Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.875
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Mene i dalje muči šugavi Win update s greškom 0x800f081f, pa ću skinuti zadnji iso i napraviti upgrade.

Recite mi, gdje mogu naći ažurne iso fajle? Media Creation Tool to sam odradi ili moram negdje skidati ažurne verzije?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

MCT to sam odradi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Imam pitanje za vas iskusne, ovo nije problem direktno uz windows nego uz igru. 

 

Neznam dali ste upoznati sa Igrom Urban Terror, često idem na jedan server koji igra stalno istu lokaciju. No da skratim priču banirali su me mislim, tj ne mogu uči u server jer kao da se neprekidno učitava kada ulazim. 

 

Kako mogu zaobiči blokadu ?  Slutim da su me banirali po IP adresi jer nemam korisnicki račun. Jel mogu kako promjeniti IP ? 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ako imaš dinamičku IP adresu, restartaš router i dobit ćeš novu. Ako imaš statičku IP adresu, upali VPN.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Postoji li software ili neka opcija za ogranicavanje Standby memorije? Jer ovo je smiješno, nakon runde BF1 imam 600mb free ram memorije (od 16gb), a 6-7gb su ne iskoristivi u stand byu. I cim ocistim manualno standby memoriju sa ProcessHackerom, igra leti, nema nikakvog zapinjanja. Mislim da je to samo postalo još gore sa tim Meltdown updateovima.


EDIT: Našao

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 23:19 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Fall Creators Update je na 83.9% uređaja u Hrvatskoj.

 

http://reports.adduplex.com/reports/2018-02/

 
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

POzdrav,ne znam u koju grupu da ovo napisem pa sam se odlučio ovdje. Prilikom instaliranja Windowsa 10 stavio sam premalo prostora na Disk C. E sad me zanima jel moguce povecati disk ovako nekako ili moram rušiti Windows?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ne, imaš disk management s kojim to radiš
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ali neda mi proširivanje diska.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ekipa pozz, pitanje je vezano uz grafičku karticu na laptopu. Riječ je o Nvidia GeForce 840M. Do jučer mi je sve radilo u igrici kako treba ( jedino igram ETS2 dako da nije riječ o nekoj zahtjevnoj igri). Ali mi je jičer Windows Update dao nadogradnju za Nvidia GeForce i ja sam tu nadogradnju odobrio i onda se napravila. I komp radi sve ok kako treba ali sam primjetio da se ventilator brže okreće i da jače ispuhuje zrak. Isto ako kada idem u igricu ETS2 ona mi nekako šteka te ne radi pravilo kao prije navedenog updatea kroz Windowse. Sada me zanima što da napravim...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dombas kaže...

Ali neda mi proširivanje diska.

 windows disk manager ima (nepotrebna) ograničenja.. ne dozvoljava 'svašta', npr neki sys file promjenu pozicije.. imaš easeusov PM-homefree.., može, lakše-sigurnije (jer prvo sve poklikaš i ako si zadovoljan aplayaš ili odustaneš).

 

uz pravilo, može se resizati (smanjeiti-povećati) samo susjedne particije.. ako postoji neka između, ako nije istog tipa, tad zbog standarda ne možeš (osim od nule, drugačiji tip i raspored particija). Pogotovo na predinstaliranom računalu (par specijalnih particija, install-restore..). Uz ograničenje ovisno o uefi-legacy, mbr je do 4 primarne 2tb, gpt neograničeno.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dombas kaže...

Ali neda mi proširivanje diska.

 

Onda koristi Disk Wizard

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

U zadnja dva mjeseca nikakav update nisam dobio.

I dalje stojim na 1709 16299.125. Čak nisam ni dobio update kad je bila frka oko onog s procesorima.

Dok na mobitelu dobivam uredno za 1703

 Noćas je izašao .251. Proguglaj malo Microsoft za više informacija. KB4090913

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 14:58 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ridealong kaže...

 Noćas je izašao .251. Proguglaj malo Microsoft za više informacija. KB4090913

 

 

 

Ja sam ga manualno riješio.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
honor8 kaže...
ridealong kaže...

Noćas je izašao .251. Proguglaj malo Microsoft za više informacija. KB4090913

 

Ja sam ga manualno riješio.

 ne treba 'manualno'... dovoljno je kliknuti provjeru ažuriranja i restart.. ili čekati kad će sam updater to obaviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

 ne treba 'manualno'... dovoljno je kliknuti provjeru ažuriranja i restart.. ili čekati kad će sam updater to obaviti.

 Kako kod koje vrste Win 10 (ovisno o licenci).

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 22:47 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
honor8 kaže...
ridealong kaže...

 Noćas je izašao .251. Proguglaj malo Microsoft za više informacija. KB4090913

 

 

 

Ja sam ga manualno riješio.

 

 

I ja to napravim kad god WU zezne ili zbog licence (vrste Win 10) WU ne pronalazi ništa.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

I sam sam se pitao što se dešava ali od 10.01.2018 nisam za win10 dobio update osim 7.2.2018 za Flash P.

Sad vidim da nisam sam...možda mi sa AMD cpu  netrebamo  ništa

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 23:07 (AF139).
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja sam posljednji u nizu update imao za Adobe Flash Player (KB4056887), a prije toga (KB4058043)
Također AMD CPU, Win10 Enterprise

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Te probleme sam riješio tak da sam ugasio Defender totalno(u ređiju)... To je stvaralo problem, tak da ak imate neki AV program, ugasite ga skroz.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ne mogu primati nove updateove.

 

Kada pokušam preko WU, dobivam error.

Kada pokušam upgrade preko Media Creation Tool generiranog medija, dobivam drugi error da ne može procijeniti količinu slobodnog prostora na disku (premda je AV ugašen i pokrenut kao admin, a slobodnog prostora ima oko 60% diska).

 

Koje su mi opcije?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

(nema opisa, osim u profilu, recimo da je to..) .. ssd u raidu s hddom.. imaš sys probleme, backupiraj i napravi 'normalan' install s normalnim postavkama..

btw, 60% ne znači baš ništa.. (od čega, na to dodaj raid..)

-želja je vjerojatno imati brz sys, zar ne :) .. i stabilan.. optimalno je imati odvojen sys/win dio od podataka, ovisno o tipu posla apps, gaming, baze, ... na ssd se stavlja ono što se želi ubrzati.

120gb ssd nije dovoljno velik za podjelu na particije (količina rama.. ) može, ako znaš što radiš i koliko resursa u svakom trenutku sys traži, npr 80+40 ili 60+60... ispod tog za sys bi bilo pretjesno (ram + tempovi)..

+ mogući kvarovi, ssd-hdd, trim (pod raidom..), kao i defrag..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
guls kaže...

Ne mogu primati nove updateove.

 

Kada pokušam preko WU, dobivam error.

Kada pokušam upgrade preko Media Creation Tool generiranog medija, dobivam drugi error da ne može procijeniti količinu slobodnog prostora na disku (premda je AV ugašen i pokrenut kao admin, a slobodnog prostora ima oko 60% diska).

 

Koje su mi opcije?

 

Sto ne bi probao manualno skinut update pa instalirat?

 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4090913

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Od kako sam instalirao zadnji update prije koji dan, mal mal mi puca net, samo na mome PCu. Dal je moguće da je taj update sjebao nešto oko neta?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sve verzije Windows 10 ima telemetriju. Ono što mi je glupo jest da su telemetriju (koja služi za ispravljanje bugova) uveli i u Windows 7/8.1 koji više nemaju mainstream support već samo primaju sigurnosna ažuriranja. Očito im telemetrija služi za još nešto...

 

I stvarno je glupo da forsiraju ljude na zadnju verziju Windowsa. Creators Update je isto zaštićen kao i Fall Creators Update. Obje verzije dobivaju ista ažuriranja samo različitog imena. Neki korisnici imaju problema s zadnjom verzijom Windowsa i ovi im opet guraju FCU.

Dex.pwn kaže...
Od kako sam instalirao zadnji update prije koji dan, mal mal mi puca net, samo na mome PCu. Dal je moguće da je taj update sjebao nešto oko neta?

Reinstaliraj drivere od mrežne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 9:58 (Marko :D).
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Od sinoc nece da mi instalira kako treba update,prvi put se sa ovakvim nesto susrecem,manualno nece ama bas sve sam probao sto sam nasao na google nece

 

Ima li ko da je rijesio ovo ??

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Probaj ažurirati preko MCT-a. Ako ni tad ne uspije, preko MCT-a napravi bootabilni USB i tako probaj ažurirati Windowse.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jeste vidjeli ovo, kao da traže sigurnosne propuste.. Ili vježbaju za nešto više.

https://privacy.microsoft.com/en-US/windows-10-windows-update-delivery-optimization

 

Slučajno ugledah da mi nešto jede 5MB/s download bandwidtha, nisam mogao vjerovat da to windows zapravo preko LANa od drugih računala (meni naravno apsolutno nepoznatih) prima svoje zakrpe.

Dakle sad više niti ne moraš imat pristup internetu. Dovoljno je da si slučajno spojen na LAN s računalom koji ima pristup i opet će ti instalirat svoj update.

 

Je li bilo već rasprave na forumu o ovom? Još sam u šoku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice