Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.429.161
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

windows 10 pro 64bit problem hdd

imam 4 HDD 3 rade OK , 4 HDD nema u This PC  ali u disc management je vidljiv (healthy)  ali nije označen slovom

zna li ko u čemu je problem

 

pomagajte

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 21:43 (toni36).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Iako sve piše u temama i u FAQ...

 

1. Da.

2. Recovery particija/restore.

3. Ne.

4. Da.

5. Rade.

6. Ima.

 

@ovaj gore - na to pitanje je odgovoreno 457568 puta za sve vezije windowsa, od XP naovamo i rješenje je uvijek isto. Nisi se potrudio uopće tražiti...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 21:33 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Sum_of_all_fears kaže...

@ovaj gore - na to pitanje je odgovoreno 457568 puta za sve vezije windowsa, od XP naovamo i rješenje je uvijek isto. Nisi se potrudio uopće tražiti...

 176 stranica u ovoj temi i bezbroj tema o Win 10 na forumu.........pa zar nije ovako brze,pitam kolegu i on mi odgovori.

Vjerovao ili ne,trazio sam,ali ako si das truda,skuziti ces da su odgovori razliciti ili ih nema,recimo za gasenje/paljene spustanjem ekrana.

 

Meni su ovo ozbiljna pitanja i puno mi znaci kada netko iskusan odgovori,jer ima mali broj forumasa kojima vjerujem.

Među njima si i ti i zaista cjenim tvoje mišljenje!

Hvala još jednom!

16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Kako pod all apps podesiti da imam englesku abecedu? Imam par programa koji počinju sa X i Q i nikako ih nemogu pronaći pod all apps. Moram ići pod Program Files te ih od tamo pokretati. Postavio sam da mi engleski bude zadani jezik osim unosa teksa koji je na hrvatskom ali i dalje ne ide.

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Milka30 kaže...

1-Ako mi se slucajno ne svide Win 10,mogu li se vratiti na 8.1?

2-Kako da se vratim na Win 8 ,kada su mi OEM Win?

3-Ima li razlike u FPS-u u igrama između Win 8 i 10?

4-Moze li se Win 10 gasiti jednostavnim spustanjem ekrana na lapu,isto tako i paliti podizanjem?

5-Sta je sa driverima?(Na stranici za laptop imam samo drivere za Win 8)

6-Ima li uopce smisla prelaziti sa osmice na desetku ako sa iznimno zadovoljan sa osmicom?

 

 1. Možeš, ali umjesto da se pola dana mučiš sa restoreom, najbolje je prije upgradea napraviti image cijelog diska.

 

2. Lako - i Desetka će isto biti OEM.

 

3. Nemam pojma.

 

4. Da, ako tako namjestiš u Control Panelu.

 

5. To pitaj proizvođače, ali većina drivera je već tu.

 

6. To samo ti možeš odgovoriti.

 

Čitaj temu od početka i naći ćeš sve odgovore.

Milka30 kaže...

 176 stranica u ovoj temi i bezbroj tema o Win 10 na forumu.........pa zar nije ovako brze,pitam kolegu i on mi odgovori.

Vjerovao ili ne,trazio sam,ali ako si das truda,skuziti ces da su odgovori razliciti ili ih nema,recimo za gasenje/paljene spustanjem ekrana.

 

Postoje sve skupa tri relevantne teme i sve su povezane.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 21:56 (kizo2703).
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

kada bih nadoogradia sa win7 na win 10 posto imam samo 50gb(sada) slobodno , i kada bi to instalira bili mi bilo problema sa prostorom jer bi tija takoder ako nebudem zadovoljan sa win 10-ok ili ako budu BSOD-ovi i tako te stvari da se vratim na windows 7-cu bez ikakvih otisaka 10-ke , hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Ne bi bilo nikakvih problema, tih 50 gigabajta je sasvim dovoljno.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Arendelle kaže...
Bergo kaže...

Jeli itko imao problema sa zvukom nakon ovog updatea? Konstatno "beepce" ako zvuk ne ugasim i probao sam update drivere, ugasiti beepove ne pomaze nista...

 Ma kako to pišti? Znači li to da ne možeš slušati ništa ili zvuk luduje samo ako nema nikakvog drugog izvora?

 Onaj beep kad palic racunalo sta se cuje, e sad zamisli da ti tako cijelo vrijeme i ne staje. Ugasi se jedino ako stavim zvuk na mute znaci dolazi iz zvucnika od laptopa.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
toni36 kaže...

windows 10 pro 64bit problem hdd

imam 4 HDD 3 rade OK , 4 HDD nema u This PC  ali u disc management je vidljiv (healthy)  ali nije označen slovom

zna li ko u čemu je problem

 

pomagajte

 E pa u tom disc managmentu mu dodaj slovo i sve će lipo radit

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
nicky.sl kaže...
toni36 kaže...

windows 10 pro 64bit problem hdd

imam 4 HDD 3 rade OK , 4 HDD nema u This PC  ali u disc management je vidljiv (healthy)  ali nije označen slovom

zna li ko u čemu je problem

 

pomagajte

 E pa u tom disc managmentu mu dodaj slovo i sve će lipo radit

 nažalost nemože

ponovnom instalacijom Windows 10 sa samo 1 instaliranim HDD problem riješen , ostali naknadno instalirani.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Možda je već to ovdje odgovoreno, ja nisam našao taj odgovor pa bi volio da mi odgovorite opet :)  hvala unapred

 

Kako je MS riješio problem sa time recmo ako se slučajno windows 10 izbriše ili sjebe u potpunosti . Dakle bio bi prisiljen instalirati windows 10 iznova na čisto ili ako je drugi hdd pa opet na čisto tj novu instalaciju. 

 

Dali je to povezanos a mojim korisničkim računom ? Hoče li licenca prestati važiti ako na novoj instalaicji odaberem i kreiranje novog acc? 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

trenutno sam na win 8.1 pro 64 bit  ali pirat. A imam originalni windows 7 home premium 32 bit. Sad ako stavim ovaj win 7, hocul moc imati originalni win 10 ali da je 64 bit ili ce bit 32 bit kao i win 7

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Fele08 kaže...

trenutno sam na win 8.1 pro 64 bit  ali pirat. A imam originalni windows 7 home premium 32 bit. Sad ako stavim ovaj win 7, hocul moc imati originalni win 10 ali da je 64 bit ili ce bit 32 bit kao i win 7

 instaliraj win7 home premium 64bitni jer kljuc je isti i za 32 i za 64 bita (barem je meni bio na ultimate verziji sedmice)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Markić7 kaže...

Možda je već to ovdje odgovoreno, ja nisam našao taj odgovor pa bi volio da mi odgovorite opet :)  hvala unapred

 

Kako je MS riješio problem sa time recmo ako se slučajno windows 10 izbriše ili sjebe u potpunosti . Dakle bio bi prisiljen instalirati windows 10 iznova na čisto ili ako je drugi hdd pa opet na čisto tj novu instalaciju. 

 

Dali je to povezanos a mojim korisničkim računom ? Hoče li licenca prestati važiti ako na novoj instalaicji odaberem i kreiranje novog acc? 

 

 

 Zasad je key vezan uz Hardware ID točnije ploču i kad nanovo instaliras desetku sama će se aktivirat dočim se spojiš na net (naravno tokom instalacije preskačeš unošenje keya)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Evo uspješno završena instalacija Win 10 na MacBook Pro 2014. Sve radi out of the box. Ostao sam malo zatečen kako su ga super složili :). Nego, može li netko objasniti zašto je na US storu Win 10 Pro 199$ a na našem 299€? Htio bih kupiti originalni key ali iz principa ne dam tolko više. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
NorthBlue kaže...

Nego, može li netko objasniti zašto je na US storu Win 10 Pro 199$ a na našem 299€? Htio bih kupiti originalni key ali iz principa ne dam tolko više. 

 

Koliko vidim kod nas je cijena 999kn/1400kn - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Stizu kao na traci...

9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo odlučio sam Napravit upgrade na Windows 10 sa Windows 7 , jedino me muci to šta imam samo 50gb Free na C disku ali ajde kolege s foruma su rekli da neće biti problem i da neće biti prenatrpan a sad da prijeđem na stvar...može mi neko reci na šta trebam  obratit pažnju tokom nadogradnje šta moram/ne smijem napravit ajde molim vas pomozite da ne zabrljam nešto i jedno kratko pitanje jeli se lako vrAtiti na win7 bez "otisaka" 10-ke

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Milka30 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

@ovaj gore - na to pitanje je odgovoreno 457568 puta za sve vezije windowsa, od XP naovamo i rješenje je uvijek isto. Nisi se potrudio uopće tražiti...

 176 stranica u ovoj temi i bezbroj tema o Win 10 na forumu.........pa zar nije ovako brze,pitam kolegu i on mi odgovori.

Vjerovao ili ne,trazio sam,ali ako si das truda,skuziti ces da su odgovori razliciti ili ih nema,recimo za gasenje/paljene spustanjem ekrana.

To se odnosilo na ovog toni-nešto jer na njegovo pitanje je odgovoreno stvarno previše puta. "disk not visible in my computer" u googleta i prvi link mu je rješenje.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
MaciStyle kaže...

Evo odlučio sam Napravit upgrade na Windows 10 sa Windows 7 , jedino me muci to šta imam samo 50gb Free na C disku ali ajde kolege s foruma su rekli da neće biti problem i da neće biti prenatrpan a sad da prijeđem na stvar...može mi neko reci na šta trebam  obratit pažnju tokom nadogradnje šta moram/ne smijem napravit ajde molim vas pomozite da ne zabrljam nešto i jedno kratko pitanje jeli se lako vrAtiti na win7 bez "otisaka" 10-ke

 Nije baš da imaš utjecaj na tijek ažuriranja. Ako ažuriraš preko onog ažuriranja pod nazivom "Upgrade to Win 10 Home/Pro", vidjet ćeš samo postotak i tekst da se opustiš i pričekaš kraj. Ako nisi pehist komu u tijeku ažuriranja nestane struje, sve će biti OK.

 

Da, možeš se vratiti na Windows 7 unutar 30 dana od ažuriranja.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Arendelle kaže...

Da, možeš se vratiti na Windows 7 unutar 30 dana od ažuriranja.

 Možeš se vratiti i nakon godinu dana, ako razmišljaš i napraviš system image backup. Pa ga onda vratiš kad hoćeš.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
kizo2703 kaže...

Možeš se vratiti i nakon godinu dana, ako razmišljaš i napraviš system image backup. Pa ga onda vratiš kad hoćeš.

 Sudeći po pitanju, čovjek se neće upuštati u takve ekshibicije. Iako da, u pravu si. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Arendelle kaže...

 Sudeći po pitanju, čovjek se neće upuštati u takve ekshibicije. Iako da, u pravu si. :)

 Pa ta egzibicija mi je već nekoliko puta spasila živce i posao, kad su pokrepali diskovi. Backup se i radi zbog toga, ali vrlo lako može pomoći i u ovoj situaciji!

 

Zbog čega bi trošil cijelo popodne (ili cijeli dan) na vraćanje sustava, kad to mogu obaviti jednostavnim procesom restorea sa imagea?

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Arendelle kaže...
kizo2703 kaže...

Možeš se vratiti i nakon godinu dana, ako razmišljaš i napraviš system image backup. Pa ga onda vratiš kad hoćeš.

 Sudeći po pitanju, čovjek se neće upuštati u takve ekshibicije. Iako da, u pravu si. :)

 kakve pobogu eksibicije pa system image backup je sastavni dio windowsa a lako se nađe na upravljačkoj ploči.

Onom tko nezna napravit system image backup nebi preporučio ni da radi nadogradnju sustava i neka to prepusti stručnjaku (recimo mom desetogodišnjem sinu koji nabrojeno odrađuje bez problema i nemoj mi sad pričat kako ga mučim s tim)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Arendelle kaže...
kizo2703 kaže...

Možeš se vratiti i nakon godinu dana, ako razmišljaš i napraviš system image backup. Pa ga onda vratiš kad hoćeš.

 Sudeći po pitanju, čovjek se neće upuštati u takve ekshibicije. Iako da, u pravu si. :)

 Hahah u pravu si ma samo me zanima jeli se tesko vratit i jeli se prilikom vracanja moze ste sje..t ugl znaci idem donji desni kut dije get your windows stisnem upgrade i to je to nemoram nikoji account , kod ili takve slicne gluposti radit? I windows mi je pirAt verzija bar mi je tako reka covik koji mi je instalira windowse ima mjesec dana. I samo jos da pitam takoder mi se u control panelu(windows update) pise da  se skida nadogradnja ta neka a u kutu pise da je ready za upgrade.. sori na ovim glupim pitanjima al nerazumijem se bas u windowse

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
MaciStyle kaže...
I windows mi je pirAt verzija bar mi je tako reka covik koji mi je instalira windowse ima mjesec dana. 
sori na ovim glupim pitanjima al nerazumijem se bas u windowse

 Onda očekuj neočekivane reakcije kod nekog sljedećeg updatea.

 

Bolje onda nek ti to napravi netko tko se razumije ...

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 13:35 (kizo2703).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Koji antivirusi idu na win10?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

eset smart security, kasper, avira, avg, ...

Steam: charmander2005
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
foobar333 kaže...

Koji antivirusi idu na win10?

 Windows Defender! :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ma dobro znan napravi system image backup ali eto problem je sta imam pirat verziju pa nevjerujen da cu nadogradivat svejedno hvala

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice