Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.005
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mario.L_hr kaže...

Isprobavam instalaciju Win 10 na Asus EeePC s Atom procesorom i 1 GB RAM-a. Za sada sve ide OK. Živo me zanima hoću li uspjeti s instalacijom do kraja.

 

EDIT: Instalacija uspjela. Nadam se da neće, namjerno, u finalnoj verziji, onemogućiti instalaciju na slabije strojeve.

 -neće, bar su sadašnje najave takve, čak i 'androidići'.. od 512mb. Naravno, installer uvjek može imati neki kriterij ali obično ima i swich koji ga može overidati, ali tad je 'lakše' raspakirati wim umjesto installa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
mario.L_hr kaže...

EDIT: Instalacija uspjela. Nadam se da neće, namjerno, u finalnoj verziji, onemogućiti instalaciju na slabije strojeve.

 Pa, nebi me čudilo.

 

Isto se dogodilo i sa Osmicom. Customer Preview je išao na P4 SL66Q, ali kad je izašao RTM, više se nije dao instalirati jer nije u potpunosti podržavao PAE, NX, i SSE2.

 Baš sam to provjeravao. Čini se da ovaj njegov procesor podržava sve to. http://www.cpu-world.com/CPUs/Atom/Intel-Atom%20N270%20AU80586GE025D.html

Inače mislim da mu se ni ovaj TP nebi mogao instalirati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Bilal kaže...

 Baš sam to provjeravao. Čini se da ovaj njegov procesor podržava sve to. http://www.cpu-world.com/CPUs/Atom/Intel-Atom%20N270%20AU80586GE025D.html

Inače mislim da mu se ni ovaj TP nebi mogao instalirati.

 Pisalo se i onda svašta - pa je onda u finalnom buildu ispalo nešto totalno suprotno!

Inače, na isti taj P4 SL66Q se sada može instalirati Windows 10, istina, nakon pola sata čekanja na boot screenu.

 

Bugovci, odyebite više taj Silverlight s foruma!!!!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

 

Ključ za ''obični'' Pro je: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

mrakky kaže...

ima kakvih naznaka kad bude novi build postavljen na ms stranici za ddownload, prko wu sam digo na zadnji build i sve radi kak treba, a htel bi baš njihov iso sa sajta skinu

 

hvala

 

 

To je MS site.

valisaurea kaže...

ne mogu aktivirati sa ključem koji je na stranici

 Koja verzija? I koliko dosad znam, nikoga dosad nije uopće tražilo ključ za aktivaciju - Windowsi su već aktivirani tijekom same instalacije.

 skinuto sa ms  putem linka http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso-update-1503

 koji post iznad,prilikom instalacije traži key kojeg možete preskočiti i poslije ga upisati

 također koji post iznad a radi se o verziji Windows 10 Technical Preview (x86) - Build 10041 

 

 

12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

sve ovo se događalo zbog instalacije win 10 na vanjski usb disk

putem prog.Wintousb

osnovni OS je na hdd dok je ovaj bio na vanjskom usb

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
valisaurea kaže...

sve ovo se događalo zbog instalacije win 10 na vanjski usb disk

putem prog.Wintousb

osnovni OS je na hdd dok je ovaj bio na vanjskom usb

 

 Naravno, zakaj ne izostaviti najbitniju stvar?! A mi svi ovdje smo onda budale koje pojma nemaju?!

 

Ako hoćeš Windows 10 na usb-u, instaliraj Enterprise i u njoj napravi Windows2Go.

Ili se malo pomuči, pa napravi Windows2Go usb bez potrebe za instalacijom Enterprisea.

 

Tutorijala ima koliko hoćeš.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Probao sam u control panelu,network and sharing centar,change adapter settings... diskonektirati se s interneta, ali ne radi???

 

...u device manageru deinstalirao drivere od ethernet i wifi, i zatim windows sam instalirao drivere(network adapters-scan for hardware changes) i sada sve radi OK.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 18:41 (osvit).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
valisaurea kaže...

sve ovo se događalo zbog instalacije win 10 na vanjski usb disk

putem prog.Wintousb

osnovni OS je na hdd dok je ovaj bio na vanjskom usb

 

 Naravno, zakaj ne izostaviti najbitniju stvar?! A mi svi ovdje smo onda budalekoje pojma nemaju?!

 

 

poštovani

moja namjera nije nikoga vrijeđati niti praviti budalama

forumaši su tu da pomognu,ja sam samo iznosio svoje probleme

zato smatram da niste postupili ispravno u  svom komentaru

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
valisaurea kaže...

poštovani

moja namjera nije nikoga vrijeđati niti praviti budalama

forumaši su tu da pomognu,ja sam samo iznosio svoje probleme

zato smatram da niste postupili ispravno u  svom komentaru

 Hvala na poštovanju, ali ne, nisam uvrijeđen, niti sam ja vrijeđao tebe.

 

I da, ispustio su jaaako bitnu stvar, pa sam samo boi sarkastičan.

Ako si se uvrijedio, sorry.

 

I da, još nešto: po Netiquetteu, nepristojno je persirati ljudima u komunikaciji na forumima i chatu - to se može shvatiti kao sprdanje ili vrijeđanje.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

htio sam danas instalirati win 10..ali pojavio se problem..
moj c: Hd ima 200GB, od toga slobodno 150 Gb, kad sam pokušao stisnuti jedinicu (disk), kaže mi da mogu samo 17Gb , u stvari evo slike u prilogu
napominjem da sam prije često smanjivao disk bez problema i vracao ga nazad bez problema
moje pitanje je: ima li kakvo riješenje za to ,osim ponovne instalacije wina (formatiranje svega)

http://i.imgur.com/lvgrdBR.jpg

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Pa defragmentiraj ga... Očito su neki fajlovi porazbacani pa ne može shrinkati.

 

Ili odradi to sa gpartedom, on se ne zamara sa fragmentacijom.

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

a defragmentaciju sam napravio više puta , pokušavajući, ali te datoteke su sistemske i nepokretne ( moguće da su ostali fajovi wina 10 od prije (kad sam probavao prve verzije, nakon desetak dana sam izbrisao sustav (win 10), jer me živcirao dual boot koji je spor)

13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
razjaren kaže...

a defragmentaciju sam napravio više puta , pokušavajući, ali te datoteke su sistemske i nepokretne ( moguće da su ostali fajovi wina 10 od prije (kad sam probavao prve verzije, nakon desetak dana sam izbrisao sustav (win 10), jer me živcirao dual boot koji je spor)

Pa kloniraj particiju s Windowsima. Formatiraj i sredi disk (na željene particije). Restoraj kloniranu particiju i sredi MBR  i to je to.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

defrag ne pomaže.. win disk manager je 'osjetljiv' na neke sys.fileove i ne resiza preko njihove pozicije na disku. Najoptimalnije rješenje neki drugi part.manager npr boot live medija ili easeus-free-home.. (inače preporuka pogotovo za početnike jer nije trenutno destruktivan, do 'apply', fullproof).

 

btw, to nema veze s win.ver. vrijedi za sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 15:04 (ihush).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Naabvio sam još 1GB RAM-a za Asus EeePC. Kad vidim kako radi s 2 GB RAM-a razmisli ću o SSD-u (imam jedan od 128GB).

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

dal se ko susreo sa problemom sa zvukom, radi se o raltek drajverima, neradi kad je postavljeno na 5.1, dal se to to kak izfixat ili je jedini način analogno spojit sa risiverom?

 

 

 

edit: vidim na prethodnoj stranici dqa dela sam uz 7.1, makar ih je 5, čudno

 

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 16:21 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

hvala svima koji su pomogli , problem da podjelom diska riješen sa EaseUS Partition Master, nisam početnik,,, dizao sam za naknadu, još onu 95-cu sa disketama :)

,ali zadnjih godina koristio u prvom redu Mac, pa se eto zaboravilo dosta toga a i godine čine svoje..valjda :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 16:41 (razjaren).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mario.L_hr kaže...

Naabvio sam još 1GB RAM-a za Asus EeePC. Kad vidim kako radi s 2 GB RAM-a razmisli ću o SSD-u (imam jedan od 128GB).

 -jesi li provjerio koliko podržava HW? Često je ograničenje na 1-ili-2GB CPU/BIOS.. Ako podržava više, poželjno je 4GB jer 'danas' se s 2 već muči, VGA, AV, browser .. lakše diše s više, tad eliminira sporost diska tj potrebu za SSDom i sve radi glađe, u suprotnom svakako je prednost SSD.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
mario.L_hr kaže...

Naabvio sam još 1GB RAM-a za Asus EeePC. Kad vidim kako radi s 2 GB RAM-a razmisli ću o SSD-u (imam jedan od 128GB).

 -jesi li provjerio koliko podržava HW? Često je ograničenje na 1-ili-2GB CPU/BIOS.. Ako podržava više, poželjno je 4GB jer 'danas' se s 2 već muči, VGA, AV, browser .. lakše diše s više, tad eliminira sporost diska tj potrebu za SSDom i sve radi glađe, u suprotnom svakako je prednost SSD.

32-bitni windows 8.1 bez problema šljaka na tabletima sa 2GB ram-a, oko 0,8-1GB je zauzeće u idle-u. Na forumu za moj tablet (Asus T100) sam vidio da neki već koriste windows 10 na njemu i da sve radi.

 

Naravno važno je samo da bude 32-bitna verzija windowsa, jer 64-bitna koristi osjetno više ram-a.

Fortune favours the brave
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Bem ti sreću. Ima mjesta samo za jednu pločicu RAM-a.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mario.L_hr kaže...

Bem ti sreću. Ima mjesta samo za jednu pločicu RAM-a.

 -zato tipkam prethodi post.. jer ćeš možda otkriti da je i max modul .. tj ima modela koji dozvoljavaju, 1, 1.5 (ili 1.7 po mutnom sjećanju ili 2 GB), ograničenje BIOSa+CPUa.

 

@ Hiperion, pripazi na (ne)miješanje win(PC) i WP za tabelt-phone.. Klasičan clean install radi normalno, .. neko vrijeme, a tad nakupine softa/smeća/(anti)virusa itd učine svoje. Nije stvar requirementsa OSa, nego normalnog korištenja, browser je danas po kriterijima kao gaming, ne nekadašnji surfing... uz današnje jeftikanere koji dolaze s 4GB i bahatost aplikacija, rezultat da PCji trpe zbog nedostatka RAMa ili nedovoljnog znanja korisnika za optimizaciju/podešavanje. Win može raditi dovoljno glatko s 1GB, poželjno 2 (čak neovisno o 32-64), problem su ostale aplikacije tj stvarno korištenje ''prosječnog usera''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 17:19 (ihush).
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Sjednem maloprije za računalo, kad vidim obavijest da je došla nadogradnja. Kliknem, kad ovo. 

Kad sam kliknuo na get started, vratilo me na obični Windows update page u control panelu. Zanimljivo.

Ovako će to valjda izgledati kad i službeno puste nadogradnju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jedno pitanje, budući da planiraju korisnicima pirat kopija win 7/8.1 dopustiti nadogradnju na 10, da li budu možda nama koji koristimo TP isto nešto slično dopustili?

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

I da dopuste, ja to nebi napravio. Bolje napraviti čisti install...

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Bolje napraviti čisti install...

Svakako.

Ako nadogradiš, možeš se suočiti s problemima kojih nema kad se napravi clean install.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Valentin17 kaže...

Jedno pitanje, budući da planiraju korisnicima pirat kopija win 7/8.1 dopustiti nadogradnju na 10, da li budu možda nama koji koristimo TP isto nešto slično dopustili?

 -a što je 'srž' pitanja? Upgrade će samo prolaziti bez provjere (koja btw postoji za hrpu updatea/downloada s MSa). I dalje će pirat ostati pirat.

-drugi dio (koji je vjerojatno skriven u pitanju), TP nakon istaka svog vremena u pravilu ima killswich, ne radi, tako da smisao postojanja ili upgradeanja .. uz to da može biti onemogućen upgrade (jer ne mora MS baš sve navesti, neke stvari su logične-posljedične).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...

neke stvari su logične-posljedične).

Fuc.. logic.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Stigo novi update 10049 sa Spartanom

Pročitajte prvo link, ima par upozorenja pa da se ne iznenadite

 

http://www.windowscentral.com/project-spartan-comes-windows-10-technical-preview-build-10049

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 1:36 (crozoki).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
crozoki kaže...

Stigo novi update 10049 sa Spartanom

Pročitajte prvo link, ima par upozorenja pa da se ne iznenadite

 

http://www.windowscentral.com/project-spartan-comes-windows-10-technical-preview-build-10049

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

opet ne rade pošta, kalendar, ni osobe nakon updatea ovog novog builda, pa ako vam se to dogodi:

 

http://www.windowscentral.com/how-fix-mail-calendar-people-windows-10-preview-10041

 
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice