Windows 10 Education za studente

poruka: 18
|
čitano: 33.716
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows 10 Education za studente

Svi studenti imaju pravo na besplatan windows 10 Education

Neki govore kako trebate unijeti svoje podatke na msdnaa.msacademic.hr i tamo dobiti ključ, no meni ta stranica nije radila pa sam se poslužio sljedećom onthehub.com

Uz windowse dobivate i niz drugih Microsoftovih softvera i to je sve džabe

 

Znam da ovo nije tipična vijest, ali mislim da je informacija vrijedna pa se može nekako i ovdje progurati

You have to be odd to be number one
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente

Office?

HTC 8X :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Education za studente

Taman isao na forum vezano uz istu stvar :)

 

Upravo skidam .iso. Odabrao sam Windows 10 (Multiple Editions), guglajuci sam shvatio da je to zaparvo Home, Pro, Enterprise (valjda). Windows 10 Education bi trebao imati sve sto i Enterprise samo valjda nekako prilagodjen za edukacijske svrhe (?) - wiki

 

Pratio sam malo temu o Windosima 10 ovdje, i koliko sam shvatio, za prelazak sa 8.1 na 10 treba napravit Upgrade, ne moze se cisti install. Pretpostavljam da to nije rijec i u ovom slucaju posto se odmah dobije product key?

 

I drugo pitanje, trenutne Windowse sam isto skinuo sa Dreamsparka (MSDNAA). Nadam se da ovaj key koji sam sad dobio za Windows 10 nece biti isti kao i key koju cu dobiti kada (ako) budem radio upgrade sa trenutnih Windowsa? Zna li netko vise o tome?

 

Hvala.

 

PS: Officea nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2015 20:31 (interista).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Education za studente

Možeš nadograditi i sa tim starim ključem. A sa ključem od desetke možeš aktivirati novu čistu instalaciju.

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente
interista kaže...

Taman isao na forum vezano uz istu stvar :)

 

Upravo skidam .iso. Odabrao sam Windows 10 (Multiple Editions), guglajuci sam shvatio da je to zaparvo Home, Pro, Enterprise (valjda). Windows 10 Education bi trebao imati sve sto i Enterprise samo valjda nekako prilagodjen za edukacijske svrhe (?) - wiki

 

Pratio sam malo temu o Windosima 10 ovdje, i koliko sam shvatio, za prelazak sa 8.1 na 10 treba napravit Upgrade, ne moze se cisti install. Pretpostavljam da to nije rijec i u ovom slucaju posto se odmah dobije product key?

 

I drugo pitanje, trenutne Windowse sam isto skinuo sa Dreamsparka (MSDNAA). Nadam se da ovaj key koji sam sad dobio za Windows 10 nece biti isti kao i key koju cu dobiti kada (ako) budem radio upgrade sa trenutnih Windowsa? Zna li netko vise o tome?

 

Hvala.

 

PS: Officea nema.

 Office imaš preko office 365.

Key sa dreamsparksa je jedno, a tvoja original licenca windosa 7 ili 8.1 s kojeg bi upgrade radio je nešto sasvim drugo.

Komediruzecki®™
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 13:10 (Komediruzecki).
14 godina
offline
Windows 10 Education za studente

Besplatno za studente?

HTC 8X :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente
kratos091 kaže...

Besplatno za studente?

Možda sam se zeznuo zbog ograničenosti određenih fakulteta. Meni je dostupno jer sam na tehničkom fakultetu po STEM programu, ali ako možeš na dreamsparks možeš i na office 365 - ja sam se prijavio sa službenom email adresom fakulteta i to je bilo to. Čak dobih i 1TB one drive-a te možeš po prilici instalirati 5 office-a.

Komediruzecki®™
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 12:53 (Komediruzecki).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Education za studente

Taj se MS-ov program za studente zove DreamSpark, bez krajnjeg s. :D

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Education za studente

Ja vec koristim windows 10 education na laptopu..Mogu li ja sad na primjer skinuti windows 8 preko dreamparka i stavit ga na desktop racunalo?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente
Igor971 kaže...

Ja vec koristim windows 10 education na laptopu..Mogu li ja sad na primjer skinuti windows 8 preko dreamparka i stavit ga na desktop racunalo?

 Da.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Windows 10 Education za studente

Pa zar nisu svi klinci u Rh obuhvaćeni time?

 

znam da ovisi koja škola/faks, ali moja klinka u osnovnoj preko SRCE-a ima Office 365 i to fulls 1TB OneDrivea

 

znači samo odeš na portal.office.com, upišeš kor.ime: ime.prezime@skole.hr

 

baci te na MS SrCE stranicu i tamo se ulogiraš i nudi ti skidanje svega na što imaš pravo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 Education za studente

Vrijedi li jos ovo? Htio bi iskoristit al mi se cini da ne radi, ili ne znam kako

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente
SnakeEyes kaže...

Vrijedi li jos ovo? Htio bi iskoristit al mi se cini da ne radi, ili ne znam kako

 Upravo isprobao s mailom od faksana portal.office.com:

ime.prezime@foi.hr

prebacilo me na login od faksa i odma natrag na Microsoft i sve radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente

Office radi, hvala.
A može li se i windows dobit?

12 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente

http://www.aaiedu.hr/za-krajnje-korisnike/cesto-postavljana-pitanja/kako-pristupiti-usluzi-microsoft-dreamspark-standard

 

Tu su ga zakomplicirali. Dio ide preko Microsofta, dio preko dreamsparka, dio preko nekih drugih stranica...

Nisam za pc-em, pa ne mogu pogledati.

Pogledaj link gore, možda pomogne

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Windows 10 Education za studente
CyberDemonVZ kaže...

http://www.aaiedu.hr/za-krajnje-korisnike/cesto-postavljana-pitanja/kako-pristupiti-usluzi-microsoft-dreamspark-standard

 

Tu su ga zakomplicirali. Dio ide preko Microsofta, dio preko dreamsparka, dio preko nekih drugih stranica...

Nisam za pc-em, pa ne mogu pogledati.

Pogledaj link gore, možda pomogne

 Nažalost ne radi ni to, sada se zove Microsoft Imagine, al ni on ne radi haha

15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Education za studente

OVAKO:

Više se nezove dreamspark nego microsoft imagine.

 

1. odeš na ovu stranicu: https://onthehub.com/search/higher-ed

 

..... i tu odabereš croatia, i faks na koji ideš.

 

..... npr. meni to ovako izgleda (vidi sliku)

 

2.v1. tu odes na register i registriras se sa emailom koji ti je FAKS dao

 

..... zatim odes na mail i potvrdis

 

2.v2. moj studij (strucni studiji u splitu, strojarstvo) je meni to vec napravilo unaprijed pa samo trebas onda "forgot password" stisnit i kao username staviti email koji ti je faks dao. 

 

..... zatim odes na mail i potvrdis

 

3. uzimas sta ti treba za free :D

 

..... ako si student tehnickog faksa mozes uzeti pravu verziju win8.1 pro i win10 obicni ili pro ( od svakog po jednu )

 

..... dobijes geniuine key i upute za instalaciju (.iso file)

 

..... imaj na umu da moras biti REDOVNI student, i da samo tehnicki studiji imaju pravu verziju WIN8 i WIN10 (32,64 po zelji)

 

..... dok nisam zavrsio studij (prosle godine) bio je win7, ali ga vise nema :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 15:36 (bunda).
Moj PC  
2 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Education za studente
bunda kaže...

OVAKO:

Više se nezove dreamspark nego microsoft imagine.

 

1. odeš na ovu stranicu: https://onthehub.com/search/higher-ed

 

..... i tu odabereš croatia, i faks na koji ideš.

 

..... npr. meni to ovako izgleda (vidi sliku)

 

2.v1. tu odes na register i registriras se sa emailom koji ti je FAKS dao

 

..... zatim odes na mail i potvrdis

 

2.v2. moj studij (strucni studiji u splitu, strojarstvo) je meni to vec napravilo unaprijed pa samo trebas onda "forgot password" stisnit i kao username staviti email koji ti je faks dao. 

 

..... zatim odes na mail i potvrdis

 

3. uzimas sta ti treba za free :D

 

..... ako si student tehnickog faksa mozes uzeti pravu verziju win8.1 pro i win10 obicni ili pro ( od svakog po jednu )

 

..... dobijes geniuine key i upute za instalaciju (.iso file)

 

..... imaj na umu da moras biti REDOVNI student, i da samo tehnicki studiji imaju pravu verziju WIN8 i WIN10 (32,64 po zelji)

 

..... dok nisam zavrsio studij (prosle godine) bio je win7, ali ga vise nema :(

 korak 2 moze potrajati par sati do dan dan ipo max

 

4. Ovo je samo za office, isto se prijavite sa emailom koji vam je dao faks https://products.office.com/en/student/office-in-education

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 15:52 (bunda).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice