TCP/IP error

poruka: 30
|
čitano: 11.604
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
TCP/IP error

Pozdrav,

Naišao sam na jako čudan problem, nikad mi se još to nije desilo. Komp izgubio vezu na net, restarto ruter, ruter ok, na netu, al sad komp ne vidi ruter. Otišao u network connections i tamo skužio da je na auto našao neku čudnu IP adresu i subnet maska mu je bila 255.255.0.0. Kada sam htio sam staviti 192.168.1.44, subnet 255.255.255.0 i onda default gateway upišem 255 na prvo mjesto, a on javi "Error" 255 is not a valid entry. Please specify a value between 1 and 223. Otkad sad to? Uopće ne mogu na ruter, kada upišem 192.168.1.1 u browser, ništa ne uspije otvoriti.

 

molim pomoć

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TCP/IP error

Gateway ti je 192.168.1.1

 

IP adresa i subnet koji si odredio su u redu.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 19:52 (macak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Misliš da je to? Nije moj komp. Budem javio frendu da proba. Nisam već dugo to podešavao, valjda mi se pomješalo.

 

A to što je pod automatski on našao neku čudnu adresu, koja ni ne počinje sa 192 ok?

16 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
Crayox kaže...

Misliš da je to? Nije moj komp. Budem javio frendu da proba. Nisam već dugo to podešavao, valjda mi se pomješalo.

 

A to što je pod automatski on našao neku čudnu adresu, koja ni ne počinje sa 192 ok?

To je zato što je na routeru uključen DHCP, tj. automatsko dodjeljivanje adrese.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Aha. Evo, kada stavi na auto stavi ga na 169.254.15.242

 

Ali i dalje piše limited or no connectivity. Sve je počelo kada je stavio disconnect jučer. Zgasili smo ruter i upalili jer nije bio spojen. Onda se ruter uspio spojiti, svjetlila je lampica online, ali od tada više ne možemo na ruter pa tako ni net. Što da još provjerim?

16 godina
neaktivan
offline
TCP/IP error

Ma samo ručno odredi postavke mrežne kartice na računalu i sve bi trebalo biti ok.

 

IP adresa: 192.168.1.2

Subnet:     255.255.255.0

Gateway:  192.168.1.1

 

DNS 1: 195.29.150.3

DNS 2: 195.29.150.4

 

Ovo za DNS vrijedi za T-Com. Reci ako je neki drugi davatelj usluge. (Iskon, Optima, itd.)

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Probali, ipak je nešto drugo. On ne može niti na ruter. Inače, ima Siemensov Gigaset sx763, standardan od T-Coma. Ruter je spojen na net, a komp na ruter. Znači nema dial up na kompu.

 

Lampica na ruteru svjetli, na LAN1 gdje je uštekan, znači to je ok, al ruter se jednostavno ne javlja.

14 godina
offline
TCP/IP error

resetiraj ruter tak da držiš tipku reset dulje od 10 sekundi dok je ruter upaljen. pričekaj da se lampice stabiliziraju i onda kreni ovako:

 

spoji ga lan kabelom na komp i u postavkama local area conection pod ipv4 protokol (ako se radi o visti ili sedmici) ili pod tcp/ip protokol ako se radi o win xp i podesi   da ti Ip bude 192.168.1.neki broj između 1-99 ( npr 192.168.1.34) ,klikni na subnet mask i on ce ti se sam generirati(255.255.255.0) i klikni na default gataway i tu upiši 192.168.1.1 .

 

onda odi u mozzilu ili internet explorer i u adresnu traku upiši 192.168.1.1

 

mora ti otvoriti sučelje od siemensa i tamo upišeš user i ako te traži password upiši 0000

 

mora ti ući u sučelje rutera ako je sve ok. ako ne uđe provjeri postavke firewall, trenutno deaktiviraj sve antiviruse i kasnije ih naravno vrati.

 

u postavkama rutera upiši username i password od t coma sa obaveznim onim dijelom @htnet-dsl i malo prođi po onim opcijama da ti traje non stop konekcija i obavezno stavi PPPoE passtrue da bude ON .

 

u samom sučelju ti mora napisati da je on spojen i to je to.onda možeš dalje istraživati dali su postavke kompa tj mreže u redu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 8:38 (zolmajstor).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Sve sam to napravio osim reseta rutera. Problem je što ovaj nema onu tipku za reset. Tražio sam već. Njegova tipka iza je vezana uz wlan, scan ili tako nešto piše. Zna li tko kako se taj ruter resetira ili da zovem T-Com?

16 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
Crayox kaže...

Aha. Evo, kada stavi na auto stavi ga na 169.254.15.242

 

Ali i dalje piše limited or no connectivity. Sve je počelo kada je stavio disconnect jučer. Zgasili smo ruter i upalili jer nije bio spojen. Onda se ruter uspio spojiti, svjetlila je lampica online, ali od tada više ne možemo na ruter pa tako ni net. Što da još provjerim?

 ta adresa 169.254.xxx.yyy (sa subnet maskom 255.255.0.0) ti se zove APIPA. to je adresa iz raspona koji je zakupljen od strane microsofta i windows ga automatski dodjeljuje mreznoj kartici ukoliko ne postoji dhcp server u mrezi ili ukoliko ne postoje rucne postavke ip adresa.

tebi je ocito problem sa dhcp serverom iz rutera. dva su ti rjesenja.

1. rucno konfiguriraj mrezne postavke

2. resetiraj ruter i oonda njega konfiguriraj ponovno. resetiranje se obicn moze izvesti i sa "guranjem spajalice u malu rupicu za reset" i drzanje kroz 10-tak sekundi  :-(

 

a sto se tice rucnih postavki probaj staviti da je gateway 192.68.1.254 (mislim da taj siemens ima taj ip), a neka frend stavi 192.168.1.5 i subnet 255.255.255.0, dok su mu dns serveri:

DNS poslužitelji

dns1.t-com.hr - 195.29.150.3

dns2.t-com.hr - 195.29.150.4

 

 

pozdrav

16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Hvala, probat ću i to. Problem je što ne mogu resetirati taj ruter. Stari Siemensi su imali tu rupu za reset, na ovom ju ne vidim. Na netu nisam ništa našao. Kada dođe doma frend budemo zvali T-com.

15 godina
offline
RE: TCP/IP error

 

taj se ruter resetira sa donje strane kućišta....okreni ga i vidjet ćeš gdje piše reset.......

www.apriliabase.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
macak kaže...

Ma samo ručno odredi postavke mrežne kartice na računalu i sve bi trebalo biti ok.

 

IP adresa: 192.168.1.2

Subnet:     255.255.255.0

Gateway:  192.168.1.1

 

DNS 1: 195.29.150.3

DNS 2: 195.29.150.4

 

Ovo za DNS vrijedi za T-Com. Reci ako je neki drugi davatelj usluge. (Iskon, Optima, itd.)

to nisu t-comovi dns,ovo su DNS1: 195.29.166.116 DNS 2:195.29.166.117

16 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
Amyy kaže...

to nisu t-comovi dns,ovo su DNS1: 195.29.166.116 DNS 2:195.29.166.117

Netočno, to što si napisala su stari DNS-ovi.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 11:50 (macak).
14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
macak kaže...
Amyy kaže...

to nisu t-comovi dns,ovo su DNS1: 195.29.166.116 DNS 2:195.29.166.117

Netočno, to što si napisala su stari DNS-ovi.

točno milijardu posto osim ako se nešto promijenilo noćas

14 godina
offline
TCP/IP error

ako možeš uči u postavke rutera i tamo imaš opciju za reset ili reboot,,,reset te vraća na tvorničke postavke

 

ako je to taj router evo ti pdf upustvo,,,reset ti je na stranici 108

 

http://www.12connect.com/home/upload/productfiles/Manuals/Siemsn_sx763.pdf

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TCP/IP error
Amyy kaže...

točno milijardu posto osim ako se nešto promijenilo noćas

U redu, onda nazovi T-Com i reci da su im ovi podaci na njihovoj stranici netočni.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 11:55 (macak).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
macak kaže...
Amyy kaže...

točno milijardu posto osim ako se nešto promijenilo noćas

U redu, onda nazovi T-Com i reci da su im ovi podaci na njihovoj stranici netočni.

podaci su nažalost netočni.. :D

14 godina
offline
TCP/IP error

pa dobro ljudi s tim DNS ovima baš zezate,,, i jedni i drugi rade,,znači i 195.29.150.3   i ovi novi rade,,uskoro 150.3 neće ali zasad su još u upotrebi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
Amyy kaže...

podaci su nažalost netočni.. :D

Podaci nisu netočni, ti DNS-ovi još uvijek vrijede.

 

Možda si mislila na dva nova DNS poslužitelja, koja su u upotrebi od 09.02.2010. (?)

 

195.29.166.118 (ns5.t-com.hr)

195.29.166.119 (ns6.t-com.hr)

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
macak kaže...
Amyy kaže...

podaci su nažalost netočni.. :D

Podaci nisu netočni, ti DNS-ovi još uvijek vrijede.

 

Možda si mislila na dva nova DNS poslužitelja, koja su u upotrebi od 09.02.2010. (?)

 

195.29.166.118 (ns5.t-com.hr)

195.29.166.119 (ns6.t-com.hr)

ok sorry ako su ti sad u funkciji nisam te koristila nikako pa ne mogu reći da sam provjerila.službeni koje ćeš još dobiti ako zoveš SZK su ovi koje sam ti napisala. isprike još jednom

edit:vidiš saša ljudi griješe

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 12:30 (Amyy).
16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Zolmajtor, ono je software reset, ali ja uopće ne mogu na ruter, tako da ću pogledati još odispod da li ima.

14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
Crayox kaže...

Zolmajtor, ono je software reset, ali ja uopće ne mogu na ruter, tako da ću pogledati još odispod da li ima.

ima s doljnje strane

16 godina
offline
RE: TCP/IP error

Ma samo se ruter bio zbrejko. Resetirali ga i sad radi ok sve.

 

hvala svima!

14 godina
offline
TCP/IP error

ajde odlično

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
Amyy kaže...
macak kaže...
Amyy kaže...

podaci su nažalost netočni.. :D

Podaci nisu netočni, ti DNS-ovi još uvijek vrijede.

 

Možda si mislila na dva nova DNS poslužitelja, koja su u upotrebi od 09.02.2010. (?)

 

195.29.166.118 (ns5.t-com.hr)

195.29.166.119 (ns6.t-com.hr)

ok sorry ako još vrijede nisam te koristila nikako pa ne mogu reći da sam provjerila.službeni koje ćeš dobiti ako zoveš SZK su ovi koje sam ti napisala

 sorry, ali malo si zabrijala... ja sam covjeku dao sluzbene dns server sa t-com weba! nisam ih iz glave izbacio!

i rade! zato please, prije vrijedanja ostatka ekipe provjeri.. cak ti je kolega i dao link...

ti mislis da t-com ima samo jedan dns koji je tebi vidljiv?

carica!

14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
sasa kaže...
Amyy kaže...
macak kaže...
Amyy kaže...

podaci su nažalost netočni.. :D

Podaci nisu netočni, ti DNS-ovi još uvijek vrijede.

 

Možda si mislila na dva nova DNS poslužitelja, koja su u upotrebi od 09.02.2010. (?)

 

195.29.166.118 (ns5.t-com.hr)

195.29.166.119 (ns6.t-com.hr)

ok sorry ako još vrijede nisam te koristila nikako pa ne mogu reći da sam provjerila.službeni koje ćeš dobiti ako zoveš SZK su ovi koje sam ti napisala

 sorry, ali malo si zabrijala... ja sam covjeku dao sluzbene dns server sa t-com weba! nisam ih iz glave izbacio!

i rade! zato please, prije vrijedanja ostatka ekipe provjeri.. cak ti je kolega i dao link...

ti mislis da t-com ima samo jedan dns koji je tebi vidljiv?

carica!

a gdje si ti molim te vidio da nekog vrijeđam?i da si vidio do kraja primijetio bi da sam se ispričala,jer naime nisam vidjela obavijest koja je izašla prije. Mislim da više ti vrijeđaš ovim postom nego što je meni bila namjera, ja sam htjela pomoći, a ti dns-ovi nisu bili u upotrebi do 9og iz tog sam razloga pogrešno pretpostavila da nisu točni za što sam se i ispričala.

16 godina
neaktivan
offline
TCP/IP error

@amyy

oprosti ako si se osjetila povrijeđenom, nije mi to bio cilj....

Sramim se

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: TCP/IP error
sasa kaže...

@amyy

oprosti ako si se osjetila povrijeđenom, nije mi to bio cilj....

Sramim se

ne osjećam se povrijeđeno, priznam da ne znam sve, i ni meni nije bila namjera nikog povrijediti,al ova je promjena bila doslovce preko noći i sad ispada da sam ja htjela nekog uvrijediti jer sam ispravila informaciju koja je po meni u tom trenutku bila netočna..moja greška i moj previd,al nisam imala namjere nikog vrijeđati, nego samo pomoći pa ako se netko osjetio uvrijeđenim ja se zbilja ispričavam.

13 godina
offline
TCP/IP error

Može pomoć?

-nevidim ping u bf3

-često mi puca veza

-mislim da je ovo problem (slika)

-kako ga riješiti? (problem sam uočio nedavno)

Battlelog : Dom1natoRRR | Xfire : dgrubesa14 | YouTube : dgrubesa1990 | Facebook : p4wner
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 14:06 (p4wner).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice