,večeras ga idem rastaviti i sastaviti ali moje pitanje kao laik je zašto komp radi skroz normalno i par sati pa se gasi a još veća nepoznanica je pokušaj paljenja?Na c disku ima mjesta,d je prazan.Znam da je stariji komp ali ako moze ikakav odgovor puno hvala.Imam na drugom kompu hard od 500,pa da li je možda i to u pitanju?

Fujitsu siemens P5SD2-FM(LGA 775) pokazuje matična temperaturu 41-43c,Grafika 64MBATI Radeon X1300/X1550,ATI Radeon X1300/X1550secundary,Hard 232GB Western Digital WDc.Inače je Intel Pentium D915...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2016 16:02 (naskos37ACPZ20).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Evo,nakon cisnjenja pc-a,stavljanje termalne paste,provijere ramova i napajanja jedina stvar koja mi nije pala na pamet je bilo napraviti CMOS.Ni sad mi nije jasno zasto je to bio razlog ali ipak racunalo ne ide u kantu.Pozz

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice