Reboot and Select proper boot device

poruka: 3
|
čitano: 1.930
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
"Reboot and Select proper boot device"

Sestra kupila novi hdd i zamolila me da joj instaliram windowse.

Komp joj je star par godina (1gb grafička, 4gb ram, quad core cpu). 

 

1. izvadio stari hdd i stavio novi, ubacio usb (za instalaciju windowsa) i postavio boot priority na usb -> poruka iz naslova. Probao sve portove, nikakva promjena.

 

U BIOS-u vidim da prepoznaje hdd i usb, no ništa.

2. izvadio novi hdd iz njenog kućišta, stavio u moje, hdd radi, boota s usb-a, instalirao windowse na mom računalu, pokrenuo ih, sve ide kako treba.

3. vratio novi hdd u njeno računalo, stavio boot priority na hdd -> poruka iz naslova. Probao 2 različita sata kabla, 4 različita sata priključka na matičnoj, nikakva promjena.

 

 

Što bi mogao biti problem?

Po mom mišljenju mogao bi biti Serial ATA (power) kabal pošto do sada nije bio korišten za hdd, pa nisam siguran radi li uopće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2015 22:36 (kpavl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Reboot and Select proper boot device"

da je problem u kabelu (bilo data ili power), ne bi disk bio prepoznat u BIOS.u

15 godina
neaktivan
offline
Reboot and Select proper boot device

prvo , to sto komp vidi usb u biosu neznaci da ga moze bootat s njega , been there done that . drugo , pretpostavljam da se tvoj i njen komp razlikuju donekle , tako da svakako posto si instalirao vinse preko svog da odradis fixmbr i fixboot opcije , ali vjerujem da ti je najjednostavnije ispeći dvd sa winsima i podici sistem oldschool ... 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice