Win7 system image restore pitanje

poruka: 30
|
čitano: 10.424
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Evo imam jedno možda čudno i složeno pitanje pa ću se potruditi da ga što bolje opišem. Ako je slična/ista tema već postoji, molio bih moderatore da me upute prema istoj. Dakle eksperimentirao sam nešto na svojem laptopu i prije toga sam napravio system image backup na vanjskom HD-u. Tako mi je bilo savjetovano, ali da sam znao koji je pravi smisao toga ne bih to niti radio. Nakon propalog eksperimenta windowsi su se restore-ali i bio sam "na početku" bez svojih fajlova. Od tog system image-a jedino što mene zapravo zanima su neke serije i hrpa muzike,a iako su oni na tom vanjskom hd-u, do njih ne mogu. Sami restore system image-a sam mislio napraviti ali kada sam saznao da se radi o potpunom vracanju particija i svega odlučio sam da to ne bih htio raditi na svojem laptopu. Imam drugo pc računalo koje uz glavni disk ima još jedan 600GB disk pa sam mislio je li moguće da ja taj system image restore-am samo na tom disku,a da usput ne prebrišem sve što postoji na tom pc-u? Poanta svega je mogu li ja ikako doci do tih multimedijalnih fajlova bez da radim system image restore na laptopu? Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Pomoglo bi kad bi naveo program/software koji si koristio za izradu tog backupa. Ako si radio full system backup (znaci sve particije i podaci) onda nebi trebao imati problema s vracanjem tog sistema u prvotno stanje. Acronis ima fino rijesenje za to, pa ako si koristio njihov software onda bi restore trebao biti 15 min i bezbolan.

 

Daj malo vise info o nacinu backupa (software koji je koristen, koji nacin backupa si odabrao etc...).

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Koristio sam defaultni Windows software. Upisao u start backup i napravio system image..označio sam da mi kopira i C i D particije. Na C su Windowsi na D mi je ta multimedija. Znam da je spetljano pitanje jer se nikad nisam time bavio. I kažem da sam znao točno što taj system image restore znači ne bih to ni radio već bih samo kopirao muziku, filmove itd na vanjski hard. Sada me samo zanima postoji li šansa da to dobijem natrag, ali bez da "vraćam stare Windowse" ne znam kako da to drukčije pitam, fali mi stručnog vokabulara nažalost.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Idi u isti alat i odaberi restore, odi do backupa koji si stvorio i vrati particiju D ili samo podatke koje zelis s te particije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

to sam prvo probao..vanjski hard na kojemu je taj backup je spojen i radi...ali kad odem na tu opciju "select another backup to restore files from" ne pokazuje se ništ..prozor je prazan kao na tvojoj slici. Vjerojatno zato jer nisam napravio tipični backup nego create a system image :(

 

edit: također nakon sto sam kreirao taj system image i kad su se svi fajlovi kopirali, bilo mi je ponuđeno da napravim system repair disc. Kako nisam imao praznih dvd-ova tada,a to nije ni bilo prikazano kao bitno ili preporučeno, preskočio sam to. A sad mi se čini da nisam trebao. Sve neke male pogreške, dovele do katastrofe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 7:06 (dcvetko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

ma nije bad... ako si napravio system image backup jos ti je bolje.

 

ponovo napravi backup i na kraju tog backupa napravi system restore disk. boot sa tog cd-a i napravi restore s prvog image backupa.

 

ako sve podje kako treba imat ces system kakav je bio u trenutku backupa. ako ne onda... erm... tough luck :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
dcvetko kaže...

to sam prvo probao..vanjski hard na kojemu je taj backup je spojen i radi...ali kad odem na tu opciju "select another backup to restore files from" ne pokazuje se ništ..prozor je prazan kao na tvojoj slici. Vjerojatno zato jer nisam napravio tipični backup nego create a system image :(

 

Ako trebaš samo pojedine fileove ili foldere ,mountaj disk image i izvadi iz njega kaj ti treba.

 

Idi u Disk Management ,klik na Action u meniju

  ,kad se otvori novi prozor ,idi na browse
 i nađi na backup disku WindowsImageBackup folder i u njemu je folder ''Backup >datum<''.
 

Otvori ,klik na virtualni disk i OK. To je tvoj backup koji će se sad otvoriti u Exploreru

 ,kao i svaka druga particija.
  Uzmeš kaj ti treba. Kad završiš ,samo u Disk Managementu na lijevoj strani ideš na disk ,desni klik i Detach VHD ,klik na OK.
 Gotovo.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 22:06 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Možeš bootati PC sa Windows 7 DVD-a, odaberi Repair your computer, pa opciju System image recovery i odaberi image sa vanjskog diska, pričekaš da odradi, restart PC-a.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Hvala svima na savjetima i pomoci, ali kizo evo ti si me spasio! Kopira se upravo sve i ne mogu dovoljno puta reći HVALA!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje

Bitno da si ti našao svoje podatke ,a i da znaš za ubuduće kako se iz backupa (ili bilo kojeg virtualnog diska u .vhd formatu) vade podaci.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

i to kaj kažeš, naučio sam dosta novih stvari i to je jednako bitno kao i sačuvani podaci.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
dcvetko kaže...

to sam prvo probao..vanjski hard na kojemu

  Nemoj vise petljati sa disk imaging programima ako ne znas sto radis. Citaj dobro upute

Ja sam napisao jedan tutorijal za rad sa Acronisom (Acronis True Image Home)

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=260&jumpto=1593811&sort=asc&view=flat

 

Razilka izmedu ovog i Windows backup/imaginga je to sto se arhive lakse browsaju, nemoras ih mountati i najbitnije > Acronis disk image je oko 50% manji od trenutog zauzeca particije (ako imas 10GB podataka na C:\ onda ce image biti 5GB)

kizo2703 kaže...

  @kizo

Ti si svjetski mega car i giga imperator galakticki  {#}

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 22:45 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Lazarus Long kaže...
dcvetko kaže...

to sam prvo probao..vanjski hard na kojemu

  Nemoj vise petljati sa disk imaging programima ako ne znas sto radis. Citaj dobro upute

Ja sam napisao jedan tutorijal za rad sa Acronisom (Acronis True Image Home)

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=260&jumpto=1593811&sort=asc&view=flat

 

Razilka izmedu ovog i Windows backup/imaginga je to sto se arhive lakse browsaju, nemoras ih mountati i najbitnije > Acronis disk image je oko 50% manji od trenutog zauzeca particije (ako imas 10GB podataka na C:\ onda ce image biti 5GB)

kizo2703 kaže...

  @kizo

Ti si svjetski mega car i giga imperator galakticki {#}

Sve je to lijepo ,samo ,koliko košta Acronis True Image?

 

A Windows Backup je već tu ,u Windowsima i uopće nije ništa lošiji ni sporiji od Acronisa.

A niti veličina backupa nije pretjerana (30 % manje od originala).

 A uz pomoć malog programčića ,može se mount imati i na desnom kliku ,bez potrebe za odlazak u Disk Management.
Hvala ,hvala!! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 23:01 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
kizo2703 kaže...

Sve je to lijepo ,samo ,koliko košta Acronis True Image?

  0 (nula) evrica ako imas Wester Digital/ Maxtor ili Seagate disk.   http://www.wdc.com

 

 

Jesi li boot'o Windoze sa .vhd-a? {#}   



Velicina image nije za zanemarivanje ako cuvas vise od jednog imagea. Nije mi poznato da li Windows Backup umije da izraduje diferencijalne slike?

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
offline
Win7 system image restore pitanje

Od kad Windows backup radi kompresiju???

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Father_Dougal kaže...

Od kad Windows backup radi kompresiju???

  I ja se pomalo cudim ovome

 

 

Mozda ima mnogo "wasted space" .....

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Lazarus Long kaže...
 

 

Mozda ima mnogo "wasted space" .....

Malo sam čitao - vrlo je selektivan, te komprimira samo ono što zna da može komprimirati; txt, doc i slično...

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Lazarus Long kaže...
kizo2703 kaže...

Sve je to lijepo ,samo ,koliko košta Acronis True Image?

  0 (nula) evrica ako imas Wester Digital/ Maxtor ili Seagate disk.  http://www.wdc.com

 

 

Jesi li boot'o Windoze sa .vhd-a? {#}  



Velicina image nije za zanemarivanje ako cuvas vise od jednog imagea. Nije mi poznato da li Windows Backup umije da izraduje diferencijalne slike?

Da ,za Acronis WD znam ,okljaštrena verzija Acronisa 2010 (ali još uvijek dobar).

 

Jesam ,X puta ,zašto?

 

Naravno da nije ,ali za backup uvijek treba imati disk/particiju sa dovoljno prostora. Ja uvijek imam 3 - 4 kopije ,za svaki slučaj ,a i kad nešto veliko mijenjam na sistemu uvijek napravim posebnu kopiju.

Father_Dougal kaže...

Od kad Windows backup radi kompresiju???

Ne znam ,ali ovaj backup je napravljen danas. Usporedi veličine. Lijevo je backup ,desno original particija.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 23:24 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Rekao bih, kizo, da je razlika samo u pagefile i možda hiberfile. Sorry, nema tu kompresije.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Teerex kaže...

Rekao bih, kizo, da je razlika samo u pagefile i možda hiberfile. Sorry, nema tu kompresije.

Ne ,probaj ponovno.

 Nije neka kompresija ,ali je ima. Više ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 21:12 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
kizo2703 kaže...
Teerex kaže...

Rekao bih, kizo, da je razlika samo u pagefile i možda hiberfile. Sorry, nema tu kompresije.

Ne ,probaj ponovno. Nije neka kompresija ,ali je ima. Više ....

Jea, ima nešto siće, ali ti slika opet ne pokazuje usporedive situacije. Backup ne backupira pagefile.

Early adopter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Teerex kaže...

Jea, ima nešto siće, ali ti slika opet ne pokazuje usporedive situacije. Backup ne backupira pagefile.

A kaj je ovo uokvireno?!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Virtuala.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
Teerex kaže...

Virtuala.

Da. Ali to i je poanta image backupa: kopiranje SVIH fileova sa fizičkog na VIRTUALNI disk

 ,uključujući i pagefile!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
kizo2703 kaže...
Teerex kaže...

Virtuala.

Da. Ali to i je poanta image backupa: kopiranje SVIH fileova sa fizičkog na VIRTUALNI disk  ,uključujući i pagefile!

Tako je. Ali gigabajti nisu zarađeni kompresijom, nego time što pagefile imitira Schrodingerovu mačku.

Early adopter
11 godina
neaktivan
offline
Win7 system image restore pitanje

Ja koristim windows-ov image vec godinama i uvjek mi je radio do danas. Naime imam vec napravljen image na drugom hardu ali ga sada ne mogu nikako vratit. Restartam komp normalno sisnem f8 odem repair te restor image odaberem ga ali mi onda kaze da moram bootati sa inst. diskom win7 ili system repair diskom. To i napravim ali opet dobijem istu poruku. U windowsima nemogu napraviti system repair disk. Provjerio sam image sa Disk Managerom i sve je ok! Sad me zanima dali mogu s nekim drugim programom mozda Acronisom vratit taj image sto su ga napravili windowsi 7? Pomagajte! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
necroMaX kaže...

Provjerio sam image sa Disk Managerom i sve je ok! Sad me zanima dali mogu s nekim drugim programom mozda Acronisom vratit taj image sto su ga napravili windowsi 7? Pomagajte! :)

 Prvo, napravi skeniranje sistema sa komandom sfc /scannow. Nešto ti se možda pošemerilo, pa ga to sistem scan popravi.

 

Ako to ne radi, trebat ćeš drugi PC, na kojem onda možeš taj image otvoriti nekim partition managerom i vratiti ga na mjesto. Acronis neće raditi, pošto on nije napravio taj backup i nema pratećih fileova po kojem bi znao vratiti particiju na mjesto.

 

Ali, tko ti jamči da je taj ispravan? Da ti se ne dogodi da ostaneš ''nigdje'' i onda moraš istalirati Windowse od nule.

 

Naravno, prije vraćanja starog backupa, bilo bi pametno, čak što više, obavezno, napraviti novi backup sadašnjeg stanja, da ne ostaneš bez ičega.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 23:54 (kizo2703).
14 godina
offline
Win7 system image restore pitanje

Kizo svaka tebi cast, ali windows backup image jednostavno ne radi svoj possao kako treba. Govorim za windows 7. Ako kod tebe to prolazi kako treba onda imas srece. Ja sam davno probao par puta i nijednom nije odradio kako treba. Zapravo odradi on proces backupa bez greske, ali sa restoreom su uvijek neki problemi.

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje

Probao sam sa `sfc /scannow` i kaze mi da je nasao neke greske ali ih nece popraviti. Probat cu staviti drugi hard installat win pa onda ponovo probat vratit image na njega. Ako ne, nista drugo nego ponovno sve instalat od pocetka :(

15 godina
neaktivan
offline
Re: Win7 system image restore pitanje
SPIJA kaže...

Kizo svaka tebi cast, ali windows backup image jednostavno ne radi svoj possao kako treba. Govorim za windows 7. Ako kod tebe to prolazi kako treba onda imas srece. Ja sam davno probao par puta i nijednom nije odradio kako treba. Zapravo odradi on proces backupa bez greske, ali sa restoreom su uvijek neki problemi.

 Gle, ja s Windows Backupom nemam nikakvih problema, a već sam nebrojeno puta vraćao sisteme s njim u Sedmici, Osmici i neki dan u Desetki.

 

Njegova prednost je što se image koji napravi može mountati u sistemu (dobro, u Sedmici za to moraš koristiti Disk Management ili neki drugi način) i što se čak može bootati sistem s tog imagea, što kod third party rješenja nije slučaj.

necroMaX kaže...

Probao sam sa `sfc /scannow` i kaze mi da je nasao neke greske ali ih nece popraviti. Probat cu staviti drugi hard installat win pa onda ponovo probat vratit image na njega. Ako ne, nista drugo nego ponovno sve instalat od pocetka :(

 Sve što napravi system file checker (sfc) u sistemu zapisuje se u C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log file. Možeš ga otvoriti Notepadom i vidjeti u čemu je problem, ili spakirati i staviti na neki share pa postati link ovdje.

 

Pa ćemo vidjeti u čemu je problem.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 14:20 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice