Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.978
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
* * *

Ma stavi ga i na disk, nije bitno, ALI ne kao jedini, ''radni'' OS! I ne treba se onda čuditi ko pura dreku kad nešto zašteka, ovo ipak NIJE gotovi proizvod!

Kod mene je i jedini i radni OS. Na žalost nije zato što nemam izbora nego zato što nemam vremena da vratim na 8.1, ali opet nemam te sreće da me sprečava u svakodnevnom radu. Definitivno nije gotov OS, što je gore iz Builda u Build sve je gori, a imam osjećaj da za razliku od 8 i 8.1 ovaj OS će ubrzo i kada bude gotov trebati jedan Service Pack.

 

Jer nikako mi nije jasno, ubacili su samo neki hybridni start menu i omogućili da se Modern UI aplikacije otvaraju i resajzaju u prozororu. TO JE SVE, a OS se raspada. Tek kroz drugi i treći Build vidjeli smo Notification centar.. i.. šta još, meni ništa ne pada na pamet. A tek slijedi pravi Notification Centar, Continuum start menu, DirectX 12, IE 12.. uhh šta če tek onda biti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...

Na žalost nije zato što nemam izbora nego zato što nemam vremena da vratim na 8.1, ali opet nemam te sreće da me sprečava u svakodnevnom radu. Definitivno nije gotov OS, što je gore iz Builda u Build sve je gori, a imam osjećaj da za razliku od 8 i 8.1 ovaj OS će ubrzo i kada bude gotov trebati jedan Service Pack.

 

TO JE SVE, a OS se raspada. Tek kroz drugi i treći Build vidjeli smo Notification centar.. i.. šta još, meni ništa ne pada na pamet. A tek slijedi pravi Notification Centar, Continuum start menu, DirectX 12, IE 12.. uhh šta če tek onda biti.

Za te stvari, svaki pošteni geek ima neki rezervni disk na koji se napravi backup OS-a. Pa kad nešto ne radi (ili ti dopiydi) samo napraviš sistem restore.

 

Kak znaš kaj su sve nabacali u 9879? Ti vidiš samo Start Meni i Notification Center, međutim, promjenjeno je puno više toga, ovaj put na gore, nažalost!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Envy kaže...

* * *

Za te stvari, svaki pošteni geek ima neki rezervni disk na koji se napravi backup OS-a. Pa kad nešto ne radi (ili ti dopiydi) samo napraviš sistem restore.

 

Kak znaš kaj su sve nabacali u 9879? Ti vidiš samo Start Meni i Notification Center, međutim, promjenjeno je puno više toga, ovaj put na gore, nažalost!

Nemam brate, jedan zeleni WD od 250 GB i jedan plavi od 500 GB, puni na 98%, čak sam i jedan 2,5" 160 GB morao prikopčati pa na njega prebacivati neodgledane filmove, dok bratu nije trebalo da instalira 8.1 da može testirati razne keyloggere (ako netko zna neki da je doba i da je free neka mi javi u PM).

 

I naravno da mislim ono što se vidi u 9879, mislim počevši od 9841, ail ono što vidim jeste da je to prepakovana 8-ca. Isto (brzo se boota) sa možda malo višim zauzećem memorije (i ovo je upitno jer posebno me kopka je li to 0.8GB u 8-ci ili sada 1,2 GB u TP-u, ili je samo do mene, ne znam, trebalo bi testirati ili probati ail mi se ne da).

 

Dakle u sledećem Buildu rekli su da će smanjiti Notifikacije, ja iskreno dobijam samo ove vezano za uTorrent, nigdje ne vidim one propuštene pozive od Skype, novu email poruku, drugim riječima ono što vidjam na clipovima koji MS prezentira. Tako da čisto sumnaj da u dubini samog OS-a ima nešto revolucionarno.

 

Uglavnom od oduševljena prvim Buildom (jednostavno mi sve radilo) do razočarenja posljednim. A isto sam sudjelovao i u beti 7-ce i koristio je kao nativni i jedini OS sve do  Developer Preview 8-ce ali nisu ovako iz Builda u Build lošije radili stvari. Mislim da će Consumer Preview pokazati što možemo očekivait od budućeg MS-ov OSa.

16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

 

Windows 10: Build 9888 in the wild, shows off new animations and mor

 

http://www.neowin.net/news/windows-10-build-9888-in-the-wild-shows-off-new-animations-and-more

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 3
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Da li moram imat sve friško updateano da bi mi on počeo skidati preview build?

zato jer evo već nekih 10 minuta mi vrti onaj kružić i neznam dal on skida ili se sprema skidati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Skida, blesavo je što ne pokazuje, ali ostavi ga samo.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
nino_z kaže...

Skida, blesavo je što ne pokazuje, ali ostavi ga samo.

Ništa kod mene, No new preview build was found, please try again later. Ko instalira neka javi.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Igre koje ne rade (primjerice obični Solitaire) i kako popraviti:

 

Čaprkajući kako da mi proradi jedna od igrica, skontao sam i razlog. U TP-u je izbačen Windows For Games Live (WFGL). Ovdje ima 70 MB težak fajl instalacioni ALI.. ne radii ne pokušajite ga instalirati ali zanimljiv opis ima što se zapravo dešava. U kratko:

 

"Sadly for some of us, Games for Windows - LIVE is dying. Moreover, Microsoft has set a specific date to close it down - 1st of July 2014" Detaljnije o tome ovdje:

http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Games-for-Windows-LIVE.shtml Dakle ne skidajte dotični fajl, neće se moći instalirati. Igre koje su direktno pravljene za platiformu Games for Windows, neće raditi ni u bilo kojem Buildu niti u finalnoj verziji, među kojima je i igra koja je ušla u Ginisovu knjigu rekorda kao najveća "open world" irgra na svijetu: ne tako popularni ali ne i nezanimljiv: Fuel. Tu su naravno i sve Microsoftove igre kao pravljene za Games for Windws kao što su iz antičkog doba solitaire i minesweeper te popularni Trine ili Adora (mislim da se ovako zove).

 

Upute kako instalirati GFWL imaju ovdje:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=192173937

 

Dakle sve što vam je potrebno (ukoliko nemate "Microsoft Games for Windows - LIVE Redistributable" i "Microsoft Games for Windows Marketplace" isti možete skinuti ovdje:

http://www.xbox.com/en-US/live/pc/DownloadClient

 

Toliko o TP-u i igrama i istima koje nisu htjele da radi, popravljeno i za sada svaka igra radi kako treba. Šta MS planira, da li da preko Store implementira digitalnu distribuciju igara ili jednostavno u sjeni moćnog Steama, sazanat će se uskoro. Predpostavljam da MS igre će se brzo popraviti ali ove koje nije pravio MS teško.

 

Nadam se da su nekome bile korisne inforamcije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Imam problem a mislim da je u pitanju moj komp, koji je već star da bi podržao neke podatke i drivere ili tako nešto.

 

Al neznam pa da pitam. Ugl imam prvu build verziju i svaki put kad updateam bilo koji update koji mi da na popisu nakon šta se restara izlazi onaj plavi ekran sa tužnim smješkom i restarta se i tako u nedogled. Sad neznam u ćemu je problem. Trebat ću ili skinuti {#} zadnji build ili probat updateat build?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Ne trudi se, grafa ti je problem (a i CPU, preslab).

 

BTW, piratski TP? Šta sve čovjek neće čut...

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

kaj mislite kako bi radio win 10 na mojoj konfi, jel bi bio brzi od sedmice sto imam trenutno? :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
anonymous_Zg kaže...

kaj mislite kako bi radio win 10 na mojoj konfi, jel bi bio brzi od sedmice sto imam trenutno? :D

Ko zmaj! Računar ti je za generaciju bolji od mog (pogledja moj pod Moj PC) + imaš AMD-ovu 5xxx seriju za koju imaš drivere i za 8 i 8.1 i naravno za TP. Instaliraj čistu instalaciju (prije toga napravi backup na nekom od medija) i pokreni IE11 i otvori primjerice Bug Online čisto da se šokiraš kako IE11 radi i kakvi sve mitovi ovdje na forumu postoje.

Dakle ako misliš dati 7-ca radi brzo.. čekaj malo 

 

Savjet: ako nisi siguran da će ti TP praviti probleme uvijek imaš legalni Windows 8.1 Enterprise Evaluation, naravno direktno skini sa Microsoftove stranice. Možda da to probaš i ako vidiš da sve fercera kako treba (a nema razloga da ne radi) da onda probaš čist TP instalirati. Mani se samo nadogadnji jer za zadnjim Buildom imaš i ISO (predzadnji nije imao) i još jedan savjet: probja instalirati ako ti je pržilica uredna i zdrava sa DVD medija, Stikovi jesu praktični ali znaju napraviti problem.

 

I javi poslije kako radi TP, jel imaš problema oko GUI-a ili LED-icama na tastaturi i sl.

l.p. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
zviznemte kaže...

Imam problem a mislim da je u pitanju moj komp, koji je već star da bi podržao neke podatke i drivere ili tako nešto.

 

Al neznam pa da pitam. Ugl imam prvu build verziju i svaki put kad updateam bilo koji update koji mi da na popisu nakon šta se restara izlazi onaj plavi ekran sa tužnim smješkom i restarta se i tako u nedogled. Sad neznam u ćemu je problem. Trebat ću ili skinuti {#} zadnji build ili probat updateat build?

-koji chipset? intelica tek od 945g nadalje radi OK (ispod tog je problem AERO spec SM/dx).

 

Envy kaže...
anonymous_Zg kaže...

kaj mislite kako bi radio win 10 na mojoj konfi, jel bi bio brzi od sedmice sto imam trenutno? :D

Ko zmaj! ..

{#} smisao OSa (pogotovo TPa) nije čudotvorni porast performansi. OS nije brz/spor to može biti HW, sve ostalo je soft + requirements. U suprotnom bi odgovor bio 'stavi DOS' ili neku light distru...

juzer koji upadne u TP temu, ako želi može koristiti 'normalan' 8/8.1 ali ako je cilj povećanje performansi tad je beskorisno tj konkretan HW (10 god, povezati s postom iznad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
* * *

 

Envy kaže...
* * *

* * *

juzer koji upadne u TP temu, ako želi može koristiti 'normalan' 8/8.1 ali ako je cilj povećanje performansi tad je beskorisno tj konkretan HW (10 god, povezati s postom iznad).

Pa jel čitaš moje postove ili ne? Fino sam mu rekao da proba prvo 8/8.1 ako mu on bude radio sve kako treba može se upustiti u avanturu zvanu TP. Koga zaboli briga za DOS, i ostale OS-ove? Ovdje predpostavljam da kolega pita u odnosu na 7-cu (o XP-u da i ne govorim) jer kod mene (koja je baš za generaciju po svemu slabija konfiguracija u odnosu na njegovu) i 8/8.1/TP radi upravo kao zmaj u poređenu sa Windowsom 7-com.

 

Nek proba nek vidi ako to želi, i još sam mu rekao da obavezno napravi backup dokumenta, postoje ljudi koji imaju daleko moćnije konfiguracije od moje (moja je 2007-me njegova možda 2008/09) pa im instalacija neće ni da krene i bolje Chipsetove i Intelove procesore. Problema je bilo i biti će, sjećam se da je Consumer Preview 8-ce kod mene bio bukvalno završen proizvod. Dakle, nisam mogao naći niti jednu grešku dok kod drugih nije htio ni Realese Preview.

 

Uređivano: I uopšte ne razumijem šta želiš sa ovim reći: "OS nije brz/spor to može biti HW, sve ostalo je soft + requirements." Kako OS ne može biti brz/spor, onda kako objašnjavaš da na istom HW-u Windows 8 osjetno brže radi od Windowsa 7. I šta ostalo je Soft + .... jer i sâm OS je SW, i to sistemski a ostali programi aplikativni SW, informatika iz osnovne škole.

 

Nek lik proba pa da vidimo kako radi na njegovom stroju, dio foruma se i zove dojmovi/problemi.. nek krene prvo od dojmova pa onda nek iznese i svoje probleme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 13:29 (Envy).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..
OS ne može biti brz/spor, onda kako objašnjavaš da na istom HW-u Windows 8 osjetno brže radi od Windowsa 7. I šta ostalo je Soft + .... jer i sâm OS je SW, i to sistemski a ostali programi aplikativni SW, informatika iz osnovne škole..

-upravo zato jer je sve na PCju soft (osim HW dijela, pa čak ni to ..).

-OS nije brz/spor, ne treba mu izmišljati osobine. Može biti npr bugovit ili ispravan, sa širokom podrškom (driveri+apps) ili bez itd.. za neku platformu il konkretan requiremenst. OS se ne bira po (nepostojećoj) brzini, nego potrebama korisnika/aplikacije uz preduvijet HW jer ne možemo win staviti na fritezu (dok linux možda može). Može se usporediti s automobilom, ako isti OS optimiziramo, isključimo neke nepotrebne stvari za konkretnu namjenu, tad je to jednako kao da s auta skinemo rezervnu gumu i zadnju klupu, bit će lakši za trku ali ne za normalnu cestu. Takav OS je 'brži' ovisno o tumačenju, zapravo jednako brz, ali bez 'viška' optimalnije iskorišten. Tajna je u podešavanju, ne 'brzini' jer je to stvar npr CPUa.

-uzbuđuješ se.. odgovor ide juzeru s pitanjem, dok je tvoj dio zahvaćen kao kritika lošeg tumačenja, leti = i razleti se.

-na kraju 'nek proba'.. TP nije odgovor na njegovo pitanje/želje, dok sistemci/devovi i sl. testiraju TP zbog budućnosti, ne zbog 'brzine' OSa. Ako njegov HW zadovoljava req (bilo kojeg OSa) može staviti xp-seven-osam.. ali TP nije tomu namjenjen. Pogrešna tema, pogrešna želja itd.. + Placebo.

 

Svi nešto 'želimo', ali je RL nešto drugo. (želje ne postaju stvarnost samim željenjem/vjerovanjem i sl...).

-Odgovor DOS (opet više kao pojam, ne konkretan OS) je tad 'sportski auto' ako razumiješ, jer tad nema npr antivirus, skype, malware.. tad je 100% HWa dostupno aplikaciji i od tog moderan OS ne može biti 'brži' ali tad postane problem korištenja npr printera, miša itd itd.. npr neka specijalizirana linux distra za 'male kutijice' npr NAS, media player, kočnice u automobilu i sl. radi upravo tako. 'Normalan' DE/GUI/juzerfriendly OS ne može imati jednake performanse iz čisto fizikalnih ograničenja ali brzina ne postoji, ona je posljedica usklađenosti HW+SW+juzer.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 14:15 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
Envy kaže...
..
OS ne može biti brz/spor, onda kako objašnjavaš da na istom HW-u Windows 8 osjetno brže radi od Windowsa 7. I šta ostalo je Soft + .... jer i sâm OS je SW, i to sistemski a ostali programi aplikativni SW, informatika iz osnovne škole..

* * *

Uzbuđuješ se.. odgovor ide juzeru s pitanjem, * * *

Ma kakvo uzbuđenje, jednostavno nismo na istoj talasnoj dužini i to je to.

 

Ti meni kažeš da OS ne može biti brz/spor. Ja tebi kažem da može

Ako sam kupio Windows 7 da na njemu pokrenem isključivo i samo Notepad i Windows 8 sa istom svrhom, ja zaključujem da je Windows 8 brži jer sam ga testirao na istom HW-u i došao do tog zaključka, ako to ponovim na još 101 račuanar matematičkom statistikom mogu zaključiti da je Windows 8 brži.

 

Ili ako sam kupio Windows 8 da često u toku dana palim i gasim ga, samo da provjerim email (do jedno 20 puta) zaključujem da mi tu radnju obavlja Windows 8 tri puta brže od Windowsa 7. i ne znam kako da ti nacrtam, objasnim ili nekim drugim primjerom dočaram. Ili jednostavno da ti kažem kao gore da nismo na istoj valnoj dužini, zato {#} a ostale raspreave u vezi brzine OS-a u Recycle Bin.

11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
zviznemte kaže...

Imam problem a mislim da je u pitanju moj komp, koji je već star da bi podržao neke podatke i drivere ili tako nešto.

 

Al neznam pa da pitam. Ugl imam prvu build verziju i svaki put kad updateam bilo koji update koji mi da na popisu nakon šta se restara izlazi onaj plavi ekran sa tužnim smješkom i restarta se i tako u nedogled. Sad neznam u ćemu je problem. Trebat ću ili skinuti {#} zadnji build ili probat updateat build?

-koji chipset? intelica tek od 945g nadalje radi OK (ispod tog je problem AERO spec SM/dx).

 

E pa imam 82945g. ali svaki put kad mi update bilo koji update. Mi se desi taj problem.

12 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
anonymous_Zg kaže...

kaj mislite kako bi radio win 10 na mojoj konfi, jel bi bio brzi od sedmice sto imam trenutno? :D

Ko zmaj! Računar ti je za generaciju bolji od mog (pogledja moj pod Moj PC) + imaš AMD-ovu 5xxx seriju za koju imaš drivere i za 8 i 8.1 i naravno za TP. Instaliraj čistu instalaciju (prije toga napravi backup na nekom od medija) i pokreni IE11 i otvori primjerice Bug Online čisto da se šokiraš kako IE11 radi i kakvi sve mitovi ovdje na forumu postoje.

Dakle ako misliš dati 7-ca radi brzo.. čekaj malo 

 

Savjet: ako nisi siguran da će ti TP praviti probleme uvijek imaš legalni Windows 8.1 Enterprise Evaluation, naravno direktno skini sa Microsoftove stranice. Možda da to probaš i ako vidiš da sve fercera kako treba (a nema razloga da ne radi) da onda probaš čist TP instalirati. Mani se samo nadogadnji jer za zadnjim Buildom imaš i ISO (predzadnji nije imao) i još jedan savjet: probja instalirati ako ti je pržilica uredna i zdrava sa DVD medija, Stikovi jesu praktični ali znaju napraviti problem.

 

I javi poslije kako radi TP, jel imaš problema oko GUI-a ili LED-icama na tastaturi i sl.

l.p. 

okej, hvala ti puno :D ali ja neznam sta je TP I GUI tak da me malo to zbuinjuje sad hahaah :/

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
zviznemte kaže...
..

E pa imam 82945g. ali svaki put kad mi update bilo koji update. Mi se desi taj problem.

može biti neka početna revizija/serija/bug chipa, postavke biosa ako ima utjecaja.. ali i vrlo vjerojatno izbačen support iz TPa (na ostalim ver win bi trebalo raditi, možda do RTMa poprave). + sve povezano s dirverom i powermanagerom, updateovima, test-debuggerima (jer je TP)...

 

kao prvi očigledni fix je pronaći neki driver (malo dublje u intelovim stranicama) koji bi mogao raditi OK. Ali ne mora biti soft uzrok tj sam chip...

možda samo noviji BIOS, ali vjerojatno da je posljednji bios star par godina (pa nebi trebalo biti razlike tj ne postoji za win8/efi itd.).

 

--

@ envy, miješaš install OOBE (postavke) koji je u slučaju win8 bolji nego win7 (pa vista, xp više nije u priči). To je samo pametniji install-postavka, usporedivo kao uvođenje posebne boot particije i C: za win (u odnosu na xp). Win7 nakon podešavanja mora raditi jednako (vista-7-8-xx) razlike koje 'osjećaš' su samo osjećaj... npr dali je bolji driver? primjer, što kad izađe neki VGA driver koji na istom setupu, za istu igru da više FPSa? Kompletan PC i sve ostalo je IDENTIČNO, isti OS. Jednaka stvar je za sve ostalo, kontroler, vga, ... i po nekoj logici (sportski auto) osmica ima izbačene npr aero efekte, tad može biti brže samo zbog jednog taska manje, npr generički audio driver ili lan driver može manje opterećivati ostatak npr manje RAMa, jednako neki optimiziran driver može dati bolje performanse a razlika je možda samo driver (ne driver model kao wdm).

CPU bench npr ne može biti brži/sporiji, ali može tvoja postavka OSa npr antivirus, utilsi, desktop themes, .. utjecati na dio koji sys alocira za sebe jednako kao i potrošnja RAMa, tad rezultat ne mora biti isti ni na ISTOM OSu. OK?

Gamerska pitanja su ugl dali će igra ili 3dmark dati više FPSa, neće ako je identičan HW+ostatak SWa+postavke, ako bilo što promijeniš nije usporedivo tj nije zasluga OSa nego nečeg drugog. Zašto? Jer je OS 99% identičan, nije to novi OS koliko god to MS može prikazivati, sve to je win 6.x, rade isti driveri itd.

Obrnuto, možemo uspoređivati npr server OS s desktop-client OSom, ispod haube su vrlo slični (par sitnica razlike, drugi kernel), samo s različitim par postavkama prema namijeni jednako kao što je u osnovi motor kamiona/auta 'isti' (razlika je 'samo kubikaža' to je karikirana usporedba). Tad na serveru ne mora biti ni GUI, theme.. ali može se pretvoriti u workstation OS.

 

 ... TP nije nikako usporediv ni s jednim OSom jer je TP, vidjet ćemo... možemo čak usporedbu proširiti na npr OSX, dali je photoshop/filter brži ili neka igra nativna za linux, itd itd..

-što ako je brzina koju navodiš za primjer do paljenja notepada, stvar nekog tweakanja i isprobavanja samog MSa? Preskakanje logina, postavke BIOSa za quickboot (i skeepanje detekcije promjene HWa, kad se gubi prednost plug&playa.. provjeri teme gdje npr win ne vidi dodani RAM uzrok je upravo preskakanje-BIOS i takava optimizacija OSa, svejdno nije CPU tad brži, jednako mu treba vremena za neki rad..). Tad možeš tvrditi da je BOOT TIME kraći, ali prvo definiraj što je boot... OK? Ne možeš boottimeom ubrzati PC, tj pogrešno tumačenje.. pa ni onaj neki feeling fluidnosti tj ako juzer ima takav osjećaj mislit će da je OS brži, mada bi štoperica pokazala jednako vrijeme.

 

Da, mišljenja i tumačenja.. nije ni bitno da se slažemo, jer tad bi tema bila mrtva. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
anonymous_Zg kaže...
* * *

okej, hvala ti puno :D ali ja neznam sta je TP I GUI tak da me malo to zbuinjuje sad hahaah :/

Auuuu, sjećajući se stare "nije sramota ne znati, nego je sramota ne pitati", ali idemo redom i to jezikom tebi razumljivim:

TP (Tehnical Preview) je oznak za Windows 10 koji nije još završen, drugim riječima to je beta, (ili neko kaže rana alfa), dakle nije gotov proizvod, ne možeš ga kupiti i nitko ti ne garantuje stabilnost. Koriste ga ljudi koji žele unaprijed da 'provire' kako će novi Windowsi izgledati (i nitko ne gaantuje da će se zvati '10'). Kako ga prave (programiraju) unutar firme MS (Microsoft) tako izbacuju i Builde (izgradnje ili verzije), trenutno je Build 9879 dostupan javnosti, ali uži krug van MS-a ima i pristupu 9888, dok sami programeri u MS-u imaju svakodnevne interne Buildove. Zašto ga netko koristi, primjerice luđak kao ja, i to kao jedini post vidjet ćeš kroz odgovor kolegi ihushu.

GUI (Graphic User Interface) ili u prijevodu Grafičko Korisničko Sučelje je onaj dio sa kojim ti komuniciraš sa mišem klikćući po ekranu. za raziku od CLI (Command Line Interface) ne moraš kucati primjerice notepat.exe da bi pokrenuo Notepad, dovoljno je dva puta kliknuti mišem. Dakle ono što vidiš.. sada sam malo nostalgičan za DOS-om 6.22 (DOS od Disk Operating Sistem, OS (Operativni Sistem) prije Windowsa.

OOBE (Out of box experience) - Iskustvo kao što ime kaže od otpkaivanja iz kutije. Dakle koliko novi uređaj (u našem slučaju Windowsu kao OS) daju iskustva bez dodatnim tvikanjem i instaliranjem trećerazrednim paketima. Jedna stvar na koju sam ja lično potpuno zaboravio je antivirus i program za prženje DVD-ova, to je sada sve ugrađeno.

 

ihush kaže...

* * * nije to novi OS koliko god to MS može prikazivati, sve to je win 6.x, rade isti driveri itd.

* * *

Ehh ovo je onaj dio kada sam na prvom Buildu rekao, ovo je 'gotov proizvod'i k'o papaaj ponavljam da su to isti Windowsi, ali džaba sam govorio i u tome se u potpunosti slažem sa tobom. Ali ne zaboravi, neki programi neće se instalirati jer oni upravo provjeravaju da li samu verziju OS-a 6.x ili verziju Builda, tipičan primjer je K-Lite Mega Codec Pack u prvom Buildu da bi ubrzo izdali nekakvu betu..

Ali ovaj OOBE je meni bitan i možda upravo to miješam kao što si rekao, ali ne zaboavi ja kada kupim u dućanu nove Windowse očekujem da nešto i radi na njima, a ne da ja rekompjliram neke djelove i sl.. i to je možda poanta ovog našeg 'problemčića', jer iskreno meni sa 31 godinom na plećima pun je kufer, tvikanja i uštimavanja nekih stvari. Fala bogu i Microsoftu na Windows LiveID Accountu u suradnji sa OneDrive. :)) [Instalirao TP kada ono dočeka me tema i postavke 8.1-ce, šta je sada ovo majko mila, kada ono puff zaboravio da sam koristio Windows Server 2012 R2]

 

Eh zaboravi gore kolegi forumašu odgovoriti zašto koristim TP. Ja lično jer nemam vremena da vratim stari, a druga stvar je što mi sve i radi na njemu. Netko ga koristi kao dual boot, tj. kao drugi OS a netko u Virtualnoj mašini. Meni ne smeta jedno rušenje GUI-a nakon jedno filma, klik na Task Manager i restart Explorer i to je sve.

l.p. svima 

16 godina
online
Windows 10 Build 9888 Available for Download

What's new in Windows 10 build 9888

 

Windows 10 Technical Preview build 9888 comes with several important improvements, including new animations for opening and closing windows. This particular tweak has been requested by many users out there, so it also serves as living proof that Microsoft is indeed listening to their feedback.

 

At the same time, the PC settings screen is improved in Windows 10 build 9888 and now comes with a search box that allows users to quickly look for specific options.

 

Last but not least, it also brings unified context menus on the desktop, but this particular feature is not yet completed, so you might also see the old menus across the operating system as well.

 

Obviously, some other subtle changes could also be available, but we'll find more when Microsoft officially introduces this particular build for users.

 

IZVOR

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
.. jer iskreno meni sa 31 godinom na plećima pun je kufer, tvikanja i uštimavanja nekih stvari. Fala bogu i Microsoftu na Windows LiveID Accountu u suradnji sa ..

-mlad si.. ja toliko godina već baljezgam po računalima, pa se ne žalim ... {#}

-btw evo sad MS tweka za tebe (juzere).

 

djigibao kaže...

What's new in Windows 10 build 9888

 

..This particular tweak has been requested by many users out there, so it also serves as living proof that Microsoft is indeed listening to their feedback.

...

LOL... dakle to sad nazivaju tweak? Sve za juzera, pa i besmislice, klasičan PRovski pumping. Prodavat će se ko kifle.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Pozz, evo stavio sam Windows 10 prije par dana  i moram priznat da se vidi veliki pomak sa sedmice na desetku, sve je puno brze.

A najvise mi se svida taj novi start, odlicno napravljeno i svida mi se to sto se moze i maknuti onaj live tittle.

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 Build 9888 Available for Download
djigibao kaže...

What's new in Windows 10 build 9888

 

* * *

Hvala na trudu za informacije ali nema ništa od ovog Builda za nas Insidere, dok prođe decembar i možda sredina januara mi ćemo dobiti novi Build. Nažalostš to se ne može postaviti (a možda i može u Group Policy) da se ne nadograde sami Windowsi jer ja bi najradije čekao Consumer Preview.

Jer to što vidim je šminkanje i mazanje očiju. Oni imaju problema za koje još uvijek nisu jasni otkud i kako riješiti. Banalan i tipičan primjer da gro ljudi prijavljuje da im LED-ice na tastaturi ne rade. Ili primjerice zašto ModernUI aplikacije kada se minimiziraju prestanu pjevati (srećom imam Dual monitor pa mi to ni nije problem).

ihush kaže...
Envy kaže...
.. jer iskreno meni sa 31 godinom na plećima pun je kufer, tvikanja i uštimavanja nekih stvari. Fala bogu i Microsoftu na Windows LiveID Accountu u suradnji sa ..

-mlad si.. ja toliko godina već baljezgam po računalima, pa se ne žalim ... {#}

-btw evo sad MS tweka za tebe (juzere).

 

* * *

Ja kada budem imao 31 godinu radnog staža u IT-u neću ni sekunde čekati da svako slobodno vrijeme provedem na nekoj planini i to telefon u Off statusu. A oni nek samo tvikaju da kada ga konačno instaliram da nemam puno još puno toga instalirati.

I ne znam koji đavo ne ubace ili još bolje ne kupe kompletan WinRAR, znaju baciti milajrde na minecraf a ne mogu kupiti firmicu kao što je WinRAR. 

 

Cromar kaže...

Pozz, evo stavio sam Windows 10 prije par dana  i moram priznat da se vidi veliki pomak sa sedmice na desetku, sve je puno brze.

A najvise mi se svida taj novi start, odlicno napravljeno i svida mi se to sto se moze i maknuti onaj live tittle.

Ne može OS biti brži ili sporiji tako ihush kaže {#} Šala mala, isti pomak bi vidio i kada bi instalirao 8/8.1

 

A sada malo da se ne uzbuđujete oko tog Start menia toliko jer nije kao pravi Start menu u 7-ci nego je poluproizvod toga. Već sam u par navrata govorio uninstall fajl neke aplikacije nema niti u jednom fodleru pa ti valja 'potegnuti' za Programs and Features (srećom u dva klika se to uradi tj. desni klik na donji lijevi ugao pa klik na ponuđenu opciju). Zatim prije no što dođeš do nekog foldera valja ti skrolati čitav niz onih ModernUI aplikacija koje su poredane. Ukratko čeka se Continuum start meni koji je još uvijek u teškoj razvojnoj fazi. Ovaj ne mogu povećati (a volio bih da umjesto sadašnjih 60%  horizontalnog prozora zauzima nekih 80%) a služi samo da napravim shortcut na desni dio (ModernUI) Start menija.

 

Dakle evo slika će vam reći što bi rekli tisuću riječi. Imam dva monitora ali ikone u taskbaru mi se samo kloniraju tako da nemam opcije da na jedan monitor na taskbar zakačim jedan niz ikona a na drugi ostali niz ikona. I kada kliknem na start menu isti se ne razvuče na drugi monitora.

 

Izgled Star menija i Taskbara na dva monitora Izgled Star menija i Taskbara na dva monitora
Dakle ahilove pete novog Star menija ako primjerite na slici su sledeće:

  • Listao sam pola All Program i još uvijek nisam došao do Fodler ikona je mi prije njih izbacuje programe koji su već u dijelu ModernUI-a
  • Win tipka otvara Start menu kao i klik na mišem ali scroll mišem mi ne scrola ostatak ModernUI Star menija (e to što vidite je samo 1/4 koliko ga ima)
  • Ne mogućnost povećanja u visinu Start manija.

Tako da, ne uzbuđujte se previše. Dobro uhodan korisnik starog Start menija u produktivnosti (čitaj: otvaranju programa) će biti stepenicu niže. Tko je navikao da palcem otvara Start menu + jedan skrol mišem (nekada i nepotrebno) i jedan klik na ikonu je ubjedljivo najbrži način za otvoriti program koji nije na Desktopu ili na Task manageru.

I jedan mali savjet vezano za Power Off, jednostavno navikniti se da pritisnete dugme na kućištu kada gasite račuanr jednako kao što ga palite (nema nikave razlike u odnosu na softversko gašenje na Shut Down)

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 Build 9888 Available for Download
Envy kaže...
..

I ne znam koji đavo ne ubace ili još bolje ne kupe kompletan WinRAR, znaju baciti milajrde na minecraf a ne mogu kupiti firmicu kao što je WinRAR. 

 

..

Tako da, ne uzbuđujte se previše. Dobro uhodan korisnik starog Start menija u produktivnosti (čitaj: otvaranju programa) će biti stepenicu niže. Tko je navikao da palcem otvara Start menu + jedan skrol mišem (nekada i nepotrebno) i jedan klik na ikonu je ubjedljivo najbrži način za otvoriti program koji nije na Desktopu ili na Task manageru.

...

I jedan mali savjet vezano za Power Off, jednostavno navikniti se da pritisnete dugme na kućištu kada gasite račuanr jednako kao što ga palite (nema nikave razlike u odnosu na softversko gašenje na Shut Down)

 

- rar bi mi bio najdraži izbor, ali realno nije potreban, beznačajan.. zato ga MSov sonar nije ulovio... (u odnosu na npr winzip, 7z.. RAR kao i ARJ su mi nekako 'prirodniji' .. bolji(?) mada rade istu stvar). Minecraft ili RAR? ... sad znaš (odgovor) zašto ja i ti nismo CEO MSa (da ne kažem B.Gates), nego promašeni anonimusi koji kritiziraju... što? {#} Minecraft je franšiza koja može zaraditi samim brojkama (google klik i sl.) dok sitni utilsi nisu nešto na čemu se pogotovo dugoročno zarađuje.

 

-start meni, produktivnost, 'brzina' dohvaćanja neke app.. zapravo bezvezarija na kvadrat, jer normalan user kao uredska ŠteficaTM ima pinano ili na desku word, office... i to je 99,9999% potreba, jednako je gamer PericaTM koji ima igre koje (sve) kreiraju shortcut na desktopu (metro je za gamera neupotrebljiv). Meni? Što je to.. njima to ni ne treba... dok je nama zapravo svejdno ako znamo kako doći do shortcuta/app tipkovnica-kratica ili mouse..

 

-probmem navike (i fizičke dostupnosti npr ispod stola) + postavke za button u powerman dali je shutdown ili sleep..

.. najgori je rizik da ćorava baba (pa i ja, slučajno) stisne reset.. nepotreban rizik.

... i to sve samo zato jer je MS to morao zapetljati, nejebući stvarne potrebe juzera nego misleći na mobilne brojke i novo tržište.. ClassicSh je primjer, kao i TPov meni, ali za koji qjurac su taj fackingovski shutdown udaljili, zavukli u menijev-meni...? WTF je problem imati jedan npr TILEs upravo za to?

 

ne koristim vulgarizme, ovdje su samo dramaturgijski začin zbog MSovog PRa koji odlučuje umjesto razuma.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Eh da, zanima me sto je s ovim Shut down??? Ne ugasi mi komp nego ga stavi na hibernate ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Cromar kaže...

Eh da, zanima me sto je s ovim Shut down??? Ne ugasi mi komp nego ga stavi na hibernate ?

Desni klik na donji lijevi ugao i na Power Options i sa strane opcija Chose what the power button does. Inače po defaultu je uvijek na Shut Down ali eto kod tebe ide u hibernaciju

11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Imam problem s ramom. u biosu mi pod DRAM information pise da mi je u jednom slotu 2gb, a u drugom 4gb. ali mi pod total memory pise 4gb. i windows mi uopce ne prepoznaje ove dvije i pise mi da imam cetiri. ne znam zasto {#} jel moguce da je to do windowsa ili mi je otiso slot?

GamingOnline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Windows x32 ili x64 bit?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

64-bit technical preview

GamingOnline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice