Win 7 ili XP zaključana tema

poruka: 55
|
čitano: 13.783
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Ovako hitno trebam savjet, imam org XP i 7-icu (x86 i x64) a komp moram podhitno formatirat i zanima me koje da windowse stavim, da ostanem na xp-u ili da probam 7-icu?!?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 ili XP

Pa instaliraj 7 32 bit  recimo ak imas barem 2GB memorije onda ce to bit kak spada uglavnom 7 da kaj drugo kad vec stavljas nove Windowse. Jos ak imas dvojezgreni ili visejezgreni procesor nemas kaj mislit jel 7 s takvim procesorima radi kak treba i iskoristava ih na puno bolji nacin od XP-a kojem to bas i ne ide dobro a to je velika prednost sigurno pa onda dvojbe nema!Cool

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

stavi sedmicu, ako imaš kolko tolko dobar komp...a ako je neka stara krama onda xp...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 7 ili XP

Kad će više ljudi shvatiti da je XP prošlost i dok mu instaliraš sve service packove, frameworke, drivere,.. treba tri puta više vremena nego kada stavljaš Win 7 koji je doslovno plug and play.

 

Stvarno više ne vidim niti jednu situaciju u kojoj bi XP bio bolji izbor od Win 7...

 
9 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

1. Nemaš što razmišljati ukoliko ti komp udovoljava min zahtjevima za Win 7:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/system-requirements.aspx

 

2. instaliraj i pokreni upgrade advisor da vidiš kako će ti hardware i software raditi sa Win 7:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=1B544E90-7659-4BD9-9E51-2497C146AF15&displaylang=en

 

Prvi uvjet mora biti potpuno zadovoljen, a ako ti je u drugom testu neki hardware ne prolazi, pogledaj na net-u postoje li driveri za njega

Win 7 svakako, XP je definitivno out

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Nisam očekivao da ću ovo reći tako brzo, ali odabirem Windows 7 Smijeh Stvarno super funkcionira!

Posjetite moju web stranicu: www.djchof.com
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
MatkoBB kaže...

Kad će više ljudi shvatiti da je XP prošlost i dok mu instaliraš sve service packove, frameworke, drivere,.. treba tri puta više vremena nego kada stavljaš Win 7 koji je doslovno plug and play.

 

Stvarno više ne vidim niti jednu situaciju u kojoj bi XP bio bolji izbor od Win 7...

Slažem se. Evo baš neki dan morao formatirat winse,pa radio čistu instalaciju 7-ce.Za manje od 1 sat imao sam instaliranu 7-cu sa svim programima koje koristim od zaštite do zabave(izuzev igri)i svi uređaji koje koristim(printer,skener), dok na xp-u sam gubio po minimalno par sati posla. Pa samo instaliravanje svih drivera od matične je bilo za poludit(jer se komp restartao nakon svakog drivera koji instalira),pa prvo bi morao instalirat driver od grafe da bi mogao gledat na monitor a da nije 800x600...sad sve to sedmica ima čim ju instaliraš,treba samo poštekat uređaje,instalirat programe za zaštitu i to je toSmijeh

16 godina
offline
Win 7 ili XP

XP je proslost od Viste SP1.

Svi koji tvrde drukcije su zadrti.

Ako imas 2 GB radne memorije, neces imati nikakvih problema i bit ces zadovoljan sedmicom.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

ja ti predlažem win 7...ja koristim win7 vec duze vrijeme i mogu reci da sam zadovoljan..

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

bez razmisljanja win7...osobno ga imam i prezadovoljan sam,da samo vidite kako radi na corsair 6gb ddr3 (RAM) i7920 4 x 2.66 GHz (PROC) i na 2 radeonove 4890-ice Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

A pitanja brate, pa naravno Win7 pod uslovom da imas dovoljno jak racunar, a vjerujem da imas. Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Kad instaliraš WIN 7 XP-a češ zaborovat jer win 7 su bolji od xp

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Ja mislim da bi triba probat 98 SE .........Mršti se

Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
Jera kaže...

bez razmisljanja win7...osobno ga imam i prezadovoljan sam,da samo vidite kako radi na corsair 6gb ddr3 (RAM) i7920 4 x 2.66 GHz (PROC) i na 2 radeonove 4890-ice Smijeh

A koji os na tome ne bi extra radio?

;)

CAk i vista bi na tome pristojno radila.

15 godina
offline
Win 7 ili XP

sad sam i ja u ovoj dilemi. trenutno sam na sedmici, al nekak mi "fali" xp. ne da me hvala nostalgija. sedmica je predobra, ima super mogućnosti, ali shodno tome je i zahtjevnija. sedmica nakon startupa troši 300 mb (!) više nego xp. performanse u igrama su lošije. internet je skoro duplo sporiji itd itd. čak sam i razmišljo o tome da na xp-u samo igram igre i surfam, a na sedmici radim ostale stvari, ali opet je malo komplicirano. pomagajte. šta da napravim?

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

Na 2GB RAM-a i tom procesoru su toliko osjetne razlike?! Iznenađen

Možda mali OC ili tako nešto ako su ti Windowsi originalni Izlanuo se

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
Oly_E3 kaže...

Na 2GB RAM-a i tom procesoru su toliko osjetne razlike?! Iznenađen

Možda mali OC ili tako nešto ako su ti Windowsi originalni Izlanuo se

razlike su itekako osjetne. oc-at ću procesor, ali to neće puno pomoći. razmišljao sam o kupnji još 2 gb rama, ali ddr2 drastično je poskupio, pa trenutno ništa od toga. onda kad jednog dana nadogradim konfu ramima i stavim bolji procesor, to će biti to. jedino ostaje problem sa internetom

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

Pa dobar OC procesor (preko 3GHz i imaš ekvivalentan procesor mom bivšem E6600 na 2.4GHz, a Vista je doslovno radila kao podmazana) bi poboljšao situaciju sa Windowsima, a za Internet ne znam... Što si ti ono na dial-upu ili na mobilnom ili nećem trećem?

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
Oly_E3 kaže...

Što si ti ono na dial-upu ili na mobilnom ili nećem trećem?

vip mobilni internet

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

...Oni su u startu već sporiji... Prijatelj mi ima jedan komp sa Vistom i T-mobile mobilnim internetom i popriličnp je spor (paljenej interneta, pa i samo surfanje itd.)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
Oly_E3 kaže...

...Oni su u startu već sporiji... Prijatelj mi ima jedan komp sa Vistom i T-mobile mobilnim internetom i popriličnp je spor (paljenej interneta, pa i samo surfanje itd.)

ma nije u tome problem. spor je onome ko ima dsl, pa kad putuje il nešt, onda na laptopu koristi mobilni internet pa osjeti razliku. ali ja sa dial-upa na ovo kao s magarca na konja, ali na xp-u! na sedmici je isto malo brže, ali ne toliko osjetno kao na xp-u

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 18:35 (jurluk).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

Ako nemaš originalnu Sedmicu, tada se vrati na XP... Iako mislim da je tvoj komp dovoljno moćan da se suoči sa Win 7-icom Neodlučan

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
Oly_E3 kaže...

Ako nemaš originalnu Sedmicu, tada se vrati na XP... Iako mislim da je tvoj komp dovoljno moćan da se suoči sa Win 7-icom Neodlučan

kakve to ima veze? http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

Osobno mislim da je glupo već registriran (predpostavljam), kupljeni OS rušiti iz razloga jer malo više "troši"...

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
Oly_E3 kaže...

Osobno mislim da je glupo već registriran (predpostavljam), kupljeni OS rušiti iz razloga jer malo više "troši"...

srećom nije kupljen... Izlanuo se http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-sealed.gif

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

U tom slučaju nemaš što izgubiti... Vratiš se na Win 7 kada poželiš

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

jel imao ko problema sa prevelikim downloadom update, mom frendu su win 7 skinuli preko 100 gb update u prva 2 mjeseca!!!

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
BoDdAH kaže...

jel imao ko problema sa prevelikim downloadom update, mom frendu su win 7 skinuli preko 100 gb update u prva 2 mjeseca!!!

mislim da je to frend malo šprehu bacil za vas lakovjerne...

16 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
BoDdAH kaže...

jel imao ko problema sa prevelikim downloadom update, mom frendu su win 7 skinuli preko 100 gb update u prva 2 mjeseca!!!

Ne bi to tak islo pa ne moze bit toliko Update podataka to je nekaj drugo u pitanju. Update treba postavit na 7 a i na ostalim windowsima ko ima legalne da te obavjesti da imas Update i onda samo skines one  Important ili Critical koji su vec obicno oznacenim kvacicom i to je to a ostalo je neoznaceno obicno pa ko hoce nek skine no u biti nije potrebno i nuzno uopce!Nevinašce

16 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
BoDdAH kaže...

jel imao ko problema sa prevelikim downloadom update, mom frendu su win 7 skinuli preko 100 gb update u prva 2 mjeseca!!!

Jesi li ti nesto pobrkao? 100 GB? Pa toliko updateova nemaju svi windowsi do sad ukupno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice