Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.704
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pokreni CMD kao administrator, upiši DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth, stisni enter i pričekaj da proces završi. Nakon toga, upiši sfc /scannow, stisni enter i pričekaj da i to završi.

 

Kad sve završi, restartaj računalo i pokreni nadogradnju ponovno.

Možeš izabrati nekoliko načina nadogradnje;

  1. preko Upgrade Assistanta
  2. preko Media Creation Toola (kada dođeš do dijela What do you want to do? staviš točkicu na Upgrade this PC now i nastaviš dalje)
  3. preko Windows Updatea
  4. preko bootanja s bootabilnog USB-a/DVD-a

 

Ako nadogradnja ponovno nije bila uspješna, jedini način da nadogradiš računalo jest ponovna instalacija Windowsa.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Not really... 😉

 

Je je druze, iako ti to nikad nebuš priznao. Ukratko, ti pročito na reditu ( od pitajbogakojegautora ) nešto i ti si tada odlučio raditi ručni upgrade ... Šta taj primjer pokazuje ? Pa jako puno !! Računalo je alat koji ti treba sluziti za neku tvoju aktivnost ( slušanje muzike, gledanje filmova, igranje igrica, komunikaciju, programiranje, dizajniranje, crtanje i sl ). Da ti rabiš računalo onako kako bi to trebalo, nebi znao za 99,99% problema koje si povremeno opisivao niti bi ih doživio a kamoli išao čačkati. Os nije sam sebi svrha i kontinuirano seciranje i "optimiziranje" nikad nevodi u dobrom smjeru. Evo friški osobni primjer: zadnjih par mjeseci sam u maloprodaji ( nadam se ne još dugo...) i tu imamo pc pc kasu, neka starija računaljka, na njoj je wi10, tri godine stara instalacija, sve je na automatici ( update, upgrade,) izmjenjalo se na desetke prodavača od kojih je svatko nekaj instalirao i isprobavao neke apk koje bi mu kao pomogle u radu trgovca, stalna net veza ( fiskalizacija ), av klasični ms defender, nikad nitko nije niti softverski niti hardverski servisirao taj pc, ali vidi čuda taj pc radi li ga radi već tri godine i dnevno iskuca cca 40000 kn prometa.... Neznam jesi skonto poantu, al ako i nisi, budeš, još si mlad 😀

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kao prvo, otišao sam na Reddit i vidio kako je netko poslao link na Microsoftovu stranicu da je izašlo novo ažuriranje. Zatim sam otišao povjeriti preko Windows Update, da li mi je došlo to ažuriranje, ali nije. Vratim se na Microsoftovu stranicu i pogledam datum zadnjeg ažuriranja članka i stranica je bila osvježena taj dan. Rubrika gdje Microsoft priznaje greške koje se pojavljuju u ažuriranju je bila prazna. Pošto se volim odmah riješiti svih ažuriranja (da me ne gnjavi kasnije), isto sam i napravio, no ništa specijalno se nije dogodilo. Nije mi se pokvarilo računalo i sve radi u redu osim onog problema s layoutom tipkovnice za koji piše da je riješen, ali, bar kod mene, nije.

 

Kao drugo, mogu ja samo Edge koristiti, ali ako Microsoft izda loše ažuriranje (a izdavali su ih), opet će biti problema. Dobro, ima još hrpu primjera kako nekome Windows 10 radi savršeno, a nekome ne. Kod mene već dosta dugo radi, ali eto, u ovo vrijeme nekome drugome ne radi. 

 

Kada govoriš o mom "nepravilnom" korištenju računala, znam da misliš na ShutUp10. Moje računalo nije niti će ikada biti platforma za oglašavanje i sasvim je logično da ću sve promotivne aplikacije ukloniti i blokirati kao i onemogućiti oglase. Svatko normalan napraviti će isto, a ti ako voliš reklame, nitko ti ne brani da si ih ostaviš. Dapače, nadam se da uživaš u Candy Crushu i Disney Magic Kingdomu. 😀

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 21:38 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@marko

 

Marko, Marko, crni Marko 😀

 

Da nepratiš redit nebu niti znao za to ažuriranje, a to isto ažuriranje bi se prije ili kasnije u pozadini instaliralo bez da bi to uopće znao ili ikako primjetio bap kao i tisuće drugih azuriranja.

 

Kazes da ti pc nema problema, pa čemu onda ići nasilno gurati neko ažuriranje. Trebalo bi bas obrnuto: ti bi trebao imati neki problem, u opisu kb-a bi vidio da baš taj kb rješava baš tvoj problem i tek u tom slučaju bi ti trebalo biti stalo da se to čim prije napravi .

 

Nevidim kako bi ti to azuriranje kasnije radilo probleme osim ako svako malo ides u postavke gledati kaj se je a kaj se nije azuriralo...

 

Candi crush i sl mi nepredstavlja nikakvi problem. Ono kaj vidim nakon čiste instalacije takvog tipa jednostavni jednim klikom deinstaliram ( to su apk iz win trgovine ), u postavkama privatnosti označim da mi ne nudi povremene orijedloge aplikacija u start meniju, i nikad nikakvih problema,reklama ili vraćanja deinstaliranih apk koje si onomad opisivao... 

 

Takvima ko ti bi trebalo dati unutar windowsa acc sa minimalnim pravima i uvidom i vidio bi kako bi godinama sve glatko radilo ...  A umjesto redita rađe malo smokvicu ili neku arenu poprati...

 

😀

 

 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

 

@marko

 

Marko, Marko, crni Marko 😀

 

Da nepratiš redit nebu niti znao za to ažuriranje, a to isto ažuriranje bi se prije ili kasnije u pozadini instaliralo bez da bi to uopće znao ili ikako primjetio bap kao i tisuće drugih azuriranja.

Znao bih ja da je došlo ažuriranje, jer mi dođe porukica da ih trebam instalirati. WU sam namjestio da ručno moram kliknuti na Download, da mi se skine i instalira (volim imati sve pod kontrolom 😉).

bunker kaže...

Kazes da ti pc nema problema, pa čemu onda ići nasilno gurati neko ažuriranje. Trebalo bi bas obrnuto: ti bi trebao imati neki problem, u opisu kb-a bi vidio da baš taj kb rješava baš tvoj problem i tek u tom slučaju bi ti trebalo biti stalo da se to čim prije napravi . 

Pa zato sam i išao ručno instalirati to ažuriranje; jer u opisu ažuriranja piše da je problem koji imam riješen (problem vezan za layout tipkovnice, prisutan još uvijek od April 2018 ažuriranja). Nije to sad neki ogroman problem koji bi me spriječio u korištenju računala, ali da je iritantan, je.

 

bunker kaže...

Nevidim kako bi ti to azuriranje kasnije radilo probleme osim ako svako malo ides u postavke gledati kaj se je a kaj se nije azuriralo...

Može ažuriranje biti loše i pokvariti nešto, recimo kad je jedno ažuriranje pokvarilo DHCP, pa ono drugo web kamere, pa ono teće dot matrix printere i tako dalje. Btw pričamo o Windows 10, to se svako malo mora provjeravati. 😁

bunker kaže...

Candi crush i sl mi nepredstavlja nikakvi problem. Ono kaj vidim nakon čiste instalacije takvog tipa jednostavni jednim klikom deinstaliram ( to su apk iz win trgovine ), u postavkama privatnosti označim da mi ne nudi povremene orijedloge aplikacija u start meniju, i nikad nikakvih problema,reklama ili vraćanja deinstaliranih apk koje si onomad opisivao...  

E vidiš, to isto ja napravim u par klikova umjesto da odlazim u postavke i gasim jedno po jedno. 🙂

bunker kaže...

Takvima ko ti bi trebalo dati unutar windowsa acc sa minimalnim pravima i uvidom i vidio bi kako bi godinama sve glatko radilo ...  A umjesto redita rađe malo smokvicu ili neku arenu poprati...

Možda i bi radilo da nemam instaliran ni jedan program osim onih koji dolaze s Windowsima. Više volim koristiti 3rd party programe jer su puno napredniji od samih Microsoftovih. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 22:11 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Može primjer koje ti točno koristiš aplikacije i za koju namjenu ?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Umjesto Windows Defendera koristim Emsisoft.

Umjesto Edgea koristim Chrome i Firefox.

Umjesto Windows Media Playera koristim VLC media player.

Umjesto deinstalacije preko upravljačke ploče koristim Revo Uninstaller

i još dosta drugih...

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Umjesto Windows Defendera koristim Emsisoft.

Umjesto Edgea koristim Chrome i Firefox.

Umjesto Windows Media Playera koristim VLC media player.

Umjesto deinstalacije preko upravljačke ploče koristim Revo Uninstaller

i još dosta drugih...

 

 

Odlično. Može screenshot iz emsija da vidimo kolike je to silne prijetnje zaustavio , pa da prodiskutiramo da li bi i defender to podjednako dobro odradio...?

 

Nakon toga ćemo na temu o potrebi da stalno nešto instaliraš i deinstaliraš te da li bi i sam os to odradio bez da bi te ikad naknadno zezalo nekaj od onih sitnica koje revo dodatno kao počisti... Valjda razumiješ da je os hijerarhijski jači i revo vidi samo ono i čini samo ono kaj mu os dozvoli da vidi i da čini. A onda ti mogu na primjeru comoda ili sandboxia pokazati koliko je revo nemoćan da obriše ono kaj mu os neda niti da vidi a kamoli da obriše.... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 23:34 (bunker).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Iskreno, znam prepoznati virus tako da antivirusni program ni nema baš nekog velikog posla, ali bez obzira na to uvijek je dobro imati bar nešto od zaštite.

 

Windows Defender ne koristim s razlogom.

 

Ne, ne instaliram/deinstaliram nešto svako malo. Zadnji program sam instalirao prije dva mjeseca. Revo Uninstaller mi je potreban jer sve zaostatke čisti od jednom; lakše je i brže jednim klikom počisti sve zaostke nego da odlazim u jednu po jednu malu i brišem sve ručno.

7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Marko, baš av test na koji se pozivaš izvrsno ocjenjuje defender, evo link na zadnje testiranje : https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/  ...a emsija uopće i nema medju testiranima tako da neznam jesi to ti osobni vršio neka detaljna dugotrajna testiranja pa si zaključio da si sa emsijem sigurniji. Na avcomparativesu je emsi ponekad na testu ali na tom testiranju je defender ostvario bolji rezultat , https://www.av-comparatives.org/tests/real-world-protection-test-august-2018-factsheet/  , tako da neznam otkud tebi placebo da si sa njime sigurniji. Za tezinu izvodjenja defender na avtestu ima 6 sto je najbolja ocjena.... To kaj tebi doma nekaj zeza je do tebe ili piceka a ne do defendera....

 

Zanimljivo bi bilo i čuti kako ti to prepoznaš virus pa ti av skoro i netreba ? Imaš neko treće oko koje ti veli da je u framework nekog sitea upravo injektiran ransom pa nebuš danas posjetio taj web ? Ili imaš vid ko supermen pa ti je usb stikić vidno crveniji izvana ako je na njemu maliciozni kod pa onda nebuš takvi usb niti spojio na svoj picek ? A posjetom toj stranici ili pikanjem tog stikića kreću neke radnje di bu ishod isti imao ti emsija ili defendera..  

 

A šta ti to točno misliš da revo više počisti nego kaj bi sam os učinio ? Misliš na mapu u program filesu koja je sad prazna i zauzima 32 kb, ili na ključ u registriju koji je tezak par bitova i totalno je više bezopasan za bilo kaj .. ? Ili revo briše i nekaj kaj mi neznamo ?

 

Hoćemo testirat na sandboxieu koliko revo detaljno očisti mrežni drajver kojeg je boxie instalirao da bi mogao vršiti virtualizaciju browsera kojem treba mrežni pristup ?  Vjerovao ili ne, revo to nemože počistiti jer nema pristup toj kernelskoj razini, a znaš ko mu neda neda pristup ? Windowsi ! Shvati da revo vidi i radi samo ono kaj mu os dozvoli. I tako naš revo nože pobrisati prazne mape koje su bezopasne a nemože obrisati mrežni virtualizacijski drajver koji će ti zaklati os iste milisekunde ako se pokolje sa nekim drugim istovrsnim drajverom... 

 

A znaš li zašto os nije pobrisao mapu deinstaliranog programa te kaj je i zakaj ostavio u toj mapi ?

 

😀

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 0:43 (bunker).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

U mapi ostanu obično neki logovi, eventualno postavke spremanja i uninstall informacije. Revo Unistaller prvo poziva uninstall modul aplikacije koju želimo maknuti. Nakon što on odradi posao, izvrši skeniranje mapa gdje misli da bi se mogli nalaziti ostatci programa i pregleda neke manje "opasne" dijelove registry baze. Istina, od Revo Uninstaller programa nećemo puno profitirati, malo će nam olakšati brisanje bezopasnih zaostataka izbrisanih programa, jer su uninstalleri obično aljkavo napisani od strane programera. Kako Bunker kaže, sve ono što se integriralo u sistem ili na neke više kernelske razine, RU neće dirati ni brisati, niti mu to OS dozvoljava.

Revo Uninstaller ima i opciju "praćenja" instalacije programa, koji zapisiva u određeni log, na koji se pozove pri uklanjanju istog. U postavkama programa napominju kako u ovom slučaju ne zatvaramo program RU dok ne izvršimo sva podešavanja programa kojeg instaliramo. Vrlo opasno stvar! Neki reg ključevi naknadno stvoreni tijekom podešavanja, vežu se za neke vitalne dijelove OS-a i budu zapisani u tom log-u. Kasnije, pri pozivu na log, Revo izbriše i što treba i što ne treba i napravi štetu. Nemojte ovo koristiti!

I još jedan primjer koliko je Revo "moćan" u odnosu na sistem: Uklonjeni trial program nakon ponovne instalacije nastavi odbrojavati tamo gdje je stao...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

Marko, baš av test na koji se pozivaš izvrsno ocjenjuje defender, evo link na zadnje testiranje : https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/  ...a emsija uopće i nema medju testiranima tako da neznam jesi to ti osobni vršio neka detaljna dugotrajna testiranja pa si zaključio da si sa emsijem sigurniji...

 

Zanimljivo bi bilo i čuti kako ti to prepoznaš virus pa ti av skoro i netreba ? Imaš neko treće oko koje ti veli da je u framework nekog sitea upravo injektiran ransom pa nebuš danas posjetio taj web ? Ili imaš vid ko supermen pa ti je usb stikić vidno crveniji izvana ako je na njemu maliciozni kod...

 

A šta ti to točno misliš da revo više počisti nego kaj bi sam os učinio ? Misliš na mapu u program filesu koja je sad prazna i zauzima 32 kb, ili na ključ u registriju koji je tezak par bitova i totalno je više bezopasan za bilo kaj .. ? Ili revo briše i nekaj kaj mi neznamo ?

 

Hoćemo testirat na sandboxieu koliko revo detaljno očisti mrežni drajver kojeg je boxie instalirao da bi mogao vršiti virtualizaciju browsera kojem treba mrežni pristup ?  Vjerovao ili ne, revo to nemože počistiti jer nema pristup toj kernelskoj razini, a znaš ko mu neda neda pristup ? Windowsi ! Shvati da revo vidi i radi samo ono kaj mu os dozvoli...

 

A znaš li zašto os nije pobrisao mapu deinstaliranog programa te kaj je i zakaj ostavio u toj mapi ?

 

😀

 

 

Pročitaj onaj post ponovno; razlog zbog kojeg ne koristim Windows Defender jest brzina. Pogledaj sad lijelo performance test i vidi koju je ocjenu dobio Defender. Doslovno je najgori po pitanju usporavanja sustava. Više puta sam ga pokušao koristiti i jednostavno mi jako uspori sustav i to se ne događa na jednom računalu već na oba. Postavke su sve bile postavljene na zadane. Da mi se skinu driveri trebalo mi je par minuta dok mi inače treba par sekundi. Nakon instalacije Emsisofta (koji je na testu performansi jedan od najboljih) računalo doslovno leti. Programi se brže otvaraju i to dosta brže. Inače takve sitnice ne osjetim kada promijenim AV program, no kod prelaska s Windows Defenders to se itekako osjeti.

 

Toliko dobro prepoznajem maliciozne programe i stranice da se još uvijek nisam zarazio ransomware-om. Još čekam kad će doći taj dan, ali nikako da dođe. Čak sam neko vrijeme surfao bez antivirusne zaštite i ništa. Ne znam jesu li maliciozni programi napisani da me izbjegavaju ili što, ali ako jest, odlično im radi taj dio koda. 

 

Vjerovao, ali nailazio sam na programe koji se instaliraju (da, kompletno instaliraju) i u Program Files i u AppDatu. Nakon deinstalacije, program obriše samo onaj dio u Program Files, dok AppDatu ostavi i program je de facto instaliran i nakon deinstalacije. Takve "sitnice" lovi Revo Uninstaller i uklanja instantno. Kad Revo obriše, samo obiđem par lokacija i vidim da li je sve obrisani i to je to.

 

To mi je sasvim logično. Driveri se instaliraju duboko jer inače ne bi funkcionirali ispravno. Ako trebam reinstalirati drivere, deinstaliram ih prema uputama proizvođača kao i antivirusne programe. No ovdje govorimo o običnim programčićima koji ne zadiru duboko u sustav, ali ostavljaju tragove instalacije u vidljivim dijelovima Windowsa. Tu Revo odrađuje posao odlično.

 

Možeš ti testirati; skini Revo Uninstaller Pro i probaj lijepo pratiti instalaciju i deinstalirati driver do kraja. Baš me zanima rezultat. 😉

 

Da pogodim, "program će se ukloniti nakon ponovnog pokretanja računala". To se pojavljuje u većini slučajeva samo kod drivera i antivirusnih programa. Nikada to nisam vidio na nekom običnom programu poput VLC-a i slično.

U principu, kod običnih programa, zaostatke ostavlja program, a ne OS.

BlackMoon kaže...

U mapi ostanu obično neki logovi, eventualno postavke spremanja i uninstall informacije. Revo Unistaller prvo poziva uninstall modul aplikacije koju želimo maknuti. Nakon što on odradi posao, izvrši skeniranje mapa gdje misli da bi se mogli nalaziti ostatci programa i pregleda neke manje "opasne" dijelove registry baze. Istina, od Revo Uninstaller programa nećemo puno profitirati, malo će nam olakšati brisanje bezopasnih zaostataka izbrisanih programa, jer su uninstalleri obično aljkavo napisani od strane programera. Kako Bunker kaže, sve ono što se integriralo u sistem ili na neke više kernelske razine, RU neće dirati ni brisati, niti mu to OS dozvoljava.

Revo Uninstaller ima i opciju "praćenja" instalacije programa, koji zapisiva u određeni log, na koji se pozove pri uklanjanju istog. U postavkama programa napominju kako u ovom slučaju ne zatvaramo program RU dok ne izvršimo sva podešavanja programa kojeg instaliramo. Vrlo opasno stvar! Neki reg ključevi naknadno stvoreni tijekom podešavanja, vežu se za neke vitalne dijelove OS-a i budu zapisani u tom log-u. Kasnije, pri pozivu na log, Revo izbriše i što treba i što ne treba i napravi štetu. Nemojte ovo koristiti!

I još jedan primjer koliko je Revo "moćan" u odnosu na sistem: Uklonjeni trial program nakon ponovne instalacije nastavi odbrojavati tamo gdje je stao...

Vidio sam ja i programe koji se deinstaliraju i ostave sve nakon deinstalacije; tu uskače Revo koji sve lijepo briše.

 

Što se tiče praćenja instalacije programa, to ne koristim, ali ako bunker ima slobodnog vremena, može napraviti test uklanjanja u virtualci, onih drivera koje je spominjao. Iskreno me baš zanimaju rezultati.

 

Neki programi stanje trial licence prate preko clouda. Kada aktiviraš trial licencu, ID Windows instalacije se prenese u cloud i aktiviraju ti trial licencu na taj ID. Kada ti licenca istekne, ne možeš ponovno zatražiti trial, pa čak i ako u potpunosti deinstaliraš program. Jedino što te tada spašava jest reinstalacija Windowsa tako da imaš novi ID. Jedan od takvih programa je HitmanPro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 10:05 (Marko :D).
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja bih također volio vidjet usporedbu-test uklanjanja programa sa Revo Uninstaller vs uninstaler iz OS-a (pri tome ne mislim samo na Sandboxie nego na jos neke programe, pogotovo AV).

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@marko

 

Defender je na perfomance testu dobio 5,5 ocjenu, baš kao i avast i comodo tako da nestoji tvoja tvrdnja da defender drastično usporava neke radnje. Evo opet linka na zadnje testiranje, a zadnje nas mora zanimati jer nam je svima bitno kako je sada a ne kako je bilo nekad prije, niti smo vidoviti pa neznamo kako bu sutra:

 

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

 

Na av comparativesu emsi ima lošiji rezultat od defendera, pa neznam kaj je tebe uvjerilo da si sa emsijem sigurniji.

 

Kako ti to možeš unaprijed znati koja je web stranica trenutno opasna ? Možda si na toj stranici bio 1000 puta i eto baš danas im je neko provalio na server i uvalio maliciozan kod. Osim toga hrpa stranica iznajmljuje prostor za reklame i onaj tko kontrolira taj ćoškić uvali gore kaj hoće. 

 

Isto tako i mnogi programi su na prvu potpuno legitimni i proći će sve provjere, i kada se upisao u sistem će naknadno kroz svoj update povući nekaj lošega i ti tu nemreš ništa osim da sve to svaki puta prvo radiš u izolaciji pa tek kad detaljno utvrdiš kaj se sve promjenilo onda to ponoviš van izolacije.

 

Test reva u virtualci nije pravi pokazatelj jer u virtualci nemaš pravi pristup hardveru i servisima pa će i običan delete datoteke pobrisati sve kaj si instalirao u virtualci.. 

 

Podizanje kliznika Uac-a na najvišu razinu i rad u računu bez administratorskih ovlasti je uz defender više nego dosta za 99,99% korisnika.  A kako si rekao da su tebi bitni apk browser i playeri, znači da isto spadaš u tu najveću grupu korisnika koja koristi pc da bi surfala netom i reproducirala multimediju a za takvu prosječnu upotrebu računala ti netreba niti revo, niti onaj spominjani optimizer niti ti treba za to koristiti administratorski račun. Dapače, običan mob ili tablet ili smarttv odlično odrađuju takve zadaće bez potrebe za niz radnji koje su vezane uz pc....

 

😀

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

@marko

 

Defender je na perfomance testu dobio 5,5 ocjenu, baš kao i avast i comodo tako da nestoji tvoja tvrdnja da defender drastično usporava neke radnje. Evo opet linka na zadnje testiranje, a zadnje nas mora zanimati jer nam je svima bitno kako je sada a ne kako je bilo nekad prije, niti smo vidoviti pa neznamo kako bu sutra: 

Zato je na AV Comparatives dobio najmanju ocjenu.

 

bunker kaže...

Na av comparativesu emsi ima lošiji rezultat od defendera, pa neznam kaj je tebe uvjerilo da si sa emsijem sigurniji.

Ponavljam - govorimo o utjecaju na performanse, a ne o zaštiti. Zaštita je tu negdje makar baš i ne vjerujem Windows Defender (pogledaj testove na MT).

bunker kaže...

Kako ti to možeš unaprijed znati koja je web stranica trenutno opasna ? Možda si na toj stranici bio 1000 puta i eto baš danas im je neko provalio na server i uvalio maliciozan kod. Osim toga hrpa stranica iznajmljuje prostor za reklame i onaj tko kontrolira taj ćoškić uvali gore kaj hoće. 

Lijepo; idem na HTTPS stranice s valjanim certifikatom, pretplaćen sam na više filtera koji blokiraju maliciozne domene + SafeBrowsing + Emsisoft Surf Protection. Kažem ti, još se uvijek nisam zarazio preko neke skripte na stranici ili dobio ransomware.

bunker kaže...

Isto tako i mnogi programi su na prvu potpuno legitimni i proći će sve provjere, i kada se upisao u sistem će naknadno kroz svoj update povući nekaj lošega i ti tu nemreš ništa osim da sve to svaki puta prvo radiš u izolaciji pa tek kad detaljno utvrdiš kaj se sve promjenilo onda to ponoviš van izolacije.

Zato skidam i instaliram samo pouzdane programe i vidim ako se program spaja na nepoznate hostove.

bunker kaže...

Test reva u virtualci nije pravi pokazatelj jer u virtualci nemaš pravi pristup hardveru i servisima pa će i običan delete datoteke pobrisati sve kaj si instalirao u virtualci.. 

A kako bi onda testirao, ako to ne funkcionira? Imaš neko pravo računalo da na njemu napraviš testiranje?

bunker kaže...

Podizanje kliznika Uac-a na najvišu razinu i rad u računu bez administratorskih ovlasti je uz defender više nego dosta za 99,99% korisnika.  A kako si rekao da su tebi bitni apk browser i playeri, znači da isto spadaš u tu najveću grupu korisnika koja koristi pc da bi surfala netom i reproducirala multimediju a za takvu prosječnu upotrebu računala ti netreba niti revo, niti onaj spominjani optimizer niti ti treba za to koristiti administratorski račun. Dapače, običan mob ili tablet ili smarttv odlično odrađuju takve zadaće bez potrebe za niz radnji koje su vezane uz pc....

 

😀

Da, ali imaj na umu kako većina korisnika ne čita što piše već samo klikaju Yes, Next, Next i opet ti UAC nema nikakvu ulogu; tako se najviše i zaraze. Windows Defender bi mogao koristiti, ali kao što rekoh, računala su mi jako usporena s njim, a i ne pouzdam se baš uz njega. Emsisoft je po meni oduvijek bio na vrhu, odmah ispod njega Avast, kako po performansama, tako i po zaštiti (nikad me nisu iznevjerili, looking at you Windows Defender). Optimizere ne koristim; jedino CCleaner i to portable verziju (koju brišem svaki puta kada brisanje završi), ali SAMO za brisanje kolačića iz preglednika. Znam da se pitaš, zašto koristim CCleaner - zato što jedini ima iznimku za kolačiće, a Chrome i ostali proizvodi mogu brisati samo sve ili jedan po jedan. Chrome praznim preko ugrađenog alata, a Storage Sense za OS (to je jedan od Microsoftovih proizvoda koji je odličan; Disk Cleanup koji je ekipa preporučivala ide bye bye). 😁

Istina, to što sve radim na računalu, većinu toga mogu i na mobitelu, ali i dalje više perferiram računalo nego mobitel. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 12:21 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Ako misliš na ovaj test  https://www.av-comparatives.org/tests/performance-test-april-2018/  onda si valjda pročitao da se tu radi o milisekundama što znači da čak i na slabijem hardveru ti to ljudskim senzorima nemožeš niti uočiti a kamoli izmjeriti razlike.

 

Ok, znači av testu nevjeruješ a av comparativesu vjeruješ, jel tako ? Ima neki obrazložljiv razlog za to ?  I ako već vjeruješ av comparativesu onda valjda vjeruješ u njihov rezultat di je defender ispao bolji od emsija, tako da još nevidimo uzroke koji su te naveli da misliš da te emsi bolje štiti.... Emsi nije besplatan, jel tako, i još lošije štiti po tom testu ali tebi je razlika scora izmedju 12 ms i 33 ms ono kaj ti je najbitnije ???  😀

 

 

Nemam trenutno viška fizički pc da bih testirao revo, ni i bez testa obojica znamo da revo vidi i radi samo ono kaj mu os dozvoli. To kaj win uninstaler ostavi mapu neke igre sa datotekama koje će te spasiti da opet neigraš 200 sati neke igre koju si opet odlučio instalirati te ti se neda ponovno prolaziti iste levele, nevidim kao manu ....

 

I kako su tebi glavne apk browser i player, spadaš u onu najveću i najprosječniju skupinu korisnika koja je ms-u najbitnija i kod tebe bi to trebalo delati 100 godina bez da ikad ikaj pipneš van tih aplikacija.. 

 

Šta bi tek bilo da svakodnevno moraš testirati nove verzije nekakvih poslovnih softvera, ili da svakodnevno testiraš nove komponente hardvera i njihove drajvere....pa ti bi triput dnevno reinstalirao os...

 

😀

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Kao prvo, otišao sam na Reddit i vidio kako je netko poslao link na Microsoftovu stranicu da je izašlo novo ažuriranje. Zatim sam otišao povjeriti preko Windows Update, da li mi je došlo to ažuriranje, ali nije. Vratim se na Microsoftovu stranicu i pogledam datum zadnjeg ažuriranja članka i stranica je bila osvježena taj dan. Rubrika gdje Microsoft priznaje greške koje se pojavljuju u ažuriranju je bila prazna. Pošto se volim odmah riješiti svih ažuriranja (da me ne gnjavi kasnije), isto sam i napravio, no ništa specijalno se nije dogodilo. Nije mi se pokvarilo računalo i sve radi u redu osim onog problema s layoutom tipkovnice za koji piše da je riješen, ali, bar kod mene, nije.

..

 - ono.. ''zašto''? :) ili imaš update cikluse, odaberi spori-polugodišnji.. radi.

 

Marko :D kaže...

Umjesto Windows Defendera koristim Emsisoft.

Umjesto Edgea koristim Chrome i Firefox.

Umjesto Windows Media Playera koristim VLC media player.

Umjesto deinstalacije preko upravljačke ploče koristim Revo Uninstaller

i još dosta drugih...

 -khm, chrome, 59 69? .. tema i pitanje kriterija? (s prošle stranice, link..)

 

Marko :D kaže...

Iskreno, znam prepoznati virus tako da antivirusni program ni nema baš nekog velikog posla, ali bez obzira na to uvijek je dobro imati bar nešto od zaštite.

 

..

 -ajoj.. :) kak samo uspiješ natipkati takve ... 'bisere'? .. antivirus, revo.. pa opet, ti imaš proebleme, netko drugi nema. Tko7što je izazvalo problem npr nadogradnje? Tvoje ručno nadograđivanje, cc, revo, av, isključivanje updatea itd.

 

Marko :D kaže...
bunker kaže...

@marko

 

Defender je na perfomance testu dobio 5,5 ocjenu, baš kao i avast i comodo tako da nestoji tvoja tvrdnja da defender drastično usporava neke radnje. Evo opet linka na zadnje testiranje, a zadnje nas mora zanimati jer nam je svima bitno kako je sada a ne kako je bilo nekad prije, niti smo vidoviti pa neznamo kako bu sutra: 

Zato je na AV Comparatives dobio najmanju ocjenu.

.. 

..

Da, ali imaj na umu kako većina korisnika ne čita što piše već samo klikaju Yes, Next, Next i opet ti UAC nema nikakvu ulogu; tako se najviše i zaraze. Windows Defender bi mogao koristiti, ali kao što rekoh, računala su mi jako usporena s njim, a i ne pouzdam se baš uz njega. Emsisoft je po meni oduvijek bio na vrhu, odmah ispod njega Avast, kako po performansama, tako i po zaštiti (nikad me nisu iznevjerili, looking at you Windows Defender). Optimizere ne koristim; jedino CCleaner i to portable verziju (koju brišem svaki puta kada brisanje završi), ali SAMO za brisanje kolačića iz preglednika. Znam da se pitaš, zašto koristim CCleaner - zato što jedini ima iznimku za kolačiće, a Chrome i ostali proizvodi mogu brisati samo sve ili jedan po jedan. Chrome praznim preko ugrađenog alata, a Storage Sense za OS (to je jedan od Microsoftovih proizvoda koji je odličan; Disk Cleanup koji je ekipa preporučivala ide bye bye). 😁

Istina, to što sve radim na računalu, većinu toga mogu i na mobitelu, ali i dalje više perferiram računalo nego mobitel. 

-i dalje isto, pozivaš se na jedna test, ignoriraš drugi, lupetaš.. no its ok :)

-dok oni koji smao klikaju yes, pa se zaraze, dok ti prepoznaš viruse.. još samo neki argument ili opet, 'zašto', kako, .. svašta.

ponovo, u temi za chrome, pozitivno-dobro savjetuješ updatanje.. tipičnom školskom rečenicom, za chrome, no istu stvar za OS negiraš i uz probleme misliš da si u pravu.. (?).

 

-cc, revo, rufus, neštotreće.. bilo koji soft, ako mi treba, ako mi je koristan, koristim. Ako mi ne treba, tad je beskoristan. Sve je alat, za alat je potrebno znanje, čekić može zabiti čavel u dasku, može razbiti palac, pri tome je čekić i dalje isti, čekić, ni glup ni pametan, nego to može biti samo osoba koja ga (ne)zna koristiti. Kad mi treba rufus, tad ga koristim. Ti ga koristiš (karikiram) i kad kuhaš čaj... i upravo to je pogrešno, kao što bi bilo pogrešno ući u ljekarnu i popiti lijek koji je jučer spasio staricu od trokiranja srca.. jer tebi taj lijek ne treba i tad je više štetan, ako te boli trbuh ili imaš slomljenu ruku.. no tebi je to tako nekako leglo i usprkos činjenicama pa i testovima AVa na koje se pozivaš i istovremeno odbacuješ jednostavno guraš svoje. Upornost je vrlina, tvrdoglavost-zatupljenost je mana. Odluči se.. :)

 

-npr ako mi MSO-word ne treba, tad mi ne treba, nema tad veze jel on 'najbolji'.. kao što i tvoj portable-cc ne znači ništa, tj to što je portable pa nije registriran u win ga ne spriječava da napravi jednaku štetu-problem kao i instalirana verzija.. tak da to što je portable ne znači baš ništa.. i dalje je samo alat.

-telemetrija/reklame u win? .. a tema chrome? ili što nam svima radi google neovisno o osu pa i platformi? pc-mobitel.. andorid. Isto. I protiv chrome/goolea ne njurgaš ali protiv win/MS moraš? OK i meni se neke stvari ne sviđaju, ne želim.. ali me se ne pita. Prilagodim se i koristim što mi je potrebno. Update chromea proporučiš, dok za win blokiraš i radiš ručno .. i imaš probleme koje bez tog čačkanja ne bi ni imao. Čačkati može svatko, no samo kad znaš što radiš možeš nešto dobro napraviti, bez znanja je jednostavno statistika, loše .. ili igraj loto i dobit ćeš jackpot ako si tolike sreće.

 

+ update :) chrome 70 ispravlja.. i marko ga 'brani'. Kriterij?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 13:22 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Storage Sense ti nije ništa drugo nego ušminkani DiskCleanup. CCleaner će pobrisati i neke ostatke koje SS neće. Da li je to potrebno? U većini slučajeva, ne. Možda je bolje pustiti da SS automatski odrađiva posao. E sad tu dolazi na tapet famozni browser Chrome i njegovi sateliti i još puno poslužitelja koji s njim nisu našli zajednički jezik. Što ovo znaći? Neke web stranice i slike prikazane kroz chromium browsere se uopće ne osvježavaju, sve dok se ne izbriše keširanje i sve nanovo učita. FF i Edge s ovim nemaju problema...
Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

 

Ako misliš na ovaj test  https://www.av-comparatives.org/tests/performance-test-april-2018/  onda si valjda pročitao da se tu radi o milisekundama što znači da čak i na slabijem hardveru ti to ljudskim senzorima nemožeš niti uočiti a kamoli izmjeriti razlike.

 

Ok, znači av testu nevjeruješ a av comparativesu vjeruješ, jel tako ? Ima neki obrazložljiv razlog za to ?  I ako već vjeruješ av comparativesu onda valjda vjeruješ u njihov rezultat di je defender ispao bolji od emsija, tako da još nevidimo uzroke koji su te naveli da misliš da te emsi bolje štiti.... Emsi nije besplatan, jel tako, i još lošije štiti po tom testu ali tebi je razlika scora izmedju 12 ms i 33 ms ono kaj ti je najbitnije ???  😀

 

 

Nemam trenutno viška fizički pc da bih testirao revo, ni i bez testa obojica znamo da revo vidi i radi samo ono kaj mu os dozvoli. To kaj win uninstaler ostavi mapu neke igre sa datotekama koje će te spasiti da opet neigraš 200 sati neke igre koju si opet odlučio instalirati te ti se neda ponovno prolaziti iste levele, nevidim kao manu ....

 

I kako su tebi glavne apk browser i player, spadaš u onu najveću i najprosječniju skupinu korisnika koja je ms-u najbitnija i kod tebe bi to trebalo delati 100 godina bez da ikad ikaj pipneš van tih aplikacija.. 

 

Šta bi tek bilo da svakodnevno moraš testirati nove verzije nekakvih poslovnih softvera, ili da svakodnevno testiraš nove komponente hardvera i njihove drajvere....pa ti bi triput dnevno reinstalirao os...

 

😀

Napisao sam ogroman tekst i lijepo ga sročio, no forum se iz nekog razloga osvježio i sve obrisao, pa da ne formatiram sve ispočetka, idem redom.

 

Kod mene se osjeti jako, na oba računala i gotovo; Defender me više ne zanima, ni da je jedini antivirusni program na svijetu.

 

Dakle, kao i ti; vjeruješ AV Testu, a ne vjeruješ AV Comparatives. AV Test uzimaš u obzir, a AV Comparatives ne. Ja sam to postavio samo kao primjer jer sam usporenja od Defendera osjetio na svojim računalima. Emsisoft nije besplatan, da i kakve to veze ima. Ako bude kakav giveaway gdje se dijeli besplatno, zadržati ću ga, ako ne, instalirati ću si Avast ili Kaspersky i to je to.

 

Ne postoji "win uninstaler". Zaostatke ostavlja sam program odnosno njegov deinstaler. Volim imati čistu Program Files mapu, što će mi mape deinstaliranih programa (ne, nemam OKP, ako se to pitaš). 😀

 

Za razliku od najprosječnijih korisnika, ipak znam nešto više od njih. Kod mene većinom sve dela, ali nekad se dogodi i da ne dela. Recimo, imam problem s tipkovničkim layoutom koji je prisutan od April 2018 ažuriranja i još uvijek ne dela kako bi trebalo.

 

Ma ne. Čim bi imao prvi problem, odmah bi se došao žaliti ovdje na forum. 😉

ihush kaže...

 - ono.. ''zašto''? :) ili imaš update cikluse, odaberi spori-polugodišnji.. radi.

 

 -khm, chrome, 59 69? .. tema i pitanje kriterija? (s prošle stranice, link..)

 

 -ajoj.. :) kak samo uspiješ natipkati takve ... 'bisere'? .. antivirus, revo.. pa opet, ti imaš proebleme, netko drugi nema. Tko7što je izazvalo problem npr nadogradnje? Tvoje ručno nadograđivanje, cc, revo, av, isključivanje updatea itd.

 

-i dalje isto, pozivaš se na jedna test, ignoriraš drugi, lupetaš.. no its ok :)

-dok oni koji smao klikaju yes, pa se zaraze, dok ti prepoznaš viruse.. još samo neki argument ili opet, 'zašto', kako, .. svašta.

ponovo, u temi za chrome, pozitivno-dobro savjetuješ updatanje.. tipičnom školskom rečenicom, za chrome, no istu stvar za OS negiraš i uz probleme misliš da si u pravu.. (?).

 

-cc, revo, rufus, neštotreće.. bilo koji soft, ako mi treba, ako mi je koristan, koristim. Ako mi ne treba, tad je beskoristan. Sve je alat, za alat je potrebno znanje, čekić može zabiti čavel u dasku, može razbiti palac, pri tome je čekić i dalje isti, čekić, ni glup ni pametan, nego to može biti samo osoba koja ga (ne)zna koristiti. Kad mi treba rufus, tad ga koristim. Ti ga koristiš (karikiram) i kad kuhaš čaj... i upravo to je pogrešno, kao što bi bilo pogrešno ući u ljekarnu i popiti lijek koji je jučer spasio staricu od trokiranja srca.. jer tebi taj lijek ne treba i tad je više štetan, ako te boli trbuh ili imaš slomljenu ruku.. no tebi je to tako nekako leglo i usprkos činjenicama pa i testovima AVa na koje se pozivaš i istovremeno odbacuješ jednostavno guraš svoje. Upornost je vrlina, tvrdoglavost-zatupljenost je mana. Odluči se.. :)

 

-npr ako mi MSO-word ne treba, tad mi ne treba, nema tad veze jel on 'najbolji'.. kao što i tvoj portable-cc ne znači ništa, tj to što je portable pa nije registriran u win ga ne spriječava da napravi jednaku štetu-problem kao i instalirana verzija.. tak da to što je portable ne znači baš ništa.. i dalje je samo alat.

-telemetrija/reklame u win? .. a tema chrome? ili što nam svima radi google neovisno o osu pa i platformi? pc-mobitel.. andorid. Isto. I protiv chrome/goolea ne njurgaš ali protiv win/MS moraš? OK i meni se neke stvari ne sviđaju, ne želim.. ali me se ne pita. Prilagodim se i koristim što mi je potrebno. Update chromea proporučiš, dok za win blokiraš i radiš ručno .. i imaš probleme koje bez tog čačkanja ne bi ni imao. Čačkati može svatko, no samo kad znaš što radiš možeš nešto dobro napraviti, bez znanja je jednostavno statistika, loše .. ili igraj loto i dobit ćeš jackpot ako si tolike sreće.

 

+ update :) chrome 70 ispravlja.. i marko ga 'brani'. Kriterij?

Što "zašto"? Imam problem s layoutom od April 2018 ažuriranja i vidio sam kako je to navodno riješeno. Instalirao sam, problem nije riješen. Preostaje mi samo nada da će to biti riješno u slijedećem ažuriranju.

 

Ne razumijem, dalje...

 

Kakve bisere? Sva moja računala u kući su čista. Ovaj laptop, s kojeg ovo pišem nikada nije bio zaražen. To nisu biseri...

 

Ne ignoriram nikakav test. Ja gledam svoje iskustvo prije ikakvog testa; moje iskustvo s Defenderom je loše i kraj priče. Ne razumijem što negiram?

 

Tako i ja, kada mi je nešto korisno, tada to i koristim. U ovom slučaju, Revo mi je koristan i zato ga koristim.

 

Molim te, prosvijetli me. Koji bi mi ti alat preporučio za brisanje kolačića s iznimkama, a da ne "radi štetu"?

 

Radio sam usporedbu. Svi pljuju po Google-u, a nitko po Microsoftu iako radi gore stvari.

BlackMoon kaže...
Storage Sense ti nije ništa drugo nego ušminkani DiskCleanup. CCleaner će pobrisati i neke ostatke koje SS neće. Da li je to potrebno? U većini slučajeva, ne. Možda je bolje pustiti da SS automatski odrađiva posao. E sad tu dolazi na tapet famozni browser Chrome i njegovi sateliti i još puno poslužitelja koji s njim nisu našli zajednički jezik. Što ovo znaći? Neke web stranice i slike prikazane kroz chromium browsere se uopće ne osvježavaju, sve dok se ne izbriše keširanje i sve nanovo učita. FF i Edge s ovim nemaju problema...

Znam, ali je bolji i brži.

 

Ne znam o kakvim slikama govoriš, ali CTRL+F5 radi čuda.

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Uh, koje kobasice!

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Huh, I know! Ja odustajem, iskreno, ne da mi se više raspravljati. TL;DR Bunker, ihush i ja se nikada nećemo sporazumijeti. 😁

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Huh, I know! Ja odustajem, iskreno, ne da mi se više raspravljati. TL;DR Bunker, ihush i ja se nikada nećemo sporazumijeti. 😁

 

Misliš ? Ja sam daleko optimističniji i siguran sam da se nas sva tri slažemo u stotinama stvari, osim u ovih par bedastoća o kojima ovde ponekad drvimo i koje su srećom potpuno nebitne za naše živote... Da viš kak bi se složili i oko prasetine,kolača, a i oko pankerica...  😀

 

Ja vjerujem i avtestu i avcomparativesu da je njima na testiranju ispalo točno onako kako su i napisali. Uzmi ti 50 racunala istog hardvera i softvera i vidjet ćeš da pri testiranju nebudeš dobio 50 identičnih rezultata... 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Oko pojedinih stvari, oko Windowsa, Microsofta, Googlea, teško, ali oko svega ostalog se možemo složit. 😁

 

Ja im ne vjerujem baš previše, ali dobro. Prvo gledam svoje iskustvo s određenim proizvodom, a onda tek te testove. 👌

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 20:29 (Marko :D).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Marko :D bunker Kakvi su ovo gej razgovori :)

Dajte to malo žešće, kako smo i navikli. Sumnjivi su mi ovi pomirljivi tonovi i međusobno lajkanje komentara. :)

morrisoN
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

GIF 😂

11 godina
offline
Windows 10 - općenito

jel može netko reći gdje se mogu najjeftinije kupiti ključevi za win 10

koliko se sjećam, bilo je govora o nekim stranicama gdje se može naći za par ili par desetaka dolara

 

treba mi za kolegicu kojoj je crkao ssd, nema pojma koju verziju je imala ranije i nije imala ms account, a sad joj trebaju što jeftiniji windowsi 10 na novom ssd-u jer joj je i taj izdatak bio neplaniran

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bok, oprostite na glupom pitanju, imam eksterni HDD 1TB Seagate u kojemu su podaci iz Windowsa 8.1, a želio bih jednog dana napraviti backup za windows 10 na tom istom ekternom HDD pošto zasad koristim Windows 8.1, pa si mislim da li bi trebao te podatke u eksternom HDD-u u kojima su W 8.1 izbrisati i umjesto njih napraviti backup Windowsa 10 ili kako sam negdje vidio, kupiti novi HDD, jer za različite Windowse treba različiti eksterni HDD?!.  Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
picajzla0707 kaže...

jel može netko reći gdje se mogu najjeftinije kupiti ključevi za win 10

koliko se sjećam, bilo je govora o nekim stranicama gdje se može naći za par ili par desetaka dolara

 

treba mi za kolegicu kojoj je crkao ssd, nema pojma koju verziju je imala ranije i nije imala ms account, a sad joj trebaju što jeftiniji windowsi 10 na novom ssd-u jer joj je i taj izdatak bio neplaniran

 

 

 ...Ovdje , kupio sebi jedan i sve je OK.

11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
lion002 kaže...

 ...Ovdje , kupio sebi jedan i sve je OK.

 zahvaljujem kolega, probat ću

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...

Marko :D bunker Kakvi su ovo gej razgovori :)

Dajte to malo žešće, kako smo i navikli. Sumnjivi su mi ovi pomirljivi tonovi i međusobno lajkanje komentara. :)

 

Kaj si malo ljubomoran, ha ..  ?

 

😀

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice