Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.754
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kolege ulijećem kao padobranac. Sinoć sam ažurirao sam 8.1 na 10-tku i koji/koje 3rd party apps preporučate za one-click quick settings da ne moram sve ručno mijenjati postavke? BTW ne znam po kojim ključnim riječima bi pretraživao ovih 280 stranica teme. NHF & THX

 

EDIT: UWT4

EDIT: Top10 lista tweak apps za Win10

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2016 16:47 (Najbrži).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
TiMi79 kaže...
djigibao kaže...

Kod mene je ovakvo stanje:

 

Kod mene je sada isto, ali start meni je miješan englesko-hrvatski.

Da li si išta posebno namještao, i da li si prije toga popio dvi ljute?

 

Prilikom instalacije windoza kada bih odabaro "display language" (engleski) nije bilo hrvatskog layouta tipkovnice (najbliže je srpski layout), pa sam nakon instalacije podešava.

 

Prilikom instalacije imas 3 izbornika za jezik.

Prvi je "language to install" i tu staviš Engleski.

Drugi je "Time and currency format" i tu moraš izabrati Croatia, nakon čega ti se u trećem izborniku (keyboard or input method) automatski pojavi "standard" što predstavlja standardnu hrvatsku tipkovnicu. Ako bi u tom trećem izborniku pokušao izabrati hrvatski, nema ga, i mene je zbunjivalo. Zato samo ostavi "standard" jer je to standard croatian zapravo.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
AFARON kaže...

 

Prilikom instalacije imas 3 izbornika za jezik.

Prvi je "language to install" i tu staviš Engleski.

Drugi je "Time and currency format" i tu moraš izabrati Croatia, nakon čega ti se u trećem izborniku (keyboard or input method) automatski pojavi "standard" što predstavlja standardnu hrvatsku tipkovnicu. Ako bi u tom trećem izborniku pokušao izabrati hrvatski, nema ga, i mene je zbunjivalo. Zato samo ostavi "standard" jer je to standard croatian zapravo.

Skužio sam to naknadno, svejedno hvala ti, ali opet kad su već mogli stavit srpski, slovenski, albanski, mogli su se bar i hrvatski. To samo pokazuje koliko smo im bitni ka i za sve ostale konglomerate.

12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Ne znam za vas, ali ja sam imao sve na RH, od instalacije do cijelog Windowsa.

 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne znam za tebe , ali ja sam "alergičan" na hrvatske win. pa je sve osim tipkovnice i vremena na engleskom.

Kako su prevodioci pisali češće neznam "što je pisac htjeo reći"

 

....i mislim da nisam usamljen   i isto sam primjetio da nema Hrv. među ponuđenim zemljama kao što navode kolege .

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Ne znam za vas, ali ja sam imao sve na RH, od instalacije do cijelog Windowsa.

Kada odabereš da želiš windowse na hrvatskom jeziku onda imaš opciju hrvatskog layouta, ali ako želiš engleske windowse onda se ta opcija gubi.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
TiMi79 kaže...
Dex.pwn kaže...

Ne znam za vas, ali ja sam imao sve na RH, od instalacije do cijelog Windowsa.

Kada odabereš da želiš windowse na hrvatskom jeziku onda imaš opciju hrvatskog layouta, ali ako želiš engleske windowse onda se ta opcija gubi.

 Pa... baš se i ne bih složio s tobom. Evo ti layout moje tipkovnice iz on-screen keyboarda. Language na English, pa Time and region - Croatia i Keyboard - Standard (Croatia). 

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Windowsi i općenito softver na HR.. fuj.

 
4 4 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Sve ovisi tko kako voli i kako je navikao. Kod mene je na Hrvatskom sve što može biti.

Još sa XP-om sam počeo prelaziti na Hr tako da poslije Sedmice i osmice desetka na Hr mi je pod normalno.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Stigao update....

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
galinjo24 kaže...

Stigao update....

 

 What’s new in KB3147458

 

First and foremost, KB3147458 is the cumulative update aimed at 10586 computers, and it pushes version to .218.

It brings improved reliability for Internet Explorer 11 Edge browser, Cortana, Windows Explore, Bluetooth, map apps and a lot more, so it clearly improves the overall experience on the desktop.

It also fixes a big number of bugs, including problems that affected the lock screen or connectivity of USB devices. Microsoft details some of the fixes included in this update (you can see the full change log after the jump):

“Fixed additional issues with shutdown delays, Narrator, Cortana, roaming data usage, buying apps in the Store, video playback, facial recognition, Bluetooth pairing, Microsoft Edge, logon, Internet Explorer 11, Live Tile updates, .NET Framework, and Microsoft Installer (MSI).”

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

pozdrav svima.imam jjedno pitanje sta da radim sa ovim.Nemogu nista da radim.Hvala unapred

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
WackyZG kaže...

 Pa... baš se i ne bih složio s tobom. Evo ti layout moje tipkovnice iz on-screen keyboarda. Language na English, pa Time and region - Croatia i Keyboard - Standard (Croatia). 

Vrlo vjerovatno su kroz zadnje update stavili standard layout kod engleskog jezika, jer sam primjetio nedavno da ga ima. Davno sam instalirao 10-ku na laptop i kada sam stavio da su mi engleski windowsi hrvatskog (u ovom slučaju standard) layouta nije bilo.

Tako da sam ja bio u pravu prije, a ti si u pravu sada

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2016 21:40 (TiMi79).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
vlax kaže...

pozdrav svima.imam jjedno pitanje sta da radim sa ovim.Nemogu nista da radim.Hvala unapred

 Lijepo ti piše: ne možeš otvoriti aplikaciju dok si na Administratoru.

 

Napravi novi account sa adminstratorskim ovlastima, prebaci se u njega i sve će ti raditi.

 

"Pravi" Administrator služi samo za slučajeve "ne daj bože" i ne koristi se za svakodnevni rad na Windowsima.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Molim vas, kad puštaju ažuriranje za win10? Nisam insider, imam 10240 verziju. Jel to aktualna? Dolaze samo ažuriranja za office i većinom za defender. Čitao sam, na ljeto dolazi Summer nekakvo ažuriranje. Hvala.lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

aktualna 1511.10586.164 s 240 je zapravo (re)install, mora biti omogućen update (sve što si isključivao...provjeri), alternativno, skini novi ISO, upgradeaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Žohar kaže...

Molim vas, kad puštaju ažuriranje za win10? Nisam insider, imam 10240 verziju. Jel to aktualna?

 

Čitao sam, na ljeto dolazi Summer nekakvo ažuriranje. Hvala.lp

 Aktualna je 10586.218.

 

 

To će biti na ljeto, negdje u srpnju. Samo, prvo ćeš opet morati napraviti upgrade na aktulnu 10586.xxx verziju.

ihush kaže...

... skini novi ISO, upgradeaj.

 Ustvari, jedina isplativa, zbog brzine i količine updatea između 10240 i 10586. Evo, ovdje se može dobiti iso, ali vjerojatno ne .218 verzija.

Svejedno, najbolje ga je skinuti tu i napraviti upgrade, a onda update na zadnju verziju.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2016 20:37 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 upgrade - problem grafička

Bok svima.

Imam problemčić… Nadogradio sam win 8 pro na win 10 pro. Što je odlično jer je bila volume licenca i nije mi dalo nadograditi na win 8.1,  s tim sam već pomirio, no sad je prošlo na win 10, aktivirano i sve 5. Problem je u tome što imam ati radeon hd 4830 i prestao je support za win 10 u 2013., sa win 8, baš ono što sam imao.

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Driver-Support-for-AMD-Radeon%E2%84%A2-HD-4000%2c-HD-3000%2c-HD-2000-and-older-Series.aspx

 

Zapravo postoji neki driver ali mi se javlja problem da mi slika nije po cijelom ekranu. To sam prije rješavao u catalyst-u sa Scaling opcijom, kao i bučniji ventilator sa manualnom kontrolom. Sve to sada nemam. Postoji li rješenje osim kupovine novije kartice?

 

Ako ne, trebam najjeftinije rješenje da mi pogoni windowse i da bez problema gledam 1080p youtube video i .mkv-ove. Da li uopće postoji kartica koja sa time ima problema? 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 upgrade - problem grafička

skini odgovarajući driver i instaliraj ga..

-win koristi samo ažurirane-certificirane, ako nije certificiran moraš u 'safemod' ..(gašenje, f7..).

-proizvođač nema vječnu obavezu, driver može od w8 .. ali poželjnije je ako postoji za w10, ponekad novi driver koji uključuje novije vga izazove problem na starijima.. to treba isprobati i vidjeti koji ti je bolji-optimalniji. Povezano s .net2-3-4.. i dx9-10-.. koje također ručno dodaš.

-driveri za laptopove su 'divlji zapad' prije swicable.. i poslije, relativno je 'normalno' da ti sys javi da driver nije za tu vga.. (intel+radeon, radeon m itd..). Starije ver. su ugl skrivenije, potraži..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 upgrade - problem grafička
Koja je najbolja edicija w10 za instalirat? Volio bi da stavim win 10 i da mi više ne dolaze nikakvi updateovi.
Be Water My Friend
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo da iznesem problem u ovom popularnom podforumu.

Dakle prilikom paljenja kompa ne događa se ništa i moram ga resetirat da bi  se ulogiro.

Drugi problem je malo bizarniji,prilikom downloada isključe mi se svi usb portovi,nakon toga je opet potreban hard reset da bi proradilo sve.

Winsi su orginal win10 pro,driveri su updetani kao i sve zakrpe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 upgrade - problem grafička
bruslii kaže...
Koja je najbolja edicija w10 za instalirat? Volio bi da stavim win 10 i da mi više ne dolaze nikakvi updateovi.

 kako misliš da ti ne dolaze updateovi (nadogradnje)?

Bez obzira koju inačicu odabrao Microsoft izdaje nadogradnje, updateove kako bi operativni sustav bio što kvalitetniji te bolji samim korisnicima.

Stoga ovo tvoje pitanje nikako "ne drži vodu"...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
bruslii kaže...
Volio bi da stavim win 10 i da mi više ne dolaze nikakvi updateovi.

 Takav ne postoji. Ostani ti bolje na čemu si sada.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2016 14:47 (kizo2703).
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Neznam jel bilo več prije,postova ima podosta,imam problem,non stop ovo dole na slici,ni pomak dalje!!

Prije sam bez problema upgredao sa Win7 na 10 ali nakon upgreda novog hardwera reinstalirao sam Win7 i sad ne mogu napravit upgrade na 10 nikako!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
volegradele kaže...

Neznam jel bilo več prije,postova ima podosta,imam problem,non stop ovo dole na slici,ni pomak dalje!!

Prije sam bez problema upgredao sa Win7 na 10 ali nakon upgreda novog hardwera reinstalirao sam Win7 i sad ne mogu napravit upgrade na 10 nikako!!

 Skini ISO i napravi USB (Rufusom) ili zaprži na dvd i nadogradi (pokreni setup.exe iz winsa)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Windows 10 upgrade - problem grafička
Gale92 kaže...
bruslii kaže...
Koja je najbolja edicija w10 za instalirat? Volio bi da stavim win 10 i da mi više ne dolaze nikakvi updateovi.

 kako misliš da ti ne dolaze updateovi (nadogradnje)?

Bez obzira koju inačicu odabrao Microsoft izdaje nadogradnje, updateove kako bi operativni sustav bio što kvalitetniji te bolji samim korisnicima.

Stoga ovo tvoje pitanje nikako "ne drži vodu"...

 Imam w7 dazloadiran, ono ko free krekovan, i pogasio sam sve updateove i to mi je odlicno, jedino sto sam skinuo je sp1 od w7 i ostalo sve prazno. Sad bi volio nesto slicno i sa w10, jer muka mi je kad se gasi pc a onda onaj update se instalira.

kizo2703 kaže...
bruslii kaže...
Volio bi da stavim win 10 i da mi više ne dolaze nikakvi updateovi.

 Takav ne postoji. Ostani ti bolje na čemu si sada.

 Imaju neke pro, enterprise itd. reko od tih koji je najbolji za gaming?

Be Water My Friend
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 upgrade - problem grafička
bruslii kaže...

Sad bi volio nesto slicno i sa w10, jer muka mi je kad se gasi pc a onda onaj update se instalira.

 Isto će biti i na Desetki. To je Windows, navikni se. Ili pređi na Linux.

bruslii kaže...

 Imaju neke pro, enterprise itd. reko od tih koji je najbolji za gaming?

 Desetka ima Home i Pro. Enterprise verzija je samo za firme i ne razlikuje se u ničem od Pro, osim po sistemu aktivacije, a to tebi nije bitno.

 

Updatei postoje zato da se ispravljaju bugovi i da se u sistem ugrađuju nove mogućnosti. Zato ga je najbolje ne dirati.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
volegradele kaže...

Neznam jel bilo več prije,postova ima podosta,imam problem,non stop ovo dole na slici,ni pomak dalje!!

Prije sam bez problema upgredao sa Win7 na 10 ali nakon upgreda novog hardwera reinstalirao sam Win7 i sad ne mogu napravit upgrade na 10 nikako!!

 -potrošen key.. ID zaprisan u bazi na MS serveru. Stari HW..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav!

Ažurirao na 1511 Build 14316, sad nema modernUi aplikacija na taskbaru. Odnosno, kad pokrenem neku modernUI aplikaciju nemogu smanjiti prozor jer je nema na taskbaru? Bio je jedan "tweak" u Win8.1 ali sad toga nema u Win10, zapravo nema više onih opcija kad se ide desni klik na taskbar pa Properties... itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jedno brzo pitanje, trebam frendu stavit Win 10.

Znam da smo vec istupili o ovome mali milion puta ali... .

 

Win 7 aktiviran, hocu stavit Win 10:

  • Clean install - da/ne (automatski aktivirano ili moram ukucat kljuc od Win 7)?
  • Prvo upgrade pa onda clean install da/ne?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice