Stari printer na Windows 7. Problem s driverima

poruka: 14
|
čitano: 7.149
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Stari printer na Windows 7. Problem s driverima

Pozdrav, ne znam jesam li na pravom mjestu, ali ako nisam prebacite me, nisam bio siguran u koju bih kategoriju ovo svrstao.

 

Dakle instalirao sam na računalo Windows 7, a laptop je prastari HP LaserJet 1100, ali jako pouzdan i radi bez greške iako nije superbrz za razliku od jednog novog printera koji me stalno muči. Problem je taj da ga ne mogu "aktivirati" jer ne mogu naći odgovarajuće drivere. Pokušao sam i preko Windows updatea da ga on sam nađe, otišao sam na stranicu HP-a, ali nema drivera za 7 dok ima za starije inačice, stvarno ne znam preostaje li mi šta osim pomirbe s tim da je printer postao prestar za novije operacijske sustave.

 

Posljednje što sam pokušao je ovo http://gnawgnu.blogspot.hr/2009/08/windows-7-x64-and-my-old-hp-laserjet.html

 

Uspio sam skinuti te datoteke, ali ih ne znam pokrenuti, ja doduše imam 32-bitnu sedmicu, ali uspio sam pronaći i za tu verziju.

 

Naišao sam na tutorijal koji pokazuje kako tu vrstu datoteka koja je kao dio windows updatea moram pokrenuti preko device managera pa da sam pronađem gdje se nalazi datoteka na računalu, ali kada sam došao do te lokacije nije ju prepoznao kao odgovarajućuju tako da zaista ne znam što mi preostaje.

 

Eto, to je problem, ako itko zna kako bih mogao spasiti svog metuzalema, bio bih super zahvalan

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Hazar kaže...

 

Dakle instalirao sam na računalo Windows 7, a laptop je prastari HP LaserJet 1100, ali jako pouzdan i radi bez greške iako nije superbrz za razliku od jednog novog printera koji me stalno muči. Problem je taj da ga ne mogu "aktivirati" jer ne mogu naći odgovarajuće drivere.

Ovi s HP-ove stranice ne rade?

S druge strane on ima PCL 5E language, nađi neki driver u Windozama koji podržava isti stream pa njega instaliraj.

12 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Hazar kaže...

Pozdrav, ne znam jesam li na pravom mjestu, ali ako nisam prebacite me, nisam bio siguran u koju bih kategoriju ovo svrstao.

 

Dakle instalirao sam na računalo Windows 7, a laptop je prastari HP LaserJet 1100, ali jako pouzdan i radi bez greške iako nije superbrz za razliku od jednog novog printera koji me stalno muči. Problem je taj da ga ne mogu "aktivirati" jer ne mogu naći odgovarajuće drivere. Pokušao sam i preko Windows updatea da ga on sam nađe, otišao sam na stranicu HP-a, ali nema drivera za 7 dok ima za starije inačice, stvarno ne znam preostaje li mi šta osim pomirbe s tim da je printer postao prestar za novije operacijske sustave.

 

Posljednje što sam pokušao je ovo http://gnawgnu.blogspot.hr/2009/08/windows-7-x64-and-my-old-hp-laserjet.html

 

Uspio sam skinuti te datoteke, ali ih ne znam pokrenuti, ja doduše imam 32-bitnu sedmicu, ali uspio sam pronaći i za tu verziju.

 

Naišao sam na tutorijal koji pokazuje kako tu vrstu datoteka koja je kao dio windows updatea moram pokrenuti preko device managera pa da sam pronađem gdje se nalazi datoteka na računalu, ali kada sam došao do te lokacije nije ju prepoznao kao odgovarajućuju tako da zaista ne znam što mi preostaje.

 

Eto, to je problem, ako itko zna kako bih mogao spasiti svog metuzalema, bio bih super zahvalan

 Probaj ovo

 

http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=14925&swLangOid=8&swEnvOid=4062

 

a ako već imaš drivere onda ih probaj instalirati u kompatibiliti modu za windows 98

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
13 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Old Iggy kaže...
Hazar kaže...

 

Dakle instalirao sam na računalo Windows 7, a laptop je prastari HP LaserJet 1100, ali jako pouzdan i radi bez greške iako nije superbrz za razliku od jednog novog printera koji me stalno muči. Problem je taj da ga ne mogu "aktivirati" jer ne mogu naći odgovarajuće drivere.

Ovi s HP-ove stranice ne rade?

S druge strane on ima PCL 5E language, nađi neki driver u Windozama koji podržava isti stream pa njega instaliraj.

 

Pa nema ih na HP-ovoj stranici za windows 7, kada se klikne na drivers ne ponudi za downloadati kao kada se stisne na xp recimo, nego "click for more information", a to me ne odvede praktički nikud

16 godina
online
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Hazar kaže...
Old Iggy kaže...

Ovi s HP-ove stranice ne rade?

S druge strane on ima PCL 5E language, nađi neki driver u Windozama koji podržava isti stream pa njega instaliraj.

 

Pa nema ih na HP-ovoj stranici za windows 7, kada se klikne na drivers ne ponudi za downloadati kao kada se stisne na xp recimo, nego "click for more information", a to me ne odvede praktički nikud

A vidim sad da upućuje na Windows update, tu ih nema?

Probaj onda neki drugi printer instalirati koji ima isti stream (npr. HP LaserJet 4 ili neki drugi koji ima PCL5/PCL5e), a ima driver za WIndoze.

 

Edit: ovdje imaš nekakav spisak pa potraži...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 20:56 (Old Iggy).
13 godina
offline
Stari printer na Windows 7. Problem s driverima

Zbilja mi je žao, ali neces naci drivere jer je hp ukinuo podršku za taj pisač.  Možeš ga rabiti samo na linuxu ili starijim windowsima. Ja sam ga nastavio koristiti na osmici tako sto sam podigao virtualku, podesio dijeljeni folder i ono što sam htio ispisati - ispisivao preko virtualke, jer je na njoj bio XP za koji postoje driveri. To ili da uzmeš neki raspberry ili što slično, digneš linux gore i napraviš print server. Poprilično sam guglao kada sam imao taj problem, i ovo je jedino što radi (testirao sam razne drivere i kombinacije rješenja).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Old Iggy kaže...
Hazar kaže...
Old Iggy kaže...

Ovi s HP-ove stranice ne rade?

S druge strane on ima PCL 5E language, nađi neki driver u Windozama koji podržava isti stream pa njega instaliraj.

 

Pa nema ih na HP-ovoj stranici za windows 7, kada se klikne na drivers ne ponudi za downloadati kao kada se stisne na xp recimo, nego "click for more information", a to me ne odvede praktički nikud

A vidim sad da upućuje na Windows update, tu ih nema?

Probaj onda neki drugi printer instalirati koji ima isti stream (npr. HP LaserJet 4 ili neki drugi koji ima PCL5/PCL5e), a ima driver za WIndoze.

 

Edit: ovdje imaš nekakav spisak pa potraži...

 Ma da, a windows update mi isto javlja da ih nema, koma. Pokušat ću sad ovo drugo. Skinuo sam drivere za HP LaserJet Pro P1600 seriju koja ima PCL5e pa ćemo vidjet

 

16 godina
online
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Hazar kaže...
Old Iggy kaže...

A vidim sad da upućuje na Windows update, tu ih nema?

Probaj onda neki drugi printer instalirati koji ima isti stream (npr. HP LaserJet 4 ili neki drugi koji ima PCL5/PCL5e), a ima driver za WIndoze.

 

Edit: ovdje imaš nekakav spisak pa potraži...

 Ma da, a windows update mi isto javlja da ih nema, koma. Pokušat ću sad ovo drugo. Skinuo sam drivere za HP LaserJet Pro P1600 seriju koja ima PCL5e pa ćemo vidjet

 

Evo ja potjerao Win update na Win7 64 bit, našao ih je.

 

 

13 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Old Iggy kaže...
Hazar kaže...
Old Iggy kaže...

A vidim sad da upućuje na Windows update, tu ih nema?

Probaj onda neki drugi printer instalirati koji ima isti stream (npr. HP LaserJet 4 ili neki drugi koji ima PCL5/PCL5e), a ima driver za WIndoze.

 

Edit: ovdje imaš nekakav spisak pa potraži...

 Ma da, a windows update mi isto javlja da ih nema, koma. Pokušat ću sad ovo drugo. Skinuo sam drivere za HP LaserJet Pro P1600 seriju koja ima PCL5e pa ćemo vidjet

 

Evo ja potjerao Win update na Win7 64 bit, našao ih je.

 

 

 A jbt, pa jel moguće da ima za 64 bit,  a nema za 32 bit, katastrofa.

16 godina
online
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Hazar kaže...
Old Iggy kaže...

Evo ja potjerao Win update na Win7 64 bit, našao ih je.

 A jbt, pa jel moguće da ima za 64 bit,  a nema za 32 bit, katastrofa.

Iskreno, ne znam, to bi mi bilo jako čudno. No nemam nigdje 32 bitnu verziju za provjeru.

13 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim
Old Iggy kaže...
Hazar kaže...
Old Iggy kaže...

Evo ja potjerao Win update na Win7 64 bit, našao ih je.

 A jbt, pa jel moguće da ima za 64 bit,  a nema za 32 bit, katastrofa.

Iskreno, ne znam, to bi mi bilo jako čudno. No nemam nigdje 32 bitnu verziju za provjeru.

 Otišao sam na to "add printer" i pod HP nije bilo mog modela :/

15 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim

32bitni driveri rade od xpa.. svejedno koji OS, samo pronađi 'pravi' .inf .. (+ ovisno o postavci i winver može biti potrebno forsirano instaliranje, necertificirani driveri/safemod).

 

edit: naravno, kod traženja drivera, krenuti od ciljanog OSa, pa po korak unazad, Vista, XP.. do w98 :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 15:05 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Stari printer na Windows 7. Problem s driverima

Bok.

 

Molila bi za pomoć. Imam printer HP deskjet 825c kojeg bi htjela koristiti na laptopu u kom mi je Windows 7 home premium, 64-bit (piše i "Includes Service Pack 1", 2011 Microsoft). Probala sam da mi Windows sam nađe, al ništa od toga. Probala sam i ručno: izabrala sam HP, al ne znam koji model da izaberem jer ne znam koji je kompatibilan s mojim printerom. Da li to mogu nekako saznati? (PS: ne nudi mi 845c, 830c ni 832c, koje sam vidjela da su kompatibilni na nekim stranicama kad sam to tražila po netu) Please, recite mi da ima neko rješenje da ne moram kupovati novi priter.

 

Hvala puno, puno, puno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stari printer na Windows 7. Problem s driverim

- sve na svakom računalu radi isključivo kroz driver.

- da bi bilo iskoristivo-kompatibilno, moraš imati odgovarajući driver, u ovom slučaju za w7-x64.. i ako ga proizvođač nije napravio tad se moraš snaći.. npr ovako.

- svako rješenje može biti specifično, npr bez i sa SP1.. možeš tražiti driver za seriju printera, može neki generički-univerzalan (bez nekih opcija).. PS2-PCL5.. ili emulacija najpopularnijih printera, kao Epson-matrični ESC/P/2..FX/LQ (to može svaki printer, ali zaboravi na 'grafiku'..) neki laser kao hp L4 je bolja emulacija ako printer podržava. Podržava vjerojatno 2-3 emulacije.. Može se instalirati win-generički text driver, radi sa svim printerima, ali samo običan text, kao iz notepada.

- driver, ako nema za w7, tad može od vista, xp.. (po starosti) ali mora biti 64bitni ako je takav OS. (nevažno home/pro i jezik). Ako postoji npr xp-64bitni ili w2003-server/64 driver.. možda radi. Tad problem s instalacijom može biti sam program-exe-installer (detektira OS.. problem jer ne podržava noviji, samo starije OSeve i tad ne može nastaviti s instalacijom mada je možda driver identičan) i to treba zaobići, može u comapatability modu ili najbolje/jednostavnije imati 'običan' inf-text install, info-file, desni klik na njega i gotovo. Ponekad se .exe-installer može raspakirati i iskoristiti taj .inf driver, ali mora biti x64 a u vrijeme XPa je malo uređaja imalo 64bitni driver (zato možda tražiti pod server ili xp64..).

- Kad postoji više računala, može se instalirati na neki OS koji je podržan, on može hostati za ostale u mreži (print share), u firmi je to OK, kućni nepraktićno.

 

edit: spominje se i npr 990c kao kompatibilan.. (važno je samo pronaći neki sličan driver koji pokriva sličnu/kompatibilnu seriju, jer se driveri ne razlikuju previše i ugl rade na raznim printerima, nema neke veće razlike.. osim specifičnih kao dimenzije papira ili rezolucija..). Možda za taj hp 990.. možda od serije 830..

 

- drugo rješenje je kompatibilan OS (za koji postoji driver) ili Virtualac (isto ali drugačije) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 20:15 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice