Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.805
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
DuxCro kaže...

Ovaj Microshit mi sa apsolutno svakom nadogradnjom sjebe nešto na 10-ki. Sad su uspjeli napravit to da mi se apsolutno svaki put kad pokrenem winse jezik tipkovnice resetira sa HR na US. Prebacim na Hrvatski opet, al uzalud. SVAKI...JEBENI ...PUT sjebu nekaj sa tim svojim PRISILNIM nadogradnjama.  Ako ništa drugo onda resetiraju sve na default postavke i guraju svoje nakaradne proizvode poput edge browsera. Sad mi se edge starta svaki put kad se winsi dignu. Koje to mentalno retardirane čimpanze rade u MS-u od kad je Gates otišao?

 Moraš instalirati hrvatski pack ali ga ne koristiš već samo pomjeriš da bude kao na slici dolje.

Tako sam ja riješio taj problemček.

Ako nemaš hrvatski pack on ne kljuvi brate što ti hoćeš 

 

 

 U trayu to izgleda vako....
 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 14:01 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
DuxCro kaže...

 Pa nije valjda problem u meni ako su se navedene stvari počele događati nakon što je microshit progurao još jednu od svojih užasnih "nadogradnji." Nisam ništa sam mijenjao po postavkama. Uvijek Microshit sve zbrka. A ako malo progooglaš, vidjet ćeš da nisam jedini. Odgovarati na nečiji problem sa postom tipa "ja nemam problema" mi nikad nije imalo smisla.

 

FIX

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/travanjska-nadogradnja-windowsa-10-ne-zeli-vam-se/258368.aspx?page=4&jumpto=5660086&sort=asc&view=flat

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
DuxCro kaže...

Ovaj Microshit mi sa apsolutno svakom nadogradnjom sjebe nešto na 10-ki. Sad su uspjeli napravit to da mi se apsolutno svaki put kad pokrenem winse jezik tipkovnice resetira sa HR na US. Prebacim na Hrvatski opet, al uzalud. SVAKI...JEBENI ...PUT sjebu nekaj sa tim svojim PRISILNIM nadogradnjama.  Ako ništa drugo onda resetiraju sve na default postavke i guraju svoje nakaradne proizvode poput edge browsera. Sad mi se edge starta svaki put kad se winsi dignu. Koje to mentalno retardirane čimpanze rade u MS-u od kad je Gates otišao?

I kod mene isti problem na svim računalima u kući. Imam Windowse na engleskom, a tipkovnicu hoću na hrvatskom. Sve je lijepo namješteno i svaki puta kada upalim računalo, dočeka me engleski layout iako je namješteno da se koristi hrvatski. Na jednom računalu mi se čak sam od sebe dodaje i uklanja ENG ST layout, dosta iritantno, ali pokušavam ignorirati. Cijelovitog rješenja izgleda nema, ali možeš bar dijelomično riješiti problem. Odi Settings -> Time & Language -> Region & language -> Advanced keyboard settings. Override default input method promijeni u hrvatski i postavi kvačicu na Let me use different input method for each app window.

 

Opet će ti biti isto; kad se upale Windowsi, doći će s engleskim layout-om, ali čim prvi puta klikneš negdje, tipkovnica se mijenja u hrvatsku. Drugo rješenje je da cijele Windowse koristiš na hrvatskom, onda bi ti odmah trebala doći hrvatska tipkovnica. Trećeg rješenja nema, treba čekati da iz Microsofta riješe problem jer je ovo očito neki bug.

nicky.sl kaže...

 Ništa od navedenog se ne događa na miojih nekoliko kompova (to s EDGE-on neznam jer je on meni jedini preglednik) stoga smatram da je problem u tebi a ne u Microsoftu

Ako koristiš Windowse na hrvatskom, taj problem nije prisutan. Mi koji ga koristimo na engleskom, a imamo hrvatsku tipkovnicu, imamo taj problem.

DuxCro kaže...

 Pa nije valjda problem u meni ako su se navedene stvari počele događati nakon što je microshit progurao još jednu od svojih užasnih "nadogradnji." Nisam ništa sam mijenjao po postavkama. Uvijek Microshit sve zbrka. A ako malo progooglaš, vidjet ćeš da nisam jedini. Odgovarati na nečiji problem sa postom tipa "ja nemam problema" mi nikad nije imalo smisla.

Nisi jedini. Žalili su se korisnici na to, na Redditu čim je izašla 1803 verzija.

Anđeo bez falinge kaže...

 Moraš instalirati hrvatski pack ali ga ne koristiš već samo pomjeriš da bude kao na slici dolje.

Tako sam ja riješio taj problemček.

Ako nemaš hrvatski pack on ne kljuvi brate što ti hoćeš 

 

  U trayu to izgleda vako.... 

Silent horror1992 kaže...
DuxCro kaže...

 Pa nije valjda problem u meni ako su se navedene stvari počele događati nakon što je microshit progurao još jednu od svojih užasnih "nadogradnji." Nisam ništa sam mijenjao po postavkama. Uvijek Microshit sve zbrka. A ako malo progooglaš, vidjet ćeš da nisam jedini. Odgovarati na nečiji problem sa postom tipa "ja nemam problema" mi nikad nije imalo smisla.

 

FIX

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/travanjska-nadogradnja-windowsa-10-ne-zeli-vam-se/258368.aspx?page=4&jumpto=5660086&sort=asc&view=flat

Ako stavim hrvatski da bude prvi na listi, Windowsi će mi bit na engleskom, a UWP aplikacije na hrvatskom. Ja želim da je meni sve na engleskom i da mi je samo tipkovnica na hrvatskom. 😁

16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ja sam riješio keyboard language viška s uputsvom odavdje:

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/cant-delete-a-keyboard-language-after-update-to/77dc153e-c8a0-4dec-99b8-661ffd3220f5

 

Sada izgleda ovako:

 

Naravno, windowsi su na engleskom jeziku. Zato je vjerovatno instalacija sama dodala ENG layout

私は考える時間が必要です
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nisam baš najbolje skužio što ta komanda radi, mijenja jezik OS-a ili samo layout tipkovnice?

 

Mogu li ja ikako ostaviti Windowse da budu kompletno na engleskom (i UWP aplikacije), te da mi bude samo hrvatski jezik na listi layouta?

 

Trenutno mi je ovako:

Ako postavim hrvatski gore, sve UWP aplikacije u Startu mi se preimenuju tako da mi npr. Calculator bude Kalkulator, a Weather bude Vremenska prognoza. Kad je dolje, aplikacije ostaju na engleskom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 17:52 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Nisam baš najbolje skužio što ta komanda radi, mijenja jezik OS-a ili samo layout tipkovnice?

 

Mogu li ja ikako ostaviti Windowse da budu kompletno na engleskom (i UWP aplikacije), te da mi bude samo hrvatski jezik na listi layouta?

 

 

 Može, ali se moraš malo poigrati s opcijama jer je uputstvo za postavljenje engleskog jezika. Ja sam na kraju pobrisao sve tipkovice i korz Windows sttings dodao one koje želim.

 

Sada vidim i drugi dio pitanja, meni su aplikacije još od win8 na hrvatskom. S tim sam se već davno pomirio.

私は考える時間が必要です
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 17:56 (Pendula).
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo sad vidim da mi nakon najnovije nadogradnje ni kamera Logitech C922 Pro Stream ne želi raditi više. Prije nadogradnje radilo super. Trebao bih valjda nakon svake šugave nadogradnje raditi reinstall windowsa. Jednostavnije mi to od traženja i ispravljanja Microshitovih zajeba.

Također su promijenili kako radi prebacivanje audio uređaja. Stalno prebacujem između zvučnika i headseta. Prije se samo kliknulo na ikonu zvučnika u donjem desnom kutu desnim klikom miša i promjeniš audio device. Sad se mor otvoriti dodatni izbornik "sound settings." Taj Microshit radi promjene u win 10 ...eto tek toliko da se ljudi ne mogu snači i da opravdaju svoja radna mjesta valjda. Da radim kao sys admin u nekoj firmi, poludio bih od ove hrpe garbage coda.

Twitch-Duxcro
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 20:32 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
Ako stavim hrvatski da bude prvi na listi, Windowsi će mi bit na engleskom, a UWP aplikacije na hrvatskom. Ja želim da je meni sve na engleskom i da mi je samo tipkovnica na hrvatskom. 😁

 Evo, u jutro sam po dvadeseti put uključio PC od kad sam napravio "ono gore" i svaki put me dočeka isto.

Hrvatska tipkovnica i enjgljeski Windows.

Ako tako radi meni ne znam zašto ne bi tebi.

 

Hoćeš da ti snimim video s mobiteljom ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 12:21 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
tajo1960 kaže...

A zašto si ga onda uključivao (pretpostavljam i isključio 19x) 20x? Ipak nisi bio siguran što vidiš, pa ono... 20x je 20x, ha? Zlu ne trebalo...    

 Rodijače, nisi sfatio.

Od upgradea je prošlo koliko ?

nisam ja odjednom palia 20 puta već je od kad sam to napravio prije 15 dana dvadeseti put uključio računalo.

Dakle, ne zbog toga.. Živ bio zvučnike dobre  kupio...  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Aj slikaj Start da vidim kako ti se zovu UWP aplikacije odnosno jesu li prevedene na hrvatski ili su na engleskom.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

eo

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 12:53 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
tajo1960 kaže...

Ma shvatio sam ja odlično...  samo... upgrade je došao kako kome, jednom frendu na 10-ki tek neki dan došao, dakle... "di si bija kad je grmilo?" U štaglju, ha ha

A to što sad ne želiš priznati da si jutros (ipak) palio i gasio stroj 20x... to je već neka druga priča      ,no, neka te...     

 Daboda ti crkla lenija i zvučnjaci ti pregorili, starče... 

 

Još jednu reči i bit će   

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne mislim na to, mislim na UWP aplikacije, dakle, Calculator, Weather, Mail & Calendar i sl. Da li ti za Calculator piše Kalkulator ili za Weather, Vremenska prognoza? To me zanima. Kad je engleski prvi jezik, sve je to na engleskom, a kada postavim hrvatski na prvo mjesto, sve se prevede na hrvatski.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ne mislim na to, mislim na UWP aplikacije, dakle, Calculator, Weather, Mail & Calendar i sl. Da li ti za Calculator piše Kalkulator ili za Weather, Vremenska prognoza? To me zanima. Kad je engleski prvi jezik, sve je to na engleskom, a kada postavim hrvatski na prvo mjesto, sve se prevede na hrvatski.

 Bože mili što tebe jebe ?!

Da, prevede te nebitne stvari a ostalo, dakle 99,9 posto je na Engleskom ... U čemu je problem ???

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne znam što da ti kažem. Volim da mi je sve na jednom jeziku, ne na više...

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Te gluposti nisam ni primjetio dok mi nisi spomenio. Toliko su nebitne pa ne znam, zato sam začzđen.

Windows je na ENGLESKOM, tipkovnica na HRVATSKOM  i to je sve što me zanima.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...
DuxCro kaže...

Ovaj Microshit mi sa apsolutno svakom nadogradnjom sjebe nešto na 10-ki. Sad su uspjeli napravit to da mi se apsolutno svaki put kad pokrenem winse jezik tipkovnice resetira sa HR na US. Prebacim na Hrvatski opet, al uzalud. SVAKI...JEBENI ...PUT sjebu nekaj sa tim svojim PRISILNIM nadogradnjama.  Ako ništa drugo onda resetiraju sve na default postavke i guraju svoje nakaradne proizvode poput edge browsera. Sad mi se edge starta svaki put kad se winsi dignu. Koje to mentalno retardirane čimpanze rade u MS-u od kad je Gates otišao?

 Moraš instalirati hrvatski pack ali ga ne koristiš već samo pomjeriš da bude kao na slici dolje.

Tako sam ja riješio taj problemček.

Ako nemaš hrvatski pack on ne kljuvi brate što ti hoćeš 

 

  U trayu to izgleda vako.... 

 Ja ne razumijem zašto pored Hrvatskog imas srpsku tipkovnicu 2x i još eng sa srpskim . A da dodaš još i ćirilicu? 

 

Da se držim teme

Imam eng windows i hrv tipkovnicu i nemam probleme. Ali nisam skidao nadogradnje, obično to radi win update automatski. 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Markić7 kaže...

 Ja ne razumijem zašto pored Hrvatskog imas srpsku tipkovnicu 2x i još eng sa srpskim . A da dodaš još i ćirilicu? 

 

Smeta ti ćirilica ?

Je li to govor mržnje ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

-to nije ćirilica, to je layout tipki, pri tome font može biti latičnični ili neki deseti. Pa bi rekao, nije govor mržnje, nego neznanja.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ne smeta, samo mi je čudno da je nemaš pored dvije latinice ( srpske) a službeno pismo je ćirilica. Negdje sam čitao da u srbiji planiraju kažnavat novčano ljude jer ne koriste ćirilicu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Markić7 kaže...
Ne smeta, samo mi je čudno da je nemaš pored dvije latinice ( srpske) a službeno pismo je ćirilica. Negdje sam čitao da u srbiji planiraju kažnavat novčano ljude jer ne koriste ćirilicu.

 Ma , neće kažnjavati.

Jedino ćemo morati pisati i Engleski ćirilicom. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Vezano uz hrvatsku tipkovnicu, da li netko uoće zna zašto su retardi iz Microsofta pri clean instalaciji i odabiru layouta tipkovnice maknuli stavku "Croatian" i nazvali ju "Standard"? I dalje postoje Slovenian, Serbian i sl., ali nema Croatian. S tim nikad nije bilo problema od XPa do unatrag par buildova 10-ke.

 

Drugo pitanje, pisalo se naveliko prije nekih godinu dana da je klasični Paint izbačen iz novih verzija Windowsa. Napravim clean install neki dan kad unutra i dalje klasični Paint? Kakva je na kraju njegova sudbina, da li su odustali od njegova micanja?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 18:23 (50w755c).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
50w755c kaže...

Vezano uz hrvatsku tipkovnicu, da li netko uoće zna zašto su retardi iz Microsofta pri clean instalaciji i odabiru layouta tipkovnice maknuli stavku "Croatian" i nazvali ju "Standard"? I dalje postoje Slovenian, Serbian i sl., ali nema Croatian. S tim nikad nije bilo problema od XPa do unatrag par buildova 10-ke.

 

Drugo pitanje, pisalo se naveliko prije nekih godinu dana da je klasični Paint izbačen iz novih verzija Windowsa. Napravim clean install neki dan kad unutra i dalje klasični Paint? Kakva je na kraju njegova sudbina, da li su odustali od njegova micanja?

Nitko ne zna. Iako je već dosta ljudi prijavilo taj problem, iz Microsofta su, na vlastitom forumu, samo rekli da se sve može promijenit kad instalacija završi. Ako netko ima Microsoft račun i Feedback Hub, može napisati prijedlog da se vrati Hrvatski layout pri instalaciji i neka podijeli link ovdje da dobi što više upvoteova. Može ga se i poslat Jen iz Microsofta na Redditu, ona je zadužena za Feedback Hub, pa će ga predložit na njihovom sastanku.

 

Paint je još uvijek tu, još uvijek dolazi s Windowsima, ali kad ga otvoriš i klikneš na Product alert, javlja ti se poruka da se uskoro seli na Microsoft Store.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 18:56 (Marko :D).
15 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

-zato jer za HR postoji kompletan install/win i sve ostalo je nakon tog 'standardno' (dok ostali regionalni jezici to nemaju pa su navedeni..).

-raspored tipkovnice je standardni, neovisno koji jezik koristiš, to uključuje i npr znak za euro i sl. Nestandardni raspored je neki drugi-treći, kao npr US layout koji može biti potreban za npr zagrade i sl. umjesto Đ.. dok će njemački imati umlaute, engleski funtu itd. Njemački kao podstandarde ima razne npr swiss.. i razlika je npr u decimalni zarez na numeričkoj .. sve to je dio regionalnih-jezičnih postavki i upravo standard je ono što je standard-defautl za odabrani jezik, kod realno neki 'hrv' raspored ni ne postoji odnosno, može biti bilo koji raspored slova na tipkama uz pomoć letroseta kojeg naljepiš na tipke.. (osnovni qwertz/qwerty i raspored šđčćž slova). Od svih mogućih rasporeda (za koje mlađi juzeri ne znaju da postoje) npr croscii, ovo je standardni, kao što je to sve unutar npr formata datuma i sl. standard za neku zemlju, pa i SI sustav vs američkog inčnog.. (imperijalnog). Jednako se može reći za strujnu utičnicu, standardna EU 220 itd.. i nikog ne buni što ne piše 'hrvatska' utičnica ili nešto takvog. (problem koji nije problem, samo njurganje).

 

-za paint, piše ti (klikni i) .. bit će uskoro promješten u store.. kad? kao da je to važno. :) MS ima planove, no od svih je ovo vjerojatno najmanje važan. Možda.. zbog problema s bootom (kašnjenje 1803 mjesec dana..) nisu čačkali i to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-zato jer za HR postoji kompletan install/win i sve ostalo je nakon tog 'standardno' (dok ostali regionalni jezici to nemaju pa su navedeni..).

Kompletan install postoji i za srpski i za slovenski, pa su svejedno imaju svoje layoute pri instalaciji.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ne kontam to...godinama postoji hr layout u english us verziji windowsa i onda je najednom vishe nema...pa sve sto su dosad radili je bilo dodavanje featurea, a ne brisanje istih...sto nas mrze? Koji kaco? Ili to ima veze s tim sto microsoft ima podruznicu u srbiji, jer ja za two step verifikaciju svog microsoft racuna cujem srpski zenski glas na telefonu...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 11:33 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

Ne kontam to...godinama postoji hr layout u english us verziji windowsa i onda je najednom vishe nema...

To je diskriminacija. 

Gorstak79 kaže...

pa sve sto su dosad radili je bilo dodavanje featurea, a ne brisanje istih...sto nas mrze? Koji kaco?...

Jesi siguran? S Windows 10 su uklonili Windows Media Centar, DVD Player (sad se plaća 125 kn posebno), ubacili reklame u besplatne igre i nude pretplatu i sl. Više si toga izgubio s Windows 10 nego dobio.

 

 

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

WMC sam davno napustio, DVD format više i ne gledam, to je relikvij prošlosti. A to što su u solitaire ubacili reklame, u pravu si, nekom treba razbiti nos...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@marko

Pa kako si druže, napada ltko...? 😊

Mislim da nazirem zakaj ponekad zastraniš : Ti jednostavno vidiš u windowsima nešto što oni nisu, i očekuješ nekaj od njih kaj se nepoklapa sa vizijama i ciljevima microsofta.

Windowsi, kao i bilo koji drugi softver, su najobičnija roba-artikal na policama trgovine.

Microsoft je tvrtka, ima svoje zaposlenike, ima vlasnike, dionice, na tržištu su, imaju više svojih artikala u prodaji, i po tome nisu nikaj drugaciji od vecine tvrtki na ovoj planeti.

Nit je microsoft nekakva socijalno pravednička ustanova niti su windowsi nekakvi artikal namijenjen povecanju opceg dobra ili blagostanja.

Jedini cilj microsofta je donijeti zaradu svojim ulagacima ( dionicarima ) i management koji to neće moći kontinuirano ostvarivati bit će mijenjan dok nenadju dobitni tim. Nenadje li ms taj tim, propali bu bas poput bilo koje druge kompanije.... No koliko vidimo vec godinama im dobro ide i zasad taj management vuce poteze koji donose profit neovisno o tome da li se njihovi potezi svidjaju ili ne milijardama Marko-a.... Marko grinta, ali winse i dalje koristi, sto znaci da ms management je na njemu ostvario svoj cilj i plan...

( poziciju ceo-a nemjesajte sa managementom, jer ceo je jedna osoba, vise protokolarna , dok management je cjela vojska managera, lobista , novinara, politicara , diplomata, ...koje je ms upregnuo u ostvarenje svojih ciljeva )

Windowsi su artikal tvrtke ms, i isto imaju samo jednu jedinu funkciju : donosenje zarade svojim vlasnicima tj microsoftu. Da li će tu funkciju ostvarivati direktnom prodajom ili bu ih dijelili dzabe jer im donose dobit i na druge nacine, je stvar odluke ms managementa. Ako grijese, kapitalizam i trziste su nemilosrdni i kazna je opaka...

No, ono na kaj hoću baciti fokus, je to da u svezi windowsa microsoft moze donijeti kakve god hoće odluke, a trziste je to kaj bu ih nagradilo ili kaznilo. S obzirom na kontinuiran i strm porast ( broj korisnika u istom vremenskom razdoblju ) broja korisnika win10 , izgleda da planovi koje je ms zacrtao se zasada ostvaruju neovisno o spikama prisilnog upgradea, nametanja i sl... Dok god je linija dobiti u porastu, dotle ms nebu mjenjao politiku.

Cesto zaboravimo i jos jednu sitnicu. Globalne i moćne korporacije imaju nekakve podatke na kojima grade planove poslovanja u blizoj i daljoj budućnosti. Neki njihovi danasnji potezi mogu nam izgledati cudno ili bedasto, no mozda kada bi i mi baratali istim podacima koje imaju te korporacije, mozda bi nam tada ti potezi imali vise smisla.... Nekad, naravno, i pogriješe, no kako su tu u pitanju tisuće milijardi godisnje, ima tko dobija ljutu plaću da razmislja o tome.....

Poanta litanije ? Koristiti ili nekoristiti je jedino oruzje krajnjih korisnika !

😊

....

15 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
Gorstak79 kaže...

Ne kontam to...godinama postoji hr layout u english us verziji windowsa i onda je najednom vishe nema...

To je diskriminacija. 

Gorstak79 kaže...

pa sve sto su dosad radili je bilo dodavanje featurea, a ne brisanje istih...sto nas mrze? Koji kaco?...

Jesi siguran? S Windows 10 su uklonili Windows Media Centar, DVD Player (sad se plaća 125 kn posebno), ubacili reklame u besplatne igre i nude pretplatu i sl. Više si toga izgubio s Windows 10 nego dobio.

 

 

 -podsjetnik, EU kazna.. za ie, kao i wmp koji su tad morali biti izbačeni iz win..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice