Win 10 instalacijski problem

poruka: 43
|
čitano: 10.863
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
jagodica222 kaže...

linux live di se to može skinuti, nabaviti.....sorry štoi davim ali stvarno želim ovo riješit 

 

Pa kako se instalacija operativnog sistema i neradi baš često, onda bi svakako bilo dobro da to napraviš detaljno i kvalitetno.

Sa priloženog linka možeš downloadati ubuntu , to ti je najrašireniji linux , i na toj njihovoj stranici imaš detaljne slikovite upute

kako ga snimiti na usb . Dobro je uvjek negdje u rezervi imati tako jedan usb live linux , jer njime možeš dobro pripremiti hdd,

a pomoću njega možeš i spašavati podatke u slučaju da ti malwer žestoko zarazi windowse .... Čak i da ti hdd skroz kihne,

sa live usb linuxa ćeš moći koristiti računalo , surfati, bla bla bla...

 

http://www.ubuntu.com/download/desktop

 

Kada i ako pokreneš live ubuntu, sve ti je u grafičkom sučelju i lagan je za snalaženje.

Samo počneš pisati gp i ponuditi će ti program gparted za pokretanje. Pokreneš ga

i iz njega kreiraš pravilno hdd ....

10 godina
protjeran
offline
Win 10 instalacijski problem

 

Ako dođeš do gparteda, evo ti slike kako ćešto odraditi:

1. odaberi odgovarajući hdd

2.obriši sve postojeće particije

3-4. kreiraj novu gpt tablicu

 

I onda windowse instaliraš na tako pripremljen hdd , s time da prilikom instalacije windowsa nemoraš cjeli disk upotrebiti

( dosta mu je max 200 gb a ostatak si ostavi za kasnije kreiranje d particije... )

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem

Evo napravila sam . Hoće li ovo biti ok ovaj od 106 gb je za win a ovaj unallocated sam mislila da bude d ili ga treba nekako drukcije napraviti da bude d , taj dio mi nije jasan i zašto je tu već zauzeto 1.85 gb. 

Evo i slika

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Sve particije obrisi gpartedom i onda kreiraj novu gpt tablicu.

I onda pri instalaciji windowsa odredi 100 - 200 gb a ostatak ostavi za kasnije kreiranje d particije.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem

Sad sam skužila za tu gpt tablicu i uspjela sam  Primary partition ,,Partiton name -----npr C i nije mi jasno što da stavim na taj na koji ćiu inst. Win Za file system

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Nista. Cjeli disk ostavi unalocated space a win bu si kreiral particije.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem

Hvala puno . Evo ih instaliraju se..

 

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Pozdrav!

Instalirao sam Win10 nanovo, izbriso sam SSD I HDD, jer sam valjda nesto pokupio, tako da mi Win nije vidio HDD, ali nakon instalacije kaze da Win ne moze formatirati HDD. Stavio sam OK, i sada ga nema nigdje. Mislio sam ako nanovo sve instaliram da ce problem biti rijesen. Ali nije!  Ako netko zna i zeli pomoci! 

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
veseli007 kaže...

Pozdrav!

Instalirao sam Win10 nanovo, izbriso sam SSD I HDD, jer sam valjda nesto pokupio, tako da mi Win nije vidio HDD, ali nakon instalacije kaze da Win ne moze formatirati HDD. Stavio sam OK, i sada ga nema nigdje. Mislio sam ako nanovo sve instaliram da ce problem biti rijesen. Ali nije!  Ako netko zna i zeli pomoci! 

 Dodaj mu slovo u Disk Managmenu.

9 godina
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
softwaremaniac kaže...
veseli007 kaže...

Pozdrav!

Instalirao sam Win10 nanovo, izbriso sam SSD I HDD, jer sam valjda nesto pokupio, tako da mi Win nije vidio HDD, ali nakon instalacije kaze da Win ne moze formatirati HDD. Stavio sam OK, i sada ga nema nigdje. Mislio sam ako nanovo sve instaliram da ce problem biti rijesen. Ali nije!  Ako netko zna i zeli pomoci! 

 Dodaj mu slovo u Disk Managmenu.

 Mislim da je izgorio, jer sada ga ni BIOS ne vidi,....nema ga u Disk Manageru, barem koliko se kuzim. Pkousat cu ga staviti kao vanjski disk na laptop pa cu znati vise! tx!

 

EDIT:Provjero sam, nema znakova zivota, kupit novo, nema druge!

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2016 13:06 (veseli007).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Poz. Imam problem sa bootanjem usb sticka. Radim instalaciju win10 i problem se pojavljuje na samom pocetku kao sto je vidljivo ovdje na prilozenoj slici.
Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Win 10 instalacijski problem

bezbroj mogućnosti, stari BIOS nema odgovarajuću emulaciju za usb-hdd boot ili loše napravljen medij.

Da bi radilo HW mora podržavati, biti podešeno i ispravno (sve).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Nisam siguran za usb. Ne mogu bootati ni stari win sa hdd. Ugl resetirao sam mobo i povadio rame pa pokrenuo ali nista na situaciji ne mijenja. Moguce bios.
Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice