Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.431.197
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
DarkoKwon kaže...

Pozz decki, prvi put instaliram windows na SSD, uvijek me je zanimalo, da li se windows brze instalira na SSD-u ? 

Normalno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Stavio sam win10 da se skida na usb, medjutim usporilo je nenormalno kod 17 posto, za pola sata je doslo do 19 posto. Da li to moze biti zbog usb-a  ili neta ? Net mi izgleda ok ?

 

Edit:

 

Rijesen problem, USB mi pravio problem sa konekcijom, to mi se u zivotu nije nikad desilo, ali eto desilo se.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 18:24 (DarkoKwon).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
DarkoKwon kaže...

Stavio sam win10 da se skida na usb, medjutim usporilo je nenormalno kod 17 posto, za pola sata je doslo do 19 posto. Da li to moze biti zbog usb-a  ili neta ? Net mi izgleda ok ?

 

Edit:

 

Rijesen problem, USB mi pravio problem sa konekcijom, to mi se u zivotu nije nikad desilo, ali eto desilo se.

 Baš zbog tih problema ja preferiram skidanje iso-a pa kasnije "zapržim" Rufusom na USB. Ovaj sistem nikada zakaza nije.

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
nicky.sl kaže...

 Baš zbog tih problema ja preferiram skidanje iso-a pa kasnije "zapržim" Rufusom na USB.

Ja ništa drugo osim toga nikad u životu nisam probao, majke mi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Je li zna neko zasto ne mogu naci drivere za h81m-r asus maticnu ? Kada udjem na njihov sajt dobijam erore https://www.asus.com/supportonly/H81M-R/

 

 

Darko
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da li se nekom od vas zna desit, na laptopu, da mu se sama iskljuci mreza (internet) na par sekundi pa se onda opet sama spoji?

Win 10 Pro, instaliran prije cca 7 dana, zna se desit 3-4 puta na dan.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Možda te tvoj ISP seljaka naokolo pa svaki put provjeri IP adresu kad se to desi

http://www.ipaddress-finder.com/

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
U isto vrijeme je spojen i PC sa zicom i nikad se to nije desilo.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Da li se nekom od vas zna desit, na laptopu, da mu se sama iskljuci mreza (internet) na par sekundi pa se onda opet sama spoji?

Win 10 Pro, instaliran prije cca 7 dana, zna se desit 3-4 puta na dan.

 

 

Vidi event logove, vidi izvješće pouzdanosti u kontrolnoj ploči , prođi kroz dodatne opcije napajanja pa vidi da nije tam nariktano da se nakon par minuta gasi samo po sebi....

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunkermax kaže...
djigibao kaže...

Da li se nekom od vas zna desit, na laptopu, da mu se sama iskljuci mreza (internet) na par sekundi pa se onda opet sama spoji?

Win 10 Pro, instaliran prije cca 7 dana, zna se desit 3-4 puta na dan.

 

 

Vidi event logove, vidi izvješće pouzdanosti u kontrolnoj ploči , prođi kroz dodatne opcije napajanja pa vidi da nije tam nariktano da se nakon par minuta gasi samo po sebi....

 

BOLD, a na engleskom?

Power Options je na HIGH i sve sam namjestio da se ne gasi tj. nikakva stednja.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Kako da si zaključam tabove na alatnoj traci? Ja sebi postavim Edge na prvo mjesto, a nakon nekog vremena se on prebaci na drugo. Takav problem imam i s ostalim tabovima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Desetku sam koristio pola godine na svom bivsem Envyu. Prodao sam taj laptop i nabavio si ThinkPad T420, dosta losiji od Envya na papiru ali ukomponiran sa SSDom nemam zamjerki. Radi odlicno i ne fali mi i7-4700MQ. Nabavio sam curi novi Pavilion 15 sa desetkom. Poceo mi je skidati sigurnosna azuriranja za Office 2013 i tek sad vidim da ja to ne mogu nikako pauzirati niti onemoguciti. 6 mj sto sam tjerao desetku na Envyu nisam uopce isao za time. Ugl, skida 4GB updateova i slabasni Vipov internet mi jedva dopusta da na mom laptopu otvorim Bug (sada koristim mobitel kao router da bih mogao pisati ovaj post). Skinuo sam neki tool sa Microsoft stranice ali on "onemogucuje" privremeno neka azuriranja jedino ako ista stvaraju probleme laptopu. Jel postoji mogucnost sprijecavanja tih updateova i mogucnost odabira koje zelim a koje ne? Planirao sam ovih dana na ThinkPada prijeci sa 7 Pro na 10, ali nakon ovog sr@nja, mislim a nece to smece doci na moj laptop.

 

Edit: bas je sr@nje od sustava. Žao mi je sto joj nisam nabavio Macbook, pa makar polovni star godinu dana.

Senza cuore saremmo solo macchine
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 21:08 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Je li ovo normalno da imam ovolike freezove u igrama na windows 10 ? Je li ima neko rjesenje ili bilo sta slicno ?

Darko
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

 

BOLD, a na engleskom?

Power Options je na HIGH i sve sam namjestio da se ne gasi tj. nikakva stednja.

 

Nemam trenutno pri ruci nijedne eng windowse, pa vidi po adresnoj taci u priloženoj slici i nađi analogiju...

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunkermax kaže...
djigibao kaže...

 

BOLD, a na engleskom?

Power Options je na HIGH i sve sam namjestio da se ne gasi tj. nikakva stednja.

 

Nemam trenutno pri ruci nijedne eng windowse, pa vidi po adresnoj taci u priloženoj slici i nađi analogiju...

 

Control Panel\All Control Panel Items\Security and Maintenance\Reliability Monitor  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
DarkoKwon kaže...

Je li ovo normalno da imam ovolike freezove u igrama na windows 10 ? Je li ima neko rjesenje ili bilo sta slicno ?

 Koji sistem imaš?

Ja imam x64 W10 na lap i igrao sam dosta toga, nikada freeze.

 

root
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
zoharbizo kaže...
DarkoKwon kaže...

Je li ovo normalno da imam ovolike freezove u igrama na windows 10 ? Je li ima neko rjesenje ili bilo sta slicno ?

 Koji sistem imaš?

Ja imam x64 W10 na lap i igrao sam dosta toga, nikada freeze.

 

Takodjer koristim Win 10 i sve je ok.

 

Btw welcome back @zoharbizo, nisam te dugo vidio tu na forumu. 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Almin94 kaže...
Takodjer koristim Win 10 i sve je ok.

 

Btw welcome back @zoharbizo, nisam te dugo vidio tu na forumu. 

 Hvala kolega.

Osobno nemam nikakvih zamjerki na W10, ne radim update i imam samo ono bitno instalirano.

Radi kao sat.

root
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
zoharbizo kaže...
DarkoKwon kaže...

Je li ovo normalno da imam ovolike freezove u igrama na windows 10 ? Je li ima neko rjesenje ili bilo sta slicno ?

 Koji sistem imaš?

Ja imam x64 W10 na lap i igrao sam dosta toga, nikada freeze.

 

 Imam isti. Nego, izgleda da mi struja pravila problem, povisio sam power limit u afterburneru i izgleda mi ok za sada. Grafa nije clockana, osim sto je power limit povecan.

Darko
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Nebitno koji panel(zadnji-prednji) - isto je. Kao da kopiram na floppy. A ova zadaća i to što je kopiralo je fajl iz AutoCAD-a 2015 koji ima svega 100tinjak kBova

Video

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 11:08 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

sestra kupila novi laptop pa ću joj ja sad dići windowse i sve srediti, mislio sam joj staviti win 10, jel ima tu nečeg na što posebno treba obratiti pozornost, nekih mogućih komplikacija? zadnji win koji sam instalirao je bila sedmica, jel ima tu neke posebne razlike?

nakon što dignem sustav, što iduće da instaliram, ako se ne varam mogu upisati koji je laptop u pitanju i downloadati sve potrebne drivere sa interneta, pitanje je hoću li se moći uopće spojiti na internet , kablom ili wifiem bez instaliranja potrebnih drivera?

 

treba mi malo pomoć jer nisam to dugo radio, zadnji put sam sve od početka radio na svom kompu prije par godina, i to je bila u ptianju win sedmica, a sve drivere sam instalirao sa cdova i onda samo ažurirao kad sam se spojio na net

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Cansee kaže...

sestra kupila novi laptop pa ću joj ja sad dići windowse i sve srediti, mislio sam joj staviti win 10, jel ima tu nečeg na što posebno treba obratiti pozornost, nekih mogućih komplikacija? zadnji win koji sam instalirao je bila sedmica, jel ima tu neke posebne razlike?

nakon što dignem sustav, što iduće da instaliram, ako se ne varam mogu upisati koji je laptop u pitanju i downloadati sve potrebne drivere sa interneta, pitanje je hoću li se moći uopće spojiti na internet , kablom ili wifiem bez instaliranja potrebnih drivera?

 

treba mi malo pomoć jer nisam to dugo radio, zadnji put sam sve od početka radio na svom kompu prije par godina, i to je bila u ptianju win sedmica, a sve drivere sam instalirao sa cdova i onda samo ažurirao kad sam se spojio na net

 

Uvijek kad instaliraš Windows, prije instalacije spoji uređaj s LAN kablom. Windows će ti kasnije povući sam drivere s neta. Samo joj kasnije postavi postavke tako da se podaci ne šalju MSu

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...
Cansee kaže...

sestra kupila novi laptop pa ću joj ja sad dići windowse i sve srediti, mislio sam joj staviti win 10, jel ima tu nečeg na što posebno treba obratiti pozornost, nekih mogućih komplikacija? zadnji win koji sam instalirao je bila sedmica, jel ima tu neke posebne razlike?

nakon što dignem sustav, što iduće da instaliram, ako se ne varam mogu upisati koji je laptop u pitanju i downloadati sve potrebne drivere sa interneta, pitanje je hoću li se moći uopće spojiti na internet , kablom ili wifiem bez instaliranja potrebnih drivera?

 

treba mi malo pomoć jer nisam to dugo radio, zadnji put sam sve od početka radio na svom kompu prije par godina, i to je bila u ptianju win sedmica, a sve drivere sam instalirao sa cdova i onda samo ažurirao kad sam se spojio na net

 

Uvijek kad instaliraš Windows, prije instalacije spoji uređaj s LAN kablom. Windows će ti kasnije povući sam drivere s neta. Samo joj kasnije postavi postavke tako da se podaci ne šalju MSu

ok, znači spojim lan kabel, uštekam usb, sve upalim, i kada instalacija windowsa bude gotova biti će instalirani i driveri sami od sebe, ne moram ništa sam raditi? dakle kad prvi put uđem ono u desktop sučelje driveri će biti instalirani?

 

jel može neka uputstva ili link kako da postavim da se podaci ne šalju microsoftu?

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Razmišljam o kupovini 10-tke tako da imam za sljedećih 5-7 godina. Da li se isplati investicija?

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Cansee kaže...
Dex.pwn kaže...
Cansee kaže...

sestra kupila novi laptop pa ću joj ja sad dići windowse i sve srediti, mislio sam joj staviti win 10, jel ima tu nečeg na što posebno treba obratiti pozornost, nekih mogućih komplikacija? zadnji win koji sam instalirao je bila sedmica, jel ima tu neke posebne razlike?

nakon što dignem sustav, što iduće da instaliram, ako se ne varam mogu upisati koji je laptop u pitanju i downloadati sve potrebne drivere sa interneta, pitanje je hoću li se moći uopće spojiti na internet , kablom ili wifiem bez instaliranja potrebnih drivera?

 

treba mi malo pomoć jer nisam to dugo radio, zadnji put sam sve od početka radio na svom kompu prije par godina, i to je bila u ptianju win sedmica, a sve drivere sam instalirao sa cdova i onda samo ažurirao kad sam se spojio na net

 

Uvijek kad instaliraš Windows, prije instalacije spoji uređaj s LAN kablom. Windows će ti kasnije povući sam drivere s neta. Samo joj kasnije postavi postavke tako da se podaci ne šalju MSu

ok, znači spojim lan kabel, uštekam usb, sve upalim, i kada instalacija windowsa bude gotova biti će instalirani i driveri sami od sebe, ne moram ništa sam raditi? dakle kad prvi put uđem ono u desktop sučelje driveri će biti instalirani?

 

jel može neka uputstva ili link kako da postavim da se podaci ne šalju microsoftu?

 

 

Mislim da je netko objavio link prije koju stranicu ovdje.

Da, samo stpojiš laptop LAN kablom s netom, i instaliraš. Nakon toga provjeri zvuk, Bluetooth i WiFi. Kad sam svojoj sestri instalirao Desetku, morao sam, ako se ne varam, instalirati za zvuk driver sa stranice(od proizvođaća laptopa).

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Sad kad si vec stavio Win 10 i aktivirani su nema potrebe za ponovnim upisivanjem kljuca jer je tvoj ID od kompa na Win serverima i tvoj PC ce bit automatski prepoznat i Win 10 ce ti bit aktiviran...osim ako si isao mijenjati MBO.

Evo preko vikenda sam re-instalirao Win 10, znači formatiranje C diska i instalacija OS-a i tražio me je ključ za aktivaciju Windowsa, a ništa od hardware-a nije mjenjano osim rama. Upisao sam ključ od Win 8.1 Pro i prihvatio je. Eto zanimljivo.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Entry Point kaže...

Razmišljam o kupovini 10-tke tako da imam za sljedećih 5-7 godina. Da li se isplati investicija?

Da. Updatei su ti garantirani, sustav je stabilan i brži nego 7/8.

 

Support za stare OSeve će uskoro ugasiti a i računaj na .Net/DX/kajgod da nove verzije neće ići na starije od 8.1

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Entry Point kaže...

Razmišljam o kupovini 10-tke tako da imam za sljedećih 5-7 godina. Da li se isplati investicija?

 

Kaj su te zlodusi zaposjeli....ili je proradila opcija kontrole uma na masama zahvaljujući onim novim velikim antenama.. ... ??  

 

hehehheh   

9 godina
offline
Windows 10 - općenito

upalio sam laptop, booto je usb i vidim da ne radi miš na laptopu, ništa se ne miče i ne reagira, spojio sam pravi miš sa svojeg kompa na laptop i to radi, sad ne znam šta da radim, ako je problem hardverski onda laptop treba vratiti (kupljen je prekjučer), a bojim se ako instaliram windowse da će mi praviti probleme, kao nisam stručan da radim s time i ja sam pokidao, jel ima netko nekakvu ideju?

 

laptop je asus l502s

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Vidi je li ima kakav prekidaš koji gasi trackpad. Ja na svom aceru imam takav gumb koji može ugasiti trackpad.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice